Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hvala Bogu brate da je tako. Ima besplatnog materijala masu koji je ekstra.

    Nego niko neće da rizikuje, da uloži trud i vreme, deluje im sve apstraktno. Malo ima i do ovih domaćih drmoseea gurua i to.

    Ali ja sam hteo da idem na master i trebao u Sloveniju i u poslednii čas prelomim da ne odem, i najbolji potez u životu.

    Mislim koga boli dupe u Srbiji za master i šta mi to donosi formalno obrazovanje?

    Ovako se takmičiš na globalnom tržištu, brže napreduješ jer je konkurencija jaka ali su jaki i mentori i učitelji, i uvek ima mušterija jer je online biz u svakom aspektu u rastu.

    Mogao sam ja kao politikolog da završim master da se vratim ovde i jurim posao i kukam ko pička što nema posla i što je država shit ali jednostavno se prilagodiš situaciji.

    Ljudi se previše vežu za profesiju, što pozdravljam samo ako je ista profitabilna. Masa momaka koji rade online i zgrću pare uz skillove sa neta su puniji od školovanih ljudi.

    A to nije nikakva prevara niti bilo šta, jednostavno nemaš faks nigde u svetu da te nauči digitalnom marketingu, prodaji, funnelima, itd itd kao gurui iz posla.

    E sad, naš narod jebe što bi juče da čuju danas da zarade. A meni to lično odgovara jer je dobro za proces prirodne selekcije.

    Ja znam ljude koji su pokretali shoppve sa premao znanja, ispucali na reklame 500-600 dolara i kukali kako je prevara.

    I znam ljude u Srbiji kojima je svaki rad na netu prevara, piramidalna šema i sl. I treba da ih ima što više. Što manje konkurencije to bolje.

    Comment


    • Originally posted by Cassius Clay View Post
      https://www.1stformations.co.uk/

      Pročačkaj malo pa pošalji drugarici

      Inače te razumem i rizik je naravno. Kome odgovara da radi za 60-80-100-120k samo neka cepa.

      Ja želim nešto drugo, a da li imao platu 30-120k dinara isti mi je kurac. Najiskrenije. Više mi se svidja ovo i rizik nego komfor stalnog posla i čamlienje na poslu i da slušam nekog tupadžiju matorog da mi soli pamet.
      Napisao si u prethodnom postu o cemu je rec. Zbog toga je u problemima i to ne samo ona. Da ne sirim pricu.

      Ne kazem da je prosperitetnije niti sam usmeravao na to da zaradjujes samo od toga. Hteo sam samo da vidim kakav ti je plan B, a sada vec stekao utisak da ga imas. Ovako kako si pricao, mogao si ljude da usmeris na pogresnu stvar. Zato sto ljudi generalno razmisljaju na prvu loptu i mogu pogresno da te protumace, bas mali broj ljudi ce preci temeljno preko tvog posta. Tako da samo opreznije sa preporukama. Nisi bio dovoljno konkretan u prethodnom postu. Ljudi ce samo da prepisu neku osnovu, ima da se zajebu pa ce ih neko rebnuti. Samo nemoj da budes u nekoj zabludi da te neko ne posmatra i da ti nece prici u buducnosti. Svakako je zajebano sto ispada da bacas koliko godina ucenja zbog diplome, da bi zanemario tu sferu u potpunosti, ako sam dobro razumeo, zbog neceg drugog.

      Comment


      • Ok. Ma nikad u životu nisam imao plan B. Takav sam čovek jednostavno, a za začkoljice ćemo videti. Plaća se porez Srbiji, plaća se u UK, platne procesore to i ne zanima dok je sve legale i videćemo.

        Na kraju dana uvek mogu da se pokupim i preselim kada postane stabilna zarada preko 4-5k u neku Panamu, Dominikanu, i sl gde se lako ispegla sve.

        Znam ja da su dali nalog NBS da sve uplate u prethodnih 5 godina iz inostranstva na Paypal payoneer i slično pročešljaju i da će najebati onaj ko nije plaćao porez.

        A ako ti imaš glavni obrt u UK i tamo imaš urednu firmu, knjige i sl, a ovde si regovan kao preduzetnik i plaçaš na koliko povučeš, to je to otprilike.

        Nisam ja bacio godine učenja na faksu, ja sam na faksu naučio da je faks sranje i to je velika životna škola. Ne žalim ni za jednim danom studija ali nemam potrebu da se samoograničim u svojim sposobnostima samo jer sam završio fakultet.

        Diplomu bih rado poklonio nekome jer meni ne treba ni diploma ni diploma u CV-ju.

        Bitno je da sam ja za kratko vreme naučio stvari da mogu da odem u random agenciju i da im kažem "mesec dana vam za dž radim fb ads, ako vam povećam konverziju duplo, primate me"

        Nisam hteo da se oslanjam na faks koji je s društvenih nauka bez zanata u rukama, fb ads, copywriting i slično, to su metrički i opopljivi, dokazivi skillovi.

        Ne znam da l me razumeš

        I kad si pravnik i to je opet zanat, a brate kad si politikolog ti si kurac na bicikli iskreno. Možeš kao novinar da radiš, možeš u ambasadi/konzulatu ako si iz jake familije i možeš da guliš u ministarstvu preko veze za 60 iljada.

        Meni je to tužna perspektiva
        Last edited by Cassius Clay; 11-08-20, 19:25.

        Comment


        • Šta kaže dr Kon država nema za maske i ostali propratni materijal što ide uz Koronu ali zato kupujemo Migove, bespilotne letelice, topove, savremena vozila za pisanje Pauk kazni i sl.
          Jer kako ide slogan SNS-a "Za našu decu".

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Nema Olje još od one rasprave sa Urošem, valjda je sve ok

            Tebe krivim Kasius Klej

            Comment


            • Urose, ako ti je. 30 i 120k isto, ti sve sto priimis (ako imas neka primanja), preko 30 slobodno posalji meni
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Pa ne menja mi životno ništa. Malo deluje ružno i na bedu ovu i muku tako da pišem ali nije mi novac na prvom mestu nego sloboda. Ja slobodu ne mogu da uhvatim sa 120k dinara, a preživeo bih i sa 30. Zato ti kažem isto mi je.

                Ne patim za nekim materijalnim stvarima, ne treba mi ni ferari ni lambo, niti bilo šta. Najviše sam krenuo ovim putem da ne bih osećao represiju sistema, države i da ne bih gledao kolika je plata/penzija i da me neki čika koji drnda na Tita na poslu smara jer sam jako kratkog fitilja.

                Rad od kuće dakle ima i prednosti i mane.

                A inače Sandu ne verujem da će mi se bilo šta promeniti, verovatno ću biti još više skroman.

                A najveća prednost je nemati kontakt sa Srbima. Bukvalno bih pristao pre na manju platu a rad sa strancima nego na veći platu i rad sa Srbima.

                Gotivim ja svoju naciju i sve je to ekstra, ali jako teški ljudi i nepošteni.

                Moram da odam priznanje muslimanima/bošnjacima da iako postoji netrpeljivost prećutna izmedju nas i njih, kad ti oni daju reč to je to. To znam i od drugih a i skoro sam to sam video. Ljudi su i dobri domaćini.

                Znam ja da kad bi bilo stani pani našli bi se na dve strane, ali da znaju reda i da su od reči, to 100%
                Last edited by Cassius Clay; 12-08-20, 12:21.

                Comment


                • Last edited by Mr. Wolf; 12-08-20, 12:46.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                    Nema Olje još od one rasprave sa Urošem, valjda je sve ok

                    Tebe krivim Kasius Klej
                    Ma nisam joj Bog zna šta rekao iskreno. Nego se vrv smorila na forumu pa malo iskulirala devojka.

                    Comment


                    • https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a...vaja-SOPO.html

                      <3

                      Comment




                      • Auuu
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • puštam samo zbog Foxare

                          inače bih preskočio
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Malo šta mi je odvratnije od ovog Elitni Odredi autotune loze se klinke fazona.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Neko je psu, inače lutalici, koji dolazi na moj plac postavio eksere u viršle. Alo eksere! Samo da otkrijem ko je najebacu mu se majke pa makar imao i 80 godina.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Da Bog da se živ raspao. Meni da padne šaka da ga na muke stavim, kukao bi majci što je rodjen. Taj mene momenat najviše jebe i sprečava mi veći nivo religioznosti, što bih ja uživao da tog lika stavim na srednjevekovne muke. I to me svakako kako bi rekao Galeb Vice ne čini dobrim čovekom jer nasilje kako kažu pacifisti lažni radja nasilje.

                                A ja opet verujem da zli ljudi treba da umiru javno i u velikoj patnji da se svakom zlikovcu utera strah u kosti.

                                E sad je to izbor, izmedju Vice društva gde se ljudi ne muče i gde pedofili i manijaci šetaju slobodno, i izmedju mog društva gde se takve osobe stavljaju na sredjenvekovne muke i prenosi se na nacionalnoj televiziji.

                                Pa kad manijak, silovatelj, mučitelj sledeći posle toga pomisli na nešto, da se zaledi govno u njemu od straha.

                                Comment

                                Working...
                                X