Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ustajem, još nisam uspeo da otvorim oči, napipavam džezvu...kafa uz dve cigare....Dobro jutro.
    U zavisnosti od posla, ali kad sam kući 4-6 kafe mi je merka. Volim posle klope.
    Rakijice slabo. Nekad sam pio burbon "4 ruže" i ove kobajagi viskiće.....kad sam prvi put probao neku domaću rakiju, nikad ili reeeeeetko kad, popijem neku brendiranu žestinu...kao i vino, ali zato pivo derem. Volim 'ladno i jako pivo. Ne crno, ne sa grejpom, limunom i ostalim glupostima, samo normalno pivo. Volim iz staklene flaše, ali ne odbijam ni plastiku. Nikad ne ostavljam...pa kakva god da je ambalaža. Iz verskih razloga
    Last edited by Constantin; 25-05-20, 14:41.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment




      • Evo ga Nole na čuvenom kanalu

        Comment


        • Originally posted by belgrade_owl View Post
          Kafa ne moze da steti bas kao ni caj koji ima kofein u sebi. Sad samo da se javi genije i kaze da je caj nezdrav.

          Nece ti ni jabuka biti zdrava ako jedes 5kg dnevno.
          Radi se o kompletnom produktu a i sa čajem ne treba preterivati. Kafa je daleko iza čaja po benefitima. Dobijaš samo negativnu stranu.

          A i izmedju ostalog

          "This is the second reason people are usually surprised tea has caffeine. It doesn’t produce a sudden jolt like coffee, it’s not the kind of energy that makes you sweaty and extra-alert.

          No, tea caffeine is much gentler and works differently.

          The caffeine in tea binds with an amino acid called L-theanine.

          This bond is what makes tea caffeine act i a slower, more controlled way. Instead of a relatively short, intense burst of energy, you get a prolonged, slow-release form of energy."

          Baš sam istraživao to pre, do nekih 30ih (slagaću) kafein iz čaja se i nije zvao kafein nego drugačije.
          Last edited by Cassius Clay; 25-05-20, 16:11.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Urose, tvoj problem je sto ides u ekstreme, ako neko kaze da pije kafu ti zamisljas da taj pije 50 kafi dnevno.
            Sve sto je ekstremno je lose, ne postoji bez razloga izraz: zlatna sredina.
            1-2 kafe dnevno, tu i tamo casa piva/vina ne moze da ti steti...
            To je živa istina ali ja mogu ili da prestanem ili da popijem 5. Probao sam ja tu zlatnu sredinu i nema šanse. Gde su dve tu je i pet. Ovako kad kažem da ne pijem, ne pijem.

            .
            .
            .

            Inače, Novak Djoković polako raste u ikonu sporta 21. veka o kome će se pričati za 20-30 godina kao najvećem sportisti i revolucionaru ovog doba.

            Za razliku od ovih manuelaca koji samo udaraju lopticu reketom, dečko je zagazio u mnoga polja i dobio više fanova širom sveta u zadnjih 3 meseca nego za života. Na kanalu legendarnog Wim Hofa, kapa dole. Dve legende

            Comment




            • Sto se kafe tice, probao sam raznorazne i bas nikakvu zelju za kafom nisam nikad imao. Mislim da nijednom u zivotu nisam pomislio nesto tipa kako mi se pije kafa. Kasno sam i propusio... ne da bi bio faca, nego od nervoze i stresa. Mislio da nema sanse da se ja navucem i da cu moci da batalim kad mi se cefne

              Ali zato volim da pijem. Pa malo sta mi je milije od piva i dobrog viskija Sto kaze Konstantin, ne volim tamna piva, piva sa ukusom voca, IPA(ova mi se posebno gade) ali kad su je u pitanju svijetli lager tu nisam puno izbirljiv. Naravno da imam nekoliko favorita ali manje vise pijem sta god mi ponudis. Pivo ne odbijam nikad Volim ljeti da sjedim u dvoristu, slusam muziku, pijem i varim. Znam tako da ubijem po 5-6 sati. Stucem onaj paket od 24 piva bez problema

              Kad je viski u pitanju, pijem samo burbon. Skoc mi nikako ne lezi, a probao sam ih dosta. Em mi se ne svidja ukus em me hvata kisjelina od njih. Burbon je druga prica. Pijem ga manje-vise savkodnevno.. uglavnom sipam po dva prsta... uz dzoint Pijem ga "neat" sto bi rekli Ameri. Ne volim da stavljam led. U neke malo jace sipam pola kasicice vode. Nekad se malo zanesem pa ubijem pola boce Burbon je odlicno pice ako ti odgovara. Za 30-45$ imas jedno 15-ak dobrih burbona. Tako da su mnogo pristupacniji od skotskih viskija. Jedan od tih jeftinijih koji volim da pijem je i ovaj sto ga je Konstantin pominjao

              Bas sam juce zavrsio bocu

              Spoiler


              Vise volim njihov single barrel. Dobar je i ovaj za svoju cijenu, samo je malo dosadan.

              Kad ocu bas da se userem u sebe, onda pijem shotove Jack Fire-a... onako hladan iz frizidera i gasim ga pivom Jedno vrijeme mi je Jameson bio omiljeno sredstvo za ubijanje mozdanih celija i przenje jetre ali sam se prije par godina prebacio na Jack Fire. Sad Jameson nema sanse da bi mogao da popijem a da ga odma ne povratim. S vremena na vrijeme volim da popijem Crown Royal Apple ili Vanilla cisto da malo razbijem rutinu

              Prosle godine se pojavio onaj Skrewball.. ono zlo Bukvalno ga obozavam i mrzim u isto vrijeme. Kako glava boli od njega naredni dan. Ali i njega kao i Jack Fire drzim u frizideru.

              Samo mi jedna stvar smeta kod alkohola. Sto mi ubija apetit. Znaci ako ne jedem nista cijeli dan i mrtav gladan iz nekog razloga popijem pivo ili casu zestine, momentalno me prodje glad.

              Rakiju napr nikako ne volim. Popijem casicu tu i tamo ali je izbjegavam. Preferiram kajsiju, krusku, malinu ili dunju. Lozu i sljivu ne mogu ni da pomirisem. Iz studentskih dana mi je jedino ostala ljubav prema vinjaku Odlicno pice. Steta sto se ovamo bas rijetko moze naci.
              Last edited by powerslave; 25-05-20, 23:59.

              Comment


              • Jameson mi je ekstra, burbon ne mogu da ga podnesem. Ali Jameson tako legne to nije realno

                Jesi li probao mozda Mekgregorov Proper Twelwe?

                Comment


                • Sta znam.. meni od svih viskija burboni najvise odgovaraju. Ove ostale pijem kad ocu da se olesim Sve i zavisi koje si burbone probao... ima ih dosta, a neki jeftini su bas otrovi i jedino sluze za mijesanje. Mada to vazi za sve vrste viskija. Evo napr dva najpopularnija viskija u Americi su Jim Beam(burbon) i Jack Daniels(Tennessee whiskey) zato sto su jeftini, mogu se naci u bukvalno svakoj prodavnici pica i uglavnom se piju sa kolom... najveci potrosaci Jim Beama i Jack Danielsa su studenti i white trash koji ne zna za bolje

                  A tamo kod nas ima ljudi koji naruce Jack Daniels napr i kao uzivaju u tom viskiju I jos ti bezobrazno naplate casu tog sranja kao da su ti sipali ne znam ni ja sta a ne Jack posrani

                  Probao sam Proper Twelve. Nije los. Drzimo ga u lokalu dje radim. Ne lezi mi irski viski taman koliko ni skotski. Ako se desi da nema burbona, onda uglavnom predjem na Johnnie Walker Black. To mi jedan tako solidan viski. i pristupacan i uvijek dostupan.

                  A Proper Twelve licno nikad ne bi kupio cisto da budem siguran da ona p*cka izvikana nikad ne dobije ni cent od mene

                  Comment


                  • Upravo, i meni je Jack Daniels djubre, bas je dno.
                    Slazem se za Johnnie Walkera.

                    Mozda narucim taj Proper 12, kazu da je dobar.

                    A i ja ga ne volim brate, ali mora mu se priznati da je genije i da je uspeo ono sto je hteo, najjaca faca UFCa. [emoji3]


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment




                    • Last edited by Nerealan; 26-05-20, 06:05.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • "koktel Gospodar : 1l guarane (4 limenke)

                        1l soka od borovnice

                        1l votke

                        1l vermuta
                        -------------------------------------------------
                        sve to sipati i promesati u ambalazi vode od 6 l i uzivajte................ a zove se Gospodar zato sto gospodari Vasim telom i umom tokom cele veceri, mnogi kazu da imaju i prekid filma, zato se pazite.... "

                        Ovo smo pre 2-3 godine nasli na fb recept, neki tipovi otkrili... Malo je reci da sam podivljao bio od ovog sranja. Secam se kao juce moj drugar V mesa u zutoj nekoj posudi velikoj i sedi na podu... Topla preporuka za zezanje

                        Inace vinjak je neprevazidjen, mi smo hteli napravimo da se venski ubrigza koliko je dobar.

                        Power meso srecom nabavljam u rodnom kraju od proverenih ljudi

                        Comment


                        • Ne volim viski uopšte, vinjak jako retko.
                          Rakiju samo moju i to Dunju.

                          Pivo i vino mogu uvek.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                            Ne volim viski uopšte, vinjak jako retko.
                            Rakiju samo moju i to Dunju.

                            Pivo i vino mogu uvek.
                            Ista prica.
                            Ne vjerujem nikom ko kaze da voli viski,ono ne moze da se voli.
                            S tim sto vise volim kajsiju nego dunju.

                            Comment


                            • Nađoh ovo na tjubu, opet sam se slatko nasmejao...
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Veprina masna View Post
                                Ista prica.
                                Ne vjerujem nikom ko kaze da voli viski,ono ne moze da se voli.
                                S tim sto vise volim kajsiju nego dunju.
                                Sram te bilo....
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X