Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Starija sestra moje babe, 86 godina, zove ga Milosa Velikog oduvek, od njih sam prvi put i cula, kao i da su ga komunisti preimenovali. I dan danas je vozim tamo kod prijateljice koja je dve godine starija, i koja uvek kaze da se rodila i da ce umreti eto u istom stanu u Milosa Velikog.

    Nista gore, a ni jadnije bogami, nego kad nazovi pametnjakovic hoce da ponizi nekog, pa ispadne....
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Сестра твоје бабе?




      А ево верујем ти, не узбуђуј се више

      А јбт, не исмејах се одавно овако

      Comment


      • I da, ta je informacija tacna, to je bitno, tako da nema veze gde se danas vrti i ponavlja.

        Dosta je velika razlika izmedju sestara, zato sam naglasila
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Који јој је налог на твитеру?




          Ај нећу више.
          Извини.

          Comment


          • Baba ima samo fejs, nema tviter
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by 7528. View Post
              Spoiler
              Najjači su ovi što prde po autoputu pa govore da se ne kaže highway i slično.

              Jedina istina je da Miloš nije Veliki i niti se tako nazivao, niti je nazivan, što za života što posthumno.

              Ali to nije Vučićevo maslo, drugi brinu o tome.

              Ti možeš preko jebenog autoputa da prekrojiš istoriju. Narednih 100 godina da filuju da je bio Veliki jer se ugledao na Petra Velikog, da je bio evropski reformator, da je bio maltene autošovinista neki, koji je bio dobar diplomata i uvek za mir a ne za ustanak.

              I onda 2119. klinac neki Uroš iz budućnosti će reći to je laž on nikada nije bio Veliki, a neki "NN" klinci će reći "ma da, nije postojao, treće oko, baš bi 2019. dali ime Miloš Veliki a da nije postojao"...

              Šta rade ljudi, kako igraju pametno na duge staze, ovo treba naklon do poda. Sada sam tek siguran da je ova istorija takav privid i laž, kad ti u informatičko doba provučeš to i niko se ne buni.

              Nikada u svom životu nigde nisam video/čuo/pročitao da ga je neko, negde, nekad nazvao Miloš Veliki.

              Vade neki zakon iz 1898. bruka i sramota.

              Ti istoričari su takvi klošari da ih možeš kupiti za leba, paštete i koke zero, i eventualno ako voli da džoka.

              Imaš jednu sjajnu knjigu Dušana Baranina koju eto, pored učenja istorije, srećom pročitah na vreme...
              Knjiga se zove "Veliki gospodar-Miloš Obrenović"...
              A Baranin ovo "Veliki" nije slučajno uzeo...

              Ali dobro, nije greška nešto ne znati, ali hteo si da ispadneš pametan i poniziš nekoga pa ti se to vratilo kao bumerang...a lepo sam ti rekla, tragaj, čitaj, ne oslanjaj se na Wiki...ali ne vredi, današnja omladina

              U Beogradu je Kneza Miloša nekada zaista bila Miloša velikog...Moj tata je i dan danas tako zove...a on je ona generacija rođena 50ih, pa ako neko zna iz prve ruke zna on... A na zgradi broj 21 i dalje stoji kameni naziv "Miloša Velikog"
              U Kraljevu još imaš ulicu koja se zove Miloša Velikog...

              @Golde tata nema TW, pre nego pitaš, komicira preko goluba pismonoše
              Last edited by Marija81; 20-08-19, 23:21.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Majko rodjena. Živote moj. Ja kažem da u životu za to nisam čuo a završio sam i osnovnu i srednju školu i fakultet gde smo ga spominjali 1000 puta.

                Kako su se ulice zvale, koji su zakoni koji se vade iz naftalina dodeljivani, stvarno ne znam.

                Dušan Silni je nadimak, Miloš Veliki nije nadimak, to je faktički proglašeno nekim zakonom koji se vadi sad prvi put. I sad se ulica zvala tako i to je to. Pa naravno.

                I to Miloš Veliki iz tog perioda i to je vrlo lako podmetačina.

                Ti mi rekla da čitam, nadji mi u literaturu jednom da se pominje kao Veliki i ja ću ti se snimiti kako jedem kučeće govno na ulici svega mi.

                Comment


                • Kada je knez Miloš Obrenović odlučio da mu je sigurnije da konakuje u Topčideru i, činiš ‘voliko, vlada udaljen od Turaka koji su još uvek bili u centru grada, zvala se Topčiderski drum. Tada je i nastala. Ne može ulica kuda je u svoju lukavu sigurnost pošao knez nad knezovima da bude uska, tuda je, čoveče, prvi Obrenović prokopao drum za velegrad. Razumeo je neprevaziđeni knez da je pametan onaj ko zna šta ne zna, te je unajmio neimare – Slovaka, Franca Jankea i majstora Nikolu Ivkovića, zvanog Hadži-Neimar. Ulicu je usečena da poveže Narodnu skupštinu sa vladarevom rezidencijom u Topčideru. Kasnije se zvala, naravno, Miloša Velikog, a varijaciju imena je dobila 1944. godine (ulica Kneza Miloša). Kažu da je Josip Broz Tito izbacio reč “Veliki” jer niko nije smeo biti veći od njega. O, Miloše Obrenoviću, ne može ti ništa umanjiti značaj. Diplomatska igra, žamor, žurba, hod, narod, prodor, veličanstvenost, sve je tu, u tvojoj ulici kojom si silazio do tobdžijske doline u svoj dvor.
                  Kad smo već kod brojeva, na zgradi broj 21 još uvek stoji stari kameni naziv – Miloša Velikog. Ne briše se ono što se ne može izbrisati.
                  https://www.beograduzivo.rs/beograds...-kneza-milosa/

                  Comment


                  • Originally posted by 7528. View Post
                    Majko rodjena. Živote moj. Ja kažem da u životu za to nisam čuo a završio sam i osnovnu i srednju školu i fakultet gde smo ga spominjali 1000 puta.

                    Kako su se ulice zvale, koji su zakoni koji se vade iz naftalina dodeljivani, stvarno ne znam.

                    Dušan Silni je nadimak, Miloš Veliki nije nadimak, to je faktički proglašeno nekim zakonom koji se vadi sad prvi put. I sad se ulica zvala tako i to je to. Pa naravno.

                    I to Miloš Veliki iz tog perioda i to je vrlo lako podmetačina.

                    Ti mi rekla da čitam, nadji mi u literaturu jednom da se pominje kao Veliki i ja ću ti se snimiti kako jedem kučeće govno na ulici svega mi.
                    Ne treba ti literatura, dođi u BG i sam se uveri...
                    Još mi samo reci i da nikada nisi čuo da mu je Teodorović prezime...i pocepaj diplomu slobodno...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Ti kada je zaradiš ti je cepaj. Prvo. Drugo nemam godina kao ti a kamoli tvoj tata. Treće nisam iz Beograda. Četvrto nisam kriv što SANU i univerziteti guraju komunističku literaturu pa mi koji smo se školovali nismo nigde pročitali. Peto, naziv je i dalje glup jer je to ukaz a ne nadimak iz naroda. Šta to znači, Vučić se proglasi ukazom za Najvećeg i rokne posle naziv ulice i to stvara istoriju?

                      I šesto Maro, ali najsladje, pali (na twitter pa pametuj). Nemoj ti mene učiti. Te jeftine forice me ne tangiraju a i sa ženama se ne svadjam.

                      Smara me.

                      Hroničari vremena ga nigde ne spominju kao takvog, ulice, autoputeve, ukaze, to ostavljam na vama.
                      Last edited by Cassius Clay; 20-08-19, 23:36.

                      Comment


                      • Ima po Srbiji mnogo jos ulica Milos Veliki.

                        Nego kad rece Dusan Baranin, setih se davno procitanog romana "Golaci", Zeko Buljubasa i hajduci. Kako mi je to bilo fascinantno.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Gde znam ulice Olja, znaš kada prvi put čujem, a o njemu sam najviše čitao em ga najviše volim em je iz mog kraja. Bukvalno prvi put čuo, ne ja nego svi koje znam i baš raspravljali na tu temu.

                          Što nema u jednom udžbeniku to je bolje pitanje? Meni je zaparalo uši to "Veliki" iako je nesumnjivo za mene najveći naš vladar u novijoj istoriji.

                          Comment


                          • Velika je stvar imati diplomu u danasnje vreme. Evo moja sestricina ima 9 godina i vec ima diplomu fakulteta, samo mora da odradi osnovnu i srednju pa cemo videti da li ce da zavrsi Megadeath, Union ili Singidunum.

                            Comment


                            • Ma ja sam se nadovezala na Marinu recenicu da ima naziv ulice Milos Veliki u Kraljevu, a ima ga i u drugim gradovima, pa si ti napisao u medjuvremenu post te ispada da odgovaram tebi.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Mene sve ove gradnje, skalamerije, buduci Savski trg oko bivse zeleznicke stanice i onaj buduci ogroooman spomenik Stefanu Nemanji od 28m, ime autoputa po vladaru, podseca na makedonske slicne izlete, mada su oni malo vise kitili i kindjurili Skoplje, ali ovi se tek zalecu..
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X