Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svi su bili.
    I Princip i Apis, Tankosić, Pašić, Kralj Pera.

    Kad je donešena krfska deklaracija Petar je i dalje bio kralj i vrhovni komandant, regent se i nije mnogo pitao.
    Pašić i Stari su i dalje vodili politiku a samo povlačenje na Krf je naredio kralj Petar niko drugi.

    U toj istoj deklaraciji da su umesto Jugoslavije tih granica uneli Srbiju, Francuska, Engleska i Rusija bi samo pozdravile kao što su pozdravile i Jugoslaviju.

    Mi smo bili pobednici prvog svetskog rata, mogli smo šta smo hteli.

    A hteli smo Jugoslaviju i narod i političari i loza i oficiri.
    Svi.

    Comment


    • Zato sto je Kralj zeleo da bude Kralj Srba, Hrvata i Slovenaca.
      Lepse mu zvucalo, velicanstvenije izgledalo. Hranilo mu ego.
      Kao sto je nekada Dusan bio Srba i Grka.
      A kroz ideju o Jugoslaviji mu je tako nesto bilo najlakse da ostvari.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Upravo.

        Jugoslavija je bila moda.

        I zato mladi naraštaji koji čitate ovo imajte na umu sledeće:

        Kad god su Srbija i Srbi bila/bili seljaci, tvrdoglavi, kočoperni-Srbija se uvećavala i pobedjivala a kad god su Srbi pratili modu-Jugoslavija, Komunizam, Jugoslovenstvo-Srbi su najebali..

        Comment


        • Vidis koliko nista ne znam iz istorije, pa tako nisam znao ni da je Dusan izmedju ostalog bio car/kralj Grka Daj neka mi neko malo to objasni.. Otkud sad neki Srbin bio car Grcima?

          Hronoloski, Srbi su nastali mnogo prije Grka, cak i prije Kineza... ali znam da su Grci bili na tim teritorijama vjekovima prije nego sto se nebeski narod doselio na Balkan.

          Prije Srba su jedino bili Vilenjaci
          Last edited by powerslave; 18-01-20, 10:40.

          Comment


          • Ne bih rekao da je bila moda vec nuzna realnost. Srbija je pre toga bila u dosta ratova,sto sa Turcima, Bugarima, tim Balkanskim, pa i sam prvi svetski rat koji je sama Austrougarska organizovala i taj Princip je bio samo poluga toga, on je u tom danu bio drugi atentator, da nije pogodio on, ubili bi ga njegovi, posto on Ferdinand nije bio za rat sa Srbijom...u principu sve namesteno da nas oni napadnu.

            Srbija je u ratu izgubila 1m+ stovojnika, sto civila. Velike vojskovodje su tu dosle do izrazaja ali posle svega toga bili smo i dalje slabi a slicne probleme su imali Hrvat i Slovenci, sto bi se reklo, muka nas je spojila..

            Nije to toliko losa ideja, koliko je taj extremni nacionalizam pravio probleme, kod svih strana...cak mislim da je Rusija tad govorila da se napravi jedna katolicka i jedna pravoslavna Jugoslavija...Mi smo svakako bili 40% stanovnistva te drzave i imali najjaci uticaj. Punisa je ubio neke poslanike ali to je bila kulminacija same mrznje izmedju stranaka itd..

            Onda je u principu kralja sjebao taj Punisha posto je ukinuo ovlascenja crkvi,ukinuo stranke i tad je i nastala kraljevina Jugoslavije...tako da nije bas tacno da su Srbi najebali zbog komunizma,najmanje ratova je bilo u komunizmu, prakticki nijedan...Kralj kad vlada, to se moze skoro izjednaciti sa diktaturom..nisam ni partizan,ni cetnik, ali svake podele su lose ali su i nuzne...i tako se onda vrtimo u krug.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Jugoslavija je bila nužnost 1918. godine, jer niti jedna Velika sila nije dozvoljavala stvaranje Srbije, pošto bi to direktno značilo i proširenje Italije na Mediteranu (a na šta su se sile Antante obavezale pre ulaska Italije u rat), nešto što Englezi nisu dozvolili i što predstavlja jedan od razloga Drugog svetskog rata.

              Kraljevina SHS i Jugoslavija do 1939. godine ostaju jedine zemlje u kojima je srpski etnički korpus živeo u okviru jedne, centralizovane države. Atentat 1934. godine je uništio i poslednjeg zaštitnika srpskog naroda u Jugoslaviji. Ne Kraljevina sama po sebi.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Powerslave View Post
                Hronoloski, Srbi su nastali mnogo prije Grka, cak i prije Kineza... ali znam da su Grci bili na tim teritorijama vjekovima prije nego sto se nebeski narod doselio na Balkan.

                Prije Srba su jedino bili Vilenjaci
                Pa Srbi su nastali od Vilenjaka i okupirali Crnu Goru jer je njena šuma bila idealna za ponovno radjanje kraljevstva Vilenjačkog.
                Zato sad Crnogorke imaju šiljate uši.

                Comment


                • Sta mislite ko ce da se doseli u ove krajeve kad svi jugosloveni migriraju na zapad?
                  Ko ce ovdje da smrdi?

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Sta mislite ko ce da se doseli u ove krajeve kad svi jugosloveni migriraju na zapad?
                    Ko ce ovdje da smrdi?
                    U najkraćem - migranti.
                    koji? Pa stalno ti naviru iz ovih "mladih" nacija.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Ja se nadam niko,ovo sve treba ogradit zidom i pustit da zaraste u sumu i korov,da se napravi zivotinjski rezervat.

                      Comment


                      • Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Pozdrav

                          Zamolio bih vas da popunite anketu koja mi je potrebna za izradu pristupnog rada. Ukoliko vas mrzi da citate i zelite da lupate ocene, molim vas da gledate da ocene ne budu za jedno pitanje 1 za drugo 5 pa trece 2, vec da budu bar u realnom rasponu 2-3-4 ili 3-4-5.
                          Hvala unapred

                          https://docs.google.com/forms/d/e/1F...m?vc=0&c=0&w=1
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Sve je ok dok se ne dođe do onog kako upotreba određenog proizvoda iz neke zemlje porekla doprinosi mom samopouzdanju, stilu ili imidžu. To mi je neozbiljno za ocene od 2-4
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Sve je ok dok se ne dođe do onog kako upotreba određenog proizvoda iz neke zemlje porekla doprinosi mom samopouzdanju, stilu ili imidžu. To mi je neozbiljno za ocene od 2-4
                                Pitanja su morala ovakva biti jer je profesor davao neki sajt odakle da izvlacimo, tako da je i nama bilo konfuzno kada smo pravili.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X