Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Ne pravim se...a ti ipak prostudiraj definicije...ne šta je čemu bliže ;)
    Nacionalizam je problematičan generalno, a posebno kod nas jer vrlo često vodi ka šovinizmu, ne uvijek ali vrlo često.

    Nikad mi neće biti jasno što ljudi biraju nacionalizam pored patriotizma kao vrlo zdravijeg i modernijeg vida ljubavi prema svom narodu ili drzavi.


    https://www.kurir.rs/stars/3394027/o...wkkmzlJAQUxxlE

    Jbm ti seljanu hkgdhkd

    Comment


    • kad vec svi citirate

      За патриотизам је широко прихваћен позитиван вредносни став, с обзиром да он искључује пристрасно идеализовање сопственог и ниподаштавање других народа, осећање мржње, презира или нетрпељивости према другим народима и дискриминаторско опхођење према њима, што могу бити одлике национализма и што јесу одлике шовинизма. Патриотизам се, напротив, одликује поштовањем других народа и туђих националних култура, уз снажан осећај поношења сопственом националном припадношћу и националном културом.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ja volim Srbiju-Patriotizam
        Ja volim Srbe-Nacionalizam
        Srbi su pametniji od Madjara-Šovinizam
        Srbi su glupi-Šovinizam

        Comment


        • Nije bas tako jednostavno, vise je ono sto je Boris rekao, patriotizam je zdraviji odnos prema svojoj zemlji svom narodu, nacionlizam veoma cesto predje u sovinizam, posebno na ovim prostorima.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Nije bas tako jednostavno, vise je ono sto je Boris rekao, patriotizam je zdraviji odnos prema svojoj zemlji svom narodu, nacionlizam veoma cesto predje u sovinizam, posebno na ovim prostorima.
            Aman nemoj vise..sutra je vikend, ponavljace ovo do 4ujtru .
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Pa sve može da predje u šovinizam..

              Ajde još precizniji da budem..

              Patriotizam i primer kad patriotizam preraste u šovinizam:
              Ja volim Srbiju-Patriotizam
              Srbija je prelepa zemlja-Patriotizam
              Srbija je najlepša zemlja na svetu-Patriotizam
              Srbija jedina na svetu ima veličanstvenu istoriju-Šovinizam

              Nacionalizam i primer kad nacionalizam preraste u šovinizam:
              Ja volim Srbe-Nacionalizam
              Srbi su divan narod-Nacionalizam
              Srbi su najdivniji narod na svetu-Nacionalizam
              Srbi imaju najvećeg tenisera svih vremena-Istina..
              Srbi su pametniji od Madjara-Šovinizam
              Last edited by Chiwwi; 17-01-20, 22:24.

              Comment


              • За патриотизам је широко прихваћен позитиван вредносни став, с обзиром да он искључује пристрасно идеализовање сопственог и ниподаштавање других народа, осећање мржње, презира или нетрпељивости према другим народима и дискриминаторско опхођење према њима, што могу бити одлике национализма и што јесу одлике шовинизма. Патриотизам се, напротив, одликује поштовањем других народа и туђих националних култура, уз снажан осећај поношења сопственом националном припадношћу и националном културом.[1]
                Neće preći patriotizam u loše

                Comment


                • Pa ja i poštujem druge narode. Za koje ja smatram da su narodi. A ne poštujem kojekakve kreacije koje prisvajaju neke istorije i izmišljaju baljezgarije.

                  Takodje, ne poštujem, ne navijam, nisam fan naroda koji za vreme drugog svetskog rata pobije bez razloga milion i nešto mojih sunarodnika i organizuje igre gde ih seče srbosjekom i pravi "natjecanja".

                  Individualno, da, super odnos imam sa par ljudi iz Ex-Yu i mislim da su ekstra momci i pomažemo se i oko dropshippinga i oko e-commercea, da, gotivan mi je igrač Mateo Kovačić, ne mrzim ga, ali to ni u najludjim snovima ne znači da bih ne daj Bože navijao negde za njih ili zagovarao bratski odnos sa Hrvatima kao sa celinom.

                  Bih ja ali odmah mi se pojavi pred očima srpska maja i srpsko dete kojima toljagama razbijaju glave. Zbog? Zbog toga što Srbi nisu napravili Veliku Srbiju kao pobednici rata? Što su ih primili kao poražene, bez osvete? Što su im dali banovinu iz koje vuku konstituciju?

                  Ako je to nacionalizam ja sam onda ne nacionalista nego ultra nacionalista.

                  Dakle to ne znači da ja neću komunicirati sa nekim Hrvatom, tek Hrvaticom kao osobom za sebe i kao individuom, ali vrlo jasno znači da ih nikada kao celinu neću smatrati ni bratskim ni prijateljskim ako ništa zbog BEZRAZLOŽNOG klanja Srba i prvog dečijeg logora u Evropi.

                  Ako me to čini monstrumom, monstrum sam. Nisam ja toliko širok da bih oprostio, a i grizla bi me savest. Odmah mi u glavi odzvanja dečiji vrisak dok ga katolički fanatik kolje srbosjekom.

                  Previše za moj stomak, nisam ja toliko jak čovek.

                  Comment


                  • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                    Neće preći patriotizam u loše
                    Srbija zaslužuje da bude veća!

                    Šta je ovo?

                    Comment


                    • Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Ok je to Uroše ali takvim razmišljanjem ja ne bih imao drugove muslimane jer bi me zaobilazili zbog Srebrenice, a i ja bih njih zaobilazio jer su moje otjerali iz grada koji sad pripada Federaciji i zapalili im kuću.

                        Treba biti svjestan nepravdi i zločina ali ne voditi se njima u zivotu jer je to napajanje negativnom energijom, destruktivno i isključivo.

                        Comment


                        • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                          Previše za moj stomak, nisam ja toliko jak čovek.
                          Pa promeni definiciju, umesto plocica stavi bojler i sve super

                          Comment


                          • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                            Ok je to Uroše ali takvim razmišljanjem ja ne bih imao drugove muslimane jer bi me zaobilazili zbog Srebrenice, a i ja bih njih zaobilazio jer su moje otjerali iz grada koji sad pripada Federaciji i zapalili im kuću.

                            Treba biti svjestan nepravdi i zločina ali ne voditi se njima u zivotu jer je to napajanje negativnom energijom, destruktivno i isključivo.
                            Pa ja se ne vodim vendettom u ličnim odnosima. Jedan musliman mi je skoro pomogao ne pitaj koliko, ja ga pitam kako da mu uzvratim da mu se odužim, kaže mi brat "moli se Bogu za mene". Dečko jedan iz Zagreba malo mladji od mene svaki dan smo u kontaktu oko affiliate marketinga, oko raznih stvari, baš nema netrpeljivosti.

                            Što ne znači da ću se ja bratimiti sa njima u globalu.

                            Srbi nisu započeli prvi klanja u drugom svetskom ratu a i ni u prvom, a posle oba su bili pobednici - a nisu se svetili.

                            Tako da, 90te su samo produkt ranijeg nezadovoljstva. Zna se ko je prvi počeo.

                            Odvajam individualno od kolektivnog.

                            Ja se ne zalažem za rat ali ni za bratimljenje. Znači neki normalan odnos kao sa susedom iz zgrade. Zdravo zdravo i to je to.

                            Sad da ti kategorički izbegavaš ljude iz nekih nacija, ja to nigde nisam naveo. Samo mi neće individualni slučajevi promeniti mišljenje nikada.

                            Svuda ima normalnih ljudi, ali kao države, Hrvatska država je udarna pesnica Vatikana i ekstremno je antisrpska. Mazohizam bi bio da simpatišem državu Hrvatsku kao entitet.

                            Ne znam razumeš li me.

                            Comment


                            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Pa ja se ne vodim vendettom u ličnim odnosima. Jedan musliman mi je skoro pomogao ne pitaj koliko, ja ga pitam kako da mu uzvratim da mu se odužim, kaže mi brat "moli se Bogu za mene". Dečko jedan iz Zagreba malo mladji od mene svaki dan smo u kontaktu oko affiliate marketinga, oko raznih stvari, baš nema netrpeljivosti.

                              Što ne znači da ću se ja bratimiti sa njima u globalu.

                              Srbi nisu započeli prvi klanja u drugom svetskom ratu a i ni u prvom, a posle oba su bili pobednici - a nisu se svetili.

                              Tako da, 90te su samo produkt ranijeg nezadovoljstva. Zna se ko je prvi počeo.

                              Odvajam individualno od kolektivnog.

                              Ja se ne zalažem za rat ali ni za bratimljenje. Znači neki normalan odnos kao sa susedom iz zgrade. Zdravo zdravo i to je to.

                              Sad da ti kategorički izbegavaš ljude iz nekih nacija, ja to nigde nisam naveo. Samo mi neće individualni slučajevi promeniti mišljenje nikada.

                              Svuda ima normalnih ljudi, ali kao države, Hrvatska država je udarna pesnica Vatikana i ekstremno je antisrpska. Mazohizam bi bio da simpatišem državu Hrvatsku kao entitet.

                              Ne znam razumeš li me.
                              Razumijem, ne moze se ignorisati istorija i biti naivan u tom smislu. Ali upravo kolektivna netrpeljivost prema jednom narodu je i dovela do Jasenovca, jama i svega ostalog. Kako god, neće se ovdje stvoriti pozitvnija i zdravija atmosfera još decenijama, ko god ima način da ode po mom mišljenju treba da ide (na osnovu bratovog iskustva), daleko od toga da je idealno otići iz svoje zemlje i privikavati se na tuđu zemlju i jezik ali makar će tom nekom djeca odrastati u normalnijem sistemu. Jedan je zivot da bi ga proveo u apsurdima

                              Comment




                              • Uros pisao tekst.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X