Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 7528. View Post
    Ti kada je zaradiš ti je cepaj. Prvo. Drugo nemam godina kao ti a kamoli tvoj tata. Treće nisam iz Beograda. Četvrto nisam kriv što SANU i univerziteti guraju komunističku literaturu pa mi koji smo se školovali nismo nigde pročitali. Peto, naziv je i dalje glup jer je to ukaz a ne nadimak iz naroda. Šta to znači, Vučić se proglasi ukazom za Najvećeg i rokne posle naziv ulice i to stvara istoriju?

    I šesto Maro, ali najsladje, pali (na twitter pa pametuj). Nemoj ti mene učiti. Te jeftine forice me ne tangiraju a i sa ženama se ne svadjam.

    Smara me.

    Haj'd redom...

    1.Ja sam svoju zaradila, ali da ne znam, a pri tom ne želim da čujem šta mi kažu oni koji su upućeniji od mene, bih je pocepala bez problema.
    2.Srećom nemaš godina kao ja, jer da ih imaš možda bi nešto i znao, za početak -poštovanje sagovornika, pa sve ostalo.
    3.To što nisi iz BGa nije opravdanje i potpuno je irelevantno u diskusiji...dostupan ti je internet...ni ja nisam iz Kraljeva pa znam da tamo postoji Miloša Velikog...
    4.Kakve veze Sanu i Univerziteti imaju sa tim što ti neke osnovne stvari ne znaš?! Ovo za komunističku literaturu se grohotom smejem...Druže, tebi je danas literatura mnogo dostupnija nego meni nekada pa sam eto čitala i o Golom otoku( pisao Dragoslav Mihajlović-ime je puka slučajnost) i o Titu i Kosovu, Milošu Velikom ili Velikom Voždu (Karađorđu) a gle čuda- zamisli sve to nalazila u biblioteci...Nije me obrazovala propaganda i Wiki...
    5.Naziv nije glup jer mu je narod kao i Karađorđu dao taj nadimak...
    6.To oko TW...Koji si ti faktor da bilo kome kažeš gde da , citiram:"pali"?!!!
    Odraz vaspitanja...
    A apropo Vučića i ulice...Već imamo Gospodara Vučića u BGu, iako je to Toma Vučić zapravo...
    Ah, da za kraj...da si čitao bar ovu diskusiju skontao bi da nije Miloš sam sebi dao taj nadimak, nego je orden ustanovljen posle njegove smrti, a ustanovio ga je Aleksandar Obrenović...
    Znaš onaj, majski prevrat,Apis, Crna ruka itd...

    Oja samo čekam šta će sledeće da smisli/smisle...a već mi muka i od ovoga do sada...
    Last edited by Marija81; 20-08-19, 23:50.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • I nemojte se svadjati, molim vas

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Hahahahahhah. Tačno mogu da te zamislim sa kojim uživanjem ovo pišeš misleći da mislim da si me zeznula.

        Svaka čast. Nema šta. Sledeći put idem i tražim skrivene nadimke i ukaze titula koji nemaju u literaturi jer ih crvena bagra koja štampa istu ne spominje. To će mi biti hobi umesto foruma, treninga, devojaka, i ostalog.

        Odakle početi hmmm... Hajde da vidim za npr npr kneza Aleksandra Karadjordjevića... da pretražim prvo ulice da negde nisu metnuli neki nadimak koji je dobio ukazom, koji nje opšte mesto nego titula, i niko ga ne zove tako, bar dok ne dobije autoput. Da nisu ovi Karadjordjevići 1904. zalepili neku titululicu tipa Nebeski i zveknuli negde ime kao što su komunisti davali njihovim nekim lažnim junacima.

        U potrazi sam!

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          I nemojte se svadjati, molim vas

          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Ne svadjamo se uopšte. Ona bi nešto da me uvredi kao za wikipediu ali se ja nešto ne vredjam. Njoj je bitno da je protiv mene jer me uzela za zub, neka je, neka se izduva žena. Možda je imala naporan dan. Nisam džentlmen ali mogu ja to da podnesem.

            Kad sam pročitao deo oko Gospodara Vučića pao sam sa stolice. Zamišljam je sa kojim žarom kuca. Sad će ona meni da pokaže, onaj top osećaj kad misliš da si nekoga zeznuo i onda nasladjivanje.

            Mene mogu da iznerviraju razne budale, žene teško. Simpa je.

            Comment


            • Što bih te zeznula kada pokušavam da ti pomognem da naučiš nešto?

              Ako niko nije štampao, kako je moguće da smo onda neki upoznati sa materijom?

              P.S. Komunisti nisu imali ništa protiv Knjaza i Kneza nego Kralja
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Nisi dzentlmen
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Idi izedi nesto, al ne preteruj, da ostane i za sutra
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Kako je moguće da se ja ne sretnem sa tim nikada? Češljali smo sve te periode nigde slova ni o ukazu ni tituli. Šta ću da pomislim nego da je podmetačina?

                    Ajde šta bi ti pomislila. Šta ima da se pravim pametan na legendi, za mene nije veliki nego najveći, samo nigde nisam pričitao to u životu, a kažem nisam se matematikom bavio. Hrestomatije iz kojih smo to radili te periode, slovo jedno nema o tome.

                    Kako ja da guglam o nečemu o čemu ne znam da postoji ili da istražujem? Čitao sam o njegovom životu, kontao sam da sam dovoljno pročitao da bih znao da li je neko imao nadimak Veliki.

                    Ispostavilo se da nije nadimak nego ukaz i titula za koju nikada nismo čuli(ljudi sa kojima sam pričao).

                    U medjuperiodu sam probao da nadjem kucajući na internetu Miloš Veliki i tada ništa nije izašlo. Tek je počelo danas, juče da se govori o tom ukazu.

                    Komunisti su smeće najveće i tu neću ni da raspravljam, ne zanimaju me.

                    Nikada džentlmen bio nisam, ne ide mi uz mene, a hvala Bogu žene vole idiote. Čak i one koji ne znaju za ukaze.
                    Last edited by Cassius Clay; 21-08-19, 00:12.

                    Comment


                    • Rekoh ti šta da pročitaš...Baranin se dobro pozabavio tom temom...eto gde sam ja naletela...

                      Ovakve informacije se nađu kada se baviš materijom koja te zanima.
                      Miloš je mene jako zanimao, generalno Obrenovići i znam puno o tome, ali svakako je moguće da se pojavi podatak koji nisam videla do sada...i ako bi mi neko ukazao na to ne bih reagovala tako narogušeno kao ti na ovo...
                      Karađorđeviće ne poznajem toliko, ali o Voždu znam dosta npr. Kao i da je i njemu nadimak bio Veliki...
                      Imaš masu podataka i o tome...
                      Što se komunista tiče nebitni su za ovu temu.
                      Znaš to mi je kao kada kažu neki kako nisu mogli da slave jer eto nije bilo dozvoljeno...
                      A moj pradeda i deda slavili najnormalnije...

                      Čak neke stvari eto i iz prve ruke znam jer mi je pradeda pričao, a dosta je i pisao- jer je živeo i u vreme Kraljevine ali i komunizma...i pregrmeo od balkanskih ratova preko svih ostalih...za malo i bombardovanje da dočeka...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Znam ali jedno je reći hej pročitaj tu i tu, a drugo stavljati u ravan sa Dušanom Silnim što je opšte mesto. Ovo dosta dosta ljudi nije znalo. Ja naravno ne mislim da sam najpametniji nego sam odmah kucao "Miloš Veliki", pomislih, hajde možda sam retardiran, nisam čak ni na ukaz naišao. I par dana nema objašnjenja, sve do juče danas.

                        Čuj, meni ni iz džepa ni u džep, nije mi zapelo da budem u pravu, ali stavi se u moj ugao gledanja pre nego što zapneš za wikipedia. Zna se kako zvuči dobronameran savet a kako drsko to tvoje.

                        Kontao sam da sam 100% u pravu jer bi mi bar mrtvi google nešto izbacio, eto tako. Naravno odmah sam se dao u zavere, u koje još sumnjam. Ali to je druga stvar.

                        Jer je dvor tih godina bio produžena ruka....i na prst u zadnjicu sa Austrougarskom, a naši drugari uvek znaju zašto i kako imenuju jer su im omiljena polja toponimi, obrazovanie, jezik i pismo i ostalo. Ali da ne širimo.
                        Last edited by Cassius Clay; 21-08-19, 00:24.

                        Comment


                        • Evo izlistaj, možda ti se i dopadne

                          Što se tiče ordena to imaš u biografiji Kralja Aleksandra Obrenovića, štaviše, mislim da bi i na toj famoznoj Wiki trebalo da bude.
                          Nije ona loša za neke podatke, ali je nemoj nikada uzeti kao jedini izvor informacija...to sam probala pre neki dan da ti kažem...uvek proveri još negde...jer ponoviću svi znamo kako se članci uređuju i da ih svako može urediti, menjati itd.

                          A ako te Miloš zanima kao što kažeš pročitaj ovo gore iz spojlera...
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ne čitam Wiki kao botina, nekad se konsultujem kao podsetnik, uglavnom za ono što otprilike znam. Najmanje znam o Kralju Aleksandru Obrenoviću on me ubedljivo najmanje interesovao, a za materijal hvala, naravno da ću prelistati/pročitati.

                            Svaka stranica je nešto novo. Gracias

                            Comment


                            • Nema na čemu...
                              Što se Aleksandra tiče, ima se vala i onjemu šta pročitati, nije baš da je nezanimljiv kao istorijska ličnost...
                              Nije ni meni bilo na prvu zanimljivo da se bavim njime, ali sam prateći Obrenoviće i njega prostudirala, pa dalje Apisa i jedno je vuklo drugo...

                              Ima tu i ako se vratim na Miloša zaniljiv dokumenarac "Knezevina Srbija" pa eto možeš i to pogledati...
                              Neću dalje, smoriću
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Mene najviše nervira kod nas i naših autora što ili su prodinastički ili su iz druge, ili su iz komunizma. Čitam ja 100% i gledam, uvek ti ja nešto čitkam, doduše redje o ovim stvarima, više sam se fokusirao na neke druge teme, dugo(god dana sigurno) nisam čitao o nekom vladaru.

                                Poslednje što sam nešto kopkao bilo je o Petru Velikom i o tome je li zamenjen ili nije, pošto postoje neke indicije da se nije isti čovek vratio i da je zarobljen bio u Holandiji. Vratio se kao vrsan moreplovac, a pre toga se plašio talasa. Neke fizičke razlike, pa teranje deteta, žene u manastir, sestre ili polusestre, čim se vratio. Izgledao 13-14 god starije. I onda te čuvene reforme. I to sve, interesantno.

                                Taman malo na naše da se prešaltam.
                                Last edited by Cassius Clay; 21-08-19, 01:03.

                                Comment

                                Working...
                                X