Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Kulambara View Post
      sad sam čitao post-i neću.ja sam vrlo dobro razumeo kao i ti, šta je rekao i necu da se pravim blesav
      E, super, drago mi je.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Morao je pristojan svet u Srbiji da se ogradi od raznoraznog ološa , koji su za sebe tvrdili da su srpski nacionalisti

        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Etnički nacionalizam koji imamo kod nas razara. Možda sam po sebi, u osnovi, nije loš ali u najvećem dijelu slučajeva vodi isključivosti i netoleranciji, onda to u nekom ratu rezultira Jasenovcem, Srebrenicom i svim drugim.

          Nacionalizam je vodeći narativ, možda ne u BG ali uglavnom jeste. A masa nacionalista ima izgled i ponašanje koji vode zaključku da u srbovanju traže utočište za razne frustracije i nesigurnosti. Ako ćemo već tako ocijenjivati ljude.

          Comment


          • Nijedan od tih ratova nema veze sa etničkom pripadnošću. No, nebitno. Ljudi imaju tendenciju da konfesionalne sukobe označe etničkim ratovima. Pa Bošnjaci nisu ni znali šta su pa su od 1972. bili muslimani sa velikim Muliman kao etnička odrernica. Mislim da ne bude da ih vredjam, sami su imali na popisima akcije da se izjasne kao Bošnjaci. To govori da je centar njigovog identiteta islam a ne etnička grupa jer ne bi morali da prave kampanje da se isto izraze na popisu.

            Hrvati i ustaštvo pogotovo su udarna pesnica katoličke crkve, a Srbin se od 1903. izjednačava sa pravoslavcem isključivo.

            Ovde su se vodili verski ratovi i vlada verska mržnja, etnički su svi isti narod ma kakve debilane pričali ljudi.

            Evo ti pitanje od milion dolara : Da li bi se i jedan taj rat vodio da smo svi iste vere? Ne? Ok. Sve sam ti brzo objasnio.

            Nego, o ovome sam pričao na koroni

            Last edited by Cassius Clay; 14-07-20, 15:19.

            Comment


            • Ako ne bi analizirao sukobe kao konfesionalne, verske, ne bi mogao naći koren mržnje. Što bi se narod isti krvio gde u svakom narodu imaju prezimena ista, nisu ljudi idioti.

              Ne mrze se Srbin, Hrvat, Bošnjak nego pravolsavac, katolik i musliman. Da li bi to neko hteo da uvaži ili ne tačno me ne zanima, ali to je istina.

              Izmedju pravoslavaca i muslimana ovde postoji sukob još iz perioda Turaka, izmedju katolika i pravoslavaca vekovima, i znao je Vatikan da huška i tek kako na nas. A nismo ni mi cvećke baš.

              Zla krv je nastala zbog vere inače da su Turci bili pravoslavci 1389. čisto sumnjam da bi mi išli da izginemo svi.

              Za veru ginu ljudi i ni za šta drugo. Etnički sukob ne može da generiše toliku mržnju, nema tu snagu.

              Evo opet primer skoriji.

              Crna Gora se otcepi, Srbi u CG lagano. Svetinje se diraju, haos. Znači u prevodu "jebe mi se je l sam Srbin ili Crnogorac pošto je isti k, ali mi u veru ne diraj".

              I ne pokušavaj ovo da debatuješ sa mnom samo se složi, nemoj ego da ti nadvlada. Znaš i sam da je istina.

              Comment


              • Što nas dovodi do korena svih problema. Da nema religija ne bi bilo ni mržnje a ni suludih ratova. Simple as that.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • I opet se vracamo na genijalnog Mileta Kekina.

                  Comment


                  • Originally posted by Cassius Clay View Post
                    Ako ne bi analizirao sukobe kao konfesionalne, verske, ne bi mogao naći koren mržnje. Što bi se narod isti krvio gde u svakom narodu imaju prezimena ista, nisu ljudi idioti.

                    Ne mrze se Srbin, Hrvat, Bošnjak nego pravolsavac, katolik i musliman. Da li bi to neko hteo da uvaži ili ne tačno me ne zanima, ali to je istina.

                    Izmedju pravoslavaca i muslimana ovde postoji sukob još iz perioda Turaka, izmedju katolika i pravoslavaca vekovima, i znao je Vatikan da huška i tek kako na nas. A nismo ni mi cvećke baš.

                    Zla krv je nastala zbog vere inače da su Turci bili pravoslavci 1389. čisto sumnjam da bi mi išli da izginemo svi.

                    Za veru ginu ljudi i ni za šta drugo. Etnički sukob ne može da generiše toliku mržnju, nema tu snagu.

                    Evo opet primer skoriji.

                    Crna Gora se otcepi, Srbi u CG lagano. Svetinje se diraju, haos. Znači u prevodu "jebe mi se je l sam Srbin ili Crnogorac pošto je isti k, ali mi u veru ne diraj".

                    I ne pokušavaj ovo da debatuješ sa mnom samo se složi, nemoj ego da ti nadvlada. Znaš i sam da je istina.
                    Koje veze imaju Srbi iz 1389. sa danasnjim?
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Pravoslavlje, druze. Kako pitas svasta...

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Pravoslavlje, druze. Kako pitas svasta...
                        U srednjem veku pripadnost odredjenoj grupi je oznacavana teritorijalno i drzavna religija je bila nesto sto su vladari koristili u kontrolisanju drzave.
                        Tako su u Srbiji Nemanjica u Srbe ubrajani svi koji zive na toj teritoriji: Srbi, Grci, Arbanasi, Dukljani.....
                        Pojam moderne nacije se javlja tek od Francuske revolucije i potrebe ujedinjavanja razlicitih regija u nesto vise.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Cekaj, ti sad pricas o tim nekim "modernim" balkanskim nacijama? Ono, kao, danas se po nekom drugom kljucu odredjuje ko je Srbin, a ko Bosnjak, jel to? Reci mi da se sprdas?

                          Odje je vjera oduvijek imala kljucnu ulogu u odredjivanju etnicke pripadnosti.
                          Last edited by Joker; 14-07-20, 18:10.

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post
                            Cekaj, ti sad pricas o tim nekim "modernim" balkanskim nacijama? Ono, kao, danas se po nekom drugom kljucu odredjuje ko je Srbin, a ko Bosnjak, jel to? Reci mi da se sprdas?

                            Odje je vjera oduvijek imala kljucnu ulogu u odredjivanju etnicke pripadnosti.
                            Ja, vala, zato je Crkva Bosanska (Bogumili) bila vodeca po broju pristalica do XVI veka.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              I opet se vracamo na genijalnog Mileta Kekina.

                              Usli su oni u sabor, i to uzeli da li 7 ili 8 mesta. U Hrvatskoj su jos koliko toliko i slobodni izbori, mislim ako poredimo sa nama. I kod njih je pizdarija velika, ali ni priblizno nama.

                              Ja sam mislio da je ovde na forumu vecina normalnih zdravorazumskih ljudi, koji nisu naseli na propagandu iz 90' i da znaju da razmisljaju svojoj glavom ali sam se izgleda zajeba i to dobro. I molio bih Bojanu ili ko god je admin da pocne da brise neke postove ovde, stvarno je mucno citati sta se sve ovde pise.


                              Sent from my motorola one action using Tapatalk
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • Treba poceti od onog tvog u vezi sa KiM.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X