Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by Cassius Clay View Post
      Ne moraš da napustiš Srbiju da bi radio van Srbije. Pro tip
      Resenje ti je kao polovni Golf, a mozes da budes Ford.

      Comment


      • Pa i nije. Niži je standard ovde, ima prednosti. Samo odeš na 1st formations i reg firmu u UK, a imaju i opcije za Singapur.

        Skuplji je život u inostranstvu a gore su ribe. Ovako je win win, mada tek sam počeo, nisam ni blizu onih 5k-10k a month priča. To ako Bog da, dogodine.

        Zato ljudi učite fb ads, SEO, copywriting, funnele, video editing, itd. Naravno ne sve i ne sve odjednom. Vredi se mučiti i 2-3 godine ali uvek ima posla za to i tek će ga imati.

        Srpsko tržište zaostaje 10 godina tako da se ne treba cimati sa tim ovde, ovde je vrhunac soc media marketinga IG reklame

        Ovo je bolje i od programiranja, po meni, jer ti ukoliko znaš neki od ovih skillova i želiš da udješ ili u ecommerce, SMMA, itd, radiš sam za sebe posle odredjenog vremena.

        Internet je pokrčio prostor izmedju država i u rastućem sektoru sve što ti treba su konekcija, engleski i znanje nekog skilla.

        E sad da je rizik jeste, ljudi uglavnom padaju zato što ne istraju, pa ko ne može da se strpi i uči svakodnevno najbolje neka radi standardan posao. Ovo je čisto jedna perspektiva ljudima da znaju da ne moraju da zavise od Srbije iako su u Srbiji.


        Sent from my iPhone using... using my brain cells

        Comment


        • Dobro jutro Kolumbo, ja sam u tom brodu od 2011godine pa cak na nekom low levelu i od ranije. Kaskas sinovac jednu deceniju. Mada sam misljenja da ce i to da se obezvredi veoma brzo. To je normalna pojava, niko nije lud da skupo placa a prelazice se ko zna na kakve nove nivoe. Zapravo u Srbiji jeste to na niskom nivou zato i ima prostora za svakog sa nesto malo mozga. Preko je opasna borba i opstaju samo najkvalitetniji, ne pricam nuzno za IT, vec sve poslove preko interneta.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Jel doletela VIP Romana Panić.

            Nadam se da će joj se upriličiti lep odgovarajući doček u holu Nikole Tesle.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Dobro jutro Kolumbo, ja sam u tom brodu od 2011godine pa cak na nekom low levelu i od ranije. Kaskas sinovac jednu deceniju. Mada sam misljenja da ce i to da se obezvredi veoma brzo. To je normalna pojava, niko nije lud da skupo placa a prelazice se ko zna na kakve nove nivoe. Zapravo u Srbiji jeste to na niskom nivou zato i ima prostora za svakog sa nesto malo mozga. Preko je opasna borba i opstaju samo najkvalitetniji, ne pricam nuzno za IT, vec sve poslove preko interneta.
              Druže, ja sam 2011. išao u prvi srednje Čisto mali info.

              Pa kompetitivno tržište jeste ali mnogo ljudi se zaleće i brzo odustaje posle prvog pada.

              Pogotovo u Srbiji. Srbi čuli za dropshipping, svaka druga budala diže shop bez predznanja i bez ijednog skilla.

              I uče od nekih srpskih teletabisa.

              Moja topla preporuka je da se uči, komunicira i radi sa ljudima iz US, Uk, Kanada, Australija, NZ.

              Ja niti razumem ove srpske gurue, niti razumem srpsko tržište, niti bilo šta. Copywriting ovde i preko su dva različita pojma.

              Mislim kasnimo 10-15 godina sigurno. Ja da otvorim sutra agenciju pokosio bih sve redom ovde ali to je totalno nebitno jer nema klijenata koji bi platili jaču vrstu usluge jer nema konkurencije.

              Ovde se najviše isplati ko zna da pravi sajtove jer smo mi u 2005-6 kad je sajt jedino sredstvo i kurta i murta sad prave sajt.

              Mislim prave se sajtovi svuda i dalje logično ali ima i dosta ljudi da koristii clickfunnels, shopify, kartru, groovefunnels da se ne razbacujem izrazima ali tu ti ne treba programer 2k.

              Znači ima dijapazon širok a ljudi zbog konverzije na onim landing pages testiraju od boja, do položaja, do naslova, do brzine učitavanja, do nekih stvari trivijalnih koje u Srbiji neće biti bitne narednih 10 godina.

              Ovde neće niko da izvadi karticu i plati preko neta. Zato po meni u Srbiji, na Balkanu, pa i u Evropi ne treba ništa raditi.

              Sasvim je dovoljno tržište 5 zemalja koje sam naveo za bilo koju uslugu/proizvod.

              Kad počinješ bez iskustva je najzajebanije ali malo se prodaš, malo radiš za džabe, može i preko upworka i guraš polako.
              Last edited by Cassius Clay; 10-08-20, 17:24.

              Comment


              • Pa sta ti sad radis tako pametan sem menjanja carsava Spancima? Salim se malo, ali i pitam ozbiljno.
                Last edited by LosmiSK; 10-08-20, 17:30.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Isto drop ali sam svestan da to nije dugotrajan izvor zarade, pa sam se dvoumio izmedju affiliate marketinga (promovišeš tudje digitalne proizvode poput legendary marketer i slično i dobijaš komisiju na svaku prodaju a to uglavnom radiš preko fb mess/zooma) ili SMMA - social media marketing agency, i onda sam gledao mentore i preporuke za koji model da se opredelim i najverovatnije ću krenuti kod nekog Holandjanina koji baš živi u Bg igrom slučaja.

                  Ne svidja mi se dropshipping zato što su male marže profitne, moraš uvek da tražiš winnera (produkt koji se prodaje a ne mogu na Amazonu da ga nadju), moraš da se jebeš sa platnim procesorima, i tako slično.

                  Ovako za SMMA prodješ trening 70-90 dana uglavnom ljudima treba do prvog klijenta i klijente juriš za 1,5-2k mesečno, posle se to automatizuje, širi tim i slično.

                  Nije ovo ni lako nije ni teško, najteže je čini mi se razdvojiti one shit gurue i tu priču kao Tai Lopez i ekipa i naći prave fb grupe i prave ljude.

                  A što se tiče dropshippinga to mi se ne svidja ni malo, prvo mogu mušterije da te jebu na cust support, drugo mogu da ti zamrznu novac jer je Srbija zemlja visikog rizika zbog prevara, treće može dostava da te jebe, četvrto može Kinez agent da te zeza, peto FB može da ti banuje bez razloga nalog jer ih boli uvo da objašnjavaju bilo šta.

                  Ovako ti možeš i organski da na fb tražiš klijente, imaju načini, i onda probaš da ih završiš uz tehnike.

                  Deluje prosto ali nije ni malo i treba mnogo rada i truda da bi se uspelo.

                  Samo ja gledam sigurnije mi je SMMA i da imam i 3-4 klijenta mesečno od po 2k Bože zdravlja dogodine, nego da me jebu od paypala, do Kineza, do mušterija iz SAD preko FB koji ti skenja reklamu ako imaš negativan skor i nalog dok kažeš keks.

                  U suštini ništa komplikovano ako se svakodnevno ulaže vreme, ako se zna gde se uči, ako se uloži novac, vremenom svaka osoba pa i sa ovog foruma bi mogla da izgura posle 2 godine 1,5k dolara mesečno i to da je uboga u mozak i da ima ispodprosečan IQ, a opet to je za Srbiju bolje nego 85% radnih mesta.

                  Sve je stvar strpljenja, rizika, voljnog momenta i naravno truda.

                  E sad šta još jebe Srbe to je mentalitet. Njima je sve na internetu prevara. Ne veruju da neko plaća programe i neke usluge po 1-2k dolara, a ja neki dan slušam nekog Tannera za neki mastermind na većem nivou od 3 dana platio 250k dolara da bi učio od boljih od njega.

                  Srbi ne veruju ni u šta i za šta bilo na netu da im spomeneš to su im piramidalne šeme ali mene boli uvo iskreno bilo koga da ubedjujem.
                  Last edited by Cassius Clay; 10-08-20, 17:44.

                  Comment


                  • Affilate je brutalna stvar ako se covek snadje, mogu da se uzmu brutalne pare, samo moras u toj nekoj oblasti biti duboko. Sve je na papiru moguce, ali u praksi treba mnogo vremena, srece, veza i znanja itd...sto vise pokusaja to je i veca sansa da prodjes negde ali sto sam napisao za affilate moras biti bas duboko u toj nekoj oblasti gde ces moci da uzmes pare. To ti dolazi tek u godinama rada...Ne mozes Affilate da uzimas tek tako...

                    Na internetu je gomila para, samo da znas da ih uberes...pre je bilo mnogo lakse mislim bar..ukrupnjavanje je odavno uzelo maha i tu...ali ko zna...

                    Bukvalno milion kombinacija imas na netu...

                    Ima Srba koji znaju, ali i dalje malo...svakako ima i malo slifa moze da se snadje na netu i fino da zivi od toga, posebno u Srbiji. Da nema neta, drugacije bi bilo Urose u Srbiji..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Cassius Clay i Losmi kolege? I ima smisla.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Cassius Clay View Post
                        Pa i nije. Niži je standard ovde, ima prednosti. Samo odeš na 1st formations i reg firmu u UK, a imaju i opcije za Singapur.

                        Skuplji je život u inostranstvu a gore su ribe. Ovako je win win, mada tek sam počeo, nisam ni blizu onih 5k-10k a month priča. To ako Bog da, dogodine.

                        Zato ljudi učite fb ads, SEO, copywriting, funnele, video editing, itd. Naravno ne sve i ne sve odjednom. Vredi se mučiti i 2-3 godine ali uvek ima posla za to i tek će ga imati.

                        Srpsko tržište zaostaje 10 godina tako da se ne treba cimati sa tim ovde, ovde je vrhunac soc media marketinga IG reklame

                        Ovo je bolje i od programiranja, po meni, jer ti ukoliko znaš neki od ovih skillova i želiš da udješ ili u ecommerce, SMMA, itd, radiš sam za sebe posle odredjenog vremena.

                        Internet je pokrčio prostor izmedju država i u rastućem sektoru sve što ti treba su konekcija, engleski i znanje nekog skilla.

                        E sad da je rizik jeste, ljudi uglavnom padaju zato što ne istraju, pa ko ne može da se strpi i uči svakodnevno najbolje neka radi standardan posao. Ovo je čisto jedna perspektiva ljudima da znaju da ne moraju da zavise od Srbije iako su u Srbiji.


                        Sent from my iPhone using... using my brain cells
                        Mogu samo da ti kazem da mozes gadno da se opeces, jer relativno vasa ''delatnost'' prolazi ispod radara. Moja drugarica moze da zavrsi u zatvoru. Zato sto onog trenutka kada se nakupi dovoljno ljudi, sledi njihova eliminacija i postavljaju se nova pravila. Svako hvatanje precica moze da bude dobro kratkorocno, a pogubno dugorocno.

                        Plate su ovde tacno podesene u skladu sa cenama da ti se sve svodi na prezivljavanje. Treba imati plan B, generalno takvi poslovi jesu bas za takve snalazljive. Pravila igra koje postoje ce se menjati. Druga zeznuta stvar je ako uopste ne budes u struci i nemas nikakvo iskustvo. Sada ne znam koliko poslova radis, ali oslanjanje samo na online zaradu sto nije povezano sa strukom je samo po sebi lose. Tebi ovde svakako ne moze da zabrani da imas dva posla.

                        Ti ovako sa pozivanjem ljudi da rade slicne poslove kao i ti, sebi isto kopas raku. Ima tu mnogo ekonomskih zackoljica, ja trenutno vidim dve koje su zapravo jedna a sigurno ih imas jos.

                        Ja sam za Losmija siguran da covek ima ideju sta dalje, dok za tebe nisam siguran. Pre svega zato sto ne znam da li radis u struci, ne mogu da se zalecem pred rudu i da govorim neke stvari ako nije tako. Ti drzavu ne mozes da prevaris, pre ili kasnije to dolazi na naplatu. Ja jesam razmisljao pre pola godine o sekundarnoj zaradi, posao koji imam je primaran ma kolika god bila plata. Moze bas da mi sjebe CV ako bih napustio posao i okrenuo se online poslovima,

                        Comment


                        • Brate reg firmu u UK i ćao. Nema tu varanja države. Oni ti vode knjige i sve to plaćaš.

                          Dalje, Estonija nudi opciju E-rezidenta.

                          Treće, o oporezivanju znam dosta i krenuće u Srbiji da gledaju poslednjih 5 godina ko je primao uplate a nije plaćao porez.

                          Ovde se reguješ kao preduzetnik i to ti služi čisto da peglaš profit, celokupan obrt ti bude u Uk ili Singapuru.

                          A pojuriću i možda e-rezidenciju u Estoniji kad uspostavim biznis za koju godinu.

                          https://startit.rs/sta-je-e-residenc...mu-u-estoniji/

                          Tako da ja tebe razumem u potpunosti i podržavam. Svako je za nešto drugo. Ja sa ovim skilovima mogu sutra da otvorim agenciju u Srbiji i da budem profitabilan jer je level znanja za Srbiju na nivou retarda što se tiče kampanja, reklama i slično.

                          A to ne radim jer me ne zanima da bilo šta radim u životu sa Srbima.

                          A ti ako misliš da je moj faks prosperitetnije zanimanje od digitalnog marketinga, zeznuo si se.

                          Comment


                          • https://www.1stformations.co.uk/

                            Pročačkaj malo pa pošalji drugarici

                            Inače te razumem i rizik je naravno. Kome odgovara da radi za 60-80-100-120k samo neka cepa.

                            Ja želim nešto drugo, a da li imao platu 30-120k dinara isti mi je kurac. Najiskrenije. Više mi se svidja ovo i rizik nego komfor stalnog posla i čamlienje na poslu i da slušam nekog tupadžiju matorog da mi soli pamet.
                            Last edited by Cassius Clay; 11-08-20, 17:01.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Affilate je brutalna stvar ako se covek snadje, mogu da se uzmu brutalne pare, samo moras u toj nekoj oblasti biti duboko. Sve je na papiru moguce, ali u praksi treba mnogo vremena, srece, veza i znanja itd...sto vise pokusaja to je i veca sansa da prodjes negde ali sto sam napisao za affilate moras biti bas duboko u toj nekoj oblasti gde ces moci da uzmes pare. To ti dolazi tek u godinama rada...Ne mozes Affilate da uzimas tek tako...

                              Na internetu je gomila para, samo da znas da ih uberes...pre je bilo mnogo lakse mislim bar..ukrupnjavanje je odavno uzelo maha i tu...ali ko zna...

                              Bukvalno milion kombinacija imas na netu...

                              Ima Srba koji znaju, ali i dalje malo...svakako ima i malo slifa moze da se snadje na netu i fino da zivi od toga, posebno u Srbiji. Da nema neta, drugacije bi bilo Urose u Srbiji..
                              Brate uzmeš platiš 2000 dolara mastermind Super Affiliate Accelerator, imaš tipove iz Australije, coaching calls svake srede posle treninga, blueprint, template za postovanje, znam dvojicu iz Hong Konga burazera koji vrte 30k mesečno, ali oni su retko uspešni.

                              Kad imaš dobrog mentora i platiš dobar program, poštediš sebe godina glupog rada i učenja sam.

                              Samo je meni affiliate antipatičan jer zavisiš od tudjeg produkta i oni mogu da ti srežu komisiju ili da promene uslove itd.

                              A stvarno ima milion mogućnosti, rade ljudi iz Afrike, rade ljudi iz Azije, ostaće ta internacionalna grupa ljudi koji rade na netu vs robovi država i običnih poslova koji idu u raskoraku sa vremenom.

                              Evo braća iz Hong Konga koji šiju malopre na story okačili rezultate od sinoć

                              Last edited by Cassius Clay; 11-08-20, 17:14.

                              Comment


                              • Generalno živimo u vremenu kada je sve veoma dostupno, ja sve što mi treba kako bih se usavršavao sam pronašao na netu.
                                Znači neograničen pristup znanju i veštinama, pogotovo u sferi koja mene zanima i od koje ubiram solidan novac.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X