Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treba da se drzimo njihovog zakona i sprovodjenja istog. Ne treba nista da filozofiramo vec samo dakoprimo kako gde je prihvatljivo za nas. Nisu to vrednosti u bukvanom smislu i ako oni su npr redovni u crkvi..bar Nedeljom, a kad su ovde? Na sahrane, svadbe i krstenja Dosta toga moze da se nauci od njih,ljudi su evoluirali... USA pre 50g imali problem sa rasizmom..sada su imali predsednika crnca..ljudi idu napred, ispravljaju stvari..jedino se mi vracamo i zelimo da se vratimo u stari vek...

    Mene samo zanima dali ti stvarno zivis u Bazelu? Svakako imamo od njih dosta toga da naucimo i primenimo na nama..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Samo meka diktatura,i jaka vojska.

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Uvek je imao, nekada više nekada manje...kao i Rusija...
        Znam ja to, nego moram da pitam ove koji se protive zapadu. Ako su nasi preci mogli da saradjuju sa zapadom mozemo i mi.

        Nase bake i deke su ucestvovale u operaciji Vazdusni most, a neki predlazu da bi mi trebalo da se okrenemo protiv onih koje smo spasavali

        @Gold pitao si me da li bih Albanca primio pod krov, da, bila bi mi cast da ugostim nekoga kao sto je na primer Uliks Fehmiju.

        Comment


        • Demokratija je slobodni stav naroda..nema tu niceg loseg..Tesko je posle Slobe, Mila da se palamudi kako demokratija nije dobra..Nisi ti Ivane video demokratiju tj osetio..

          Maro, samo dve godine si starija od mene...nije strasno

          Sve je to ok Indigo sto pricas, nije novac najbitniji ali je jako, jako bitan.. sve te price porodica itd..ne mogu danas da opstanu bez novca ili opstaju jako tesko. Mnogo se filozofira sa tim bitna je porodica... to je nesto sto se podrazumeva..Manje vise sve isto kao i uvek, evoluira Svet..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Demokratija ne postoji nidje u svijet,niti je ikad postojala.
            Narod je stoka i treba ga j...t.
            Osudjeni smo na propast,istrijebice nas vjestacka inteligencija.
            Last edited by E1_PG; 16-09-19, 21:29.

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Znam ja to, nego moram da pitam ove koji se protive zapadu. Ako su nasi preci mogli da saradjuju sa zapadom mozemo i mi.

              Nase bake i deke su ucestvovale u operaciji Vazdusni most, a neki predlazu da bi mi trebalo da se okrenemo protiv onih koje smo spasavali

              @Gold pitao si me da li bih Albanca primio pod krov, da, bila bi mi cast da ugostim nekoga kao sto je na primer Uliks Fehmiju.
              Oni su se okrenuli protiv nas, dokaz imaš u bombardovanju 99'...
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Okrenuli su se protiv nase vlasti, nismo je ni mi voleli..Sad se svi pravimo ludi i ne znamo kakav je sloba bio bolesnik..i sta je sve uradio za ovu drzavu..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  A u kom to periodu zapad nije imao uticaj na politiku u Srbiji?
                  U vreme osmanskog carstva je obnovljena Pećka patrijaršija, to je možda i najbitniji momenat u srpskoj istoriji, tada nije bilo zapadnog uticaja.

                  Taj zapad nam ništa dobro nije doneo i po svaku cenu se tog uticaja treba osloboditi. Treba stvoriti novu generaciju političara koja će odrasti na srpskoj tradiciji, pravoj srpskoj istoriji (ne bb i britanici), srpskim mitovima i naći saveznike s kojima delimo slične interese.

                  "Ali moramo i još nešto, vojni budžet od 3,5 do 4 milijarde evra, pa vojska od 250 hiljada ljudi, jer ako nema vojne sile, onda si luzer, niko te ne doživljava ozbiljno.

                  I moramo misliti kao jedan, svi moramo raditi na istom cilju. Ne može se odbraniti Kosovo tako što ćemo igrati i pevati na splavovima celu noć, onda gledati Eurosong, ići na Exit i Guču, ne ide to tako "

                  Ali koliko nas razmišlja ovako? Odgovor na ovo pitanje je i odgovor zašto smo ovoliko moralno propali, a zašto ćemo i fizički nestati ako se ne dozovemo pameti, jer umesto što im ližemo genocidne bulje, treba da im nabijemo nogu u dupe.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Maro, samo dve godine si starija od mene...nije strasno
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      U vreme osmanskog carstva je obnovljena Pećka patrijaršija, to je možda i najbitniji momenat u srpskoj istoriji, tada nije bilo zapadnog uticaja.

                      Taj zapad nam ništa dobro nije doneo i po svaku cenu se tog uticaja treba osloboditi. Treba stvoriti novu generaciju političara koja će odrasti na srpskoj tradiciji, pravoj srpskoj istoriji (ne bb i britanici), srpskim mitovima i naći saveznike s kojima delimo slične interese.

                      "Ali moramo i još nešto, vojni budžet od 3,5 do 4 milijarde evra, pa vojska od 250 hiljada ljudi, jer ako nema vojne sile, onda si luzer, niko te ne doživljava ozbiljno.

                      I moramo misliti kao jedan, svi moramo raditi na istom cilju. Ne može se odbraniti Kosovo tako što ćemo igrati i pevati na splavovima celu noć, onda gledati Eurosong, ići na Exit i Guču, ne ide to tako "

                      Ali koliko nas razmišlja ovako? Odgovor na ovo pitanje je i odgovor zašto smo ovoliko moralno propali, a zašto ćemo i fizički nestati ako se ne dozovemo pameti, jer umesto što im ližemo genocidne bulje, treba da im nabijemo nogu u dupe.
                      I ti ubedjen da se samo to tvoje razmisljanje ispravno a sva druga su pogresna?

                      Poslednji put kad su Srbi branili Kosovo to je izgledalo ovako
                      Spoiler


                      A sto se tice jake vojske, to nam niko nikada nece dozvoliti, evo ti u spoileru mapa pa ti vidi koliko bi im trebalo da nas nema ... cirka 10 minuta, bas kao i kad je nemacka prethodnica usla u Beograd 1941. i svi se predali.

                      Spoiler


                      A sto se tice toga da nam zapad nije nista dobro doneo, pa kako nije? Svi volimo da se hvalimo kako Tesla i Pupin imaju srpsko poreklo, ovaj prvi u Srbiji nikad nije ziveo, nema nijedan patent ovde dok ih na trulom zapadu ima koliko hoces. Nije ih previse vezivala ni majcica Rusija koju Srbi toliko vole a koja nam je skoro uvek okretala ledja.

                      Ja zaista postujem tvoj entuzijazam, ali to je na zalost daleko od realnosti... jedino neki veliki restart da padne.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Evo kako devojke zarumene pred Novosadjanima
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Okrenuli su se protiv nase vlasti, nismo je ni mi voleli..Sad se svi pravimo ludi i ne znamo kakav je sloba bio bolesnik..i sta je sve uradio za ovu drzavu..
                          Ti koliko ne razumeš materiju je bolno, dakle ruše vlast tako što prave materijalnu štetu - mogu da se složim ali mi je nejasno kako onda u to da uklopim kasetne po centru Niša, oko bolnice i po bulevaru?
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Ti ako do sada nisi razumeo materiju, necu ti otvoriti ja oci sa dve recenice. Svi nas mrze,ne vole to sto smo pravoslavci, bla, bla, bla...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              I ti ubedjen da se samo to tvoje razmisljanje ispravno a sva druga su pogresna?

                              Poslednji put kad su Srbi branili Kosovo to je izgledalo ovako
                              Spoiler


                              A sto se tice jake vojske, to nam niko nikada nece dozvoliti, evo ti u spoileru mapa pa ti vidi koliko bi im trebalo da nas nema ... cirka 10 minuta, bas kao i kad je nemacka prethodnica usla u Beograd 1941. i svi se predali.

                              Spoiler


                              A sto se tice toga da nam zapad nije nista dobro doneo, pa kako nije? Svi volimo da se hvalimo kako Tesla i Pupin imaju srpsko poreklo, ovaj prvi u Srbiji nikad nije ziveo, nema nijedan patent ovde dok ih na trulom zapadu ima koliko hoces. Nije ih previse vezivala ni majcica Rusija koju Srbi toliko vole a koja nam je skoro uvek okretala ledja.

                              Ja zaista postujem tvoj entuzijazam, ali to je na zalost daleko od realnosti... jedino neki veliki restart da padne.
                              Au, koliko je ovo narandžasto veće od plavog, a to samo jedan deo.

                              Raspalo se Persijsko i Rimsko carstvo, a da neće nato satanisti.

                              Znači i ti misliš da je moguće, samo treba restart. Ako sam bar jednog čoveka ovde izveo na pravi put, moje pisanje nije uzaludno.[emoji4]

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                Au, koliko je ovo narandžasto veće od plavog, a to samo jedan deo.

                                Raspalo se Persijsko i Rimsko carstvo, a da neće nato satanisti.

                                Znači i ti misliš da je moguće, samo treba restart. Ako sam bar jednog čoveka ovde izveo na pravi put, moje pisanje nije uzaludno.[emoji4]
                                To sto neko nije pravoslavac ne znaci da je satanista.

                                To narandzasto nam je pruzilo uvek pomoc, i cuvene 1999. Da, ne secam se samo kako
                                Ne zanosi se, verovao ili ne u nasu vojsku najvise ulaze SAD

                                Ministarstvo odbrane je u Informatoru o radu obelodanilo pregled donacija iz koga se vidi da je od 2014. do 2018. naša zemlja od SAD dobila pomoć od oko 10 miliona dolara u opremi i novcu, čime je ova država na mestu broj jedan.

                                Druga na listi dobrotvora je Kina koja je donirala oko 5,2 miliona evra, a za njom slede Norveška (586.000 evra), Danska (494.860 evra) i Velika Britanija (169.000 funti).

                                https://www.blic.rs/vesti/drustvo/am...natori/2dm7fb7
                                Nisi ti mene izveo na put, na ovim prostorima je restart odavno neophodan, jedino sto moj restart podrazumeva oduzimanje prava na drzavu posto ocigledno nismo sposobni da vodimo jednu. Moze i vojna hunta.

                                Comment

                                Working...
                                X