Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neutralnost u ovoj autokratiji i bezumlju?
    Zanimljivo glediste.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Jasno je da su N1 i Nova kao i Djilas sastavni deo sistema AV. Privid opozicije. Kada mi roditelji hvale ona dva bilmeza ujutru na Novoj S nekad, dodje mi ispred kuće da se obesim.

      Kakav seljacizam ljuti, ono je bruka. Jedan dan onaj budjavi kaže "cigani, nisu to romi to su naša braća cigani". Da je na Pinku to neko rekao bilo bi svuda. A ono isti bullshit isti isti isti

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        A i ova Nova S, seljačka televizija kao i ove koje si ti Karamazov pomenuo samo što drže drugu stranu.

        Sve ti je kod nas ili dža ili bu, nema između, nema neutralno, svako u svemu vidi svoj lični interes, nemoj da se lažemo i glumimo.
        Nema trenutno televizije za primer i koja će raditi isključivo za opšte dobro.

        Al i dobro je bar da ima i da se čuje i kritički stav.

        Comment


        • Upravo je to i problem što Brajkula navodi, što i oni idu u ekstremizam i neobjektivnost (samo na drugu stranu). Potrebna je normalna i zdrava televizija, ali mi smo kao društvo jako potonuli, trebalo bi ovde mnogo više od televizije da se promeni
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • Pa i nisu bas isti, to je kao kad poredis lika koji je zavrsio srednju sa onim koji je zavrsio fakultet.

            Neobjektivni tekstovi i polusenzacionalni naslovi umeju da bodu oci. U stanju su da ispisu kilometarske clanke.

            Comment


            • Originally posted by Nerealan View Post
              Upravo je to i problem što Brajkula navodi, što i oni idu u ekstremizam i neobjektivnost (samo na drugu stranu). Potrebna je normalna i zdrava televizija, ali mi smo kao društvo jako potonuli, trebalo bi ovde mnogo više od televizije da se promeni
              Sta je tacno extremizam i neobjektivnost u njihovim prilozima? Ako imas vremena pa malo da objasnis?

              Meni je vise problem sto ljudi misle ovde da su previse pametni bez neke pozadine pa su u fazonu mene ne mozes prevariti a sargarepa im je uvek ispred nosa.

              Nadji mi u svetu zdravu televiziju i bice to ok. Uvek se nadje teorija zavere i nema te televizije koju ljudi ocenjuju da je dobra na vecem uzorku.

              Cak je i Novak gledao Balkan Info, zajebavao se sa koronom, sta reci za ostale ili neke kojima je najdalja tacka do koje su dosli prvi prsten u Grckoj....
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ko da zivite ili ste bar ziveli do sada u demokratski uredjenoj, nekoj recimo skandinavskoj zemlji (njih bas volim da pominjem).
                Ovde apsolutno nista nije normalono, bolesnik ti vedri i oblaci svaki jebeni dan i tako 8+ godina, sve je obesmisljeno i devastirano, a vi mi pricate o nedostatku neutralnosti i ne znam kakvom losem nivou ove druge strane.
                Shit from hell!
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  A i ova Nova S, seljačka televizija kao i ove koje si ti Karamazov pomenuo samo što drže drugu stranu.

                  Sve ti je kod nas ili dža ili bu, nema između, nema neutralno, svako u svemu vidi svoj lični interes, nemoj da se lažemo i glumimo.
                  Služe da malo disciplinuju Onog kada se otrgne kontroli ali suštinski su saučesnici i duvaju u istu tikvu. Dva zla u pokorenoj zemlji.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ako znamo da je Željko Jovanin otvorio svoju televiziju onda razumemo i te nove odnose prve dame i dame sa prve.
                    U Prilog Brajkulinoj tvrdnji, smatram da ne da nema objektivne tv već da je neće biti u skorije vreme a sve u skladu sa trendovima u svetu jer je ipak (iako je internet moćan medij) tv emiter taj koji oblikuje mišljenje od onoga šta kupiti do onoga za koga glasati.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Pa i nisu bas isti, to je kao kad poredis lika koji je zavrsio srednju sa onim koji je zavrsio fakultet.

                      Neobjektivni tekstovi i polusenzacionalni naslovi umeju da bodu oci. U stanju su da ispisu kilometarske clanke.
                      Najgluplji argument u istoriji argumenata je da neko vredi, ili da njegova reč vredi više samo zato što je završio fakultet.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Originally posted by Nerealan View Post
                        Najgluplji argument u istoriji argumenata je da neko vredi, ili da njegova reč vredi više samo zato što je završio fakultet.
                        Ima devijacije na obe strane, to mozes odmah po ponasanju da skontas ko je prosao faks i ukapirao neke stvari tokom studiranja a ko nije. Vecina ne kapira fakultet, jer niti dolazi na predavanja/vezbe, ne pise seminarske radove, ne shvataju znacaj naucnih principa i ne bave se istrazivanjem. I onda dolazimo do toga da nema razlike. I zbog ovakvog nakaradnog sistema, desi se da institucije nisu privukle odredjeni procenat pametnih ljudi koje je mrzelo da se cimaju. To se u razvijenim zemljama ne dozvoljava.

                        Svakako mislim da vecina ljudi koji rade u hepiju, informeru, alou nemaju ili imaju neke lazne diplome, dok na nova.rs su vecim delom ljudi koji imaju drzavni fakultet iza sebe. Kvalitet clanaka nije isti, a iz nove izbacuju clanke koji su mnogo duzi za citanje od prosecnog clanka na blicu.
                        Last edited by Ricma; 07-07-20, 11:11.

                        Comment


                        • Ne čitam njihove portale, moj komentar se odnosio na način izveštavanja (vesti, i to na ono što sam par puta naleteo na internetu) koji mi se nije dopao. Daleko da je nivo ifnormera, jer to je najniži nivo obaveštavanja u istoriji novinarstva.

                          Po mom pisanju vidiš da neke stvari nisam ukapirao jer nisam završio fakultet, jelte, pa ću pozornicu prepustiti vama, akademskim građanima
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Originally posted by Nerealan View Post
                            Najgluplji argument u istoriji argumenata je da neko vredi, ili da njegova reč vredi više samo zato što je završio fakultet.
                            Tačno tako.
                            Lik koji je blizak prijatelj mojoj porodici, vlasnik firme koja se bavi transportom, ima završenu trogodišnju srednju školu za automehaničara. Sve je stekao svojim radom.

                            Ono što ima veze sa temom na koju si se nadovezao je činjenica da čovek govori četiri strana jezika, da marketing drži u malom prstu, da zna da radi struju, vodu, gas.

                            Da ne govorim o opštoj kulturi, lik mene sa diplomom bukvalno pojede u bilo koje doba. A sebe ne smatram neznalicom.

                            Dakle fakultet, u ovo informatičko doba i u vreme kada su nam sve informacije dostupne bitan je kao lanjski sneg.

                            Sve zavisi od pojedinca. A znam masu ovakvih primera.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by Nerealan View Post
                              Ne čitam njihove portale, moj komentar se odnosio na način izveštavanja (vesti, i to na ono što sam par puta naleteo na internetu) koji mi se nije dopao. Daleko da je nivo ifnormera, jer to je najniži nivo obaveštavanja u istoriji novinarstva.

                              Po mom pisanju vidiš da neke stvari nisam ukapirao jer nisam završio fakultet, jelte, pa ću pozornicu prepustiti vama, akademskim građanima
                              Oni gledaju da se etabliraju na trzistu kao pandan RTSu. Ipak imaju S u nazivu i tu je jasno kakvu publiku targetiraju, mix ljudi koji su ranije gledali rts, prva i b92 i te kadrove oni preuzimaju.

                              To sto sam ja rekao nije univerzalno praviloo, ali za vecinu vazi. Ja te gledam kao izuzetka kao i vecinu ljudi koji mi se suprotstave kada ovako nesto izjavim. Krecete se u nekom vasem svetu sa takvim primerima i dodjete u zabludu da niste manjina.

                              I bas je mali broj ljudi koji shvate znacaj fakulteta, vecina njih dobije diplomu a nisu ni razvili kriticko misljenje.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Pa i nisu bas isti, to je kao kad poredis lika koji je zavrsio srednju sa onim koji je zavrsio fakultet.

                                Neobjektivni tekstovi i polusenzacionalni naslovi umeju da bodu oci. U stanju su da ispisu kilometarske clanke.
                                Stvarno postajes naporan sa tim fakultetom, sta ce oni koji su morali zarad egzistencije sa 18 da nadju posao i nisu imali priliku da studiraju?

                                To su gradjani drugog reda sta?

                                Svi se hvale nekim fakultetima a niko ne sme da okaci na kom je privatnom fakultetu kupio diplomu. Eno i Toma Nikolic ima fakulitet, vas dvojica mu dodjete na isto onda.

                                Comment

                                Working...
                                X