Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Đukanović je krio Ratka Mladića i davao oružje srpskoj vojsci u Srebrenici" - B92.net
    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1658233

    Bivši potpredsednik Vlade Srbije Nebojša Čović kaže da je crnogorski predsednik Milo Đukanović davao oružje i gorivo srpskoj vojsci u Srebrenici.

    Ahahaha..
    Ugasio ga Čovke legenda.

    Comment


    • Krv ti jebem
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Krv ti jebem
        Au....lebe mekani. Nasmejaše me dobro.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Al je mršavi navalio pred kraj da trpa u sebe, ovaj u Hummel trenerci mnogo iskusnije

          Comment


          • Zato mu se i desilo to sto mu se desilo, video da nema sanse da stigne ovog u trenerci i poceo da jede kao da je kikiriki
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Likovi strpali u sebe sto miliona skovila, to onako lagano

              Sise
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-sada-priskace

                On „velikodušno“ nudi plaćanje dugova SPC, kako kaže „da nam ne bi oduzimali svetinje“. O kojim svetinjama govori predsjednik Vučić? Direktor poreske uprave je jasno saopštio da bi se u slučaju neizmirivanja dug Mitropoloije-crnogorsko primorske (MCP) eventualno naplatio sredstvima sa računa ili od njene imovine. Naravno, ne od vjerskih objekata, već od nekretnina kojima raspolaže na atraktivnim lokacijama.“

                Primjer toga, navodi Simović, je Buljarici gdje je MCP tražila i dobila prenamjenu za 55 hiljada kvadratnih metara zemljišta za turističko-apartmanske namjene, a 737 kvadratnih metara služe za vjerske namjene, što bi značilo, pojašnjava potpredsjednik Vlade, da je 99,7 odsto za biznis, a 1,3 odsto za crkvu."


                Što se tiče crkava u Crnoj Gori: niti ste ih gradili, niti ste ih oslobađali, niti ste ih čuvali, pa nema potrebe ni da sada priskačete. A kako ste „priskakali i uskakali“ u druge zemlje, najbolje svjedoče prazni manastiri u njima, i sveštenici koji tamo ne služe svom narodu, već sada unose nemir i neslogu i u Crnu Goru“, zaključio je Simović
                Kako mu ga spusti Bravo Simovicu

                Comment


                • Originally posted by Alistair Drake View Post
                  A što mu je spustio (na stranu što on nudi pare poreskih obveznika Republike Srbije), on nudi da država Srbija plati za SPC MCP porez kako ne bi ovi oteli ono na šta su se i namerili na Buljarice. Mala je cena tih 300/400 K evra za gledanje svilenog gajtana.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Ganac baš si operisan od humora. Vladari Crne Gore 30 godina pričaju viceve a ti nikako da ukapiraš. Baš je duhovit Simović. Bravo!

                    Crkva na svojoj imovini može da gradi šta hoće a porez koji duguju platiće naš najveći predsednik svih vremena Vučić.

                    Njega je evropska unija proglasila za najevropljanina godine a Mila za kontroverznog vladara kome gori pod nogama.

                    Pravda je ovog puta na našoj strani.

                    Comment


                    • Evo jos jednog komedijasa, ali ovaj nije vladar CG nego profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, Enver Kazaz. Pa kaze sledece:
                      Zakonom se ne oduzima imovina Srpskoj pravoslavnoj crkvi, kaze Kazaz, od SPC se jedino traži da poštuje pravne norme države Crne Gore.

                      SPC u Crnoj Gori je ne samo ideološka već i privatna institicija crkvenih elita, koje upravljajući SPC i mentalno okupirajući vjernike militarističkim diskursom pokušavaju priskrbiti enormnu ličnu moć. Govorim o tačno prepoznatljivim pojedincima koji vode tu crkvu i o onima koji su u ratovima 90-ih bili inspiratori ratnih zločina”, kazao je Kazaz.
                      Kazaza i oštrina retorike, i negiranje crnogorske države, podsjeća na devedesete. Srpsku pravoslavnu crkvu vidi kao nekoga ko pokušava da sačuva ideju velike Srbije, budući da je, kako ocjenjuje, velikosrpski ideološki i politički režim poražen. Izgubili su Kosovo, Crnu Goru i dio Hrvatske.

                      “SPC koja nije pravni subjekt u Crnoj Gori ponaša se kao neko ko je iznad države i takva SPC u Crnoj Gori provodi krajnju destabilizaciju najboljeg društva na Balkanu multikulturnog i države koja je dostigla njviše standarde demokratije”, kazao je Kazaz.
                      Rezim u Srbiji Crnu Goru posmatra kao neku vrstu svoje kolonije, kaže Kazaz, kao dio teritorije na koju polaze pravo i još uvijek se ne miri sa činjenicom nezavisne Crne Gore

                      Podrška koja SPC u Crnoj Gori dolazi iz Srbije i Republike Srpske, Kazaz vidi kao stigmatizaciju Crne Gore i crnogoraca, negiranje crnogorskog identiteta. Ta vrsta podrške, kaže Kazaz, pokazuje želju srpskih vlasti da se Crna Gora podčiniti Srbiji i ideji velikosrpstva.
                      https://m.cdm.me/politika/kazaz-spc-...velike-srbije/

                      Pravo u centar! Nisam do sad cuo za gospodina, ali ocigledno je u pitanju jako pametna i objektivna osoba. Svaka cast!

                      Comment


                      • Kako nisi čuo za Envera Kazaza?
                        Srami se!

                        A šta kaže venecijanska komisija?

                        Comment


                        • Venecijanska komisija je dala pozitivno misljenje. Kazu da novi zakon donosi znacajne pozitivne promjene postojeceg zastarjelog zakonodavstva.

                          A za pametnog Kazaza nisam cuo... Studirao sam ekonomiju pa se nismo sretali ja i on nidje. Vala cu procitati neki njegov rad. Vidi se da je neki razuman i pametan covjek.

                          Comment


                          • Pazi nije lepo što spinuješ. Venecijanska komisija je pozdravila vladu da uredi zakon ali isto tako rekla da imovina ne može biti oduzeta na taj način nego samo sudskom presudom.

                            Venecijanska komisija o Nacrtu zakona o slobodi veroispovesti: Promena vlasništva ne može uticati na pravo korišćenja verske imovine | Insajder
                            https://insajder.net/sr/sajt/vazno/1...ke-imovine.htm

                            Venecijanska komisija je danas na svom sajtu objavila Mišljenje o Nacrtu zakona o slobodi veroispovesti u kojem pozdravljaju nameru Vlade Crne Gore da tu oblast uredi na savremen način, ali i ističu da imovina ne može biti oduzeta bez sudske odluke.
                            Last edited by Chiwwi; 24-02-20, 09:27.

                            Comment


                            • Nije ni tebi lijepo sto se satra ne bi li ocrnio Crnu Goru, pa nikome nista.

                              Comment


                              • Crnu Goru doživljavam kao susednu zemlju jako blisku Srbiji istorijski i kulturalno.

                                To ne znači da je Crna Gora Milo i njegov fašizam nad Srpskim narodom.

                                Iskreno ni za to ne bi reagovao da se ti nisi sprdao Srpskom narodu ovde po forumu i divio srboseku.

                                Čisto iz sprdnje sve ovo radim, jer znam da tebe i tebi slične sve ovo nervira.

                                Comment

                                Working...
                                X