Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fakultet je uvek bitan bar za sopstveno, opste i usko obrazovanje. To sto je taj automehanicar sa trogodisnjom stekao i sto je verovatno pametan, to je samo jedna pahulja u smetu i to je jednostavno tako.

    Nk npr bude veterinar, doktor, novinar, ekonomista, pravnik sa dostupnoscu informacija..hoce to, ali malo sutra. Naravno da covek i bez skole moze doci do para, sto nije merilo znanja i obrazovanja. Fakultet ti samo daje obrazovanje i kakvu takvu finansijsku sigurnost i ako ne mora da bude tako.

    Nadji hiljadu ljudi sa trogodisnjom i i hiljadu ljudi sa fakultetom pa onda pravi komparaciju.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Stvarno postajes naporan sa tim fakultetom, sta ce oni koji su morali zarad egzistencije sa 18 da nadju posao i nisu imali priliku da studiraju?

      To su gradjani drugog reda sta?

      Svi se hvale nekim fakultetima a niko ne sme da okaci na kom je privatnom fakultetu kupio diplomu. Eno i Toma Nikolic ima fakulitet, vas dvojica mu dodjete na isto onda.
      Procitaj moj drugi post.

      Nivo pisanja Informera i slicnih novina: srednja skola

      I ima par fakulteta koji salju poruku da nije bitno da se dobije diploma, nego da razvijes takav nacin razmisljanja i ti si se finansijski obezbedio bez obzira da li si ti zavrsio taj fakultet.

      Ja cu prvi reci da N1 i Danas pisu formalnije i da su tekstovi kvalitetnijii, ali to gadja uzu publiku od nove koja pokusava u sebi da spoji prvu, rts i b92.

      @LosmiSK

      +1
      Last edited by Ricma; 07-07-20, 12:08.

      Comment


      • Ako si ti zavrsio fakultet da bi ovde mahao diplomom onda je slobodno okaci pored toalet papira.

        Nk npr bude veterinar, doktor, novinar, ekonomista, pravnik sa dostupnoscu informacija..hoce to, ali malo sutra. Naravno da covek i bez skole moze doci do para, sto nije merilo znanja i obrazovanja. Fakultet ti samo daje obrazovanje i kakvu takvu finansijsku sigurnost i ako ne mora da bude tako.
        Fakultet ti daje Q... imam drugaricu sa silnim diplomama i nigde nece da je prime da radi posto je "previse obrazovana" za radno mesto na koje kunkurise. Verovatno misle da je previse ambiciozna ili sta vec pa mora Kinezima da predaje preko platforme Engleski posto joj je bilo dosadno pa je savladala C1 Advanced.

        Comment


        • Bitnija stvar od diplome je da razvijes takav nacin razmisljanja koji ako ne primenis odmah, mozes sigurno u nekom trenutku kasnije. Samo vera u sebe prvenstveno. Mnogo ruzne poruke salje ova zemlja i treba biti istrajan.

          Neko ce namirisati tvoj potencijal i onda si na konju. Ovo vazi za sve, bez obzira kakav im je zivot bio posle srednje skole i ako su radili na sebi.
          Last edited by Ricma; 07-07-20, 12:12.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Fakultet je uvek bitan bar za sopstveno, opste i usko obrazovanje. To sto je taj automehanicar sa trogodisnjom stekao i sto je verovatno pametan, to je samo jedna pahulja u smetu i to je jednostavno tako.

            Nk npr bude veterinar, doktor, novinar, ekonomista, pravnik sa dostupnoscu informacija..hoce to, ali malo sutra. Naravno da covek i bez skole moze doci do para, sto nije merilo znanja i obrazovanja. Fakultet ti samo daje obrazovanje i kakvu takvu finansijsku sigurnost i ako ne mora da bude tako.

            Nadji hiljadu ljudi sa trogodisnjom i i hiljadu ljudi sa fakultetom pa onda pravi komparaciju.
            Smeo bih da se upustim u tako nešto. Verujem da bi rezultati bili iznenađujući. Ti reče da nisi završio fakultet pa koliko vidim po tvojoj priči da ti veoma dobro ide.

            A što se tiče načina izražavanja to je više individualna stvar, zavisi od volje pojedinca da li želi da čita i da se edukuje.

            Na fakultetu ne učiš lepo izražavanje a vala ti se ni vokabular ne poveća sem stručnim terminima koje možes da koristiš u svojoj bransi.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Ako si ti zavrsio fakultet da bi ovde mahao diplomom onda je slobodno okaci pored toalet papira.



              Fakultet ti daje Q... imam drugaricu sa silnim diplomama i nigde nece da je prime da radi posto je "previse obrazovana" za radno mesto na koje kunkurise. Verovatno misle da je previse ambiciozna ili sta vec pa mora Kinezima da predaje preko platforme Engleski posto joj je bilo dosadno pa je savladala C1 Advanced.
              Sovice dobro jutro. Fakultet u ekonomskom smislu ne mora da znaci nista. Nasao si jedan primer, evo neverovatno....Sta sad ja treba da napisem npr...evo ove sa trogodisnjem rad u svecari,na kasi,motaju kablove itd...

              Imas milion primera svakakvih i skroz nebitna stvar u tom smislu. Nego eto da popustim, bolje je zavrsiti trogodisnju i otvoriti transport svetsku firmu nego imati pet fakulteta i od dosade savladati C1 Advanced...

              Trogodisnja>fakultet
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Na zalost u ovoj zemlji je od 2000. najbolje biti clan partije.

                Poenta je da fakultet nije sve na svetu i oni koji nisu imali priliku da ga zavrse ne treba da budu smatrani za gradjane drugog reda.

                Comment


                • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                  Smeo bih da se upustim u tako nešto. Verujem da bi rezultati bili iznenađujući. Ti reče da nisi završio fakultet pa koliko vidim po tvojoj priči da ti veoma dobro ide.

                  A što se tiče načina izražavanja to je više individualna stvar, zavisi od volje pojedinca da li želi da čita i da se edukuje.

                  Na fakultetu ne učiš lepo izražavanje a vala ti se ni vokabular ne poveća sem stručnim terminima koje možes da koristiš u svojoj bransi.
                  Sve se slazem, ali mislim da fakultet, posebno u Srbiji jeste bitan i da nam ne ide najbolje bas zato sto drzavom vladaju nepismeni i neobrazovani ljudi. Daleko od toga da se ne moze nesto bez fakulteta nauciti, stvoriti itd...ali je problem za samu drzavu sto vecina ljudi misli da ti u zivotu treba samo dobra konekcija, stranka, veza itd...

                  Mislim da bi bili kvalitetnija drzava da imamo sto vise obrazovanih ljudi posebno na polozajima.ali i generalno. Ti u principu gledas gradsko jezgro koje nije samo Srbija....Imao si priliku da pricas sa dosta stranaca generalno,dosta zaostajemo u mnogim prostim stvarima.

                  Po meni bi srednja skola bila obavezna kao i sad osnovna. Da svako domacinstvo mora da ima komp, mobilni itd...Moramo ici napred!!!
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                    Smeo bih da se upustim u tako nešto. Verujem da bi rezultati bili iznenađujući. Ti reče da nisi završio fakultet pa koliko vidim po tvojoj priči da ti veoma dobro ide.

                    A što se tiče načina izražavanja to je više individualna stvar, zavisi od volje pojedinca da li želi da čita i da se edukuje.

                    Na fakultetu ne učiš lepo izražavanje a vala ti se ni vokabular ne poveća sem stručnim terminima koje možes da koristiš u svojoj bransi.
                    Sve ima svoje pluseve i minuseve. Na kraju krajeva sve zavisi od pojedinca. Neko ko se barem seca te materije, a nije ucio mehanicki moze lako da nadogradi znanje u toj bransi ako ga stvarno to interesuje i da lakse uoci mehanizam i zakonitosti koje vladaju.

                    I gubis i dobijas kada izaberes odredjeni put.

                    Comment


                    • Originally posted by belgrade_owl View Post
                      Na zalost u ovoj zemlji je od 2000. najbolje biti clan partije.

                      Poenta je da fakultet nije sve na svetu i oni koji nisu imali priliku da ga zavrse ne treba da budu smatrani za gradjane drugog reda.
                      Postoji tu jasna segmentacija izmedju onih koji su zavrsili srednju skolu i onih koji su nesto radili nakon tog perioda. Ova druga grupa je u manjini.

                      Takodje postoji razlika izmedju onih koji su ucili mehanicki tokom faksa(ili su lelemudali) da bi dobili diplomu i oni koji su stvarno gledali da nesto nauce. Ovi drugi su u manjini.

                      Manjina iz prve grupe moze da pretekne vecinu iz druge grupe ako to zeli, ali to ne znaci da je fakultet nebitan. Bas zato sto ce uvek da postoji jaz izmedju onih koji su samo zavrsili srednju skolu i onih koji su ucili da bi imali diplomu, dve vecinske grupe.

                      Malo sam ga uprostio, poenta je jasna.

                      Ne kazem ni ja da je moj izbor ispravan, zato sto svuda ima odricanja i gubici su kod svakog izbora itekako vidljivi. Ne mozes imati sve, jbga.
                      Last edited by Ricma; 07-07-20, 12:40.

                      Comment


                      • Ma slažem se ja što se tiče partijskog zapošljavanja.
                        Samo hoću da ukažem na činjenicu da način izražavanja/pisanja nema veze sa fakultetskim obrazovanjem.

                        Koliko prijatelja imam koji su završili fakultete a vokabular im je poprilično siromašan i to iz razloga što su alergični na literaturu van usmerenja i to je pogubno po naše drustvo.

                        Kao individua možeš ići napred, kao društvo vodjeni ljudima koji su po stavovima i političkom filozofijom zaglavili u pedesetim godinama prošlog veka teško da možemo bilo gde.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Nikakvo obrazovanje ti ne daje fakuklet, moze samo strucno da te osposobi, a vidimo da je i tu vrlo diskutabilna i nesigurna situacija poslednjih godina, pricam o drzavnim naravno. Kriterijumi ispod svakog nivoa, korupcija, i svakakve nepodostine devastiranog sistema ogleda se i te kako i tamo. Na kraju pali smo za vise od 100 mesta na Sangajskoj listi (najuticajnija lista svetskih univerziteta) sa 302. na negde izmedju 400-500tog mesta, za proslu godinu.

                          Koliko samo bubalica i strebera, koji su totalne analfabete za prakticnu primenu "naucenog", pa i funkcionalno nepismeni.

                          Na fakuktetima se recimo ne uci srpski jezik. Dakle ucis strani, ali srpski jok, pa ako uznemo u obzir da se gramatika izucava uglavnom u osnovnoj, u srednjoj manje vise samo knjizevnost (teska glupost), dodjemo do enormne poplave polupismeniha, a bogami i nepismenih sa fakultetskom diplomom. O nacinu izrazavanja, da ne pricam.

                          Sta reci o trulom zapadu, gde donekle jeste bitna diploma, ali pre svega vestine koje pojedinac ima i zna, i koliko je spreman dalje da se usavrsava, makar i kurs to bio neki.

                          Ovde je vise razlicitih tema, a govori samo jedno...da samo rad na sebi znaci i donosi ti nesto, sve drugo su glupost i predrasude.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Vučić je bolesni autokrata a Tadić i Djilas njegove poluge za razbijanje opozicije. Zato je Djilas uvek prvi na tapetu uvreda da bude sjaši kurta da uzjaše djido murta.

                            Sramota šta se dešava ovom narodu, treba se iseliti iz ove države što pre. Bolji je život u banana državama nego ovde. Ja bih pre umro od gladi u Ekvadoru, nego umro od tiranije i državnog zuluma u ovim diktaturama azijatskog tipa.

                            Ovo što mi živimo ovo je azijska diktatura. Nije ni izborna demokratija/izborni autoritarizam.

                            Svako ko je glasao za Vučića, hleba sutra nemao. Ološ poslednji ovog sveta.
                            Last edited by Cassius Clay; 07-07-20, 19:18.

                            Comment


                            • Ne mozes da izjednacavas Tadica i Vucica, jedan je regularno smenjen na izborima, drugi je diktator
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Jedan je pod velom Mikija Rakića. pristao da bude smenjen na izborima, istog tog koji je napravio SNS, pa mu sada Vučić vraća uslugu. Djidoa ne bih komentarisao, znaju se oni dugo dugo. Uvek su imali isti javni nastup i prepirke, ima jedan tv duel iz 2005. gde se svadjaju kao psi.

                                Neko bi pomislio zakleti neprijatelji, a verujem da su se lepo družili pre kod Bašanovića.

                                Comment

                                Working...
                                X