Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spontani protesti su pre bili smotani. Meni je krivo jer se videlo da su ti ljudi imali želju da promene, i to su dobrim delom bili ljudi sa solidnom primanjima, koji ne zavise toliko od vlasti, ali jednostavno nisu umeli da usmere tu svoju energiju, a brojnost je bila odlična, i po 50+ hiljada u Beogradu, + ostali gradovi. A onda dolazimo do tog usmerenja, sva ta energija se unaokolo raspršila, kao da staviš slamu na sunce i čekaš da se zapali - neće. Samo je trebalo da se pronađe neko sa lupom, ko će svu tu svetlost da usmeri i da zapali vatru. Sad je kasno, teško da će se ljudi ponovo okupiti u tolikom broju.

    Da se usmere isključivo na sebe mogu ljudi bez empatije. Ali kada prođeš Kalemegdanom bez pobednika, mostom bez delova ograde, pored skulpture najveće naše ličnosti 20. i 21. veka, Patrijarha Pavla, na kojoj je u pozi kao da ga je priteralo. Kada odeš na izlet na planinu i umesto rečica i potoka vidiš cevi, suvu zemlju koju nema šta da navodnjava, narušen ekosistem. Kada vidiš svoje sugrađane koji su zadovoljni što im je vođa omogućio zaposlenje od 24 hiljade dinara u fabrici gde nose pelene kako ne bi gubili vreme na nuždu. Kada vidiš mlade ljudi kojima je jedina ideologija sigurno zaposlenje i zbog toga su spremni da saviju kičmu. Ako možeš tada da okreneš glavu i kažeš - nema veze, bitno da je moje dvorište uredno, svaka čast.
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      Ne mrzim ja zapad, šta ima da ga mrzim, samo ga ne poštujem jer smatram da ta materijalističko-hedonističko-konzumerska kultura koja je tamošnjem čoveku nametnuta nije smisao postojanja, a tamo se upravo na to svodi.

      Naravno da onome ko misli da je to smisao, odgovara taj način života, ali meni lično i onima koji traže i neku duhovnu vertikalu ne.

      To su nepomirljive razlike u poimanju suštine i ne treba više da diskutujemo na ovu temu. Niko nikome neće promeniti mišljenje.

      To može samo da se desi katarzom, prosvetljenjem. A s obzirom da je to duhovni aspekt, to može biti samo tvoje i Lošmijevo prosvetljenje.
      Tebra, izmučen je i narod u Americi. Na njima su prvo eksperimentisali. Misliš li da se prosečan protestant kojih je bilo većina, radovao promociji pederastije i raznih idioitzama? To je sve jadan narod, svuda u svetu.

      Njima su od starta nametnuli materijalističko poimanje sveta. Oni su nesrećni, dosta njih se ubija, žive u jednom kompetitivnom materijalističkom individualističkom društvu.

      Morao je neko da izgura tehnologiju ovima i tehnološki napredak, da bi mogli da sve kontrolišu, a kako bolje nego ako materijalizam postaviš na pijedestal kao jedinu meru, i onda pohlepni pojedinci se utrkuju ko više doprknosi i skajroketuju napredak.

      Svi smo mi robovi samo u drugim državama i socijalnim okruženjima. Nesrećan narod.

      Strukture oblikuju čoveka i to je najbolje pokazao zatvorski eksperiment čuvara i zatvorenika. Kada su čuvari počeli posle par dana da biju zatvorenike a zatvorenici da se bune iako su svi svesni bili da su deo eksperimenta.

      Struktura oblikuje čoveka. Podstiči u čoveku neke lepe vrednosti i promoviši pa će i čovek biti dobar.
      Last edited by Cassius Clay; 09-04-20, 21:50.

      Comment


      • pa da, samo što nekome ne ide u korist svestan čovek. A svašta bismo mogli sa svesnim pristupom, bili bismo xyz puta napredniji.

        Treba uzeti u obzir da je i ta Amerika (USA i Kanada) nastala pre samo pet stotina godina. Ni njima nije materijalizam u krvi, samo je kod njih duže zastupljen pa bolje izlaze sa njim na kraj. Mi imamo metamorfozu iz socijalističkog u kapitalističkog društvo i zbog toga kod nas sve to izgleda dosta traljavije. Samo što se iz ove larve neće razviti šarenoliki leptir
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • Originally posted by Nerealan View Post
          pa da, samo što nekome ne ide u korist svestan čovek. A svašta bismo mogli sa svesnim pristupom, bili bismo xyz puta napredniji.

          Treba uzeti u obzir da je i ta Amerika (USA i Kanada) nastala pre samo pet stotina godina. Ni njima nije materijalizam u krvi, samo je kod njih duže zastupljen pa bolje izlaze sa njim na kraj. Mi imamo metamorfozu iz socijalističkog u kapitalističkog društvo i zbog toga kod nas sve to izgleda dosta traljavije. Samo što se iz ove larve neće razviti šarenoliki leptir
          Nažalost, mislim da nismo ni započeli metamorfozu.
          sigpic

          Comment


          • Da smobili pametni i prjatelji USA i EU posle Tita,Bog da nas vidi danas, ali eto..Sad prose od Kineza i Rusa

            Protesti su pokazatelj koliki broj ljudi je stvarno hteo promene...po meni je bilo malo ljudi i sto kaze Neralan, vecina sa dobrim primanjem i sa mozgom u glavi..Sirotinji je dobro, nisu gladni i tu se njihov zivot zavrsava...mada sumnjam da su i gladni da bi nesto rekli...eventualno ako bi neko SPC uzeo neki plac na dobroj lokaciji..
            Last edited by LosmiSK; 09-04-20, 22:08.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • tuto, zar nije to bugarska poslovica?
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Danas u svijetu umrlo 132.000 ljudi(makar do sad)... vecina najvjerovatnije od korone

                Comment




                • Šta rade psihopate majko mila...

                  Inače, Wuhan military games 18. oktobar 2019, EVENT 201 18. oktobar 2019.

                  Opet slučajnosti. E baš se tako i radi! Na isti datum, kad sprovodiš simulaciju virusa, u gradu u kom će izbiti par meseci kasnije počinju military games.

                  Da prosečni siromah u glavu kaže "e baš bi stavili isti dan". E baš bi. Klasična obrnuta psihologija. Znaju oni kako masa reaguje, to su pametni ljudi.

                  A znaju i da postoje ljudi da ih vučeš i da im daš pristup crno na belo, rekli bi "ma, ne verujem".

                  Kobajagi oni važni, gde bi postojala neka agenda a da je oni ne znaju. Oni prate politiku razumeju se u sve.

                  Isti dan dame i gospodo isti isti isti in your face

                  Comment


                  • A ona pičkica Elon Musk kad je gostovao kod Rogana sa onim defetističkim kao "izgubili smo od AI, kao pričao sam im", pravi podlogu da posle bude, nisu ljudi nego neki AI. Na koji ćemo svi biti priključeni btw. Malo da ako smo neposlušni da nam koriguje mislii.

                    Ovako je predvidjeno da bude ali za ovo najviše krivim Nikolu Teslu. Idealan primer jedne od najinteligentnijig osoba svih vremena, totalno glupave za razumevanje sveta oko sebe.

                    Svojim izumima ostavio je psihopatama igračke i kasno je shvatio to iako je oduvek imao dobru nameru. Da je sreće ni da struju nije izmislio, a kamoli patente što su uzeli da se igraju.

                    Comment


                    • Kakvo prskanje po Billu Gatesu na ig u komentarima. Duvaj ga bolesniče matori.

                      Spoiler









                      Jebi matorog bolesnika, ponosan sam na ove ljude. Zlostavljaju zmijurini instagram, niko nije lud i slep u civilizovanom svetu. U postkomunjarskim pripizdinama jeste, oni veruju i u druga Titu.

                      Jedva čekam da twitterski drugosrbijanci pohrle za vakcinama misleći da se na zapadu to isto radi, kotnajući ako vlada propagira, onda je to to, dok moja braća na zapadu i pogotovo u SAD ne ćute nego dele na sva usta.

                      Nek im je Bog u pomoć. Oni su poslednji stub odbrane jer u njima tinja kakva takva tradicija liberalizma i slobode misli.

                      I još jednom za laku noć, čika Bile, nabijem vas na penis.
                      Last edited by Cassius Clay; 10-04-20, 02:31.

                      Comment


                      • Originally posted by ?????? View Post
                        tebra ...radovao promociji pederastije...
                        tebra...


                        samo je bilo pitanje momenta kad ce se ovo spomenuti...jer naravno...
                        Last edited by Beocca; 10-04-20, 04:57.
                        Wizard

                        Comment


                        • Update: 153.000 mrtvih danas, i dalje vecinom od korone.

                          Comment


                          • ti u americi bese...?

                            omasio si temu,al nema veze

                            kakvi su to testovi,amerikanci uradili vise skoro 2,4 miliona...pouzdani?
                            Wizard

                            Comment


                            • Ovi u komentarima Bila Gejtsa, bas su mu doskocili. Bil nije spavao celu noc. Kayboard warriors strike again
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by Nerealan View Post
                                Spontani protesti su pre bili smotani. Meni je krivo jer se videlo da su ti ljudi imali želju da promene, i to su dobrim delom bili ljudi sa solidnom primanjima, koji ne zavise toliko od vlasti, ali jednostavno nisu umeli da usmere tu svoju energiju, a brojnost je bila odlična, i po 50+ hiljada u Beogradu, + ostali gradovi. A onda dolazimo do tog usmerenja, sva ta energija se unaokolo raspršila, kao da staviš slamu na sunce i čekaš da se zapali - neće. Samo je trebalo da se pronađe neko sa lupom, ko će svu tu svetlost da usmeri i da zapali vatru. Sad je kasno, teško da će se ljudi ponovo okupiti u tolikom broju.

                                Da se usmere isključivo na sebe mogu ljudi bez empatije. Ali kada prođeš Kalemegdanom bez pobednika, mostom bez delova ograde, pored skulpture najveće naše ličnosti 20. i 21. veka, Patrijarha Pavla, na kojoj je u pozi kao da ga je priteralo. Kada odeš na izlet na planinu i umesto rečica i potoka vidiš cevi, suvu zemlju koju nema šta da navodnjava, narušen ekosistem. Kada vidiš svoje sugrađane koji su zadovoljni što im je vođa omogućio zaposlenje od 24 hiljade dinara u fabrici gde nose pelene kako ne bi gubili vreme na nuždu. Kada vidiš mlade ljudi kojima je jedina ideologija sigurno zaposlenje i zbog toga su spremni da saviju kičmu. Ako možeš tada da okreneš glavu i kažeš - nema veze, bitno da je moje dvorište uredno, svaka čast.
                                To je i jedino što možeš, sve drugo je uzaludno rasipanje energije. Neka svako radi najbolje što može i svima će biti bolje.

                                Jer ako središ svoje dvorište, a onda odeš da sređuješ komšijino, on će ti reći, alo bre šta to radiš, to je moje dvorište, ako hoću ja ću ga sređivati, a ne ti.

                                To što neko gleda svoja posla ne znači da nema empatije. Uvek možeš da pomažeš starima, posetiš decu bez roditelja, odneseš im neke igračke i malo se igraš sa njima, volontiraš u crvenom krstu, to je nešto što možeš.

                                To o čemu ti pričaš su strašne stvari, ali ti ne možeš uticati na njih. Možeš samo ako si u nekim strukturama vlasti, pa na nekom lokalnom nivou nešto uraditi.

                                Na ulici se spontano ništa ne može rešiti. Na ulici se samo rešavaju stvari kada veliki igrači odluče nešto da promene. Bio sam i ja na ulici, ali me više neće videti, ni ulica, ni izbori. Shvatio sam kako sve to radi. Da sam pametniji shvatio bih ranije, a onda bi moj život možda i drugačije izgledao.

                                Comment

                                Working...
                                X