Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srećan mart svima koji slave.

    Nakon 60.000 ljudi koji su BiH napustili u 2019., evakuacija će se nastaviti u još većem broju, olakšice za radnika sa Balkana nastupaju u martu 2020.

    Statističari kažu da u 2020. BiH napušta još minimalno 50.000 ljudi.

    Idemo samo jako, Njemačkoj fali još 1.000.000 radnika.

    Inače, počelo je, vozačima daju 1.500 KM platu, ali nema radnika, nema ko voziti više, svi su se evakuisali na vrijeme.

    Ja sam svoje prošle godine ispratio, ako sve bude kako treba, evakuišem se i ja ove godine.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Urke, u cemu se tacno ogleda tvoje hriscanstvo?
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Spoiler
        E to je razlika, izmedju JA VERUJEM i JA SAM HRIŠĆANIN je dalek put. Dajem sve od sebe svakako, uvek može bolje, ali ako me pitaš kako je svet nastao ja bih ti rekao pročitaj u Bibliji.

        Ja se ne predstavljam kao veliki vernik iako se trudim svaki dan da budem bolji nego juče, ali uopšte nemam sumnju u postojanje Boga i hrišćanski doktrinu.

        Ja sam preke naravi i moraću ja i godina da napunim i još da sazrim da bih mogao da pomislim da se nazovem da živim hrišćanstvom. Ali to ne menja da ja kao individua verujem. Neću ja sada nikome veliko zlo učiniti ali ne mogu reći da sam bezgrešan, baš naprotiv.



        Najbolji YT kanal

        Last edited by Cassius Clay; 25-01-20, 17:06.

        Comment


        • Ocigledno si samo procitao Besedu na gori, ali si se malo nasao u njoj, kao i vecina deklarisanih Hriscana.
          Mada, i ja mu dodjem neki Amish cousin from Ohio sometimes.

          Last edited by kronostime; 25-01-20, 17:58.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Nauka kaže da je univerzum nastao eksplozijom beskonačno male sfere, beskonačno velike gustine, mase i toplote. Od tada se svemir širi u beskonačno veliko prostranstvo i mi smo bukvalno stanovnici te eksplozije.

            No nauka nije dala odgovor kako je nastala ta subatomska čestica iz koje je sve danas poznato izrodjeno. Teorija još jedna tvrdi da se svemir vrti u krug. Stalno se sabija pa širi i tako opet. Čestica eksplodira a onda jedne od delova te čestice takozvane crne rupe nenormalno velike gravitacije opet pokupe sve galaksije, planete a i same sebe i sabiju ih nazad sve zajedno u subatomsku česticu, pa Jovo nanovo.

            No opet je pitanje kako je sve počelo na koji ne postoji odgovor. Ko je stvorio tu beskonačno malu tačku?

            Tu beskonačno malu tačku je moglo da stvori npr. super inteligentno biće iz nekog drugog univerzuma ali opet pitanje je kako je i taj drugi univerzum nastao. Moguće da je stariji i napredniji od našeg pa je bilo mnogo više vremena da neko biće evoluira u superinteligentno biće sposobno da stvori još jedan univerzum.

            Ali opet kako je i taj univerzum nastao? Vrlo verovatno kao i ovaj naš. Ali onda opet dolazimo do početka svega. Do te tačke iz koje je sve nastalo. Ko je tu tačku stvorio? Nauka kaže da je nemoguće iz ničega stvoriti nešto. Ništavilo mora biti nulta tačka u suprotnom postoji bar nešto što je neko morao stvoriti iz ničega.

            To nešto preteča svega mora biti svemoguće kako bi iz ničega stvorilo to nešto pa i samo sebe a zatim i tu beskonačno malu tačku, beskonačno velike gustine, mase i toplote. Možda se ta tačka sama stvorila iz ničega ali to već nije nauka nego čudo.

            Da ne prejudiciram. Nauka je još uvek mlada pojava u odnosu na starost univerzuma, treba joj dati vremena i prostora ali nije ni nauka dokazala da je jedina ispravna vera.

            Nek' svako veruje u šta želi i nek' ne omalovažava tudju veru.
            Last edited by Chiwwi; 25-01-20, 22:51.

            Comment


            • Brt.. naravno da je nauka qrac ako trazis duhovnost i pitanje zivota. Materijalno nikada nece moci da dokaze nematerijalno ili duhovno ili apsolutno jer se sustina materijalnog sveta ogleda u dualizmu koji moze biti vidjen jedino kroz um koji je PROIZVOD nematerijalnog.

              Comment


              • Hoćeš da kažeš da misli i mašta koju te misli proizvode predstavljaju duhovni univerzum sačinjen od nematerijalnih pojava?

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Hoćeš da kažeš da misli i mašta koju te misli proizvode predstavljaju duhovni univerzum sačinjen od nematerijalnih pojava?
                  Konkretno pitanje koje zahteva konkretan odgovor. Odlicno si razumeo moj post, a odgovoricu ti detaljnije sutra jer sam sad malo popio i ne mogu da srocim kvalitetno. Pokusavam ali se gubim u recima.

                  Comment


                  • Ma opušteno, ne žurim ja nigde.

                    Comment


                    • Originally posted by Tarantula View Post
                      Srećan mart svima koji slave.

                      Nakon 60.000 ljudi koji su BiH napustili u 2019., evakuacija će se nastaviti u još većem broju, olakšice za radnika sa Balkana nastupaju u martu 2020.

                      Statističari kažu da u 2020. BiH napušta još minimalno 50.000 ljudi.

                      Idemo samo jako, Njemačkoj fali još 1.000.000 radnika.

                      Inače, počelo je, vozačima daju 1.500 KM platu, ali nema radnika, nema ko voziti više, svi su se evakuisali na vrijeme.

                      Ja sam svoje prošle godine ispratio, ako sve bude kako treba, evakuišem se i ja ove godine.
                      Opušteno, ostaće guzonjini sinovi da slave 9. januar/1.mart, naravno i ko ne moze nigdje da ode. Odlaze i neki koji ok zive jer kako da ti bude dobro kad je svima oko tebe loše. Ljudi vuku čitave porodice, nisu samo slučajevi da ode čovjek i šalje novac odozgo porodici.

                      Comment


                      • Kakav trac kod Sergeja na tw, ko hoce nek ide da vidi, ne bih da ga prenosim jos ovde



                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Ne samo da je antipatican ministar prosvete Sarcevic nego ce unistiti obrazovni sistem i razvoj mladih. Kaze da ce sa informatikom krenuti od prvog razreda osnovne a sa programiranjem od treceg.

                            Takodje, ima nameru da u skole vrati bazicne sportove, npr plivanje. Nisam znao da (ce) svaka skola ima(ti) bazen. Vise mi lici na odgovor na Prlainovicevu izjavu oko buducnosti vaterpola.
                            insta: engleski_dopisnik

                            Comment


                            • Sta bi mi radili (pu,pu,pu) kada je ovako bilo onomad pri pomracenju Sunca.

                              Kao pred kataklizmu, spooky...

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Ljudi ima li istine u ovoj priči za Kobija Brajanta da je silovao neku djevojku, pošto se to spominje po netu spominje juče i danas?

                                Comment

                                Working...
                                X