Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by colke995 View Post
    I jedan osrednji poznavalac sporta bi od 20 pitanja u 20 emisija znao 19, ali nebitno. Stvar je u tome da ako je pitanje debilno za mene, onda je ono debilno i za tebe. A ovamo kad je debilno za mene, protivnik vrlo moguce da zna odgovor na nacin na koji ga zna, a to nije posteno.
    To je jedno pitanje od deset. Nateraces me da potrazim pa da izbacim 10 pitanja iz jedne emislije (bilo koje) iz igre "Ko zna zna" pa da vidimo koliko jesu ili nisu debilna.
    Last edited by Sandugp; 28-10-16, 23:13.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • #17
      Za Milicu ne postoji nikakva sumnja, manje-više što je razvalila u slagalici, redovan je učesnik našeg svetskog kviz šampionata i ujedno najbolji ženski takmičar. Mislim da je nedavno u svojoj kategoriji bila vicešampion, dok je onaj Žarko bio šampion. I on je skoro bio na Poteri, pre dva-tri ciklusa osvojio slagalicu, i član čuvenih "Prepunoglavaca" iz "Zlatnog Kruga" koji se emitovao na B92. Hodajuće enciklopedije, nema potrebe da budete skeptični što se takvih tiče.

      Za Uroša i Milorada je situacija drugačija već, jer pre kviza nismo imali predstavu kakvu količinu znanja potrebnu kvizomanima poseduju i normalno je da budemo skeptični i postavljamo pitanja što se njih tiče. Moje neko lično mišljenje je da je Uroš čist, ne toliko jer je procentualno najmanje uspešan od njih troje, već zbog reakcija, objašnjenja, padova koncentracije i sl. Iz istih razloga mi je Milinković apsolutno sumnjiv i poprilično sam siguran da on na neki način vara. Bez obzira što znamo da je svestrana ličnost, bilo je s njim baš dosta nelogičnosti. Druga stvar je što je harizmatičan i većina ljudi ga gotivi. Baš bih voleo Olja da mi kažeš, ako nije tajna, odakle znaš da poseduje takvu količinu znanja?

      I btw da, house always wins je i ovde svakako slučaj, s tim što se ovde nekada namerno pusti da neko uzme lovu, pogotovo ako se radi o nekoj manjoj svoti. Neko mora da uzme neke pare, da bi kviz uopšte nastavio da postoji. A kada im ne odgovara, takmičari se lako sabotiraju. Pre kviza svi imaju testiranja, zna se ko je u kojoj oblasti dobar, a u kojoj ne i shodno tome se mogu krojiti pitanja po svačijoj meri. Tako da s te strane i nema potrebe da varaju. Skoro je bila jedna starija gospođa koja je imala poprilično dobar nivo znanja, a dobijala je pitanja iz njoj nepoznate ere. Sećam se da je jedno bilo definicija hipstera, a jedno je bilo šta znači reč "enkripcija". Pitanja koja su veoma laka za mlađe generacije i obrnuto proporcionalno teška za starije. A alibi "slučajnost, pitanja su nasumična" i sl. uvek završava posao i to je to.
      Tu je i druga strana priče, baš u prošloj emisiji je bila još jedna starija gospođa, stjuardesa u penziji, koja je posedovala skromnu količinu znanja, a nju su bukvalno pustili da prođe dalje.

      I još jedna stvar, kviz je inače Britanski - The Chase. Zemlje iz regiona su samo kupile licencu. Još uvek čekam dan da neko otkupi The Cube
      Last edited by p4p1; 29-10-16, 01:27.

      Comment


      • #18
        Sto se tice potere, pratim skoro redovno, ali zaista sam u nekim situacijama pomislio da imaju unapred pitanja. Milica iritira, ali verujem da zna, pre svega zbog slagalice. Milinkovic dosta toga zna, i stvarno mi je bio sumnjiv nekoliko puta, ali dosta je puta objasnjavao sto je odgovorio tako. Kada bih ja bio u poteri, birao bih Urosa da bude tragac, zato sto bih jedino tu mogao da trazim neku sansu za neki dobitak, jer on ume da pogresi.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • #19
          Jao Cube je bogovski show program..

          Nevjerovatno zanimljiv koncept.
          DALE 1992-2020
          NIKAD ZABORAVLJEN

          Comment


          • #20
            Meni jos gore kad mi daju objasnjenje, kao dete kad ukrade cokoladu iz ormana pa se pravda da su tu cokoladu oteli vanzemaljci kako bi spasili svoju rasu.

            Oni publici obrazlazu svoje odgovore, kao u principu lagano je to I onda pukne jos deset informacija tacnih do detalja kao da je nauceno napamet.

            Kviz je tako koncipiran da te uvek uhvate, sem u slucaju nekih izvanrednih takmicara kojima se poklope pitanja ili produkcija popusti malo kako ne bi bilo bas toliko providno.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • #21
              Nisma sigurna da vas baš razumem ... od objašenja koja vam deluju čudno i providno koje tragači daju na tačne odgovore, do toga da ako nekog ne poznajete-niste imali priliku da čujete koliko zna i šta sve zna, onda tu sigurno nisu čista posla. Meni baš ta njihova obrazloženja deluju uverljivo, jer često i ja znam odgovor, ali ne kao ono što bi rekli neki čista sreća lupila sam, već prosto to su podaci pothranjeni negde u "malom mozgu" i odgovor znate iako niste sigurni... paa je i obrazloženje moje smušeno.

              Uroša "znam" iz raznih oblasti, pored umetničkih, pošto je čovek slikar i to mu je profesija (kretala sam se u tim krugovima, drugarica mi je slikarka), preko političkih (nekadašnji opozicionar, sada verovatno kao i većina apstinent) do sportskih, veliki je Zvezdaš... i svašta zna...slušala sam čoveka onoliko puta.
              A Milorad, on je takav genijalac u svakom smislu da nemate predstavu i baš šteta što takve proizvoljne zaključke donosite, jer kod njega nema apsolutno nikakvih nelogičnosti. Inače ovog čoveka znam lično i za sve što tvrdim imam osnovu i ličnu potvrdu, a ne ono od ortakove sestre, pa stric od njenog muža ima prijatelja, e njegova baba živi baš tu pored jednog čoveka i on sve tačno zna. Jer u Srbiji svako zna nekog ko zna tamo nekog.. eto ja znam iz prve ruke.

              Strano mi je to kao sve što je drugačije to sigurno nešto nije u redu. Ne ulazim u suštinu kviza, već pričam o osobama, ma koliko bilo povezano. Gledala sam kada je četvorka odnela lovu onako bez pardona i problema (jedna od takmičarki je bila domaćica i mama troje dece) i baš je Debeli (to je Milinkoviću ostao nadaimak dok je bio malo puniji) izgubio kao tragač, kao i kada je Uroš jedva sastavio 8-9 tačnih odgovora i to ako se ne varam u 2 vezane emisije... tako da ima ljudi koji mnogo znaju, a za njih malo ko čuo ili skoro niko, baš kao i mnogii "mali" ljudi oko nas, ali koji nemaju dovoljno hrabrosti da se prijave, strah od javnog nastupa ili su prosto introvertni.

              Pored Žarka i Milice ne sećam se da sam videla samouverene i brze na odgovoru takmičare, ma koji kviz bio u pitanju, a to je jedan verovatno i najveći preduslov da se pobedi, pored znanja naravno. Sve drugo pada u vodu. A 95% njih nema tu brzinu, niti koncentraciju, ne radi im mozak brzo...ma koliko znali. Sigurna sam da u mnogim kvizovima ljudi koji su pokazali ne baš zavidno znanje, mada ima i te kakvih neznalica, da nismo imali prilike da vidimo njihovo pravo lice baš zbog odsustva sigurnosti, samouverenosti, njihove sporosti i ono što se često kaže... iz svoje fotelje i ispred TVa od kuće je mnogo lakše i skoro sve znam. Tako da nisu određeni i odabrani ljudi džabe na mestima na kojima bi trebalo da budu.
              Last edited by miloolja; 29-10-16, 02:42.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #22
                The Chase je engleska licenca, oni prodaju licence po svijetu, RTS je samo emiter, ne daje nagrade, to obezbjedjuje vlasnik licence. Slusao sam Memedovica kad je gostovao kod Buksovaca, on kaze svi u RTSu zele da gosti uzmu pare. I nema sanse da imaju odgovore, postoji svakako neko ko pazi na te stvari, postoji zakon neki za kvizove od drzave do drzave, ali zato se traze kviz majstori da budu lovci. U srskoj verziji je samo jedan, ali i to ce se promijeniti u buducnosti vjerovatno. Uros je najranjiviji lovac i njemu se mogu uzeti pare najlakse. Sto je daleko od lakog naravno jer je covjek nevjerovatno svestran.

                Memedovic je od 34. minuta

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Samo da se nadovezem, lovci-tragači su ljudi koji imaju ogromnog iskustva u kvizovima. Evo Hrvat Dean Kotiga je momak od 27-28 godina koji je ucestvovao od kvistoteke do milijunasa. Sada ucestvuje u prvenstvu pub kvizova, pa onda na individualnom nivou nacionalno i svjetsko prvenstvo. Autor je pitanja nekim drugim kvizovima i pri tome je lovac. Tacno se vidi da i kad mu dodje pitanje koje nije njegov fah logicki i sistemom eliminacije dodje do odgovora. Takvim ljudima kad date sistem sa tri ponuđena odgovora vrlo lako ce naci odgovor ako se iole razumije u tematiku.
                  DALE 1992-2020
                  NIKAD ZABORAVLJEN

                  Comment


                  • #24
                    Naravno, inteligentoj, načitanoj i brzomislećoj osobi, i kada nije sigurna, odosno ne zna, nije teško da sistemom eliminacije dođe do odgovora, ne mora čak ni da poznaje nešto datu oblast.
                    Last edited by miloolja; 29-10-16, 02:56.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by p4p1 View Post
                      Još uvek čekam dan da neko otkupi The Cube
                      Samo da to ne bude Pink

                      Najzanimljiviji kviz za mene, dok je postojao IQS.Life pogledao sam svaku emisiju koju su dali, mada je The Weakest Link najbolji ipak, BBC Prime je bio najbolji kolazni kablovski kanal ikad. Ali The Cube je nenormalno zanimljiv i izgleda toliko jednostavno, dok ne krene vrijeme i dok ti se ne oslade pare pa sve izgubis. I to ti se iz fotelje cini da je prelako, kako li je u kocki je pravo pitanje
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Dat će Bog pa neko nekad sa ovih prostora otkupi Kocku.

                        Već vidim učesnika ala Dragan Torbica kako rastura igricu, i automatski je gasi za sva vremena
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • #27
                          A kako znate da će neko otkupiti licencu za Kocku? Nešto se priča ili nagađate? Kviz je jako star, čudo da do sada niko nije već...ali kao po običaju kaskamo.
                          Last edited by miloolja; 29-10-16, 02:59.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #28
                            Mislim da se nista ne prica, nego sve sto je popularno u svijetu vremenom dodje do nas, cekamo jednu deceniju ali dobijemo i mi, neko ce nekad i Kocku dovesti ovdje vjerovatno

                            Ali u ponedeljak ona bivsa stjuardesa, starija garda stvarno, ali zena nista znala nije
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Nisam gledala.. a ko je bio tragač?
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #30
                                Uros, izgubio je naravno, pala mu je koncentracija, iznervirao ga je Jovan ponovo kako sporo cita bas su ga Buksovci pitali za tu tenziju izmedju njega i Djurica, kaze Memedovic njemu je najmiliji Uros, ostali su drveni, ovaj je opusteniji i voli malo da ga provocira
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X