Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Po mom misljenju oni su daleko veci rasisti i mnogo vise mrze od nas, i za to cu da uzmem primer Danny Rosa.

    Ne radi se o Krusevcu vec o SP u Rusiji. On je pred polazak na SP savetovao svoju porodicu da ne putuje sa njim jer se plasi rasistickih napada. Naravno istih nije bilo niti ih je moglo biti a doticni se nikada nije izvinio zbog svojih perdrasuda.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Po mom misljenju oni su daleko veci rasisti i mnogo vise mrze od nas, i za to cu da uzmem primer Danny Rosa.

      Ne radi se o Krusevcu vec o SP u Rusiji. On je pred polazak na SP savetovao svoju porodicu da ne putuje sa njim jer se plasi rasistickih napada. Naravno istih nije bilo niti ih je moglo biti a doticni se nikada nije izvinio zbog svojih perdrasuda.
      I u Kš (nije neko opravdanje) je on bio inicijator onoga što mu je "vraćeno" sa tribine ali Evropa i svet su posebno osetljivi na rasizam u glavnom usmeren prema crnoj populaciji, ostale rase su u senci.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Da se nastavim na prethodni post: U Srbiji ima pojava rasizma u manjoj meri je ideološkog predznaka a u većoj meri je produkt suženja svesti.
        Ovo u većoj meri ću pokušati navesti (kao primer) situacije sa stadiona i dvorana gde se ne retko sastaju naši timovi (uzećemo CZv i Partizan) koji u svom sastavu imaju igrače tamne puti. Ne retko sa tribina gde su grupe ali ne i isključivo sa njih dolaze majmunski krici prema protivničkom igraču tamne puti a da pri tom nisu svesni da na taj način vređaju i igrača ekipe koju podržavaju i po nekada tog igrača "obožavaju do imbecilnosti" (što bi Radovan the III rekao). Dakle tu ne bi trebalo da stoji rasizam već idiotizam.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Ma da, to u centralnoj i istočnoj Evropi je drugačije. Tu se mrzi crnac skoro kao što se mrzi, ne znam, bilo koji stranac koji je na protivničkoj strani, nije ta mržnja rasno motivisana, i uglavnom dolazi od ljudi koji su talog društva, navijači, itd.

          Fora sa USA je što su crnci prvo 250 godina bili smatrani jedva nečim boljim od životinje i 250 godina bez ikakve nadoknade rmbačili da se ta zemlja podigne. A onda su još 100 godina kroz segregaciju trpeli diskriminaciju i najgora moguća poniženja. I to je trajalo do nedavno, prošlo je samo 65 godina od kada je Emmett Till unakažen i ubijen, i od ko zna koliko sličnih slučajeva koji nisu tako odjeknuli. Pre samo tri generacije. A kada je nešto kasnije segregacija zvanično završena, otvoreni rasizam je mutirao u nešto što ne možeš tako lako uhvatiti i i dalje je prisutan na institucionalnom nivou. I zato nije isto kada neko povuče argument "a šta je sa crncima koji su rasisti prema belcima", jer nisu crnci ti koji su stotinama godina izrabljivali belce. Svako bi se u toj situaciji isto ponašao, ne samo crnac. Ne opravdavam bilo kakvu mržnju, naravno, ali pokušavam da objasnim da emotivno potiče sa drugog mesta, i zbog čega to nije isto.

          Drugo, crnci ne žive u getu zato što su sami tako hteli, već zato što ih je sistem usmerio na to da ne bi kvarili prizor belcima u komšiluku. I kada ti ljudi žive u siromaštvu, u kućama najgoreg kvaliteta koje ih bukvalno truju (googlaj "lead, paint, poisoning, ghetto"), i imaju teži pristup edukaciji u vezi bilo čega, za očekivati je da neće moći lako da se izdignu iz cele te priče i da će da se okrenu drogi, kriminalu itd. Ako se policajac plaši da prođe kroz geto, nisu krivi crnci, već sistem koji je to stvorio. Da ne širim dalje priču o dostupnosti oružja u USA koja dodatno produbljuje problem i utiče da policajci budu laki na obaraču.

          Inače me čudi da ovo nije ranije eksplodiralo, slučajevi gde policajci ubijaju afroamerikance koji su ili nenaoružani ili već savladani, i kasnije prolaze nekažnjeno se pojavljuju u vestima praktično na dnevnoj bazi. Valjda zato što se na ovom snimku tako jasno vidi gde ga ovaj davi, a ovaj bukvalno moli da ga ne ubije. Sad što su protesti nasilni... Pa, kada godine i godine mirnih protesta ne popravljaju situaciju, moraš privući pažnju na drugi način. Pola zemlje je izgrađeno na njihovim leđima, nikada nisu dobili nikakve reparacije za to, vala mogu sada i da je ruše
          edit: da dodam i da je dosta nasilja i uništavanja imovine pokrenuto od strane undercover policajaca i simpatizera trenutne administracije u cilju da se diskredituju demonstranti. Nekoliko puta uhvaćeno i na kameri.


          Tako da svaka osoba koja uopšte namerava da priča nešto o ovome u startu mora da ukapira jednu stvar: Šteta koja je učinjena crnoj populaciji u USA je NENADOKNADIVA. Pa kada sagleda stvari iz te perspektive i razume šta to znači, onda može da uđe u neku diskusiju. Da ne pričam dalje da su isti ti belci koji su trgovali robljem izvršili i genocid nad starosedeocima.


          I da ne pričam dalje o zapadnom licemerju, jer da su politički konzistentni, sada bi lupili sankcije Americi dok se situacija u korenu ne promeni, ali naravno da se to neće desiti. Samo sam video da Kanada nešto stidljivo kritikuje
          Last edited by s_hyperion; 02-06-20, 13:50.

          Comment


          • Originally posted by belgrade_owl View Post
            Nije izolovan slucaj? Sad zvucis kao da svaki dan beli policajac ubije crnca i da ga je ubio samo zato sto je crn, glupost.

            Jel ja sad treba da kleknem pred nekog Roma zato sto su Maksu ubili skinsi?
            Nisi ti baš tako glup kao što se praviš sinak.

            Jedno je sistemsko ugrožavanje gde su čak propagirali rasizam u nauci, nisu im dali u restorane da ulaze, gledali ih kao niža bića, a drugo su izolovani slučajevi.

            Ti ili si nepametan ili si zao. Pa si se uhvatio Kruševca i glupog Denija Rouza.

            U Srbiji, na Balkanu, u Evropi istočnoj nema sistemskog rasizma. Nadalje, dok u Istočnoj Evropi kao što su Poljska i Rusija ima rasizma medju pripadnicima naroda, na Balkanu je i taj deo minimalan.

            Tamo se bune kada igraju crnci ovde su crnci najveći heroiji.

            Nego se ti uhvatio Kruševca i jednog napada negde ne znam ni ja gde, Jagodina tipa, i to bi da poistovetiš sa izrabljivanjem crnaca koje je trajalo vekovima od strane anglosaksonaca.

            Pa ti reci da nisi zao. Ne da treba da im se izvini nego treba da se odrekne svaki belac pola svoga kapitala i da da crnačkoj porodici.

            Nisu crnci zapali neodgovornošću u ropstvo nego zato što su ih ovi manijaci kao stoku prevozili u brodovima i robili.

            Zbog toga su oni danas nazadniji u nekim stupnjevima kulturološki jer biti slobodan čovek 500 godina i biti rob 500 godina nije isto.

            Nisam ja neki borac za crnačka prava, ne dotiće me, nego malo mi je muka od ovih zapadnih država koji mlate slamu tudjim kurcem. Kao kako smo mi razvijeni. A što ne kažete koliko ste država, kultura, nacija porobili i uništili da bi stekli komparativnu prednost.

            Pa nam sada drže lekcije o kapitalizmu čiji sam fan, a koriste i dalje ove neokolonijalne drźave kao jeftinu radnj snagu i faktički ih dan danas drže u ropstvu.

            I sad je kao Englez pametniji od mene. Pa ta stoka se ubijala na stadionima, rulja pijana. Ima li veće stoke u Evropi. Žive dobro samo jer su na tudjoj muci stekli.
            Last edited by Cassius Clay; 02-06-20, 14:09.

            Comment


            • Još da dodam da isti ti USA nacionalisti i za Balkance misle da su stoka i nas uglavnom prikazuju kao ratoboran/genocidan narod, pa razmislite malo i o tome pre nego što jadne bele Amerikance branite od crnaca "rasista" ;)
              Last edited by s_hyperion; 02-06-20, 15:03.

              Comment


              • Ja sam Englez, Stojanče je Srbin, Indigo, Wolf, Skletor, Olja i Bojana su crnci.

                I sada ja izrabljujem 200 godina zemlju od Indiga, Wolfa, Skeletora Olje i Bojane, držim ih kao roobove, gledam ih kao niža bića, a Stojanče se bori sa Osmanlijama koje ja btw pomažem.

                I posle 300-400 godina kažem. Auuu Stojanče prijatelju što sam ja razvijeniji od tebe. A vidi koliko sam bogatiji. Ugledaj se na moj sistem. Ne gledaj šta stoji iza njega a stoji krvav rad Indiga, Skeletora, Wolfa Bojane i Olje.

                I još pozivam Stojančeta da se takmiči sa mnom na slobodnom tržištu kao fer uslovi.

                Majke ti.

                Pazi Zdravkelja, ima mnogo dobrih američkih i engleskih belačkih porodica, ali kruna i vlasti SAD su zlo. Kruna najveće zlo ikada.

                Niti je svaki Nemac hteo da bude nacista, niti svaki Amerikanac rasista i robovlasnik. Nekolicina uvek jebe stvari.
                Last edited by Cassius Clay; 02-06-20, 14:16.

                Comment


                • Koliko me samo iritira priča o podilazenju crncima.
                  Pa ovoj Zdravkeljinoj priči to su sve mučenici koji ne zaslužuju tako težak život koji im je pritom nametnut od belih agresora.

                  Jadan mali diler droge, nije imao izbora.
                  Nemojte me zajebavati da neko još uvek pada na to.

                  Danas se bukvalno sve smatra rasizmom.

                  Meni je boja kože potpuno nebitna da li ću čoveka posmatrati kao ljudsko biće ili pokislo govno.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Dobro pusti ti danas, danas tu spiku najviše furaju antifa levičari iz SAD.

                    Vekovno ugnjetavanje crnaca ne može da se porekne i sad očekivati da ljudi koji su tolike godine robovali budu na istom stepenu razvoja kao belci, ne intelektualnog, nego kulturološkog, to je nemoguće.

                    Dok su oni generacijama učili i obrazovali se, ovi su živeli kao životinje u lancima samo rukom radeći.

                    Nećemo da se zajebavamo. Ne pričam ja o ovom pomodarskom rasizmu koje ig zvezde guraju i poznate ličnosti da bi ispale ok u očima ljudi, mnogo su crnci ispaštali zbog vekovne torture.

                    Comment


                    • I da ne postoji odvratniji izraz od afro-amerikanac.
                      To je etiketa koja govori da si ti pripadnik nekog naroda ali zamalo.
                      Šta ćemo sa onim crncima koji nisu amerikanci? Jel ostane samo afro?
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Čoveče, kapiraš li da u startu taj prosečni crnac diler droge nije imao šansu koju ima jedan prosečan belac u USA. Naravno da treba da ga kazniš, ali da posle zbog toga etiketiraš crnce kao stoku nije u redu, jer ih je sistem stavio u tu poziciju.

                        Originally posted by ?????? View Post
                        Pazi Zdravkelja, ima mnogo dobrih američkih i engleskih belačkih porodica, ali kruna i vlasti SAD su zlo. Kruna najveće zlo ikada.

                        Niti je svaki Nemac hteo da bude nacista, niti svaki Amerikanac rasista i robovlasnik. Nekolicina uvek jebe stvari.
                        Naravno, ništa tu ne sporim, da nije bilo podrške belaca, ni segregacija nikada ne bi bila ukinuta.

                        Comment


                        • Oni treba da se organizuju i da se vrate u Afriku medju svoj narod i žive lepo i ugodno. Pa neka im belci onda igraju fubal i nba. Samo od sporta bi oživeli Afriku.

                          Zašto da ostanu negde gde su ugnjetavani. Kad vidim da Deni Rouz igra za Englesku, to je isto kao kada bih ja igrao za Hrvatsku ili Tursku. Pre bih bio na kolac nabijen nego da igram i za jednu od tih.

                          To samo zameram crncima, što su uopšte pristali da budu Amerikanci, Englezi, Francuzi itd.

                          Nemate vi šta sa tim državama, zbog njih su vaši preci patili.

                          Vratite se u domovinu i oživite privredu. Kažem samo od crnačkih košarkaša i fudbalera Afrika bi buknula i prosperirala.

                          To su svetske megazvezde.

                          Comment


                          • Originally posted by ?????? View Post
                            Dobro pusti ti danas, danas tu spiku najviše furaju antifa levičari iz SAD.

                            Vekovno ugnjetavanje crnaca ne može da se porekne i sad očekivati da ljudi koji su tolike godine robovali budu na istom stepenu razvoja kao belci, ne intelektualnog, nego kulturološkog, to je nemoguće.

                            Dok su oni generacijama učili i obrazovali se, ovi su živeli kao životinje u lancima samo rukom radeći.

                            Nećemo da se zajebavamo. Ne pričam ja o ovom pomodarskom rasizmu koje ig zvezde guraju i poznate ličnosti da bi ispale ok u očima ljudi, mnogo su crnci ispaštali zbog vekovne torture.
                            Ko poriče? Prvo engleski a zatim američki imperijalizam je najgora stvar u istoriji ove planete.
                            Ne možeš da izvrnes činjenice, sva ta patnja tog naroda je istorijski zabeležena. Ali ne znam da li postoji osoba koja je odrasla kao rob u ovo novije vreme.

                            Ali to zapomaganje je baš postalo neizdrživo.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by zdravkelja View Post
                              Čoveče, kapiraš li da u startu taj prosečni crnac diler droge nije imao šansu koju ima jedan prosečan belac u USA. Naravno da treba da ga kazniš, ali da posle zbog toga etiketiraš crnce kao stoku nije u redu, jer ih je sistem stavio u tu poziciju.



                              Naravno, ništa tu ne sporim, da nije bilo podrške belaca, ni segregacija nikada ne bi bila ukinuta.
                              Jel ti imaš jednaku šansu kao državljanin Danske? Nemaš.
                              Jel ti imaš šansu kao neko iz EU? Nemaš.

                              Ti kao Srbin si na nivou tog prosečnog crnca u Americi pa nešto ne vidim da kukas i zapomazes.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Ma slažem se ja da su oni sada nesnadjeni i da igraju samo na tu kartu i da im je to sve postalo da kukaju na rasizam.

                                Ali to što su medju prvim slobodnim generacijama ne znači da imaju jednake šanse.

                                To je druga treća generacija max koja zna da čita. Izgubljeni su. Imaju neka prezimena Green, Brown, nemaju identitet, ne znaju gde pripadaju.

                                Teško je to objasniti dok se ne doživi. Oni ne pripadaju Americi i Engleskoj i nikad tu neće biti srećni. Uvek će ih ganjati duhovi prošlosti

                                Comment

                                Working...
                                X