Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Da li bi bilo prihvatljivo da Albanci budu gradonacelnici u Srbiji... u evropskim zemljama normalna pojava, Pakistanci, Turci itd itd

    Sto se tice rasizma, pa kod nas bi bilo neprihvatljivo da predsednik bude Rom.
    Jeste, najgori smo. Ne bi bilo prihvatljivo. Nema šta Albanac da bude ovde. Mogu samo Madjari jer ih ima dovoljno i naravno niko se ne bi bunio. Bošnjaci već jesu na čelu nekih gradova. Albanci bi mogli da je Kosovo pod našom jurisdikcijom jer bi ispunili kvotu.

    Romi kad prihvate da vade lične karte i kad prestanu da izražavaju žeju za život u čergama, dobrodošli su svaki dan. Srbin je bio predsednik neke romske svetske organizacije.

    Ovde su Romi koji odluče da se civilizuju medju omiljenima, od Džeja i Sinana pa nadalje.

    Idi sad plači što si rodjen kao Srbin. Mora da je teško.

    Srbija je uvek bila otvorenih ruku za sve narode.
    Last edited by Cassius Clay; 31-05-20, 17:00.

    Comment


    • Originally posted by Constantin View Post
      Opet tukli Sergeja, sad nema Legije da uskoči u odbranu

      Sad se sjetio da je opozicija ko Vučić u etiketiranju kad su na njega udarili, a onomad i Čola bio na udaru pa ništa

      Inače, na stranu šta mislim o našoj politici 90ih, kokiko sam upućen sama država Srbija je zaštitila manjine koje imaju sva prava, govorim o Mađarima, Slovacima, Bošnjacima, isto i Albanci koji žive dole na jugu u onih par opština. Primila naše Srbe iz Bosne, krajiške Srbe, Crnogorci glavni u BG (bar ide ta čuvena priča) itd.
      Last edited by BorisUnited99; 31-05-20, 17:07.

      Comment


      • Originally posted by Skeletor View Post
        Gledaj sta rade ulicni razbojnici po Americi... gledaj sta radi olos... sljam crnacki Kako im treba j*bati mater svima redom. Ne znam sta se ceka.. pustaj bre vojsku, pobij govna.
        Svaki put kad belac ubije crnca to je rasizam, u obrnutim slucajevima nije.

        Originally posted by ?????? View Post
        Jeste, najgori smo. Ne bi bilo prihvatljivo. Nema šta Albanac da bude ovde. Mogu samo Madjari jer ih ima dovoljno i naravno niko se ne bi bunio. Bošnjaci već jesu na čelu nekih gradova. Albanci bi mogli da je Kosovo pod našom jurisdikcijom jer bi ispunili kvotu.

        Romi kad prihvate da vade lične karte i kad prestanu da izražavaju žeju za život u čergama, dobrodošli su svaki dan. Srbin je bio predsednik neke romske svetske organizacije.

        Ovde su Romi koji odluče da se civilizuju medju omiljenima, od Džeja i Sinana pa nadalje.

        Idi sad plači što si rodjen kao Srbin. Mora da je teško.

        Srbija je uvek bila otvorenih ruku za sve narode.
        To razmisljanje nema sta Albanac da bude ovde je jednako nema sta Uzicanin da trazi u Beogradu... jbg samo rodjenim Beogradjanima treba dozvoliti da studiraju i rade u prestonici

        Za tvoju informaciju, Albanaca u Srbiji ima vise nego Madjara, osim ako nisi odvojio Kosovo od Srbije ili dao dedin zivot za njega, onako junacki.

        Sledeci put kad pomenes da je Srbija bila otvorenih ruku razmisli sta si pisao o migrantima.

        Uopste nije tesko biti Srbin, isto kao biti i pripadnik neke druge nacionalnosti, sve dok ne utripujes da su Srbi Arijevci i bolji od drugih samo zato sto si Srbin.
        Last edited by belgrade_owl; 31-05-20, 17:09.

        Comment


        • Sine, ovo su etničke nacije. Gleda se po broju članova nacionalnih manjina. Gde ima pripadnika neke nacionalne manjine, i kojih ima najviše, tu se srazmerno daju funkcije.

          Tako je u civilizovanom svetu. U Francuskoj je isto. Možeš ako se izjasniš kao Francuz bez obzira na poreklo. Tako bi bilo i ovde. Ne možeš ti kao Albanac kojih nema u Srbiji(ako ne računamo Kosovo a oni hoće da ga ne računamo) da upravljaš Srbima. Zato se i zovu nacionalne države.

          Ne razumeš ti to i onda pišeš nešto ali šta da ti kažem... Mogao bi da bude i Kinez kada bi se deklarisao kao Srbin kineskog enticiteta. Crnac kada je predsednik u SAD on je predsednik kao Amerikanac ne znam Liberijskog, Obala Slonovače, Nigerija etniciteta, nbt.

          Ne možeš ti kao etnički Albanac da vladaš Srbima. Zato se i zovu nacionalne države. Nešto si ti pomešao pa malo brkaš lončiće.

          Može hipotetički neki Ramadani da kaže ja sam Srbin albanskog porekla i etničke pripadnosti i to je to. Isto kao što rade crnci u SAD i Francuskoj.

          A da bude Albanac, onda može da me uhvati za kurac.

          Migrante ko jebe, nije ovo svratište. Primi ih ti kući slobodno, nemam ništa protiv. Ova država ne može da opsluži svoje gradjane, još ću da budem dobar na svoju štetu. Ko lud sam
          Last edited by Cassius Clay; 31-05-20, 17:16.

          Comment


          • Пријатељство

            Дружење Срба и Јевреја. Јевреји у Србији нису били изложени дискриминацији. Због тога су Јевреји у Србији били искрени српски родољуби. Изјашњавали су се сами у великој мери као,, Срби Мојсијеве вере ". Бранили су земљу, и гинули за своју отаџбину, у ратовима 1912-1918. заједно са Србима. У војсци Краљевине Србије било је већи број Јевреја виших официра и носилаца највиших одликовања. Нажалост српска јеврејска заједница је углавном пострадала од Немаца у Другом светском рату. У Србији је већина Јевреја било сефардског порекла. Матерњи језик им је био ,, Ладино", мешавина шпанског и хебрејског језика.
            На фотографији је овековечено дружење једне јеврејске фамилије и њихових пријатеља Срба.
            Снимак је настао у Београду почетком тридесетих година.



            Слика Косовске битке у јеврејској кући

            У дому јеврејске породице Бераха у Београду своје место је нашла једна необична слика. То је врло успела композиција,, Косовски бој", коју ју 1938. насликао наш стари сликар Ђурђе Теодоровић (1907-1986.). Слика је необична по формату јер је рађена наменски за место изнад једних врата у стану. Слика је дуго била непозната јавности, и први је о њој писао Станислав Живковић.
            Можда се неко зачуди откуд,, Косовска битка" у дому јеврејске породице . Међутим, то није за чуђење јер је наручилац слике био познати српски официр, пуковник Аврам Бераха. Аврам Бераха је као командант батаљона, 15. пука, српске војске, био учесник многих славних битака у ратовима 1912-1918.. Самим тим је вероватно осећао и припадност ,,Косовској" јуначкој традицији.

            (Репродукција из књиге,, Живот слика", Станислава Живковића)






            RaSiSTiiii - sAmOo SrbInn mOže dA BuDe SrbiiNn majlikrezavogtipa:

            Comment


            • Ti bi Uki prihvatio da ti Xherdan Shaqiri bude predsednik ako bi se deklarisao kao Srbin albanskog porekla?

              Da se ne lazemo ne bi.

              Comment


              • Kakvi ne bih. Bilo je albanskih i slovenačkih obaveštajaca koji su bili verni i odani Srbiji nego su ih izdali iz Beograda. Ti još ne shvataš da su Srbima najveći neprijatelji Srbi, ljudi takvi kao ti.

                Albanaca je bilo mnogo dobrih pre 30-40 godina, i moj otac i moj stric su imali drugare iz vojske. Ima i jedna porodica što je držala i dan danas drži pekaru.

                Video si kako su se Lovernj i Cirbes posrbili. Pre bih njih pustio da nam budu predsednici nego tebe. Ti si osvedočeni srbomrzac i zbog takvih smo se raspali jer takvi uvek izdaju. Jbg brate i meni je žao što si takav ali tvoj izbor.

                Ja volim i beogradskog muftiju i volim sve koji su deo mog naroda i vole ga i poštuju. Nisam mazohista da volim one koji nas mrze. Pa tako ni tebe ne volim. Ništa lično, opet kažem tvoj izbor. Shvatam da si razočaran u život i da mrziš Srbiju i Srbe, ja bih ti pomogao da znam kako ali ne znam.



                Imao bi na šta i da budeš ponosan kad bi hteo
                Last edited by Cassius Clay; 31-05-20, 17:36.

                Comment


                • Ti kad bi se sećao znao bi da je Adrijan Djokaj igrao za Zvezdu bez nekih većih problema a bilo je teško vreme.

                  Grobari su voleli Vokrija do njegovog poslednjeg udaha vazduha. Preterujesš malo i jako si zlonameran. Nismo mi idealni daleko daleko daleko daleko, ali to što bi ti da predstaviš to je ružno i degutantno Sovo. Ne znam zašto to radiš.

                  Nismo nebeski narod i niko nije. Svi narodi imaju i dobre i loše karakteristike. A ti svom samo mane nalaziš

                  Comment


                  • Igrao je i za OFK bez problema, sasvim normalno.

                    Topciderski blizanci su klubovi svih naroda i narodnosti, normalno je da nema probleme.

                    Ja mogu, i ponosan sam samo na svoje i na uspehe meni bliskih ljudi, ako je tebi najveci uspeh u zivotu to sto sto je za vreme drugog svetskog rata srpska porodica spasila jeverejsku onda ne znam sta bih ti rekao.

                    Ovo je kao sto je onaj magarac na tviteru napisao "Sve sto niste znali o Pavlu Bihaliju" i pod tacku jedan stavio da mu je deda osnivac Nolita, pa kakve veze ima to sa juniorom? Nikakve, ali kad neko nista u zivotu nije postigao onda mora da se hvali i ponosi onim sto su ucinili njegovi pretci.

                    Ovo da sam zlonameran cu ti oprostiti, ne poznajes me pa mozes svasta da lupetas
                    Last edited by belgrade_owl; 31-05-20, 18:46.

                    Comment


                    • Vidim Udba krenula u akciju daj potpis za Sergeja.

                      Comment


                      • Uroše...unazad nekoliko pstova, tvoj rečnik i izražavanje mi para uši. Možeš li malo pristojnije ? Ne mislim na suštinu, već na formu.
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                          Težak šljam ova plavuša...gde ih samo nalaze?
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            Da li bi bilo prihvatljivo da Albanci budu gradonacelnici u Srbiji... u evropskim zemljama normalna pojava, Pakistanci, Turci itd itd

                            Sto se tice rasizma, pa kod nas bi bilo neprihvatljivo da predsednik bude Rom.
                            Prvo i ti i ovaj koji je autor twita treba da sami sa sobom razlučite šta je nacionalizam a šta rasizam. Šta je šovinizam a šta rasizam.
                            Ovo što se u USA dešava debelo smrdi na rasizam, što sa Srbijom i Srbima nikako nije slučaj.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Nevezano za ovaj tvit što Uroš dijeli, rasizam, iako se prije svega odnosi na boju kože, mislim nije samo isključivo to, već uopšte odnos prema nekoj drugoj grupi kao manje vrijednoj, neravnopravnoj. Kao npr. odnos nacista prema Jevrejima prije svega.

                              Comment


                              • To ima precizan naziv i zove se antisemitizam. Nije tačno rasizam, graniči se. Zna se koje rase postoje i rasizam se odnosi isključivo na to.

                                Mi sa Albancima nemamo probelm u smislu rasizma da ih manje pojmimo, da mislimo da su niže vredni na osnovu rase, nego čist etnički sukob oko teritorije. Neka mržnja prema Šiptarima može biti nazvana šovinizmom zvanično.

                                Ne možemo se frljati izrazima kao na pijaci.

                                Može se Srbima pripisati svašta nešto ali rasizam i antisemitizam nikada.

                                Mislim ove teme su i meni dokurčile a ja ih spominjem, samo mi je neverovatno kako ljudi lupetaju gluposti.
                                Last edited by Cassius Clay; 31-05-20, 20:38.

                                Comment

                                Working...
                                X