Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I pored svih tih čudesa i kombinacija, moj apsolutni hit za turšiju, već nekoliko god unazad: belo grožđe sa ljutim papričicama. B R U K A!
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      I pored svih tih čudesa i kombinacija, moj apsolutni hit za turšiju, već nekoliko god unazad: belo grožđe sa ljutim papričicama. B R U K A!
      Uh...to ću da preporučim majci, da probamo. Verujem da će Kronos da ima komentar na to...izuzetan je kulinar.

      Miloolja...daj recept...ili pošalji teglu da probamo
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Sandra opet izbacila vrh pesmu:

        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by Constantin View Post
          Uh...to ću da preporučim majci, da probamo. Verujem da će Kronos da ima komentar na to...izuzetan je kulinar.

          Miloolja...daj recept...ili pošalji teglu da probamo
          Hehe trazis teglu krajem maja, mislim mozes da dobijes par zrnaca

          Nikakav poseban recept, otprilike kolicina, vise zrna grozdja naravno, zdrava i ociscena od peteljki, izmedju ubacene ljute papricice, prethodno malo viljuskom izbockane na par mesta. Sto je vise papricica, to ce grozdje biti ljuce. Stavljam inace u one hermeticke tegle iz Ikee, one najvece naravno Nalije se standardnim socom za tursiju: prokuvana voda, alkoholno sirce, so i secer. Ne koristim konzervanse, vinobrane i sl.otrove ali imam hladan podrum i drzi dok se ne potrosi.
          Mnogo dobro stvarno, uz sva mesista ili ribu.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • sad mi ovo izbacilo na tjub
            gejmeri u polufinalu ep sa rumunima, fra-ita drugo 1/2

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Hehe trazis teglu krajem maja, mislim mozes da dobijes par zrnaca

              Nikakav poseban recept, otprilike kolicina, vise zrna grozdja naravno, zdrava i ociscena od peteljki, izmedju ubacene ljute papricice, prethodno malo viljuskom izbockane na par mesta. Sto je vise papricica, to ce grozdje biti ljuce. Stavljam inace u one hermeticke tegle iz Ikee, one najvece naravno Nalije se standardnim socom za tursiju: prokuvana voda, alkoholno sirce, so i secer. Ne koristim konzervanse, vinobrane i sl.otrove ali imam hladan podrum i drzi dok se ne potrosi.
              Mnogo dobro stvarno, uz sva mesista ili ribu.
              Hvala...ako ne zaboravim do jeseni
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Ima u Karađorđevoj, preko puta Bristola, stara pekara najlepšeg imena, Zvezda, decenijama prave burek ne toliko masan, a drugačije "pakovan" nešto kao puž.. preporuka! Naravno, poželjno doći od 06 - 11h ..

                Comment


                • Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Jel ima pusaca ovde? Vec neko vreme ocu batalim to smece al ne ide... Znam, sramota je to

                    Razmisljam se dal da uzmem iqos. U Veru je na popustu
                    Ako ce mi pomoci da smanjim ili nekim cudom batalim...

                    Comment


                    • Tebra, mogu da ti ja dam moj savet kako sam prestao kafu a pio sam 5-6 dnevno. Rekao sam sebi "pičko jedna mala da si odmah prestao" i prestao sam. Bez nekog sporog procesa, odjednom. Znači nemoj biti blag prema sebi, zakucaj sebi šamarčinu, kaži Ljubo pička si, truješ sebe bez razloga, konjina si, nema lakog puta, bacam i kraj.

                      Sutra da si prestao i kao nov, Nema tu tog tešenja sebe i tog pozitivizma, treba biti iskren prema sebi. Zamisli šta bi ti rekao Ljuba od 70 koji se raspada, i zamisli da će svi misliti da si pička ako odmah ne prestaneš.

                      Kakav bre Tony Robbins, kakvi imbecili, ja sam besplatan lajf kouč. Šta god radiš radiš odmah i do kraja.

                      Kakav bre iqos nisi žena. Kakve nargile. Uzmi sine štedi taj novac što bacaš na te kurce pa si kupi sebi nešto korisno, itd. Daj bre nemoj me zezati, nisi mali, sve je stvar voljnog momenta.

                      Pročitaj knjigu od Russella Branda - Freedom from our addictions, tako nešto.Bata je gazio i koks i herdžu i sve redom pa se svukao lagano
                      Last edited by Cassius Clay; 24-05-20, 16:26.

                      Comment


                      • Hahaha ma sve ja to znam, ali sam picka kad su cigare u pitanju
                        Mogu samo na neku prevaru da ih ostavim... Bice nekad, al ja bih sto pre...

                        Hvala na besplatnom savetu

                        Comment


                        • Brate imam tehniku koja pomaže provereno. Ja nikad nisam bio pijanica, retko da sam i pio. I tako ti ja lutao netom i naišao na onog mentola Miroljuba Petrovića gde priča o proizvodnji alkohola. A pre toga par dana bio u Kasini pio i nešto mi bilo muka. I naidjem ja na video debila, pogledam i zgadi mi alkohol za vjek vjekov. Evo nisam kap okusio godinu i po dana.

                          Ogadi ih sebi maksimalno, da imaš osećaj da umesto cigareta stavljaš u usta nešto drugo ta tehnika gde ogadiš nešto je delotvorna. Doduše ja nisam nikad bio zavisnik od alkohola, daleko. Jednnom u mesec, dva pio.

                          A što se tiče NoFap priče e tu su najveće muke bile. Tako da analogijom, nemoj kupovati i rešeno. Isto kao što ja ne ulazim tamo gde mogu da budem izazvan.

                          Probaj različite tehnike, pročitaj knjigu ozbiljno. Russell je baš bio hardcore zavisnik, verujem da ima vrh saveta.

                          Comment


                          • Da, sto kaze Uros, voljni momenat samo.

                            Otac pusio 40 godina, nije mogao bez cigara, dve pakle dnevno pusio i samo u jednom momentu pre pola godine rekao "Prestajem da pusim". Ja mislio nema sanse, na prvoj krizi ce da popusti, a on bukvalno nista. Niti je imao krize, niti zelju da zapali, nista, bas nista. Jedino mu se par puta desilo da, nakon sto skuva kafu, uzme pikslu i stavi na sto

                            Kazi zeni da ti zavali samarcinu svaki put kad krenes ka cigarama i da te proziva da si pickica
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ma normalno. Ja tako radim i za dijetu, kazem sebi "taj i taj balvan je mogao a ti si pizda jedna". Ali nekoga to ne motivise nego jos vise skenja. Imas ljudi... Na zenama ovo ne pokusavajte kod zena ne pali ovaj metod Ja sam probao jednom samo sto nije pocela da place.

                              Ja odmah zamislim da mi se rugaju neki ljudi koje hejtujem i izguram se nekako, ali ne pali to kod svakoga. Imas inadzije a imas i one koje prosperiraju u pozitivnim situacijama gde moras da ih ubedjujes, da im polako pricas, na tenane.

                              Meni bi bilo dovoljno reci Losmi je prestao _________, a ti ne mozes. Pa da sam na heroinu bio prestao bih Pozdrav za Losmija ako cita.

                              A ljudi inace imaju odbrambeni mehanizam gde im mozak relativizuje sve to neverovatno. Jer to sto rade odmah siba dopamin i onda nedostatak toga povezuju sa bolom. Kao ja ne mogu bez. Druze mogao si jer se nisi sa tim rodio.

                              Odes na dopamin detoks, shvatis da ti mozak izbacuje opravdanja zbog kojih ne treba da prestanes i zavrsis. Tipa ljudi kazu, joj ne mogu da prestanem da jedem, nervozan/nervozna sam. Ne mogu da prestanem ovo, smiruje me. Ne, nego ti mozak luci dopamin kad to radis i konstantno si rob svog mozga.

                              A tvoj mozak nisi ti. Mozak je tako napravljen da bi preziveli pre zbog nagona za hranom i slicno, ali nije napravljen za ove uslove izobilja. Mozak uvek bira cokoladu pre sargarepe, uvek bira igranje igrica umesto nekog korisnog rada itd.

                              Tako i te fiksacije ljudi vezuju da je deo njihove licnosti a ustvari ih mozak tripuje da to uzimaju i da bam doziraju se dopaminom ili kako se vec to zove.

                              To je tako sa zavisnicima od bilo cega. Nije lako ali treba znati da ti je vlastiti mozak neprijatelj i da te laze i da tvoj mozak nisi ti.

                              Nije mali Ljuba sa 7 godina trcao i pusio i govorio jao kako divno mirisu cigarete. To smrdi svakome po instinktu. E kad se navadis, mozak te non stop tera da se iznova overavas
                              Last edited by Cassius Clay; 24-05-20, 17:45.

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Hvala...ako ne zaboravim do jeseni
                                Izlapotina.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X