Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • geto golf je brate golf dvojka
    dobar motor - slaba školjka
    Last edited by mark !t zer0; 03-04-20, 09:16.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • a sto se tice poslova Jelenine mame, Vuk aludira na to sto se prica da je deo klana zvanog:

      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Karamazov View Post
        Pošto ovde ima mnogo ljubitelja pasa da vas pitam nešto.

        Kada se sve ovo završi želim da nabavim jednog vučjaka.

        Nisam do sada imao psa, što naravno ne znači da nisam ljubitelj životnja.

        Ja i danas rado gledam emisije o njima.

        Šta vi mislite o vučjaku? Hoće li možda da napadnu ljude?

        Od ljudi koji ih imaju slušam pohvale i da nisu imali problema sa njima.

        Znam da zavisi i od dresure pa ako može i neki savet.
        Nisam dovoljno strucna, Bojana eto vise zna, ali imam neka iskustva.

        Kao dete imala sam zenku. Najtoplije i najdivnije bice koje sam znala, nikada nije dresirana, izuzetno pametna (kao i cela rasa uostalom) i poslusna. Obozavala decu, i ljude gen (od onih koji su se plasili, nije se odvajala mrzela sve ostale zivotinje, pogotovu veverice ). Ima bezbroj anegdota sa njom, bila je crna kao noc i obozavale smo se [emoji173]

        Bratancima sam pre nekoliko god kupila stene. Preslatko, prepametno, blentavo, nazalost sa 4 meseca istrcao im je na ulicu i zgazio ga auto. Uzas

        Brat je odmah nabavio drugo. E tu dolazi do zaokreta. Uzasno nezgodna i prgava narav, zamalo pandura da ujede na ulici rezao na brata u vise navrata, i zavrsio kod dresera bogami nekoliko meseci (mada je po mojoj proceni malo zakasnio), tako da je sada bolji mnogo, ali mu nesto ne verujem. Mnogo zeznut pas.

        Suma sumarum: sve zavisi kako ti se zalomi, i verovatno je tako kod svih rasa, i na dresuru sto pre, pogotovu kada ne slusa komande.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • U principu, u svakoj rasi ima izuzetaka, ali sto se tice nemackog ovcara to su im neke osnovne karakteristike i ogromna vecina se uklapa u to.
          Uostalom, dovoljno je reci da ima i opasnih labradora, a ovaj moj bi lopova izlizao od srece

          Meni je presudno bilo zdravlje i zato sam odustala od nemackog ovcara, inace ih stvarno volim i mislila sam njega da uzmem.

          @Karamazov
          A i on je dobar izbor posto si rekao da bi ti to bilo prvo kuce.
          Moj ti je savet da ga ipak dresiras, ali ne da ga saljes negde nego ako je moguce da nadjes dresera koji ce da dolazi kod tebe i da tako radite
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Da, da to je najbolja dresura. Brat je morao svog da salje, jer je stvar pocela da izmice kontroli, a i imao je skoro 2 godine
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ja bih dao svoj skroman doprinos, jer sam preko sestre upoznao dosta kuckara
              Bas što se tiče nemačkog ovčara, jako puno se puca na genetiku(zbog zdravlja primarno) i zato cene stenaca znaju da budu bas visoke. Imao sam kontakt do sad sa desetak ovčara, samo jednom nisam smeo da priđem, svi ostali su bili umiljati i željni druženja. Mnogo dolazi od vlasnika, ali kao sto je @miloolja rekla može da bude mali izrod od starta, zato mislim da je dresura obavezna od starta, pogotovo jer nemas iskustva. To je nekih 120-150e koje dodatno ulozis ali ces izgraditi vezu sa psom i biti spreman za sve što dolazi.
              Takođe jako lepe reči sam čuo o obuci Urban dog, ima na fejsu nalog sa informacijama.
              Edit: obavezno da ideš i ti na dresuru, jer kao što vole da kažu ljudi koji se time bave, psa naučiš jako brzo, čoveku treba malo vremena da pohvata sve..
              Last edited by Mark0; 03-04-20, 10:25.

              Comment


              • Ako si pri parama, za oko 2.000 eura mozes da kupis tigra. Ne treba mu dresura.

                Comment


                • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by Alistair Drake View Post
                    Ako si pri parama, za oko 2.000 eura mozes da kupis tigra. Ne treba mu dresura.
                    Ili 5-10 golfova dvojki.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Zavisi šta ti zahtevaš od psa, biraj prema opštim karakteristikama, a kao i kod ljudi, nisu ni svi psi unutar vrste isti po naravi.

                      Što se dresure tiče, sećam se kako u Srbiji skoro svaki pas (na povocu) zalaje kad prođem biciklom. Kažu to je njima u prirodi. I onda dođem ovde i ne sećam se da je ijednom pas zalajao, još kako se sklanjaju sa puta, samo im gazda izda komandu i on stane dok ne prođem. Fascinantno koliko su im psi dresirani
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • I ja bih dao skroman doprinos jer sam ceo život međ' kučkarima.. Sve možete sami, bez dresera, osim ako ne spremate ljubimca za Cacib-e i sl.
                        Najbitnije je uraditi dresuru što ranije, a najvažnije je da ne izleće na ulicu i da NIŠTA ne jede van kuće.

                        Za ulicu.. držite štene na povodcu, eventualno za ogrlicu, i najblaže moguće ga čuknete autom tj. samo ga naslonite na kucu u kontrolisanim uslovima, i neće mu pasti na pamet na izadje na ulicu bez Vas, i bežaće od auta ubuduće..
                        Za hranu.. stavite parče neke poslastice u travu (mi smo radili sa kobajom) i povežete žicom sa slabijom strujom (induktorski telefon npr) i blago pecnete ljubimca kad snimi & do'vati kobaju.. neće mu više pasti na pamet da jede bilo šta van kuće! Zvuči surovo, ali verujte mi nije + cilj opravdava sredstva..

                        Ovo ostalo laganica (dodji pored, sedi, lezi, šapa, mesto..) samo blago savijene novine i lagano po guzi kad ne uradi, a mito i korupcija (neki keksić) kad uradi, brzo će da nauči.
                        Moj kum je (i mnogi drugi) primenjujući ove mere, naučio svog Rot-a sve ove komande i to bez glasa, samo pokreti prstiju. Sve ovo garantovano fercera, ali najbolje je raditi sa njima dok su baš mali, posle pokupe našu tvrdoglavost i bude mnogo teže..
                        Last edited by salelesa; 03-04-20, 13:34.

                        Comment


                        • To sa strujom je ekstremnije, kad kuče baš ne sluša.
                          Ovaj sto je dresirao Paka je to resio tako sto ga je pustio na ulici nesto da njuska i kad je krenuo da uzme, toliko ga je jako povukao i u isto vreme viknuo fuj, da je Pako cvileo par minuta, meni se srce cepalo ali sam kulirala i ja od tad nemam problem, na tu komandu uvek reaguje.
                          A on je alavi labrador, bukvalno bi sve pojeo

                          Osim toga, cela dresura se svela na pohvalu i nagradu kad nesto dobro uradi, bez ikakve kazne, udaranja itd.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Ne mogu svima da dodelim reputaciju ali mogu svima ovako da se zahvalim.

                            Veliko hvala na odgovorima i savetima.

                            Imao sam pre nekog vremena priliku da na poklon dobijem pit bula.

                            Nisam želeo jer i ne volim tu rasu, pre svega to kažem zbog iskustva.

                            Za njih i treba neko iskusan a ja taj nisam. A i mnogo laju brate, režu na svakog.

                            Uzeću ipak vučjaka. Mene je kupio jednom kod jednog rođaka, pravio je simpatične grimase i tada sam rešio da imam jednog takvog u dvorištu.

                            Comment


                            • Posto nisi iskusan vlasnik, za tebe definitivno nije pit bul ili takva neka rasa.
                              Nemacki ovcar je pravi izbor
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Pit Bulovi su maze Ja ih obozavam. Jedna od najblagorodnijih rasa. Steta sto dosta ljudi ima pogresnu sliku o njima i sto ih je stoka godinama koristila za borbe.

                                Comment

                                Working...
                                X