Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Pisu tako vec duze vreme, ali se svasta dozvoljava. Kao sve sala, ali...katastrofa..


    Imam na 0:15 jednu porukicu za tebe sve sa ovom kapom na glavi

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Pisu tako vec duze vreme, ali se svasta dozvoljava. Kao sve sala, ali...katastrofa..
      Udjem ovde posle duzeg vremena i ovo vidim.
      Ahahahahahahahahahahahahahahahahahah....
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Jel zna neko neki websajt u Srbiji gde se prodavaju psi, odnosno gde mogu da vidim i kupim? Hvala.

        Sent from my MI 6 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Ser Gagi View Post
          Jel zna neko neki websajt u Srbiji gde se prodavaju psi, odnosno gde mogu da vidim i kupim? Hvala.

          Sent from my MI 6 using Tapatalk
          Ja sam mog ovde nasla

          https://www.prodajapasa.com/prodaja-pasa.html

          e sad, ne znam koja ti rasa treba
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Dođi kod mene ispred zgrade i navataj šta ti treba nema kakvih nema.

            Comment


            • Originally posted by Adam The Llama View Post
              Mislim da ovog Chiwwi-a treba perma banovati, ovo sto on ovde pise je jako opasno i nije uopste za zajebanciju.
              I ja mislim da me treba banovati jer od mojih postova može da se rikne. Perma.

              Comment


              • Originally posted by ?????? View Post
                Ja znam mesta u kojima vlada virus gripa duže vreme, znam i da je prošle godine umrlo u Srbiji nekoliko ljudi od gripa.

                Nego izgleda kada treba negde nešto sprovesti bili multilateralno bilo unilateralno, samo se etiketira virus i da mu se ime i onda - panika.

                Ovakvih virusa ima svake godine i svake godine umiru ljudi od virusa i ne vidim da se ova korona nešto razlikuje drastično.

                Ne vidim neki nadljudski stepen smrtnosti i raspadanje ljudi. Umiru ljudi svake godine nego se nigde ne objavljuje.

                Malo respiratorni problemi, malo godine, ume to da pokosi lepu brojku.

                Tako da opušteno. Ovo su neki ptičiji korona svinjski grip sranja. Razboli se i umre neko kao što umre svake godine od raznoraznih virusa. Samo što onaj u Srbiji nije imao naziv prošle godine ne znači da nije bila epidemija. A ni ove godine nije bolje.
                Pa zavisi kako se gleda. Normalan sezonski grip zahvati (za sada) neuporedivo veci broj ljudi, bas neuporedivo. Sa druge strane smrtnost od "flu-a" je 0.05%-0.1% a od Corone za sad 2,35% sto je ogromna razlika. Naravno i zbog vakcina i zato sto vrv ima vise zarazenih Coronom koji imaju blage simptomi i nisu ni otisli da se provere Nije iskljuceno ni da Corona postane nova vrsta sezonskog, samo sa vecom smrtnoscu.

                Mada nije panika sada samo zbog toga, kad kazem panika mislim na lekare i WHO, ne na tabloide koji jedva cekaju neki naslov i njihov uticaj na prosecne ljude. Koliko shvatam problem sa Iranom Italijom i Korejom pre svega je u tome sto nema vise ocigledne konekcije "apparent connection" sa Kinom (kao sto npr. sada ima kod Hrvata ocigledna konekcija sa Italijom ovi prvi slucajevi), pa ni ne znas od koga mozes da pokupis i zato je bitno iskontrolisati ga sto pre.

                Comment


                • Teško je sve ovo što se dešava u kontekst ali, na primer, u Italiji imaju "eksploziju" novih slučajeva od subote ujutru, dok u Francuskoj broj zaraženih isti nedeljama. U Francuskoj je izvršeno, navodno oko 400 testova, dok je u Italiji situacija podivljala i navodno već imaju urađenih 4000 testova samo u poslednjih 72 sata. Što više tražiš, veće su šanse da ćeš naći.

                  Dodajte na sve to asimptomatične nosioce virusa i vrlo je moguće da je već milijardu ljudi na svetu nosilac kovida.

                  Italijani su u roku od 24 sata prešli iz faze "bez brige i panike, nema potrebe za tim" u fazu "specijalne emisije o epidemiji na svim televizijama i portalima, vojska na ulicama i apokalipsa je nad nama". Navodno, "nulti pacijent" je boravio u Kini pre dvadesetak dana, tj. tada se vratio nazad u Italiju i u tom kraju u kome živi je do sada i najveći broj zaraženih nađen. Što opet ima logike. Ali koliko se sve ljudi vratilo u poslednja dva - tri meseca iz Kine u Evropu?
                  Last edited by Crni Đorđe; 25-02-20, 20:55.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                    Teško je sve ovo što se dešava u kontekst ali, na primer, u Italiji imaju "eksploziju" novih slučajeva od subote ujutru, dok u Francuskoj broj zaraženih isti nedeljama. U Francuskoj je izvršeno, navodno oko 400 testova, dok je u Italiji situacija podivljala i navodno već imaju urađenih 4000 testova samo u poslednjih 72 sata. Što više tražiš, veće su šanse da ćeš naći.

                    Dodajte na sve to asimptomatične nosioce virusa i vrlo je moguće da je već milijardu ljudi na svetu nosilac kovida.
                    Zato mi i da ne trazimo

                    Comment


                    • Cekamo lepo vreme, da sam nestane
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by madrid View Post
                        Zato mi i da ne trazimo

                        Što je dobro za neširenje panike ali na duže staze i naučne svrhe se ipak ne isplati.

                        Problem je drugi. Očigledno da je smrtnost nešto veća u odnosu na sezonski grip. Zaraženi od sezonskog gripa često ni ne borave na intenzivnoj nezi. Ako kovid dovodi ljude u teška stanja u znatno većoj stopi od sezonskog gripa (istina, osobe starije od 60 godina i sa istorijom bolesti u najvećem broju slučajeva), koliko dugo će zdravstveni sistemi izdržati dok ne dođu do tačke pucanja i nedostatka mesta za lečenje, tako da ne mogu više nikome pomoći?

                        Panika ne služi. Jednostavno održavati ličnu higijenu, higijenu životnog prostora, hraniti se zdravo, izbegavati boravak u neprovetrenim prostorijama i slično. To je najbolji lek.

                        Cekamo lepo vreme, da sam nestane
                        Na kraju, i to.
                        sigpic

                        Comment


                        • Zna li neko kako se zove ovaj film na HRT int.,necu da ga prepricavam jer nije u duhu bratstva i jedinstva.

                          Comment


                          • Chiwwi, odustani od postova kao što je današnji, važi i za druge, više se neće tolerisati. Može se trolovati efektnije bez osjetljivih tema.
                            Losmi i Uroš, spustite loptu ili riješite svoje razmirice na nekom drugom online mjestu. Losmi, po ko zna koji put baciš uvredu onako na prvu zato što ti se ne svidi napisano.
                            Uvijek pustim, često prođete bez kazne jer smatram da ovdje treba malo više slobode, problem je što vi to zloupotrebljavate.
                            Nastavite u miru i blagostanju, hvala

                            Comment


                            • Korona se izuzetno lako prenosi i siri, pored vece smrtnosti od gripa.
                              Postoje ljudi koji apsolutno nemaju nikakve simptome i prenose naokolo, u Italiji otkriveno oko 120 takvih osoba, zvanicno, i ti su najopasniji.
                              Evo ja imam T od veceras i groznicu, a niko oko mene nije bolestan.

                              Lombardija bas nadrljala i digli drzavu na noge, jer vlada u Rimu cuti (za njihovu oblast mislim da jos uvek nema potvrde o zarazi), danas bila delegacija EU, da smire ove sto se bune, pa se svadjaju, prepucavaju, ko je kriv i ko radi pravu stvar (imam drugaricu u Rimu), dok sa druge strane u Francuskoj danima 12 zarazenih, u Nemackoj 16. Neverovatno,.ali profit...
                              Galame ovi iz Lombardije...dajte nam recept, zelimo i mi tako ;)


                              Ovde je najveca opsanost vlast i institucije. Infektivna se renovira, niko od medicinara nema upustva sta da rade i kako da se ponasaju (bar je tako bilo do danas), a jos ovi toliko lazu i lupetaju, tako da nije za zezanje nikako, pogotovu kojima pored sebe (ako sam nije) ima hronicne bolesnike ili stare.

                              Da se ne ljubimo
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Kod nas nece biti najveci problem sama epidemija to jest borba sa samim virusom, nas najveci strah treba da bude finkcionisanje grada/drazve u takvim uslovima.

                                Mi nemamo dovoljno kvalitetne organizacione kadrove koji bi pre svega sluzili da sprece dalje sirenje virusa u teskim slucajevima ako u nekom gradu bude vise od petsto zarazenih.

                                To podrazumeva zaustavljanje svega, stopiranje zivota dok opasnost ne prodje a nasi nisu sposobni za tako nesto.

                                Uzmimo recimo grad kao sto je Novi Sad i pre svega potrebna sredstva da se grad zapecati, dalje potrebna vojska da se odrzi mir a posle toga, posto su naravno javna okupljanja zabranjena marketi I trznice nece raditi sto znaci da drzava treba da distribuira hranu. Verujem da je to nepremostivi logisticki problem za nas.

                                Dalje, nemamo bolnicke kapacitete niti smo dovoljno dobro opremljeni. Oni misli da respiratornu bolest tretiraju u kasarnama koje su vlazne I nedovoljno izolovane. I to kako na poljskim krevetima? Sa cajom I dvopekom?

                                Zamislite zatvaranje cele drzave, neizvodljivo. Nama najveca opasnost preti od nesposobnih politicara I gladi, virus se da preziveti.

                                Najbolje bi nam bilo da nas zaobidje.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X