Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ne iznenadjuje me SPC nego neki ljudi na celu SPC. Obicni poltroni i ulizice koji se mogu kupiti za saku evra.
      Ili vrecucu belog, nekrstenog.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Ne iznenadjuje me SPC nego neki ljudi na celu SPC. Obicni poltroni i ulizice koji se mogu kupiti za saku evra. Nemaju ti ljudi nikakvih dodirnih tacaka ni sa Svetim Savom na koga se pozivaju. Smeta mi to jer sam vernik. Pazi, sveti sinod SPC je na majskom zasedanje jasno i precizno iznela svoj stav protiv izdaje KiM bilo pod vidom podele ili priznanja i ondo psiho uleti sa nekim parama i eto ordena Svetog Save.



        Necu da ulazim u to sta Kosovo predstavlja za druge, mene Kosovo definise kao Srbina. Dosli jaci i uzeli ga ali nema predaje i prodaje. Imas tursku republiku severni Kipar. Tamo ne vazi ustav Kipra, tamo je turska vojska od 1974, tamo vise nema nijednog Grka pa opet nijedan kiparski predsednik ne predlaze podelu ili priznanje. Citiracu patrijarha Pavla:

        "Kosovo ce u 21. veku biti mera i provera svih nas, od skromnih trudbenika do patrijarha i vodja srpskog plemena. Ne budemo li dostojni Kosova, necemo biti dostojni ni svog zemaljskog postojanja. Nestacemo kao da nas nije bilo, a na nasem mestu zivece neko drugi“
        Postujem tvoj stav. Samo me zanima kako te to definise kao Srbina? I mi smo to oteli nekom...Nemoj da mi stavljate da ne postujem Kosovo i da hocu da ga se resim..samo neke istorijske cinjenice ste preskocili..nije to bas tako jednostavno... Abanci to nikada nisu zadzali, nece ni sada...samo koliko ceto trajati,verujem dau sl 20gnema sta da trazimo tamo...Ajde prvo da ojacamo ekonomski da nas malo postuju u SVETU pa da onda i uzmemo nesto..ovakvi kakvi smo..treba da budemo srecni ako se jos ne izdelimo...
        Last edited by LosmiSK; 06-10-19, 10:19.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • I nama su oteli Bosnu.

          Comment


          • Ma da obilježavamo kosovski mit niko nam ne može oduzeti niti treba, samo je problem što se ovdje već 30 godina živi na priči o ratovima, bitkama, mitovima, krvi, zločinu. Dobro je ovaj narod i koliko-toliko normalan kakvo izdrkavanje sve trpi.

            Uzmite Bosnu danas. Praktično svako koga znam ima u porodici/užoj familiji nekoga ko je otišao u inostranstvo da radi, ogroman dio naroda i živi od novca koji mu šalje neko njegov iz neke Švedske, Njemačke, Austrije itd. Super je što smo nacionalno osviješćeni, treba da budemo, ali kao takvi ćemo svi kolektivno preseliti na Zapad, ostaće ko mora i ovi kojim je dobro.

            Vučić nema 25%, on ima 40-50 ili koliko već. Ljudi koji ne izlaze na izbore samim neizlaskom govore da nemaju ništa naročito protiv njegove vlasti i ništa im nije bliže opozicija od te vlasti, inače bi izašli i glasali za tu opoziciju. Dodatna stvar je da u glasačko tijelo spadaju i ljudi koji su prijavljeni da žive u Srbiji a negdje su po inostranstvu, a ko zna koliko ima takvih. Ne znate nikog da glasa za Vučića, čovjek šiba po 70% glasova po nekim mjestima u Srbiji. Pa Beograd je njegov, gradska naselja a kamoli periferija.

            Comment


            • Rešenje je da se Kosovo zameni za Republiku Srpsku i da udjemo u Evropsku uniju. Čisto da ni vi a ni mi nebi više odlazili na zapad.

              Comment


              • E tek onda bi nam se otvorila vrata da se ide gore

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Rešenje je da se Kosovo zameni za Republiku Srpsku i da udjemo u Evropsku uniju. Čisto da ni vi a ni mi nebi više odlazili na zapad.
                  Hahaha bas zbog toga ne bi odlazili na Zapad...Decko je verovatno 99 godiste a pise mnogo zrelije od tebe, da ne upotrebim neku drugu rec, gde ces se naduriti po ko zna koji put.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Pa ako ne prepoznajete ironiju onda pod ruku obojica i na zapad.

                    Comment


                    • Ne skontah ironiju, nema potrebe za nervozom

                      Gdje da mijenjamo Kosovo pa ako sjever Kosova uzmemo da pjevamo, onaj upad ROSU nedavno na sjever je bio surovo otriježnjenje. Jadan narod dole, koji je to život kad neki neprijatelj sad pa sad može da ti uđe u grad, selo, u kuću. A Beograd te klasično loži i laže da treba da ostaješ i životariš tako. Pa to je veći autošovinizam i zločin prema sopstvenom narodu nego bilo šta.

                      Comment


                      • Ma ja znam da ništa nećemo da dobijemo ali mi malo smrdi kad ekipa sa foruma opravdava zapad zbog otimačina.

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          Ma ja znam da ništa nećemo da dobijemo ali mi malo smrdi kad ekipa sa foruma opravdava zapad zbog otimačina.
                          Pusti ih Čivi, ko ih jebe, sve smo već ranije ispričali gold, Uroš, Ganac, Mihajlo i ja, nemoj i tebe da uvlače u to blato ko što su nas. Mi smo žestoko okupirani, preko političara izdajnika, institucija, nažalost ni Crkva nije ostala imuna, ubacili su i tu šljam. Ali autošovinisti ne shvataju da Crkva nisu ti pojedinci koji je vode, već svi oni duhovnici i monasi koji se neprekidno mole za nas. Autošovinisti ne shvataju da kada odbaciš tu i takvu Crkvu, da država prestaje da bude otadžbina.

                          Indigo je u pravu da je ovo krš diskusija, ali ne zato što je pogrešna ideja, čak ne mogu da zamislim bitniju temu za diskusiju od ove koja se vodi poslednjih 2-3 nedelje, možda bi trebalo otvoriti posebnu temu kao ona res publika, da se ostavi pričaonica za neobavezna ćaskanja. Krš je diskusija zato što LosmiSK učestvuje u njoj, kao i sve diskusije u kojima je on, ali i dekkard koji se odlikuje visokim stepenom ne prepoznavanja realnog stanja u kojem se nalazimo. Možda upravo takvim nastupima, sami sebi daju autogolove, tako da je ipak dobro što učestvuju zbog neutralnih čitalaca.

                          Sve u svemu, o ovome više ne treba pričati, niko neće promeniti mišljenje od učesnika, a neutralci su skupili dovoljno argumenata i s jedne i druge strane da mogu da se opredele kojem će se "carstvu prikloniti", ako uopte žele to da rade.
                          Last edited by goku; 06-10-19, 13:18.

                          Comment


                          • Vec sam pisao da svaka tema koja ima dodirne tacke sa politikom a posebno one sa osetljivim pitanjima kakvih ima mnogo na prostorima bivse drzave su strogo zabranjeni, svaki sledeci post na tu kao i na slicne teme ce se sankcionisati.
                            sigpic

                            Comment


                            • Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                                False start... 5 yards penalty... repeat 1st down

                                Comment

                                Working...
                                X