Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krvi, kućo, buraz pre svega, a nekad i kume. Markane javi se. Pogotovo ako si iz onog mesta iz koga ne treba da se vraćaš ako nisi ...

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Ti I ja smo druze ocigledno rodjeni u pogresnim drzavama
      A pominjao si neku cetinjanku sjecam se sad.Necu te pitat kako ide to.
      Ovo za CG sam sve cuo osim ,,sokole",prilicno sam siguran da to ni babe od 70 godina ne koriste vise.

      Comment


      • Originally posted by 弱肉強食 View Post
        Lep je svaki na svoj način. Čak sam i pirotski zavoleo. Oni moraju malo da se prilagode čisto da bi mogli da komuniciramo, ali niko ali baš niko ne menja 100% naglasak. Drugari iz Crne Gore sa faksa pričaju normalno, baš taj njihov crnogorski duh i humor je uvek simpatičan.

        A ovi što menjaju ko na prekidaču, šta reći. 0 od ljudi.
        Zašto i kome?
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Pa Urosu, da bi mogao da ih razume
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Imas Lovcenac, Idjos i jos neka mesta..Pricaju crnogorski svi do jednog,tj taj naglasak. Negde verovatno ima taj iz Bosne mada zbog ovih izbeglica iz ratova ne mozes ni da potrefis sa tim..Koji to deo je Krajiski.Kako se zove ovaj iz NS, Bokan

            Meni ne smeta nijedan,volim Srbiju, zemlju dakako..ne volim samo idiote. Svakako npr Ruma i SrMitrovica imaju slican naglasak taj mogu uvek da provalim,kao i Kikinsu..Suboticu..i taj deo oko Vrbasa sa Cg..
            Kolonisti iz Bosanske Krajine posle 2. Sv rata su naselili pretežno švapska sela u Banatu. Okolina Kikinde i Zrenjanina.
            "Osma ofanziva" od Branka Ćopića.
            Moja majka je potomak tih krajišnika dok je otac sa Kosova, iz Kačanika doseljeni u Vojvodinu takođe posle 2. sv rata.
            Last edited by Jaqen Hghar; 05-09-19, 21:00.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Pa Urosu, da bi mogao da ih razume
              Znam...ali hoću da on to i kaže pa da ga priupitam što se on ne prilagodi njima?
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Znam...ali hoću da on to i kaže pa da ga priupitam što se on ne prilagodi njima?
                Pa kako je to moguce uopste
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                  Ovo je netacno, nema avetinjo i makse kralju ili beale tamo sto se najvise koristi. Pritom ima brdo sprdnji bratori, prika, pobro, brateks, macko i sl. Macko za muski rod.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Pa kako je to moguce uopste
                    I to je tačno
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Imam 2 druga iz Pirota, i kada krenu izvorno baš, teško ih je razumeti.



                      Uvek su mi ovo pokazivali.

                      Marija prevedi ako razumeš

                      I kod nas ima i kralju da, to se isto koristi. Ali to kad hoćeš nekome da pametuješ, kralju, care, majstore. Odmah se naježim kad to čujem.
                      Last edited by Cassius Clay; 05-09-19, 21:10.

                      Comment


                      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                        Kolonisti iz Bosanske Krajine posle 2. Sv rata su naselili pretežno švapska sela u Banatu. Okolina Kikinde i Zrenjanina.
                        "Osma ofanziva" od Branka Ćopića.
                        Moja majka je potomak tih krajišnika dok je otac sa Kosova, iz Kačanika doseljeni u Vojvodinu takođe posle 2. sv rata.
                        Nisam to znao da budem iskren, doduse nisam ni nesto bio u tom delu. Jesam posecivao Sentu, Mol, Adu, Mokrin i Kikindu ali to je bilo dosta ranije pa se i ne secam,nisam zapamtio taj detalj tamo.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ovo je netacno, nema avetinjo i makse kralju ili beale tamo sto se najvise koristi. Pritom ima brdo sprdnji bratori, prika, pobro, brateks, macko i sl. Macko za muski rod.
                          Sad sam u CG bio u nekom autobusu. Ulaze neka tri stranca, mali, sitne gradje i pogresili su autobus.

                          Mislim da su iz Poljske i dolaze i pitaju vozaca neku mrcinu koja ne zna rec engleskog da li je to taj autobus. Na tecnom engleskom su postavili pitanje, on im odgovara makse, aj makse.. napolje. Oni ga gledaju, on opet makse, napolje..upisao sam se. Nije im cak ni pogledao kartu, da vidi da li su pogresili Koji je to autobous jbte, ne radi klima, napolju 40 stepeni..sacuvaj me Boze. U stilu Ko to tamo peva ;)
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                            Imam 2 druga iz Pirota, i kada krenu izvorno baš, teško ih je razumeti.



                            Uvek su mi ovo pokazivali.

                            Marija prevedi ako razumeš

                            I kod nas ima i kralju da, to se isto koristi. Ali to kad hoćeš nekome da pametuješ, kralju, care, majstore. Odmah se naježim kad to čujem.
                            Ja vala razumem...ali ne mogu sve da kuckam...Nego što se ti malko ne potrudiš?
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Senta, Mol, Ada, Kanjiža.
                              To su posebni slučajevi.
                              Tu postoje ljudi koji tu žive ceo život, a da ne znaju nijednu jedinu reč srpskog da izgovore.
                              Pre par nedelja sam bio u Subotici, Paliću i Bačkoj Topoli. Svratili smo u nakratko i do Zobnatičkog akumulacionog jezera. U tom trenutku je bilo stotinak izletnika. Nijednu jedinu reč srpskog nisam čuo.
                              Kao da smo bili u Sekešfehervaru.
                              Last edited by Jaqen Hghar; 05-09-19, 21:21.

                              Comment


                              • Hahahah pa nisam bukvalno mislio, šalio se. Ma kada razvežu moraš da ih slušaš period da možeš da skontaš. Genijalni su. Bolji od Leskovca. Leskovac i padeži dva razl sveta

                                Inače kopirati NS nema šanse. Crnogorce malo teže, Dalmatince lagano. Da li sam talent za njih nzm, ali hrvatski bolje pričam od crnogorskog.
                                Last edited by Cassius Clay; 05-09-19, 21:23.

                                Comment

                                Working...
                                X