Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imas ukusa Maro.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Lep je svaki na svoj način. Čak sam i pirotski zavoleo. Oni moraju malo da se prilagode čisto da bi mogli da komuniciramo, ali niko ali baš niko ne menja 100% naglasak. Drugari iz Crne Gore sa faksa pričaju normalno, baš taj njihov crnogorski duh i humor je uvek simpatičan.

      A ovi što menjaju ko na prekidaču, šta reći. 0 od ljudi.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Mi iz Vojvodine i da hocemo, ne mozemo da menjamo naglasak. Mada je verovatno najlepsi u celoj Srbiji,mada se meni svidjaju Subuticanke i Beogradjanke.. kako pricaju!!!
        Vama Vojvodjanima svake godine kasni Nova godina a da toga niste ni svesni

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Mi iz Vojvodine i da hocemo, ne mozemo da menjamo naglasak. Mada je verovatno najlepsi u celoj Srbiji,mada se meni svidjaju Subuticanke i Beogradjanke.. kako pricaju!!!
          Slazem se, ne znam nikoga od mojih da je promenio naglasak. To ti je sto ti je. Uvek isto.
          Jedino sto srpski zabaguje kada si dugo van naseg govornog podrucja, gutaju se slova pa i cele reci
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by 弱肉強食 View Post
            Lep je svaki na svoj način. Čak sam i pirotski zavoleo. Oni moraju malo da se prilagode čisto da bi mogli da komuniciramo, ali niko ali baš niko ne menja 100% naglasak. Drugari iz Crne Gore sa faksa pričaju normalno, baš taj njihov crnogorski duh i humor je uvek simpatičan.

            A ovi što menjaju ko na prekidaču, šta reći. 0 od ljudi.
            Nije tacno, imas ljude koji strasno lako usvoje nov naglasak, a imas one koji zive 30 godina i pricaju kao da su juce promenili sredinu.
            I nema nikakve veze sa karakterom...
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ljudi se obicno lagano presaltaju sa ijekavice na ekavicu,suprotne situacije su rijetke.Barem ja ne znam a poznajem dosta zena iz Srbije sto su odje udate.
              Kako ce neko ko je do juce pricao belo,lepo sad da kaze bijelo,lijepo jednostavno je teze jbg,lomi se jezik.
              Ja volim da cujem razne akcente meni to prija.

              Comment


              • Kaže meni poznanica "mi Vojvodjani" a oba joj roditelja iz CG. Vojvodina je šarena. Upoznao sam par pravih što su tu kao Čvarkov Djordje od vajkada.

                Ali uvek dobijem boost samopouzdanja koje je ionako visoko, nekako muškarci ne deluju onako ne znam. Sa Crnogorcima smo već na ravnoj nozi, sličan mentalitet.

                Udje se u priču za pola h.

                Zna se šta sam hteo reći i za Vladu i za Bojana i za sve takve. Propadne ti karijera negde pa se setiš da si nešto drugo. I da je išlo u drugom smeru svejedno, složićete se da to i nije baš pohvalno.
                Last edited by Cassius Clay; 05-09-19, 19:33.

                Comment


                • Bitno je gde si rodjen,a ne odakle su ti roditelji za naglasak. Mi otezemo,imamo neke slengove..U NS tipa Gari,npr ja govorim jbte Rim...Ne znam,ti Indigo koristis to jbte Rim,si cuo negde?
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • U vojvođanskim mestima, gde živimo mi potomci kolonista posle WW2 iz okoline Drvara i Bos. Krajine uopšte, najveći deo stanovništa je zadržao taj krajiški govor, sa sve tamošnjim lokalizmima.

                    Comment


                    • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                      U vojvođanskim mestima, gde živimo mi potomci kolonista posle WW2 iz okoline Drvara i Bos. Krajine uopšte, najveći deo stanovništa je zadržao taj krajiški govor, sa sve tamošnjim lokalizmima.
                      Imas Lovcenac, Idjos i jos neka mesta..Pricaju crnogorski svi do jednog,tj taj naglasak. Negde verovatno ima taj iz Bosne mada zbog ovih izbeglica iz ratova ne mozes ni da potrefis sa tim..Koji to deo je Krajiski.Kako se zove ovaj iz NS, Bokan

                      Meni ne smeta nijedan,volim Srbiju, zemlju dakako..ne volim samo idiote. Svakako npr Ruma i SrMitrovica imaju slican naglasak taj mogu uvek da provalim,kao i Kikinsu..Suboticu..i taj deo oko Vrbasa sa Cg..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Novosadjanke fino pricaju,nekako su mazne,zenstvene.Dobre su ribe generalno.

                        Comment


                        • Ko će kako da priča, da li će pokupiti naglasak sredine u kojoj živi zavisi od karaktera te osobe i sposobnosti prilagođavanja. Ništa loše ne vidim u tome da se uklopi tamo gde živiš na taj način. Moja majka je iz Knina i 60 godina živi u Beogradu ni kao dete se ne sećam da je imala dalmatinski naglasak i niko joj to nikad nije zamerao, ni očeva ni njena porodica jbg normalni ljudi.
                          Meni je čak znak zatucanosti i zadrtosti kad vidim neke gastose koji, recimo u Nemačkoj žive 20,30 godina i ne znaju da beknu ni reč nemačkog. Došao si da živiš i radiš u drugoj zemlji, ta zemlja ti je pružila bolji život po koji si došao tu, elementarna pristojnost je da naučiš jezik naroda sa kim živiš. Stoka.
                          Last edited by dekkard; 05-09-19, 20:09.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Bitno je gde si rodjen,a ne odakle su ti roditelji za naglasak. Mi otezemo,imamo neke slengove..U NS tipa Gari,npr ja govorim jbte Rim...Ne znam,ti Indigo koristis to jbte Rim,si cuo negde?
                            Cuo sam naravno.
                            Al arhaizmi koje znaju iskopati pravi bacvani, to je suvo zlato mada to njima i nisu arhaizmi, nego svakodnwvni govor.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Comment


                              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                                Novosadjanke fino pricaju,nekako su mazne,zenstvene.Dobre su ribe generalno.
                                Ti I ja smo druze ocigledno rodjeni u pogresnim drzavama
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X