Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Argentinci su upali na Folkland, kao i Irak u Kuvajt `91.
    Ne znaci da imam opravdanje za peezdarije bivsih kolonijanih sila, ali Amicus Plato - sed maxima amica veritas.
    Poenta mog posta nije u tome kome pripadaju Foklandska ostrva vec o ratu izmedju Argentine i UK gde je stradalo dosta engleskih vojnika apropo ovoj prici da se od ove godine ne odaje pocast samo vojnicima poginulim u I svetskom ratu. Koliko vidim argentinski igraci su nosili taj popi iako je njihov sentiment potpuno drugaciji na taj rat jer Foklande smatraju svojom teritorijom.

    Comment


    • A vrhunac svega otac nacije je komunist Dobrica Ćosić a Radoš Bajić peva, takodje komunist i snima Ravnu Goru. Laku noć Srbiji.

      Priključimo se svi na Selo gori, Korene i Senke, da vidiko koliki su to pijanci, kreteni krezavi i idioti Srbi, hvala Bjela i hvala Bajiću. Ja ga zovem crveni Bjela.
      Last edited by Cassius Clay; 12-11-18, 12:31.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Koliko sam sreo ljudi kao što je Sova. Stotine. To su oni koji druge nazivaju teoretičarima zavere, krivce vide samo u sebi, a nisu se latili knjige u životu. Odmah skaču gde piše, a kada im pošalješ, onda se sakriju u rupe ili kažu nisam znao i to je to.
        Originally posted by Marko11 View Post
        Za Britanske vojnike u sastavu NATO-a.

        Vidim da ti ne vredi objašnjavati.

        Ja poštujem tvoju odluku da nosiš popi.
        Nikad popi nije simbolizovao britanske vojnike u sastavu NATO, popi se i nosi zbog pesme "Na poljima Flandrije" a pesma je nastala tokom WW I.

        Cak ni na instagram postu Matica ne pise da da se popi posvecuje zrtvama britanskih vojnika u sastavu NATO.

        Koliko sam ja ljudi sreo kao sto je Uros, misle da znaju sve, takozvane fontane mudrosti. Ljudi koji vole da kazu sve a ne kazu nista, Dijamant, u sve se mesa.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Ma mi smo nevidjena bruka i sramota. Totalno nedostojni heroja iz I svetskog rata. Ovaj nas nesretnik ne bi ni znao za Natalijinu ramondu da je Klop nije stavio. U Engleskoj drze do tradicije i tamo svi nose taj popi kod nas ljudi do juce nisu ni znali za taj cvet i sta predstavlja. a ovamo se busamo u Misica, Gavrica i Milunku koja radila kao cistacica za vreme komunista.
          Kako se drzava Aleksandra Karadjordjevica odnosila prema istim tim herojima? Nisu nama komunisti krivi - zlo je pocelo mnogo ranije.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Ma mi smo nevidjena bruka i sramota. Totalno nedostojni heroja iz I svetskog rata. Ovaj nas nesretnik ne bi ni znao za Natalijinu ramondu da je Klop nije stavio. U Engleskoj drze do tradicije i tamo svi nose taj popi kod nas ljudi do juce nisu ni znali za taj cvet i sta predstavlja. a ovamo se busamo u Misica, Gavrica i Milunku koja radila kao cistacica za vreme komunista.
            Amin.

            Ima jos mnogo ljudi koji su vredni pomena, npr. nigde se nece cuti ista o svetom dr. vl. Nikolaju Velimirovicu. Koji je svojim besedama na kolena bacao najuticajnije ljude po evropi.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Owl

              Poštujem tvoju odluku da odaješ počast NATO vojnicima stradalim u agresiji na SRJ tada.
              Last edited by Marko11; 12-11-18, 12:38.

              Comment


              • Originally posted by Marko11 View Post
                Poštujem tvoju odluku da odaješ počast NATO vojnicima stradalim u agresiji na SRJ tada.
                Kako si Urke?

                I da, ja nikada nisam rekao da odajem pocast NATO vojnicima, a to nisu ucinili ni srpski fudbaleri koji su nosili crveni cvet maka na dresu ili reveru tokom utakmica u Engleskoj poslednjih 10 dana.

                To umetanje reci je veoma neukusno, pocecu da mislim da si ti u stvari Dragan J Vucicevic.
                Last edited by belgrade_owl; 12-11-18, 12:45.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Ne volite smokve [emoji33] ni ananas [emoji33][emoji33]
                  Pa treba vas poslati na prinudni rad -.-
                  Ja ovih dana ne mogu od nara da se odvojim.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Last edited by Marko11; 12-11-18, 12:51.

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Kako se drzava Aleksandra Karadjordjevica odnosila prema istim tim herojima? Nisu nama komunisti krivi - zlo je pocelo mnogo ranije.
                      To nam je krvi, nazalost. Momcila Gavrica kome su Hrvati kao deo Austrougarske vojske pobili sve zivo a on kao osmogodisnjak prosao golgotu povlacenje srpske vojske preko Albanije je doziveo to ga ti isti Hrvati, bivsi autrougarski oficiri sikaniraju kada je sluzio vojni rok u Hrvatskoj. Mnogo se cutalo o I svetskom ratu zbog "bratstva i jedinstva" a i zbog Titove uloge u austrougarskoj vojsci. I posle pada komunizma nista se nije promenilo tako da eto presednik Srbije tek juce saznaje za Natalijinu ramondu a nasi igraci je i ne nose. Ma bruka ali tako je to kad na vlasti imamo sinove dezertera i izdajnika.

                      Comment


                      • Shvatam vasu konfuziju, samo uzmite jedno na umu: na celu vodecih evropskih monarhija pocetkom 20.veka su bili potomci kraljice Viktorije. Nemacka je ono sto nije ostvarila vojnom silom u prva dva rata - ostvarila ekonomijom posle WWII i otuda ovo stanje danas: Britanija skrajnuta, Francuska takodje, Nemacka vodi glavnu rec i odredjuje sta ce da se radi u Evropi. Ko je tu pobednik?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Njemci su gospoda za sve ostale evropljane,ja bi sad pripojio CG Njemackoj nego nisu ludi oni,ne bi nas prihvatili nikad.

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Shvatam vasu konfuziju, samo uzmite jedno na umu: na celu vodecih evropskih monarhija pocetkom 20.veka su bili potomci kraljice Viktorije. Nemacka je ono sto nije ostvarila vojnom silom u prva dva rata - ostvarila ekonomijom posle WWII i otuda ovo stanje danas: Britanija skrajnuta, Francuska takodje, Nemacka vodi glavnu rec i odredjuje sta ce da se radi u Evropi. Ko je tu pobednik?
                            Nema tu pobednika. On se odredjuje na kraju a ovo je igranka bez kraja. Pre 100 godina vijorila se srpska zastava nad Belom kucom, 90 godine kasnije su nas bombardovali. Sta ce biti za 100 godina to niko ne zna.

                            Comment


                            • CG se pripojila Albaniji.

                              Comment


                              • Originally posted by Marko11 View Post
                                I opet postavis video na kojem se ne pominje NATO bombardovanje Srbije a ni Matic, njih mnogo vise boli sto je u pitanje Severni Irac.

                                Niko nikoga ne tera da nosi popi.

                                Ja sam tokom prosle nedelje video dve gospodje u autobusu koje su nosile popi, predpostavljam da su zaposlene u ambasadi, jel trebalo da se vrsi nasilje nad njima mozda?

                                Comment

                                Working...
                                X