Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije ni Aleksandar Obrenović bio loš koliko nedorastao, ali slažem se. Mi smo narod koji je 1903. i 2003. ubio zakonite vladare. Pa i da su najgori, to je katastrofa. Pogotovo ovo 1903. To ima samo Kolumbija, možda Italija ubijen Aldo Moro, i tako te zemlje. To je baš ružno.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Nije ni Aleksandar Obrenović bio loš koliko nedorastao, ali slažem se. Mi smo narod koji je 1903. i 2003. ubio zakonite vladare. Pa i da su najgori, to je katastrofa. Pogotovo ovo 1903. To ima samo Kolumbija, možda Italija ubijen Aldo Moro, i tako te zemlje. To je baš ružno.
      Navedi mi jednu tekovinu Kralja Aleksandra Obrenovica.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Nije bio loš - nije bio izdajnik. Nije on imao vremena da nešto uradi jer je prvo vladalo namesništvo a kasnije su i radikali drmali. Nedorastao je bio za vladavinu ali smrt zaslužio nije. To je greh i velika glupost. Trebao je ostati na snazi ustav iz 1888, to je bio odličan ustav.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Nije bio loš - nije bio izdajnik. Nije on imao vremena da nešto uradi jer je prvo vladalo namesništvo a kasnije su i radikali drmali. Nedorastao je bio za vladavinu ali smrt zaslužio nije. To je greh i velika glupost. Trebao je ostati na snazi ustav iz 1888, to je bio odličan ustav.
          Ustav iz 1888. je donet u trenutku kad se Kralj Milan vec odlucio na abdikaciju i prihvatao sve predloge Radikala i Naprednjaka uz uslov da se osigura opstanak dinastije Obrenovica. Radikali su to vrlo vesto iskoristili 1903. godine. Zato je bolji Ustav iz 1869. godine.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Korisniji možda ali bolji je ustav iz 1888. išao je u korak sa vremenom, uspostavljena je nasledna, ustavna i parlamentarna monarhija. Ja ne volim radikale, ali taj radikalski ustav je bio ocenjen tada najvišim ocenama, u korak sa vremenom.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Korisniji možda ali bolji je ustav iz 1888. išao je u korak sa vremenom, uspostavljena je nasledna, ustavna i parlamentarna monarhija. Ja ne volim radikale, ali taj radikalski ustav je bio ocenjen tada najvišim ocenama, u korak sa vremenom.
              Ocenjen od koga?
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Savremenika.

                Je l bio ko u Lidlu? Neka mi pogleda neko imaju li belanca u tetrapaku, pliz. Više i ta belanca

                Comment


                • Bio je Vucic, kaze da je top, otvorio jos sedam fabrika, minimum hiljadu i po ljudi zaposljeno, bice jos 17 hiljada zapossljeno do kraja nedelje. Kako uspijeva da toliko pobjede ostvari kad ga Tadic i Djilas toliko opstruiraju nije mu jasno, ali skidam kapu. Na Pinku kad gledam dnevnik mislim se zasto svi ne idu da zive u Srbiju, to je najbolja drzava na planeti trenutno.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Bio je Vucic, kaze da je top, otvorio jos sedam fabrika, minimum hiljadu i po ljudi zaposljeno, bice jos 17 hiljada zapossljeno do kraja nedelje. Kako uspijeva da toliko pobjede ostvari kad ga Tadic i Djilas toliko opstruiraju nije mu jasno, ali skidam kapu. Na Pinku kad gledam dnevnik mislim se zasto svi ne idu da zive u Srbiju, to je najbolja drzava na planeti trenutno.
                    Nije jos najbolja, ali za 2-3 godine ima da bude
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Kako nije? Reko zlatno doba Srbije...ne znam sta nije jasno..
                      Eldorado takoreci
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Zato sto uvek moze bolje, a to ce doci za 2-3 godine
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Federer vrti hulahop, da zivi u Srbiji to bi mu bio kais, toliko se dobro zivi.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ali zanimljivo je napomenuti gde su se tukli ljudi. U mom rodnom kraju kažu ostalo piletine koliko hoćeš. Niko se nije tukao. :o Ko će jesti ta govna pored Mačkata, pršute i kobasics, i ostalih čarolija.

                            Najveća sirotinja živi u Beogradu i na jugu. Za Beograd logično, kao svaki veliki grad, a jug kao jug. Nešto ne vidim da bi se ljudi pobili u Subotici, da se ne zajebavamo.

                            Tako da Srbiju ne treba doživljavati u globalu. Beograd je jedino logičan jer ima dosta naroda, ovo ostalo može da se lepo odeli jedno od drugog.

                            Živi bili.

                            A ovo ponašanje naroda nema veze sa Vučićem. Da nemam šta da jedem ne bih bio tolika klošarčina pohlepna. Da se rvem sa ljudima. Stoka.

                            Samo svoju guzicu gledaju i samo gledaju da zajebu nekoga.

                            Pričaju mi ljudi koji rade sa ljudima islamske veroispovesti i sa šiptarima, kažu ne bi te zajebali nema šanse. A ovde samo gledaš ko će da te zavrne.
                            Last edited by Cassius Clay; 12-10-18, 21:55.

                            Comment


                            • Je l' realno da se devojke danas bas ovoliko useru od alkohola?

                              Jedva nesto da se probere I onda vidis, bije likusa vinjaka kao vodu. Naravno posle 10 minuta ne moze da stoji.

                              Danasnja omladina nije to to.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ali bolje podnose od nas

                                Comment

                                Working...
                                X