Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam, halucniram i izmišljam, ne znam zaista koje bi to strukture mogle biti. I Kadirov je sam iako kao mali fundamentalni islamista i iako mu je otac ispaštao zbog rata u Čečeniji pre izjavio da ako neko krene na Rusiju da će oni ići sami da napadnu tu Islamsku Državu.

    To se tako desi, samo od sebe. Tako je i brat Rasim baš uvek na vlasti, tako i Suljo Ugljanin svake 4 godine glumi nezadovoljstvo, a Zukorlić kao verski lider i bundžija, totalno isključen iz državne uprave, a ček... ipak ne.

    Kronose stvar je ozbiljna ti se sprdaš. Radi se o našoj pokrajini a neko vas je slagao da je to gotova stvar.

    Otkud vi znate šta će biti za 50 godina, zašto priznavati nešto bez potrebe? Dijalog uvek, suživot, uvek, priznanje, nikad. Dijalog sa okupatorom je nužan radi mira i suživota.
    Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:36.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Da to tako funkcioniše SAD bi isterala meksičku vojsku iz Meksika, naseljavala Amere na severu Meksika, i za 20 godina proglasila Abudžabi državu. Da li bi Meksiko imao suverenitet? Ne. Da li bi izgubio pravo na svoju teritoriju? Ne. Kada bi izgubio? Kad bi rekao država Abudžabi je legalna i legitimna priznajemo je. Cap. Ćao. Priznato nema menjanja. Možd neki Meksos nadje da je 2018. Abudžabi bio deo Meksika i svi stanovnici bili Meksikanci, ali bato, priznao si već. Nema povlačenja priznanja.

      Marija da ti crtam ne mogu. Ajde u nešto što u šta se ne razumem da pričamo ali oko ovoga ne mogu da debatujem.

      Koji smo to mi pristali ne sećam se da sam pitan za bilo šta. Nisam ja nego DS i SNS po nalogu Mikija Rakića, zajedno sa narko koalicijom koja ih je dovela na vlast. Ne mešajte dnevnu politiku i pravo koje je večno.

      Srbija je bila pod Turcima, nisu imali suverenitet. Šta tu nije jasno. Jesu Srbi ubirali porez ili Turci haračlije?
      Neverovatno je koliko brkaš pojmove.
      Kao prvo neuporedivo je Kosovo danas sa Srbijom onda.
      Kao drugo pitah te lepo da li mi sada treba da odustajemo od OI ili Fudbalskih šampionata jer su primljeni i u MOK i u UEFU?!
      Kao treće kada već pričaš o nekakvim rešenjima i modelima daj ih.
      I kao četvrto poređenje sa Meksikom je glupost u najmanju ruku i neozbiljno.
      I kao peto ako se pristane da jedan deo teritorije dobije međunarodni pozivni broj šta je to ako ne priznanje da je ta teritorija država za sebe?!
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Ne znam, halucniram i izmišljam, ne znam zaista koje bi to strukture mogle biti. I Kadirov je sam iako kao mali fundamentalni islamista i iako mu je otac ispaštao zbog rata u Čečeniji pre izjavio da ako neko krene na Rusiju da će oni ići sami da napadnu tu Islamsku Državu.

        To se tako desi, samo od sebe. Tako je i brat Rasim baš uvek na vlasti, tako i Suljo Ugljanin svake 4 godine glumi nezadovoljstvo, a Zukorlić kao verski lider i bundžija, totalno isključen iz državne uprave, a ček... ipak ne.
        Konkretno koje strukture, mani me Kadirova?
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Nisi u pravu. Navedeno jeste neophodno, ali to što si pod okupacijom ne znači da ta država može biti priznata kao legitimna. Nismo mi izgubili vlast nego nam je oduzeta stranim mešanjem a jedno od načela UN i suverenog sistema država je "nemešanje u unutrašnje stvari/poslove drugh država".

          Na nama je da ga ne priznamo. Inače bi okupacija turske ili rajha bila isto jedno za navijek, jer ni tad nismo imali suverenitet a gle čuda sada ga imamo na tim teritorijama. Eto zato nisi u pravu. Jer istorija nije "sad" već vreme. To što u nekom trenutku nemaš suverenitet ne znači da si izgubio PRAVO na tu terotoriju, sem AKO priznaš istu. Kontaš?

          Kontam ja da si ti pravnik i celu tu spiku, ali gubitak suvereniteta prisilom treće strane ne daje za pravo na deliću terotorije stvaranje nove države.

          Ja se držim prava ne činjeničnog stanja jer je pravo bitno za neka buduća vremena.
          A normalno da nisam u pravu jer ti mora da kontriras . Slazem se ja sa tobom da nije ni legitimno, a ni moralno da tako nastane drzava kao u slucaju Kosova, ali ti imas situaciju da su to Kosovo priznale vecina drzava, a verovatno ce i Srbija jer ovakva nece biti primljena u EU. Jbg... Nekad je i na sudu teze dokazati istinu nego laz... Mozemo mi da zivimo pod nekim staklenim zvonom i pricamo da je Kosovo nasa pokrajina, a onda imas situaciju da ni Predsednik RS ne moze na Kosovo dok za to ne dobije dozvolu, imas evo sada utakmicu izmedju Srbije i Kosova i jos milion slucajeva kojih ce biti u buducnosti jos vise, a koji ukazuju samo na jednu stvar.

          Comment


          • Marija dadoh li ja model po Haškim konvencijama proglašenje okupacije, sila garant Kina čija je ambasada pogodjena u NATO bombardovanju, po Kumanovskom sporazumu koji je potpisan i medjunarodno priznat ne znam šta tu tačno nije jasno!!!??? Srbija je dobila pravo na 2000 više manje nzm tačno koliko vojnika i tu funkciju bi za nas obavljali kineski vojnici kao vojnici sile garanta.

            Druga stvar postoje vojne i policijske strukture. Nisam znao da trebaju u javnosti da objave. I nemam ja nikakve info iz prve ruke to zna dosta profesora mojih i to se tako u razgovorima iscrpnim i sazna.

            A za broj si Marija navalila, pa to što izdajnička vlast na koju btw kukaš nešto radi, šta ja mogu.


            Pricnoni neka to nepriznato, nisam ja prepametan nego sam imao i medjunarodno javno pravo, i pravno regulisanje medj odnos, i privatno i poslovno medjunarodno, stoga sam pročešljao temu na svim nivoima u razgovoru sa stručnim licima.

            Da priznamo bićemo naterani, jer ne bi nas ni terali da im ne treba naše priznanje. Priznanje pečati stvar a ovako je otvorena.

            Nisam ja kriv što je "srpska" akadmeija nauka srpska koliko i Šreder. Pa ne predoči rešenja i značaj stvari ljudima.

            Neka ukazuju, priznanje je nepovratno.
            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:47.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Marija dadoh li ja model po Haškim konvencijama proglašenje okupacije, sila garant Kina čija je ambasada pogodjena u NATO bombardovanju, po Kumanovskom sporazumu koji je potpisan i medjunarodno priznat ne znam šta tu tačno nije jasno!!!??? Srbija je dobila pravo na 2000 više manje nzm tačno koliko vojnika i tu funkciju bi za nas obavljali kineski vojnici kao vojnici sile garanta.

              Druga stvar postoje vojne i policijske strukture. Nisam znao da trebaju u javnosti da objave. I nemam ja nikakve info iz prve ruke to zna dosta profesora mojih i to se tako u razgovorima iscrpnim i sazna.

              A za broj si Marija navalila, pa to što izdajnička vlast na koju btw kukaš nešto radi, šta ja mogu.


              Pricnoni neka to nepriznato, nisam ja prepametan nego sam imao i medjunarodno javno pravo, i pravno regulisanje medj odnos, i privatno i poslovno medjunarodno, stoga sam pročešljao temu na svim nivoima u razgovoru sa stručnim licima.

              Da priznamo bićemo naterani, jer ne bi nas ni terali da im ne treba naše priznanje. Priznanje pečati stvar a ovako je otvorena.

              Nisam ja kriv što je "srpska" akadmeija nauka srpska koliko i Šreder. Pa ne predoči rešenja i značaj stvari ljudima.

              Neka ukazuju, priznanje je nepovratno.
              Koji bi interes bio Kinezima da ucestvuju u tvom distopijskom scenariju?
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Ovo je jednoj Kini nebitno, banana država je to verovatno. Rusi bi pristali odmah ali njih ne bi nikada jer su samoživi.

                Kina
                https://www.blic.rs/vesti/beograd/ob...basade/czh0m8c

                Comment


                • Umesto da se borimo svi, mi svi odreda položili koplje bez diplomatske borbe. I to nije običan narod kriv, nego "srpska" akademija nauka, SPC, i komunjarska izdajnička vlast poslednjih x godina.

                  Nije jedna Marija81 kriva što nešto ne zna ili pogrešno shvsta ili nema informacije, ili jedan Kronos, nije im to ni posao, šta radi nesrpska akademija nauka? Ništ.

                  Dakle ja vas razumem i Kronosa čovek bi mir, i Mariju koja postavlja legitimna pitanja jer žena vidi kako se odvijaju stvari i nije joj jasno.

                  Gde je i šta radi "srpska" akademija nauke i umetnosti
                  Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:55.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Ovo je jednoj Kini nebitno, banana država je to verovatno. Rusi bi pristali odmah ali njih ne bi nikada jer su samoživi.

                    Kina
                    https://www.blic.rs/vesti/beograd/ob...basade/czh0m8c
                    Ruski kontingent iz Bosne je prvi usao na Kosovo 1999. i zauzeo pristinski aerodrom, ali se jos brze i povukao.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Uroše uz dužno poštovanje,ali ovo što pišeš...ozbiljnije bi pristupio moj bratanac u 6om osnovne.
                      Evo i zašto.
                      Nemaš očigledno sve podatke kao mi koji smo eto u to vreme bili punoletni pa se odlično sećamo šta se i kako dešavalo...
                      Kao drugo navalila sam za broj iz nekoliko razloga a jedan od njih je da mi deklarativno još ne priznajemo Kosovo u praksi je potpuno drugačije.
                      Prijem u MOK, u UEFU, dobijanje pozivnog broja.
                      Sutra će biti članica UNa i tako redom.
                      A mi ćemo i dalje govoriti da ne priznajemo nezavisnost...

                      EDI: Baš me Kronose zanima zašto...

                      Ovo je retoričko pitanje.
                      Last edited by Marija81; 23-03-18, 20:56.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Kad ce vise ovo proljece pometoh se,pi sta nam rade sa ovim Harpom zapadni dusmani.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Kad ce vise ovo proljece pometoh se,pi sta nam rade sa ovim Harpom zapadni dusmani.
                          Srećna ti Nova godina
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ženo, pošto nisi devojka, ja sam sporazume detaljno radio i čitao. Ne moraš biti živ da bi se razumeo u nešto. Pravo je večno, i ne gleda se da stvar bude hokus pokus rešena, već da Srbija i dalje polaže pravo na tu teritoriju jer nikad ne znamo šta će biti za 30 godina u svetu i kakve prilike.

                            A ti navalila na MOK i UEFA kao da je to neko merilo. Neka ih prime svuda neće ih primiti u UN, dok ih mi ne priznamo, to ti je tako. Mogu da ih prime u te banana organizacije.

                            Comment


                            • Odjavljujem se, ne mogu više. Ko je razumeo razumeo je, ionako se ništa mi ovde ne pitamo. U zdravlje

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Kad ce vise ovo proljece pometoh se,pi sta nam rade sa ovim Harpom zapadni dusmani.
                                Ja bi reko` da to Rusi rasciscavaju atmosferu pred Svetsko prvenstvo u fudbalu - zamisli Putina da sa kesom na glavi gleda utakmicu.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X