Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandžak neće pokušati istu stvar zato što je BIA prvi put u životu iako pod jakim uticajem i dalje postojeće jugoslovenske udbe, postavila svoje ljude dole, kao što je postavila i Nenada Čanka.

    Indigo, ne mora da se prizna. Ništa ti to neće promeniti u životu. Ne vidim da je Kosovo sprečeno da učestvuje u radi medjunarodnih organizacija.

    Da stvar bude smešnija, i koliko bi bili smešni pojedinim narodima, čak i da Srbija prizna Kosovo, Kipar ili Španija, nikada ga neće priznati i pitanje će biti dobrim delom i dalje pod rezervom.

    Nećemo biti ekonomski jači sa priznanjem. Jedan od uslova za ulazak u EU je i da čelik ne bude pod Kineskom kontrolom. Železnica. Npr.

    Itd itd..

    A dobro ti Kronose shvatili smo, ne razumeš neke stvari ili nećeš da razumeš. Šta da ti radimo. Utakmice nema. Niti će je biti.

    Bravo Mark ljubi te brat, iako si Grobar volim te više od 90% cigana na ovom forumu.

    Nije naše pa nije naše, proglasi se OKUPACIJA i to tako može da traje po Haškim konvencijama i 200 godina.

    Dok se ne ukaže prilikaa da se vrati.

    Mada uskoro će drugi Isusov dolazak, ne znam ni što se busam ovde, ionako zlo mora pobediti jer tako piše u Bibliji i tako se i ispunjava.
    Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 19:34.

    Comment


    • Originally posted by mark it zer0
      Za koga se igra ako nema nicega?
      Na svetskom prvenstvu, ako bi se kvalifikovale, bi igrale pod zastavom i himnom Srbije - zabrana simbola je vazila za kvalifikacioni turnir upravo da se ne bi ovakve stvari desavale, vec da se pusti sportu da odredi ko je bolji.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • http://www.balkanspress.com/index.ph...-pretnja-ratom

        Zar taj isti Canak nije izjavio da bi priznao Kosovo a Sandzaku dao autonomiju
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          http://www.balkanspress.com/index.ph...-pretnja-ratom

          Zar taj isti Canak nije izjavio da bi priznao Kosovo a Sandzaku dao autonomiju
          I odcepio Vojvodinu
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            http://www.balkanspress.com/index.ph...-pretnja-ratom

            Zar taj isti Canak nije izjavio da bi priznao Kosovo a Sandzaku dao autonomiju
            Pa hoćeš li da izmisliš Čanka i da ga kontrolišeš ili ćeš da čekaš da iznikne lik iz 64 županije pa da on krene da pravi priču i artikuliše te malobrojne zahteve za nezavisnom Vojvodinom? Šta misliš

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Pa hoćeš li da izmisliš Čanka i da ga kontrolišeš ili ćeš da čekaš da iznikne lik iz 64 županije pa da on krene da pravi priču i artikuliše te malobrojne zahteve za nezavisnom Vojvodinom? Šta misliš
              Ja mislim da ce potomci proteranih Nemaca iz Vojvodine biti mnogo tvrdji zalogaj.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                Pa hoćeš li da izmisliš Čanka i da ga kontrolišeš ili ćeš da čekaš da iznikne lik iz 64 županije pa da on krene da pravi priču i artikuliše te malobrojne zahteve za nezavisnom Vojvodinom? Šta misliš
                Ko kontrolise Canka, propali Alek ili strani nalogodavac?
                I kakve to veze ima sa Sandzakom i pricom koju si do pre par trenutaka gurao? Znaci lik koji kontrolise Sandzak zalaze se za njihovu autonomiju. Sta igra se sa njima? Zakacio sargarepu na kanap i sprda se sa njima, mastermind Nenad
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Ne brate, postoje strukture koje su tu postavile stvari pre Aleka. A ti ako ne vidiš Rasima Ljajića i Muftiju Zukorlića i Sulejmana Ugljanina... Pitaj Pazarce šta misle o Rasimu...

                  To je model po kojem je Rusija rešila Čečeniju sa Kadirovim. Tako da sam ti dao odgovor Nenada i odgovor se sam nametao za Sandžak to znaju svi. Nego ne zanaju ljudi šta da pišu pa tako neki lupeži analitičari pominju Vojvodinu. i Sandžak tipa Jugoslava Petrušića i tako tih pojava.
                  Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:01.

                  Comment


                  • Kosovo je izgubljeno onog trenutka kada je NATO prestao sa bombardovanjem, a za to je bio uslov da Milosevic povuce nasu vojsku i policiju sa teritorije Kosova. Time de facto Srbija gubi svoju pokrajinu.

                    Da bi jedna drzava postojala, neophodno je da postoje 3 elementa. Neophodno je da postoji stanovnistvo, teritorija i vlast. Mi smo izgubili tu vlast povlacenjem vojske i policije, uz to manjina smo na toj teritoriji i generalno price o povratku Kosova Srbiji su najobicnije besmislice i skupljanje politickih poena od strane politicara svih ovih godina.

                    Spanija ima tu vlast na teritoriji Katolinije i to je sustinska razlika u odnosu na situaciju sa Kosovom i zato je Katalonija i dalje pod okriljem Spanije, jer ce uvek primeniti silu kada to bude bilo potrebno protiv separatista, kao sto su i ne tako davno ucinili.

                    Comment


                    • Princoni objasnio.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by Princoni. View Post
                        Kosovo je izgubljeno onog trenutka kada je NATO prestao sa bombardovanjem, a za to je bio uslov da Milosevic povuce nasu vojsku i policiju sa teritorije Kosova. Time de facto Srbija gubi svoju pokrajinu.

                        Da bi jedna drzava postojala, neophodno je da postoje 3 elementa. Neophodno je da postoji stanovnistvo, teritorija i vlast. Mi smo izgubili tu vlast povlacenjem vojske i policije, uz to manjina smo na toj teritoriji i generalno price o povratku Kosova Srbiji su najobicnije besmislice i skupljanje politickih poena od strane politicara svih ovih godina.

                        Spanija ima tu vlast na teritoriji Katolinije i to je sustinska razlika u odnosu na situaciju sa Kosovom i zato je Katalonija i dalje pod okriljem Spanije, jer ce uvek primeniti silu kada to bude bilo potrebno protiv separatista, kao sto su i ne tako davno ucinili.
                        Nisi u pravu. Navedeno jeste neophodno, ali to što si pod okupacijom ne znači da ta država može biti priznata kao legitimna. Nismo mi izgubili vlast nego nam je oduzeta stranim mešanjem a jedno od načela UN i suverenog sistema država je "nemešanje u unutrašnje stvari/poslove drugh država".

                        Na nama je da ga ne priznamo. Inače bi okupacija turske ili rajha bila isto jedno za navijek, jer ni tad nismo imali suverenitet a gle čuda sada ga imamo na tim teritorijama. Eto zato nisi u pravu. Jer istorija nije "sad" već vreme. To što u nekom trenutku nemaš suverenitet ne znači da si izgubio PRAVO na tu terotoriju, sem AKO priznaš istu. Kontaš?

                        Kontam ja da si ti pravnik i celu tu spiku, ali gubitak suvereniteta prisilom treće strane ne daje za pravo na deliću terotorije stvaranje nove države.

                        Ja se držim prava ne činjeničnog stanja jer je pravo bitno za neka buduća vremena.
                        Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:22.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Inače bi okupacija turske ili rajha bila isto jedno za navijek, jer ni tad nismo imali suverenitet a gle čuda sada ga imamo na tim teritorijama.
                          A gde mi to nismo imali suverenitet i koju teritoriju smo mi oteli? To proizilazi iz ovoga.
                          Pri tom u pregovorima smo pristali da dobiju pozivni broj...kako to tumačiš ako bi odigravanje jedne utakmice značilo priznanje.
                          Pa primljeni su i u MOK. Je l' to znači da nećemo ići i na Olimpijade? Ili da ne treba da idemo?!
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Da to tako funkcioniše SAD bi isterala meksičku vojsku iz Meksika, naseljavala Amere na severu Meksika, i za 20 godina proglasila Abudžabi državu. Da li bi Meksiko imao suverenitet? Ne. Da li bi izgubio pravo na svoju teritoriju? Ne. Kada bi izgubio? Kad bi rekao država Abudžabi je legalna i legitimna priznajemo je. Cap. Ćao. Priznato nema menjanja. Možd neki Meksos nadje da je 2018. Abudžabi bio deo Meksika i svi stanovnici bili Meksikanci, ali bato, priznao si već. Nema povlačenja priznanja.

                            Marija da ti crtam ne mogu. Ajde u nešto što u šta se ne razumem da pričamo ali oko ovoga ne mogu da debatujem.

                            Koji smo to mi pristali ne sećam se da sam pitan za bilo šta. Nisam ja nego DS i SNS po nalogu Mikija Rakića, zajedno sa narko koalicijom koja ih je dovela na vlast. Ne mešajte dnevnu politiku i pravo koje je večno.

                            Srbija je bila pod Turcima, nisu imali suverenitet. Šta tu nije jasno. Jesu Srbi ubirali porez ili Turci haračlije?
                            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 20:28.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Ne brate, postoje strukture koje su tu postavile stvari pre Aleka. A ti ako ne vidiš Rasima Ljajića i Muftiju Zukorlića i Sulejmana Ugljanina... Pitaj Pazarce šta misle o Rasimu...

                              To je model po kojem je Rusija rešila Čečeniju sa Kadirovim. Tako da sam ti dao odgovor Nenada i odgovor se sam nametao za Sandžak to znaju svi. Nego ne zanaju ljudi šta da pišu pa tako neki lupeži analitičari pominju Vojvodinu. i Sandžak tipa Jugoslava Petrušića i tako tih pojava.
                              Koje strukutre?
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Da to tako funkcioniše SAD bi isterala meksičku vojsku iz Meksika, naseljavala Amere na severu Meksika, i za 20 godina proglasila Abudžabi državu. Da li bi Meksiko imao suverenitet? Ne. Da li bi izgubio pravo na svoju teritoriju? Ne. Kada bi izgubio? Kad bi rekao država Abudžabi je legalna i legitimna priznajemo je. Cap. Ćao. Priznato nema menjanja. Možd neki Meksos nadje da je 2018. Abudžabi bio deo Meksika i svi stanovnici bili Meksikanci, ali bato, priznao si već. Nema povlačenja priznanja.

                                Marija da ti crtam ne mogu. Ajde u nešto što u šta se ne razumem da pričamo ali oko ovoga ne mogu da debatujem.

                                Koji smo to mi pristali ne sećam se da sam pitan za bilo šta. Nisam ja nego DS i SNS po nalogu Mikija Rakića, zajedno sa narko koalicijom koja ih je dovela na vlast. Ne mešajte dnevnu politiku i pravo koje je večno.

                                Srbija je bila pod Turcima, nisu imali suverenitet. Šta tu nije jasno. Jesu Srbi ubirali porez ili Turci haračlije?
                                Americka vojska je isterala meksicku iz Teksasa - vratiti Teksas matici.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X