Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne razumem šta to tačno znači, mit je da su Srbi na Kosovu većinski narod bili pre 2. sv rata? Ili je Kosovski boj mit, ne razumem?

    Za tvoju informaciju, Srbima je cilj bio Skadar gde ih je Austrougarska sprečila stvaranjem Albanije 1912. Nikada Kosovo nije dovodjeno u pitanje jer je uvek bilo srpsko što govore kako istorijski zapisi tako i svetkovine, a isti zapisi se mogu naći i u turskim arhivima koje moram pohvaliti da su bili objektivni.

    Ja kao uskoro politikolog ne dam da se udara na Crnu Goru koja je 1878. dobila nezavisnost, iako možda tada više prosrpski nastrojena, nije bitno koja mi je milija, nezavisnost Crne Gore je potpuno normalna stvar.

    Već Kosova, ne, jer su prekršena sva moguća pravila medjunarodnog javnog prava.
    Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 18:06.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Ne razumem šta to tačno znači, mit je da su Srbi na Kosovu većinski narod bili pre 2. sv rata? Ili je Kosovski boj mit, ne razumem?

      Za tvoju informaciju, Srbima je cilj bio Skadar gde ih je Austrougarska sprečila stvaranjem Albanije 1912. Nikada Kosovo nije dovodjeno u pitanje jer je uvek bilo srpsko što govore kako istorijski zapisi tako i svetkovine, a isti zapisi se mogu naći i u turskim arhivima koje moram pohvaliti da su bili objektivni.

      Ja kao uskoro politikolog ne dam da se udara na Crnu Goru koja je 1878. dobila nezavisnost, iako možda tada više prosrpski nastrojena, nije bitno koja mi je milija, nezavisnost Crne Gore je potpuno normalna stvar.

      Već Kosova, ne, jer su prekršena sva moguća pravila medjunarodnog javnog prava.
      Nakon seobi pod Carnojevicem i Sakabentom vise je Srba zivelo u Vojvodini nego u Srbiji. Turci i Austrijanci su bar bile dobre birokrate i popisivali su stanovnistvo zarad placanja poreza. Vece povecanje srpskog stanovnistva u Srbiji je bilo nakon austrijsko-turskih ratova 1715-1739 godine, kada i dolazi do formiranja Srba prvenstveno kao pravoslavne nacije pod vodjstvom Srpske Pravoslavne Crkve za vreme "Kraljevine Srbije" direktno potcinjene beckom dvoru.
      Vise o ovoj temi imas na: https://sh.wikipedia.org/wiki/Kralje...%E2%80%931739) , mada ne bi bilo lose da procitas i Corovicevu "Istotriju Srba" http://www.rastko.rs/rastko-bl/istor...a/index_l.html , a i digitalna Narodna Biblioteka Srbije ti je na klik misem http://www.digitalna.nb.rs/sf/NBS
      Kada proucis tematiku, rad sam da procaskamo o tome.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Ali znaš li ti da bez čitanja postoji jedna jedina caka na koju pobedjujem a to je da imaju svoju državu Albaniju i da se teritorija gleda u celosti, a ne samo deo teritorije, jer po tome bi i Relublika Srpska Krajina u Hrvatskoj bila više nego legitimna.

        Plus što Wiki nije relevantna, a kamoli Narodna Bibiloteka ili "srpska" akademija nauka. Nema u Srbiji ništa srpsko čak nam je i ambasador u Rusiji ponosni Crnogorac.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Ali znaš li ti da bez čitanja postoji jedna jedina caka na koju pobedjujem a to je da imaju svoju državu Albaniju i da se teritorija gleda u celosti, a ne samo deo teritorije, jer po tome bi i Relublika Srpska Krajina u Hrvatskoj bila više nego legitimna.

          Plus što Wiki nije relevantna, a kamoli Narodna Bibiloteka ili "srpska" akademija nauka. Nema u Srbiji ništa srpsko čak nam je i ambasador u Rusiji ponosni Crnogorac.
          Po toj logici, najbolje da se vratimo u Tursku: najduze smo bili u toj drzavi kao pokrajina - sve do Berlinskog Kongresa.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Ne razumeš ti očigledno. Pa da važi princip kao na Kosovu, onda bi Republika Srpska bila nezavisna država, pa bi se u nekom selu u RS, javili muslimani gde su većina i spojili bi se sa BiH, i tako u nedogled. Nije bitna dužina ostajanja, samoopredeljenje važi za npr Kurde koji nemaju svoju državu.

            Ne možeš ti da kažeš e nas ima više i uzmeš deo jedne države plus imaš svoju matičnu a to je Albanija. Tako medjunarodno pravo ne funkcioniše inače bi umesto 192-3-4 države imali 550 država.

            Tako da je argument o brojnosti na kraju nevažan.

            Ko kad bi se Srbi u Berane ili u Herceg Novom digli i rekli mi smo deo Srbije, većina nas je Srbi, ili neki deo CG, tako svet ne funkcioniše na sreću.

            I dalje je na snazi mada poljuljan sistem suverenih država uspostavljen Vestfalskim sporazumima 1648. na pregovorima u Minsteru i Osnabriku.
            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 18:51.

            Comment


            • Ukice, principe su uvek odredjivali jaci iz svojih interesa, a ne interesa slabijih. Vazda bilo - vazda bice.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Pa tako reci jači odredjuju, šta su onda Delije krive. Na nama je da se borimo protiv lažne države, tako da nije u redu da se to spušta na nivo sporta tako što bi se reklo "gledaj brane im da igraju, šta su devojke krive?" Ne devojke nisu ništa krive, ali stvar je principa, pošto očigledno kod njih vlada taj anglosaksonski pravni princip vanugovorni tj običajni, svaki akt i svako ponašanje može se uzeti kao dokaz kasnije ili konkludentna radnja,tipa Srbija je igrala meč sa Kosovom u ženskom rukometu, što ste igrali protiv države koju ne priznajete.

                Jebe mi se nek suspenduju ženski rukomet na zauvek.

                Jedva čekam da Španija izvuče Kosovo bilo gde.

                Comment


                • Ma igrali bi oni, nego su procenili da će im ispasti veće sranje nego što treba. Šta ti je unutrašnji dijalog nego odugovlačenje do priznanja, tj pokušaja jer neće uspeti. On to mora da radi inače će biti macare i za užu porodicu, i za prijatelje. Ne bih mnogo kuckao da ne završim na informativnom, ali zna se i ko je ubio Olivera Ivanovića, ne upirem prstom na vlast, ali i oni znaju, sve se zna u ovoj maloj i napaćenoj državici, pa kad protiv nas Srba dolaze autošovinisti, komunisti, strani interes, meni dodje da zagrlim Šiptara ili Albanca(pošto oni sebe zovu šiptarima), da ga poljubim u čelo i da kažem brate moj tebe razumem ti se boriš za svoju zemlju, kamo sreće da si mi jedini neprijatelj.

                  Jako poštujem Albance, ali i njih će sjebati iznutra kao i nas kad im bude trebalo.

                  Comment


                  • Veca pobeda Srbije bi bila da se mec odigrao - ovako ce devojke biti suspendovane, a da nisu ni izasle na teren. Jebes politiku - pokazi na terenu ko je bolji.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Pročitaj moj pretposlednji post, preduhitrio sam te jer znam kuda plove tvoji postovi i na koju sferu navlačiš pa da se ne ponavljam. Imaš li još neki argument?

                      Comment


                      • Čoveku je u vrednosnom sistemu sport iznad nacije i politike i ne shvata posledice toga. Poštujem ja njegovo razmišljanje, tj ima pravo na njega, nije da poštujem taj stav, ali to je za mene trivijalno, sport, sve i da je muško fudbal, pa nije sport glavna stvar već glavna distrakcija svemu.

                        Koliko mojih ortaka zbog treniranja tog fudala knjigu pročitalo nije, eno ih sad 90% nije uspelo i čime oni da se bave sem majmunisanjem po kladionicama ili instagramima, parazitišu.

                        Da ne kradem Duciju postulate ali to je istina sport je štetna pojava višestruko, a priča se kao da je najviša vrednost tj neki pričaju.

                        Comment


                        • Pod kojom su zastavom bili srpski sportisti na Olimpijadi u Barseloni 1992? Sto nisu rekli: Necemo! Ne lupetajte bez potrebe.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Dobro jasno se vidi u debati ko je pobednik, ljudi čitajte, drago mi je da ste saznali iako verujem da ste znali zašto je utakmica štetna i zašto se radi o nepostojećoj državi. Ne trebam ja nikome to da crtam većina nas razmišljamo svojom glavom.

                            Ne mogu se porediti u društvenim naukama babe i žabe ipak iako nisu egzaktne i precizne kao prirodne.

                            Postoje neka pravila. Porediti situaciju 1992. i ovo sada je poredjenje koje nema snagu, toliko.
                            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 19:22.

                            Comment


                            • Kosovo nije nase brat bratu vec 20 godina. Ne sporim ja nikako da je to protivno svim pravilima medjunarodnog prava, niti bilo ko moze da kaze da situacija tamo nije vestacki stvorena u nekoj drugoj, modernijoj i vecoj kuhinji.
                              Medjutim ovo sto se radi vec deset godina ili koliko ti pregovori i uzaludna krcmarska naglabanja po belom svetu pod okriljem EU, UN i ostalih institucija traju, apsolutno nismo nista uradili a ako cemo realno govoriti nije ni moguce.

                              Nije nama Albanija problem, nije nama ni Kosovo problem nego sva ona sila, pokrovitelji te iste kvazi tvorevine koji je finansiraju, podrzavaju i cine kakvom takvom drzavom. Mi smo isuvise ekonomski, politicki i diplomatski slabi da bi bilo sta uradili. Jezivo je slaviti povlacenje priznanja nekog tamo Surinama koji su posle deset godina uopste shvatili za sta su glasali jer sve te male drzavice glasaju po nalogu i instrukcijama onih mocnijih.

                              Uskoro cemo Kosovo morati da priznamo kao drzavu, neizbezno je.
                              Jako je velika verovatnoca da ce Sandzak pokusati istu stvar, po istom modelu za nekih desetak godina. To treba spreciti svim mogucim siliama.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Utakmica je kvalifikacija za svetsko prvenstvo i stetna je samo ako se izgubi i ne kvalifikuje se za isto, a ne da li su je odigrale juniorke iz Srbije i Kosova bez mlacenja zastavama i maloumnim dobacivanjima sa tribina. Ko je bolji se dokazuje na terenu, a ne na zatucanoj tribini.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X