Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
    Prvo odgovornost je na drzavi koja je totalno urusila poverenje izmedju doktora i ljudi, doduse kod nas je sve otislo u negativu, ne verujes pandurima, doktorima, nastavnicima i sl.

    Snosi i ona odgovornost za sirenje panike kako MMR vakcina pravi decu autisticnom, sad ljudi laprdaju o slobodi govora kao da sloboda govora nema svoja ogranicenja, cak ne moras biti pravnik da bi to znao.

    Vidis Olja, problem je sto ti nisi debil i razmisljas normalno : "Dakle..ja imam dete i dvoumim se, tj. neću da ga vakcinišem,jer je Karleuša rekla ne ili neka druga javna ličnost? ", ali problem je sto je djavo odavno odneo salu pa su i ovde i u svetu blogeri i selebritii postali sveznajuci i oni koji masi govore sta i kako.

    Tako da pored mog licnog ekstremnog hejta prema Karleusi, ne, ona je tu najmanje kriva, ali definitivno moze krivicno da odgovara za sirenje panike koja potom prouzrokuje smrt nekolicine dece, kao i roditelji koji su odbili da vakcinisu svoje dete.

    Jer kako Karleusa kaze u tom intervju-u, a to i polupismen svet ponavlja, da oni hoce dokaz da je vakcina 100% sigurna, posto to naravno u nasoj realnosti ne postoji da je bilo sta 100% sigurno, a svaki lek ima moguce nuspojave, onda jbg, oni imaju dokaz da su upravu.


    Sve ovo na kraju pada na mlakost drzave da reaguje preventivno, al ajde.

    Karleusa je samo proizvod glavnog problema ali za sirenje panike moze i treba da krivicno odgovara.

    Moj komentar se pre svega odnosio na to kako narod ne zna da razmišlja, čak ni mlađi ljudi koji eto imaju malu decu, a vazda ovde pričamo kao je lako manipulisati penziionerima.

    Kada kupujem nešto od tastarure do veš mašine, pa pogledam, procunjam, ne samo gde je jeftinije, jer znamo kao se kod nas kreću cene u nenormalnom rasponu, već i kog se kvaliteta nude, kakva su iskustva korisnika, a kako da ne proučiš malo i istražiš nešto što odlučuje o zdravlju i budućnosti tvog deteta, šta ti to ovi pričaju i čime glavu pune, e to mi nije jasno. Eto iz priloga vidimo da je gospođa Kareluša vakcinisala svoju decu..pa mislim alooo... gde je tu mozak, ima li ga?

    Dakle imam dete i ja koja sam odgovrona za njegov život, kao i za kolektivni imunitet (upsss koliko njih zna uopšte šta je to?) slušam Karelušu koja je svoju decu vakcinisala da ga ne vakcinišem... Mada je u toj izjavi rekla i da je jedno dete, pretpostavljam onda mlađe (logika bar tako nalaže, jer bi po ovome da je obrnuto odustala od vakcine drugog, valjda) imalo problema posle jedne doze, kakvih problema ne znamo, prolaznih ili...

    Pa ne da smo glupi samo, mi nismo normalni. Ako može neki patronat ovde, bilo bi najsrećnije rešenje.

    Ali opet sa druge strane, ne dao bog da je iko od nas roditelj koji ima autistično dete. To je strašno! Rodiš zdravo i pravo dete, napreduje lepo i onda u drugoj, trećoj godini...
    To se ne dešava samo do sebe, da se razumemeo.

    Problem je i što smo mi otpad za mnoge firme i kompanije iz tog belog sveta u svemu, tehnici, hrani, odeći i ko zna kakvim eksperimentima sve, zarad još malo novca koje će da strpaju u svoj džep, a što kontrola kavliteta ne postoji ni na najnižem nivou, pa tako ni za vakcine, jer je nemali broj puta bilo da su i one protiv gripa bile jako loše i izazvale kod ljudi niz nus pojava, kao i MMR, a koliko se sećam bile su i afere oko toga, no, naravno kao i uvek nikom ništa. Pojeo vuk magarca.

    Zaključak: ne bio nam niko u koži.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Samo je jedan ALFA na ovom forumu...BIO
      Eh, pa njegova svatanja tog pojma su potpuno pogresna

      Comment


      • pomera li se sat sad u nedelju ujutru

        Comment


        • Originally posted by ledeni 80 View Post
          pomera li se sat sad u nedelju ujutru
          Pomjera se.

          Comment


          • znam da su nesto pricali da ce i to da ukinu,pa reko pitam i uzgred hvala Ivane

            Comment


            • A to nesto ovi iz EU treba da izglasaju tek,postoji taj predlog.Ali to bi onda tek od iduce godine bilo uvedeno ako se izglasa.

              Comment


              • Ne znam gde ovo da postavim...a devojcica ....

                Play 》》》》



                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Bahati rektor sa Univerziteta u Kragujevcu. Naočarko koga su vršnjaci kinjili dok je bio osnovac i srednjoškolac, nebitna pojava sa poklonjenom 5icom iz fizičkog, predmet sprdnje, onaj koji je slušao drugarice koja se na koga loži. Izmučena egzistencija sa fiksnim ciljem u glavi, da uspe po svaku cenu i pokaže im. Slinavko iz prvih klupa koji je se plašio svoje senke dočekao je svojih 5 minuta, i kad se konačno domogao pozicije odlučio je da pokaže kakva je šmekerčina zaista, opasan baja koga se plaši hm, svaka žena, i to zbog posla.

                  Srce zeca jednog bolesnog uma, zaslužio je lepe vaspitne mere. Da se vrati u mladalačke dane i spozna svoju realnost.

                  Vrlo rado bih obavio jedan akademski razgovor sa tim gospodinom na temu "Kako biti fin?"

                  Comment


                  • Nisam znao da ste odrastali zajedno
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Hehehe, znam kakvi su tipični balavi naučenjaci. Ovi koji se bahate.

                      Pa on je kukavica kakve nema, on će nekome da preti. Ali to je kad narod nema 'leba da jede pa mora da trpi drkadžije za siću da prehrani porodicu. Meni bi bio vezan za drvo tri dana. Bolji je i najgori krimos od njega jer za to treba imati petlju, a ne ova šabančina na nevinom narodu što se iživljavala i to na ženama.

                      Gde su žene da podrže rat protiv ovog monstruma, skakali su svi kad je seljo Gašić nešto izlupetao, gde je ta twitter virtuelna intelektualna elita?

                      Ne zna se ko mi se više gadi da li vlast ili opoziciono nastrojeni tipkaroši i neki tviteraši koji nemaju veze sa vezom.

                      Jedan Milan Stamatović je u Srbiji seljak, jedan Paroški je nezanimljiva budala, ali zato je bitno šta nosati Djuričko i egotrip Sergej podržavaju, ili šta rade Neša Slina i Aca istina.

                      Zato ljudi na Zl žive ko kneževi a vi (ne vi ovde)sirotinjo glasajte za Palmu nek vam udeli 3000 dinara ćelava majmunčina. Dodje mi da se borim za nezavisan Zlatiborski okrug, teraj si ostatak u 3 lepe. Bolje čovek iz naroda Stamat koji je patriota i okupi prave ljude oko sebe, nego zaboga savremeni Saša Janković ili Vučko.

                      Jedina opzicija btw na ovim prošlim izborima, bili su Saša i Boško iako ne gotivim ni jednog ni drugog.

                      Haos od društva.
                      Last edited by Cassius Clay; 21-03-18, 22:25.

                      Comment


                      • Sa Balakana treba da pobjegne ko god je u mogucnosti. Sta ces tamo kad je 90% ljudi oko tebe na intelektualnom nivou amebe... Samo se mijenjaju imena na vlasti(kod nas u CG cak ni to) dok situacija ostaje ista ili se pogorsava.

                        Apliciraj za vizu za bilo dje i bjez iz tog cirkusa od drzave. Razumijem ja i patriotizam i ljubav prema domovini, ali j*bes ti sve to kad ce neko mentalno da te zlostavlja cio zivot.

                        Vratis se da obidjes svoje dva puta godisnje na po 2-3 nedelje i da ti je dosta.

                        Comment


                        • Ljudi moji šta je ovo sa terminima za njemačku ambasadu u Sarajevu, oni koji su aplicirali 27.04.2017. dobili termin 30.05.2018.

                          Lagano godinu i mjesec dana čekanja.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • https://sport.blic.rs/ostali-sportov...oji-je/rwyf9f7
                            https://sport.blic.rs/ostali-sportov...vilovu/1gx61rw
                            Mamlazi
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Objasni ovo šta tačno ovo znači i zašto su mamlazi? Kosovo nije nezavisna repubilka već nasilno naseljena Albancima za vreme tita zbog plana uključenja Albanije u SFRJ. Zatim ustav 1974. grobar srpskog naroda, kojim je Kosovo postalo autonomna oblast. Kraj je bio u Rambujeu i morao je biti takav nezavisno od Slobodana Miloševića koji je bio izgovor, prvo pod jakim uticaj Nemačke tj Vatikana(proverite niču li jeuzitske škole na Kosovu ), drugo podrška USA koja ubija godišnje X broj islamskih pripadnika po Bliskom Istoku i Africi pa da se operu, ali stvar je pre svega religijska, nije tačno da se radi o bazama i rudnicima.

                              Šta je konkretno ovde loše uradjeno? Da nisu oni autohton narod na Kosovu?

                              Prekršene su sve odredbe medjunarodnog javnog prava, i nemešanje u unutrašnje poslove jedne države, pravo naroda na samoopredeljenje koje ovde nije moglo da se primeni jer imaju matičnu državu, ne razumem stvarno šta su pogrešno uradili?

                              Pogrešno su uradili Vuk Jeremić i gilipteri koje su loše forumulisali pitanje MSP i preneli nadležnost na EU, jer su zaobidjena pravila UN-a što zbog veta u SB, što zbog PRAVA i rezolucije 1244.

                              Nama ostaje da poništimo odvratni briselski sporazum, i po Haškim konvencijama čiji smo potpisnik proglasimo okupaciju južne pokrajine i kao silu garanta imenujemo Kinu koja je sama bombardovana od strane NATOa.

                              Hitler je poštovao Haške konvencije(pri okupaciji SFRj vezano za institcije itd, polciiju), a Kumanovski sporazum je totalno u skladu sa njima i kineski vojnici u srpskoj uniformi taj broj od 2000 bi trebao da bude dole. Pa slobodno nek napadnu vojnike sile garanta - Kine nemam ništa protiv

                              Mnogo je opasno kad neko ko se ne razume daje sud o istorijski krucijalnim stvarima. Tipa "priznaj, ionako nije naše." Pa priznanje je zvaničan akt i nema povlačenja i daje pravo prekrajanu istorije.

                              Iako poglavlje 35 izmedju ostalog to zahteva, to se nikad ne sme desti i neće se desiti.
                              Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 17:47.

                              Comment


                              • Veci je problem sto se "istorijski krucijalne stvari" vise temelje na mitovima, nego na istorijskim faktima.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X