Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by p4p1 View Post
    Zavisi i od firme, ja mogu samo za bibo da ti pričam. Ako planiraš to da radiš trebaće ti kamera (ne mora da bude ništa spec), i obavezno slušalice s mikrofonom (vidljivim je preporučljivo). Skype naravno, ako prođeš skidaćeš posle i kineski pandan istom. Testiraće ti i brzinu neta, mislim da je 15mb minimum bio, s tim što će ti net testirati u odnosu na Azijatske servere. Trebaćeš i da obezbediš čistu jednobojnu pozadinu iza tebe.

    Kad se prijaviš imaćeš intervju s nekim predstavnikom, uglavnom iz naše regije, ali ćete pričati na engleskom. Prvo radiš test gramatike, ako to prođeš onda ide usmeni gde ti je pored znanja engleskog potrebno i da pokažeš dobre učiteljske veštine. Dobićeš neko pitanje tipa da objasniš razliku između "trip" "travel" i "journey". Na kraju ćeš dobiti i neki test čas pred komisijom nekom.
    To sve ako prođeš, trebaćeš da snimiš kratak video koji će za svrhu imati da ubedi učenike da baš tebe izaberu, svoje slike isto, a preporučuje se da ih odradiš kod profesionalnog fotografa. Itd itd..

    Što se ovog smejanja tiče, dešava se naravno da ti se pojavi neki debil, ali to je vrlo retko. A i svi časovi se snimaju, sve može da se vidi, proveri. Uglavnom su ok ljudi. Dobićeš i plan i program rada, ali učenik može uvek da traži neki slobodan čas van tih normi. Neki jednostavno hoće i samo da pričaju s nekim, ne zanima ih toliko da uče. A uglavnom svi imaju bar neko osnovno znanje engleskog.

    Sve u svemu dobra lova tu može da se zaradi, plus potpuno fleksibilno radno vreme, ti otvaraš termine kad god hoćeš i radiš koliko hoćeš. Možeš odraditi jedan čas dnevno, možeš odraditi 10. Sve zavisi koliko možeš i koliko planiraš da zaradiš. Postoji naravno i određena kvota koju je poželjno da ispuniš svakog meseca da bi dobio više love.

    Pre se to sve lagano prolazilo, ali sad su dosta podigli standard, jer su se nakotili "učitelji" samo tako. Tako da sad imaš neke koji rade to odavno a i ne stoje baš toliko dobro s engleskim, a imaš neke koji ga znaju mnogo bolje a ne mogu sad da upadnu

    Pusti mi pp ako te zanima još nešto
    Hvala papisa puno. Ja isto treba da konkurisem za bibo, ali meni drugar rekao da nisu teski ovi testovi, mada ne bih rekao bas. Videcu da se spremim jos malo pa da probam da konkurisem, meni kao studentu dosta mi i 5 sati dnevno da im drzim.
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Pristavio divlje krme, dodatke i zacine u krcka na low power - bice dobar gulas sutra.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by bice View Post
        Hvala papisa puno. Ja isto treba da konkurisem za bibo, ali meni drugar rekao da nisu teski ovi testovi, mada ne bih rekao bas. Videcu da se spremim jos malo pa da probam da konkurisem, meni kao studentu dosta mi i 5 sati dnevno da im drzim.

        Pa i nisu, po meni ti je pametnije da se više spremaš za učiteljski deo, kako ćeš objašnjavati stvari itd. I bitno je da imaš pozitivan stav, nasmejan da budeš i tako to.. ako se dobro sećam to im čak i piše negde

        Comment


        • Moj zet je na primer odlican se engleskim i pao je uciteljski deo, kaze zbunio se nesto, lai se posle zaposlio u winwinu pa nije pokusavao vise.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Ee tetka tetka, jednom u pola godine dođeš i ovo si mi donijela. Cccc

            IMG_20170909_165520.jpg

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • Gric
              Ajde dosla ti tetka..ona je valjda bitna, ne keks

              tt sa A5 u inat Mi6
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • A da mu je donela Toblerone ne bi se hvalio
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • A one evrice nije slikao

                  tt sa A5 u inat Mi6
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ne mora baš toblerone, ali 'jadro' bi bio taman.
                    Prošli pit donjela 'praline' (nema goreg slatkiša).

                    E neću ga odit kod nje, bez kad umre.

                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      A one evrice nije slikao

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      Čuš nije slikao...sakrio i od sebe samog

                      I bre Bane ....

                      Last edited by Marija81; 09-09-17, 16:12.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        A one evrice nije slikao

                        tt sa A5 u inat Mi6
                        Ma kakvi evri.. Bruka se tetka, za 10e. Ajde đaole nemaš 100 bratanića no 2. Al eto.

                        "I love to speak with Leonard
                        He’s a sportsman and a shepherd
                        He’s a lazy bastard
                        Living in a suit ."
                        Leonard Cohen

                        Comment


                        • Znas ti , jado, kol`ko treba raditi za 10 Eura? Cus` da ti neko to pokloni.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Ako te nije pitala "kad ćeš da se ženiš", kao da nije ni bila
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • Originally posted by Nerealan View Post
                              Ako te nije pitala "kad ćeš da se ženiš", kao da nije ni bila
                              Ako nije izela kutiju cukra u kocke dok se onesvescivala zbog toga sto on jos zenjen nije - onda nista.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Radio danas, tako da je nijesam vidio.
                                "kad ćeš da se ženiš" to je neizbježno na svako porodično okupljanje.
                                Ne shvata tetka da je Bane bio i ostao 'player' kad su žene u pitanju.

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X