Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix



    5 levih, 10 desnih krivina
    Najduži pravac: 920m
    Najbrži krug: Miller 2'12.450


    Ko god da trijumfuje na Sepangu, biće prvi pobednik na ovoj stazi (od aktuelnih Moto 3 vozača). Binder je prošle godine završio na 2.poziciji, što je u tom trenutku bio njegov najbolji rezultat. A onda je počela sezona za pamćenje...



    Istrošili smo sve superlative opisujući njegov ovogodišnji uspeh. U Australiji je ponovo održao čas vožnje svojim konkurentima. Posle incidenata na početku trke, dobili smo nova imena na podijumu. Locatelli i Canet su bili odlični, a vreme će pokazati da li je to bio trenutni bljesak, ili će nastaviti u visokom ritmu.



    Priznajem da ne razumem odluku Direkcije trke po kojoj je Quartararo morao DVA puta da odsluži svoju kaznu. Baš su se potrudili da mu ojačaju karakter i provere do koje granice ide njegova moć samokontrole. Na početku trke se vešto probio do vodećih pozicija, a potom je morao da uradi sve ispočetka.



    Ponekad mislim da čelnici Direkcije žele da budu glavne zvezde šampionata. Ono što najviše smeta je činjenica da nisu dosledni u svojim odlukama. Pravila ne važe isto za sve, a to se odnosi i na druge dve klase. Bojim se da lošim potezima ne naprave novu Formulu 1 od naših omiljenih dvotočkaša. Nažalost, svi znamo koliko je F1 "zanimljiva" i kako se veštački pravi fama i stvaraju nove zvezde. Ovo takmičenje je za sada bilo čisto, nadam se da ga neće upropastiti.

    Antonelli se ponovo pokazao u najgorem svetlu. Niko ga nije ometao, ali je (opet) uspeo da završi pored staze. Od otvaranja sezone u Qataru nije bio na podijumu. Biće puno posla za Akija Aja iduće godine ukoliko namerava da od njega napravi vozača za najviše pozicije. Za sada, utisak je da talenat nije dovoljan za vrhunske rezultate.

    Rossijev tim se nije proslavio u Australiji. Bulega bi mogao malo da kontroliše emocije i svoje frustracije. Mlad je, tek na početku karijere, koliko će tek biti padova i incidenata...

    Publika će žestoko bodriti Pawija i Norrodina. Ako zaista bude kiše, kako će se tek radovati Pawijevim bravurama!

    Posle Bastianinijeve povrede ostali smo bez borbe za 2.mesto. Sada Navarro može samo sam sebe da pobedi u pokušaju da se domogne vicešampionskog naslova.





    Međutim, znajući da će staza biti mokra, a da klinci željni dokazivanja često voze i preko limita, mislim da ćemo skakati sa stolice dok budemo gledali najnižu kategoriju.

    Last edited by nb_korac; 27-10-16, 13:50.
    sigpic

  • #2
    Hoce li ko gledati trku?

    Ja cu se ustati pa eto mozda me onaj moj iznenadi podijumom.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Dule Krtola View Post
      Hoce li ko gledati trku?

      Ja cu se ustati pa eto mozda me onaj moj iznenadi podijumom.
      Ja ustajem sigurno. Spavaćemo kad se završi sezona. Ko bi sad ovo propustio?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Ima li budnih?
        Totalni haos u Maleziji....
        sigpic

        Comment


        • #5
          Evo se ja priključio kad su već izlazili na podium..
          Ponovo puno izlijetanja.

          1. Bagnaia
          2. Korfel
          3. Bo Bens
          4. Qartararo
          5. Locateli

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment

          Working...
          X