Announcement

Collapse
No announcement yet.

Juventus FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Најава меча другог кола ЛШ - Јувентус - Шахтјор - 02.10.2012.



    У оквиру другог кола групне фазе Лиге Шампиона Стара дама у Торину дочекује украјински Шахтјор. Меч се игра у уторак са почетком од 20:45ч.

    Италијански и украјински шампион ће играти међусобно тринаест дана након што су у оквиру првог кола играли против Челсија односно Нордсјаеланда. Стара дама је у Лондону одиграла 2:2 док је Шахтјор против данске екипе славио са 2:0. Лига Шампиона се након 33 месеца враћа у Торино, те ће Јувентус бити максимално мотивисан против Шахтјора који је у одличној серији резултата и који се нада позитивном резултату у овој утакмици.

    Шахтјор није поражен у последњих 26 утакмица а у исто толико мечева су уписали 19 победа. У домаћем првенству су у досадашњих 10 утакмица остварили 10 победа те имају максималних 30 бодова уз гол-разлику 34:5. Поред поменутих резултата савладали су Металург са 2:0 у мечу Суперкупа Украјине, Динамо Кијев са 4:1 у купу Украјине те Нордсјеланд у првом колу групне фазе Лиге Шампиона са 2:0. У последњем колу украјинског првенства су савладали Дњепар са 2:1 и сада их очекује гостовање најбољем тиму у Италији.

    Шахтјор је у последњих 8 година освојио 6 титула првака Украјине и у овом периоду су редован учесник Лиге Шампиона. Задње две сезоне су узели дуплу круну. За све успехе овог клуба заслужан је милијардер Ринат Акхметов који је у клубу од 1996. године и од тада је инвестирао много новца. Клуб је 5 година након што га је преузео Акхметов освојио своју прву титулу првака Украјине а након доласка Мирчее Лучесцкуа на место тренера 2004. године клуб је, као што је поменуто, освојио 6 титула првака, Куп УЕФА-е 2009. године.

    У екипи Шахтјора се налази неколико фудбалера који већ неколико година ту играју попут Пијатова, Срне, Хубшмана, Кучера, Фернандиња, Луиза Адриана, Вилиана, Шевчука, Гаиа, Рата, Чигринског или Ракитског. Највише је Украјинаца, велика већина игра за репрезентацију, а за Шахтјор игра чак девет Бразилаца од којих су ту најдуже тројац Фернандињо (заменик капитена) - Луиз Адријано - Вилиан. Најбољи стрелац екипе је до сада Хенрик Мкхитариан који је у 10 првенствених утакмица постигао 13 голова. Екипа је веома добро организована, компактна и амбициозна те, осим што имају за циљ освајање нове титуле првака у домаћем првенству и купа, желе проћи групну фазу Лиге Шампиона што ће бити веома тешко у групи са Јувентусом и Челсијем.

    Ово такмичење су отворили победом а сада их чека сусрет против веома снажног Јувентуса. Шахтјор је свестан снаге највећег италијанског клуба али се надају да ће се из Торина вратити непоражени. Луческу неће имати већих проблема око састављања екипе за овај сусрет и очекује се следећи састав у формацији 4-4-1-1: Пиатов, Срна, Кучер, Ракитски, Рат, Илсињо, Фернандињо, Степаненко, Вилиан, Мкхитариан, Луиз Адријано.

    Са друге стране, Јувентус у овај меч улази 3 дана након високе победе над Ромом у Торину од 4:1. Стара дама је одиграла фантастичан меч у којем су могли да постигну још неколико голова а у другом полувремену су штедили снагу за дуел против украјинског шампиона.

    Антонио Конте ће моћи да рачуна на све фудбалере осим Симонеа Пепеа и очекује се следећа формација Јувентуса: Буфон, Барзаљи, Бонући, Кијелини, Лихштајнер, Видал, Пирло, Маркизио, Асамоа, Вучинић, Матри.

    Јувентус и Шахтјор су одиграли само једну утакмицу у Торину и то у оквиру Купа УЕФА-е сезоне 1976/77 а Стара Дама је победила резултатом 3:0. Јувентус је против украјинских тимова одиграо укупно шест утакмица и славили су у четири наврата.

    Судија овог меча ће бити Бас Нијхуис. Помоћници ће бити Роб ван де Вен и Ангело Боонман док ће Патрик Лангкамп бити четврти судија.

    Извор: juvebalkan.com
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      Капирам да ће Сиену да одраде Лусио-Мароне-Кјелини у последњој линиј није то неки хендикеп с обзиром на противника и онако Сиена игра "катанаћо", дакле Бонући нам није ни потребан, а и одлично се наместило да баш тај меч прескочи, фул.
      Ценим да ће на том мечу одмарати и Пирла, мада бих ја пре Видала одморио с обзиром да ниједном није био изостављен из првих 11 ове године.
      Ђовинко-Матри шпиц, дакле збиљна прилика да дамо одушка неким играчима, мада са том утакмицом се завршава згуснут распоред с обзиром да иде пауза.
      Прво ми сутра да почистимо ове рударе, лако ћемо после за Сиену ;)
      Ја бих одморио целу екипу, леба ми. Цела друга постава.
      Arise, Serbia!
      You fell asleep long ago,
      And have lain in the dark.
      Now wake up
      And rouse the Serbs!


      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Uros94 View Post
        Ја бих одморио целу екипу, леба ми. Цела друга постава.
        Легендарно
        То би некако било овако:
        Сторари-Касерес, Мароне, Лусио-Исла, Де Ћеље-Ђакерини-Погба-Падоин-Матри-Бендтнер, није лоше али ми не улива поверење у гостима.

        Comment


        • Ма сасвим добра екипица за Сијену. Мало се и наложе и ето победе. А и да не победимо ко му *ебе матер. Само да не изгубимо.
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Хахаха....друже, Сиена мора да се победи, кога ћемо ако нећемо њих, међу лошијим екипама су у лиги, биће грчевита борба за опстанак. ;)

            Comment


            • Па против кога ћемо онда да одмарамо екипу?
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • Одмарали не одмарали екипу морамо да победимо о томе ти причам, не сме ту да се губе бодови ;)

                Comment


                • Juventus starting 11: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Matri, Vucinic

                  Comment


                  • http://www.sportske.net/vest/medjuna...una-98178.html

                    Comment


                    • Ањели је бре дебилчина човек.
                      Па по овим изјавама се види да је ретард.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • Стварно ми није јасно шта је хтео да каже? Да народ нема паре? Шта, да је фул што је био полу-пун стадион?

                        Comment


                        • pocinju da me brinu ove slabe partije protiv Fijorentine i juce protiv Sahtjora Sredina terena, gde smo najjaci, cini mi se potpuno nadigrana Opet raduje to sto smo sa losom igrom uzeli bod, ali moramo mnogo crvsce da igramo u nastavku!!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Pa nisu masine ljudi,uzmi ti pretrci za narednih 15 dana oko 55 kilometra plus dnevni treninzi,ljudsko telo ne moze da izdrzi taj tempo.

                            Comment


                            • Originally posted by Layzick View Post
                              Pa nisu masine ljudi,uzmi ti pretrci za narednih 15 dana oko 55 kilometra plus dnevni treninzi,ljudsko telo ne moze da izdrzi taj tempo.
                              Ne ocekujem ja da oni budu nepobedivi i nadmocni nad protivnikom, ali u utakmici lige sampiona gde igras mec sa jednim konkurentom za dalji prolaz plus na svom terenu zaista sam ocekivao bolju igru. Ambicija kluba je svakako prolaz dalje, tako da se mora igrati bolje.

                              Da se razumemo, ne pljujem i ne krivim nikog, samo sam zabrinut za dalji rasplet u grupi, sobzirom da ce u Donjecku biti jebeno.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Layzick View Post
                                Pa nisu masine ljudi,uzmi ti pretrci za narednih 15 dana oko 55 kilometra plus dnevni treninzi,ljudsko telo ne moze da izdrzi taj tempo.
                                Много је 5 мечева за 15 дана истина.

                                Originally posted by Heartbreak View Post
                                Ne ocekujem ja da oni budu nepobedivi i nadmocni nad protivnikom, ali u utakmici lige sampiona gde igras mec sa jednim konkurentom za dalji prolaz plus na svom terenu zaista sam ocekivao bolju igru. Ambicija kluba je svakako prolaz dalje, tako da se mora igrati bolje.

                                Da se razumemo, ne pljujem i ne krivim nikog, samo sam zabrinut za dalji rasplet u grupi, sobzirom da ce u Donjecku biti jebeno.
                                Ја лично кривим стручни штаб, у оваквим ситуацијама потребна је већ ротација играча, водимо против Роме 3:0 на полувремену а Карера прави прву измену у 77 минуту и то мења играча који је најмање играо у тих пет мечева Матрија, затим Маркизија у 77 и убацује Асамоу који је планиран за меч са Шахтјором да игра целу, који нам је к требао Асамоа у том тренутку на терену, могао је културно да гурне Погбу или Маронеа, Ђакеринија, па и Ислуа ако нема баш кога и он може да одигра централног везног и онда на крају вади Де Ћељеа и убацује Погбу, е Де Ћељеа који после Матрија има најмање минута у ногама од стартне поставе у тих критичних пет мечева. Има ли ту резона? Само нешто шпицеве ротира, док Видал није одмара ниједну утакмицу, могао је лепо да га на полувремену против Роме извади ценим да Погба, Ђакерини или Мароне не могу толико лоше утицати на игру да на домаћем стадиону примимо три гола од онако лоше Роме. Укратко тако некако...
                                Што се тиче пролаза даље мислим да ћемо прескочити Шахтјор, пресудан ће бити бод у Лондону, не верујем да ће они победити Челзи тамо а исто тако сам сигуран да нећемо изгубити од Шахтјора у гостима, а ни да нећемо добити, као и да нас Челзи неће добити на Јјувентус арени, све то уз две победе над Данцима имали би 10 бодова (са ремијем са Челзијем, а у бољем случају 12, то би било доста за пролаз даље).

                                Comment

                                Working...
                                X