Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ono sto je istina jeste da je Wenger takticki mnogo tanak. Danas ako nadjem vremena objavit cu ovdje jedan odlomak iz Henryeve biografije
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ono sto je istina jeste da je Wenger takticki mnogo tanak. Danas ako nadjem vremena objavit cu ovdje jedan odlomak iz Henryeve biografije

      Comment


      • Ne provociras svojim misljenjem vezanim za Arsenal, vec time sto kazes da smo smesni.. Meni je to, iskreno, uvreda, ne znam za ostale.. Sa druge strane, nadji bilo koji moj post u kojem te ismevam.. Cak sam te u jednom i podrzao vezano za Ozila.. Nije lepo da generalizujes i trpas sve u isti kos...

        Comment


        • Originally posted by PRINCE View Post
          Spoiler
          Evo to je to, gdje kaze da Wenger uopce ne proucava druge timove, te sa takvim pristupom je uspio da se posprda s ligom 2003.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • To što je nešto uspeo 2004. je davna prošlost i sa potuno drugim tipom igrača.

            Mnogo, mnogo se razlikuje Arsenal poslednjih par godina od toga.

            Kad su tu bili Van Persi, Nasri , Fabregas itd, i tad i je falilo kvaliteta, a ovo danas po meni ne može da se poredi čak ni sa tim periodom.

            Jednostavno mora da se promeni pristup ako se želi da Arsenal DANAS bude konkurentan u samom vrhu.

            Da li je to do Wengera ili nekog iznad, verovatno nikad nećemo saznati.

            Ni sam ne znam sta bih radio da vodim klub... sa jedne strane Wenger - legenda u svakom smislu, sa druge ovi rezultati...

            Comment


            • Meni je cudo kako on uspijeva bez proucavanja drugih timova da drzi klub u Top4 tolke godine sa limitiranom ekipom
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Ako je uspeo da te ubedi da je to cool i da treba da se raduješ tome, onda je još veći majstor

                Comment


                • Ma ne radujem se, interesuje me sta bi bilo kad bi ih fakat proucavao.

                  Njegova filozofija je takva da njegov tim ako igrq svoju igru pobjedit ce, osim ako se na suprotnoj strani ne nalazi Mou i to je to. Da se barem on posveti drugim timovima, ili barem zaposli asistenta koji ce to za njega raditi...
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ne znam da li je neko video, ali se prilicno spominje Lasana Diara.. On je slobodan agent sada, valjda...

                    Comment


                    • Originally posted by Dimitrije View Post
                      Ne provociras svojim misljenjem vezanim za Arsenal, vec time sto kazes da smo smesni.. Meni je to, iskreno, uvreda, ne znam za ostale.. Sa druge strane, nadji bilo koji moj post u kojem te ismevam.. Cak sam te u jednom i podrzao vezano za Ozila.. Nije lepo da generalizujes i trpas sve u isti kos...
                      Pogledao sam tvoje postove unazad, bio si korektan, a i jedini si se donekle složio samnom. Bio sam iznerviran reakcijama ostalih i zato sam napisao ono za taktiku. Nisam trebao jer ima i korektnih ljudi koji se u upuštaju u struku, na stranu moje mišljenje o tome, ali stvarno je delovalo uvredljivo. Kada sam otvorio polemiku o tom igraču, očekivao sam konstruktivnu razmenu mišljenja, a dobio sam odgovore tipa: "ha, ha, ha, šta sve ovde neću pročitati" ili "e ne verujem...", a u najboljem slučaju post o tom igraču šta je nakad bio, a ne šta je sada. Lošu formu i ne zalaganje niko nije spominjao, osim tebe, ispalo je kao da sam neki retard koji se ni zrno ne razume u fudbal.

                      Pročitao sam Stadionsku groznicu od Nika Horbija, tamo ima mnogo zanimljivih priča o psihologiji navijača Arsenala. Zapamtio sam dve stvari. Prva je da sve te navijače privlači bol koji im nanosi taj klub. To znam i po sebi, nikad ne bih mogao da počnem navijati za klub koji pobeđuje. Arsenal volim jer su večiti luzeri i maštam da vidim kako ti luzeri osvajaju Sveti gral (Ligu šampiona) prvi put u svojoj istoriji, a onda i drugi put i treći, posle svih ovih bolnih godina bez trofeja.

                      Druga stvar je da Arsenal u svojoj istoriji nije imao glamuroznih igrača do one nepobedive generacije sa Anrijem, Bergkampom, Piresom, Ljungbergom i ostalima, ali realno samo je Anri među onim najvećima, zato navijači Arsenala vape za takvim igračima, pokušavaju na silu da prave zvezde, čak su nekog lika stavili na naslovnicu neke knjige koji je igrao samo godinu dana kod njih jer je važio za glamuroznog igrača, jer Arsenal nije glamurozan klub kao Man Utd ili Liverpul. Jbg ja bih prvi voleo da Mesut kao glamurozan igrač to prenosi na teren, ali on se izdrkava, ne trudi, a tek je došao u klub. I ne postoji čaroban štapić koji će to promeniti. Ja u glavi imam sliku Tijerija Anrija koji je bio golgeter, a leteo je po terenu, trčao, borio se, uklizavao.
                      Last edited by goku; 18-09-14, 18:46.

                      Comment


                      • Imao je Arsenal glamurozne igrace u svojim redovima i pre 90-ih. Klif Bastin, jedan od najboljih predratnih igraca, bio je miljenik legendarnog Herberta Cepmena. Graciozni veznjak Liam Brejdi, mozda i najbolji irski igrac ikada, uspeo je da ostane zapamcen i na kontinentu. Legenda Serverne Irske i uopste britanskog fudbala, jedan od najboljih golmana ikada - Dzenings, on je bio toliko omiljen da mu je zaboravljena proslost koju je imao u Totenhemu. Jedna od retkih stvari koju su ljudi zamerali Seru Alfu Remziju je sto nije zvao Radforda koji je pre 50-ak godina bio svrstavan u najbolje napadace sveta. Toni Adams se moze svrstati medju zvezde 90-ih ali je on dosta ranije krenuo. Sve su to legende Arsenala, igraci koji su u svoje vreme bili jako voljeni i praceni od strane javnosti sirom Engleske, pa i Evrope.

                        Naravno, igraci koji su dosli nakon pocetka Vengerove ere, uz Bergkampa, jesu krem istorije ovog kluba, ali ne smemo zaboraviti da je crveno-beli dres kroz istoriju nosio ne tako mali broj nadaleko poznatih zvezda.
                        Last edited by Bogi; 18-09-14, 19:19.

                        Comment


                        • Mene sad zanima kako ce Venger da se brani od Agbonlahora.. Bice ista prica kao sa Obamejangom...

                          Comment


                          • Pa dobro ne bi bilo prvi put da nam Agbonlahor presudi

                            Sto se tice povreda:
                            -Monreal nece igrati (taman se oporavio Gibs, njih dvojica izgleda rade na smenu)
                            -Debusi, ne zna se da li ide na operaciju, ako ne ide 6 nedelja ako ide 3 meseca out
                            -Sanogo nije spreman takodje
                            -Flamni, Cambers i Jack spremni

                            Nadam se sutra da cemo da se trgnemo, jer realno nismo jednu dobru utakmicu odigrali od pocetka sezone. I ove sto smo pobedili Palas i Besiktas je bilo na misice.
                            sigpic

                            Comment


                            • Gledao sam opet utakmicu protiv Sitija, takodje i danasnju konferenciju i mogu skromno da zakljucim da mi formaciju nemamo.. Provi Naftasa Remzi je igrao ,,laznu desetku" ako to uopste postoji.. U odbrani je uvek bio na nekih 30-40 metara od svog gola, a u napadu nije ucestvovao u organizaciji vec je cekao loptu kod sesnaesterca.. U nekoliko navrata se izvlacio na krilo kako bi pustio Mesuta u sredinu... U drugom poluvremenu ove utakmice se Ozil i popravio na ustrb Remzijeve igre.. Mislim da i njega ova formacija gusi jer ga protivnici bolje brane i ocekuju da ce tu biti.. Sa pozicije zadnjeg veznog, on je mogao da utrcava i tako pravi visak.. Cak se i Ozil vracao vise u odbranu od njega u gore pomenutoj utakmici.. Ako nista, barem je smetao Debisiju...
                              Venger je na konferenciji rekao da Ozil ima apsolutnu slobodu da bira kako ce i kuda igrati u napadu, a dato ovlascenje se pogotovo vidi u igri Sanceza.. Mislim da ovakav nacin igre pravi totalan haos pre svega u odbrani kontra napada... Zadnjih godina smo to jako lose radili, a sada je jos gore... Jedina svetla tacka je brzina i zelja Sanceza da pomogne... On je odigrao 8 utakmica za redom i pitanje je koliko moze da izdrzi u ovom tempu.. Takodje, mislim da bi Remziju pauza od jedne utakmice savrseno odgovarala da povrati onaj zar u svojoj igri, a Kazorla i Ox ponovo da zauzmu mesto u startnoj postavi...

                              Comment


                              • Izasli su novi finansijski rezultati zakljucno sa 31. majem ove godine. Kasnije cu se malo vise posvetiti tome, ali trenutni hajlajt je da se obrnulo preko 300m funti
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X