Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tebra, ako nam nečeg ne fali, ne fali nam proračunatih faca u klubu. Od uprave do baštovana. Neka njega tako srčanog, makar ga čekali mjesec - dva da se oporavi, samo da nam se ne opameti i otpočne sa samopoštivanjem i kalkulisanjem. Takav je kakav treba biti, bilo za klub ili za naciju!
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment




    • Nase novo pojacanje koje ce odma na posudbu, vrlo vjerovatno da se desi.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post


        Nase jedino pojacanje koje ce odma na posudbu, vrlo vjerovatno da se desi.
        Mala ispravka.





        Inače pojavila se vest(mada to i nije novost) da Venger neće da plati 40mil funti, koliko navodno traži Lion, za Lakazeta...
        sigpic

        #WengerOut

        “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

        Come on you Gunners!

        Comment


        • sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Bar zna voditi loptu

            Comment


            • Originally posted by Dejan78 View Post
              Mala ispravka.
              Šta smo Granita sanjali, ne kontam?
              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

              Comment


              • Mora Remzi ove sezone da proigra, uzeo je #8, ofarbao se u zuto, ispunjava sve uslove da pokida. Salu na stranu, je l' mislite da bi Venger mogao da se vrati na onu formaciju 4-1-4-1 sad kad ima Xhaku?

                Comment


                • Originally posted by Dimitrije View Post
                  Mora Remzi ove sezone da proigra, uzeo je #8, ofarbao se u zuto, ispunjava sve uslove da pokida. Salu na stranu, je l' mislite da bi Venger mogao da se vrati na onu formaciju 4-1-4-1 sad kad ima Xhaku?
                  Odavno bi mi igrali 4-3-3 da nije Ozila u ekipi! Ovako, nista od tih varijanti sa pojacanim veznim redom ne dolazi u obzir. Ozil je prosto igrac oko kojeg se gradi sistem, u suprotnom ga moras prodati. Bas kao sto je i Sesk bio u Arsenalu. Dakle, jedina promjena moze biti u smijeru 4-3-1-2, ali to ce se tesko desiti. U svakom slucaju, Mesut mora iza napadaca!
                  " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                  Comment


                  • Originally posted by Arsène Wenger lično View Post
                    Odavno bi mi igrali 4-3-3 da nije Ozila u ekipi! Ovako, nista od tih varijanti sa pojacanim veznim redom ne dolazi u obzir. Ozil je prosto igrac oko kojeg se gradi sistem, u suprotnom ga moras prodati. Bas kao sto je i Sesk bio u Arsenalu. Dakle, jedina promjena moze biti u smijeru 4-3-1-2, ali to ce se tesko desiti. U svakom slucaju, Mesut mora iza napadaca!
                    Ta varijanta 4-3-1-2 se nekako namece, Xhaka u liniji ispred odbrane, Ramsey i Santi/Elneny/Wilshere na sredini i Mesut iza napadaca. U napadu i nemamo neke mogucnosti da biramo.
                    "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                    Dakle, ti si portir!

                    Comment


                    • Hajde da pretpostavimo da Arsenal neće imati više pojačanja ( ali ni odlazaka ) ovog ljeta. Svakako mi je muka od " provjerenih " špekulanata. Elem, kako bi to mogao i trebao izgledati prvi tim Arsenala za narednu sezonu, s obzirom na roster koji trenutno imamo?

                      GK - Čeh i Ospina, bolje ne treba, a realno i ne može. Ne znam da je Arsenal u novijoj istoriji imao bolji golmanski duo.

                      RB - Belerin i Dženkinson.Belerin je eksplodirao predhodne sezone, a potvrda tome je i činjenica da je jedini naš igrač koji je ušao u PL tim sezone. Malo da popravi defanzivu i grabi ka najboljem u svijetu na toj poziciji. S druge strane, Karl se dokazao u WH-u, igrao odlično, bio standardan, stabilan, pouzdan, pa se povrijedio. Od malih nogu navijač Arsenala ( iako irelevantno ) i odličan back up za Hectora. Biće prilike da zaigra.

                      CBs - Kos kapiten, pa svi ostali. Nekoliko puta sam naglašavao, Mert nije čovjek fizički sposoban da igra za Arsenal. Prosto je prespor! Oduvijek! Naša je linija odbrane visoko, a on redovno ispada i mislim da je kranje vrijeme da ispadne i iz prvog tima. Sa njim, ma ko da igra, nismo ozbiljni konkurenti za titulu. Gabriel je nekako sirov, neobrađen, treba mu vremena, i pitanje je hoće li se adaptirati. Problem je i jezik, tj. komunikacija sa saigračima. Nisam optimista. E, Čembers je druga priča. Vjerujem da će izrasti u vrhunskog štopera ( ne beka, nikako ) i da mu za to neće trebati više od 2 sezone. Super! Ali nama štoper treba odmah sada odmah! I tu gori! Godinama! Ne izgleda kao da će neko doći, pa je moj pik za partnerstvo sa kapitenom baš mladi i neiskusni Čembers. Od prve utakmice, prve minute!

                      LB - Monreal i Gibs. Monreal je opravdao ukazano povjerenje, i baš kao i Ozil ono forsiranje igranja po krilu, iskoristio svoju epizodu na poziciji štopera. Ne ponovilo se, ali se lijepo odrazilo na igru na njegovoj prirodnoj poziciji. Nakupio se samopouzdanja, pa se to odrazilo na dobre momente i u ofanzivi. Lijepi ubačaji. Previše oprezan nekad, ali zato pametan. Gibs je meni bio i ostao drag igrač i ja i dalje tvrdim da je veći potencijal od konkurenta, ali jbg. Njemu treba zdravije i sigurnije okruženje od onog koje imamo da se potpuno ostvari, tako da, sjedi i čekaj šansu. I Monreal je svoju tako.

                      DM - Xhaka, Le coq. Pozicije koje nama gore već, evo deceniju, jesu CF,DM,CB2. Duboko sam ubijeđen da je dolaskom Granita jedan od 3 najveća problema riješen. Čovjek je mašina i ludak! A zna i s loptom. Prvi izbor bez razmišljanja za pomenutu poziciju i igrač koji će napokon dati tu dugo traženu čvrstinu u vezi. Le Coq je eksplodirao pa stao, pa sad niko ne može pretpostaviti u kom će smjeru. Mene malo plaši da bi nekonstantnost igranja mogla da ga uništi kao igrača, ali se nadam da neće. Onako kako je znao igrati, odličan back up na poziciji.

                      CMs - Santi, Jack, Rambo, Elneny. Počeću od egipćanina, jer je komotno mogao i na predhodnu poziciju, tj. vjerovatno hoće ukoliko Le Coq ne pokaže da se može nositi sa izazovima konkurencije. Čovjek se adaptirao za dvije sedmice. Ne u smislu da se prilagodio, već u potpunosti adaptirao i odigrao sasvim solidno ostatak sezone. Izgleda veoma pouzdano, poput Artete, samo bez nuspojava. Santija sam, još dok se vukao po krilu i ponekad dobijao prilike na poziciji organizatora, ja prekrštavao u CMa, koliko god da je tada izgledalo sumanuto toliko niskog igrača staviti staviti na tu poziciju. On je načinom kretanja nagovještavao da bi mogao igrati više nazad i, gle čuda, to se i dogodilo i čovjek razvalio. Ne vjerujem da će ponoviti onako nešto, niti mislim da je njemu mjesto u prvih 11 zagarantovano, prije da će tu biti konstantne rotacije svih konkurenata. Jack W. je igrač predodređen da bude u prvom timu, i, sastavi li tri mjeseca bez povrede, to će i biti tako. Ako on uđe u formu, rotiraće se samo preostala trojica. Kapiten svih kapitena ( u najavi još uvijek :P ) ! Remzijevu igru je neko lijepo opisao nedavno. On može, i jedino tako, igrati ako mu se da sva sloboda na terenu. Free rola takoreći. Trči kao manijak, zna svašta s loptom, ali zna i da upropasti svašta i to ono školski, tj. početnički. U ozbiljnom timu ne bi trebao biti dio početnog sastava. U superozbiljnom timu, koji ima viška jednog igrača, pa daj Ramba nek igra kako mu volja, e tu će da napravi razliku, ozbiljnu razliku! Eno Vels! Elem, Santi i Wilšir za početak, pa ćemo vidjeti šta ćemo.

                      AMF - Mesut Ozil. Centar svijeta! Vedri i oblači! Zidan kojeg nikad nismo imali. Rosicki koji to nikad nije stigao postati. Otac igre. Kad hoće.

                      Napadači ( ne smijem ih klasifikovat po pozicijama, smiješno izgledamo ) - Alexis, Žiru, Ox, Teo, Iwobi, Kembel, Gnabri. Ako je Mesut otac, onda mu Sančez dođe nešto ko bogotac! Njega se ne dira, kakva god da je formacija! Eno ga vileni po Americi, sav izubijan, al nije džaba - momčina opet najbolji! Jašta! Pa neće bit Mesi. Il onaj ciganski špico što igra s njim u onom ciganskom klubu istočno od Portugala? A-a. Mi ako ne dovedemo napadača, realno, obaveza nam je igrati sa dvojicom naprijed, tj. sa Alexisom i Žiruom, gdje je prvi polušpic sa velikom slobodom kretanja, a Žiru targetman, jer to zapravo najbolje i radi - smiruje lopte za saigrače! Šalu na stranu, mislim da u ovakvoj formaciji ne izgledamo ni malo loše, naprotiv. Igrom sa 2 napadača napokon bi iskoristili puni potencijal obojice Alexisa i Žirua! U tom slučaju, ja pojma nemam gdje će ovi ostali. Kina? Posudba? Kom opanci, kom priglavci.

                      Potencijalne one koji bi sa posudbi ušli u sastav nisam spominjao u eventualnoj konkurenciji, ali recimo da bi Toral mogao da uleti Mesutu na poziciju za one kup utakmice ili kad nakon 4 meča izborimo osminu finala lige šampiona ( how yes no ). Uzgred, Ox bi od svih gorepomenutih napadača jedini mogao igrati i u vezi, ako se, naravno, sabere i fokusira na fudbal.





                      p.s. Brz oporavak želim, Deni o Velbeče, napadaču bolji od svih ovih s kojima smo bili heavily linked ovog ljeta!
                      " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                      Comment


                      • Xhaka i Wilshere ispred Kokelana pa dal ste bre vi ljudi normalni ...
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Sokantan trasfer

                          http://www.arsenal.com/news/news-arc...-japan-forward

                          Done deal.

                          Kakav transfer, najjace pojacanje defitinivno
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Jel gledao neko nekad ovog lika ?
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Jesmo Gangaro, pratimo J League vise nego PL. novi debeli Ronaldo u najavi.

                              Ima gore nakav klip, ja ga nisam ni pogledao. Vidio mozda nece krace iskecke kako daje go, al to je i Mijaci radio, pa sad vise ne znam ni dje taj lik.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Neću da pljujem lika kog nikad nisam gledao al ono po mom očekivanju doveden je backup napadač , očigledno je maneken zakupio Wengericino poverenje ovim partijama na EP. Meni je i dalje prioritet taj centralni bek i mislim da se tu treba pljunuti kinta .
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X