Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Možda više subjektivno volim Carricka, ali ne postoji dileme za mene ko je Mr. Manchester United.
    Najbolji igrač kojeg sam gledao i bez dileme najbolji igrač Manchester United u poslednjih 25 godina. Bez ikakve dileme najbolji fudbaler koji se rodio na Ostrvu, a da sam ga gledao, by miles.

    Čovek koji je nosio, kontrolisao i davao ton igri.

    Znam bukvalno sve tribute-e, i sve izjave i poznatih i manje poznatih fudbalera o njemu, ali bih najpre iskoristio ono što je izjavio Bobby Charltona.
    "Paul Scholes najbolje sažima sve ono što je lepo u fudbalu"
    Hari Rednap je izjavio da je on igrao fudbal pre 20 godine kojeg niko na ostrvu nije bio svestan.
    Luiz Nazario da Lima Ronaldo je Scholes Fenomen.
    Pele da bi dao mnogo više golova da je igrao sa njim.
    Xavi (a vala i Xabi) da je to za njega najbolji veznjak u poslednjih 20 godina, da mu je to uzor i da jedino u karijeri žali, nakon svih trofeja, što nikad nije igrao sa Paul-om.
    Za mene su upravo Xavi i Scholes fudbal. 2 fudbalera koja su potcenjeni a u istovreme verovatno 2 najuticajnija fudbalera koje sam gledao.


    Jedino što mogu da kažem da za mene fudbal nikada neće biti isti sport od momenta kad se povuko Scholes. I pitanje da li bi bi mi bila stvorena ta fascinacija ovom igrom, ta želja da analiziram i pratim fudbalske zakonitosti na terenu dok gledam fudbal, da nije bilo Scholesa.
    Bez ikakvog preterivanja mogu da kažem da ne postoje 10 današnja fudbalera, koje bih privhatio U PAKETU, za jednog Scholes-a.
    Samo možda neku mešavinu Kroosa i Modrića, što je zapravo i bio Paul.

    S vremena na vreme, pustim da se prisetim kako je igrao. Uvek sam na ivici suza, manje zbog nostalgije, više zbog fascinacije...

    Manchester United nikad neće igrati taj fudbal bez Scholesa. Što kaže Shevchenko, kad on igra, on pali igru na prekidač.

    Čovek čija fudbalska inteligencija i moć da saigrače čini boljim vredi više nego zilion driblinga. Igrač koji je svojim delovanjem kod izvodjenja samo auta vredeo milione. Fudbaler koji je pokazao svetu da sposobnost dodavanja u fudbalu nije samo da se pogodi tačka A u milimetar, već kako, kada i u kojoj meri to može da anticipira protivnik.
    Fudbaler čije lopte duge 60,70 metara su igrači poput Wes Brown-a mogli da primaju po sred cevanice ili kostobrana kao da imaju najbolji first touch na planeti.
    Fudbaler za kojeg bi novonastalima cenama, moralo da se ide u federalni trezor na štampanje nekih triliona.


    Shy and Quiet off the pitch but always Genius on it. Quite simply one of the best that played the game ... Simply, Scholes.

    https://www.youtube.com/watch?v=z5I4tYHP2fw
    Last edited by Busby Babe; 22-09-17, 01:51.

    Comment


    • Covek je prava legenda. Secam se kada sam pre 11 godina poceo aktivno da pratim i navijam za Mutd, uvek i svaki put bih se divio njegovim loptama koje su kao da imaju oci. Fenomenalno kretanje i vizija igre, sut, pas, ma sve. Drago mi je da sam imao prilike da gledam njega i Giggsa i uzivam u njihovim igrama. Uvek ce imati posebno mesto u mom srcu. Beskrajno im hvala za sve sto su doprineli klubu i sto su tu bili od pocetka do kraja njihovih karijera i uvek bili na vrhunskom nivou

      Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

      Comment


      • Ma nikad vise takav igrac, ne moze se ni napisati rijecima kakav doktor fudbala. Onaj ko nije volio da gleda Skolsa nevezano dal voli Utd ili ne taj se nije razumio u fudbal...

        Takav genijalac ali da nije umio da uklizava to je bilo sou za gledati, cak se i Fergi uvijek nasmijao kad Skols promasi tajming kod klizeceg. I to je jedna od stvari koje cu pamtiti.

        Tek sad kad se vidjela dominacija Barse sa Cavijem/Injestom i Reala sa Kros/Modric tandemom i neki navijaci Utd su svjesni sta su imali, Skols/Kerik tandem, bas uhvati sjeta kakav tandem i kontrola sredine terena


        Miki28
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • A tek Polovi spektakli od golova. Kad mu sedne kako treba i zategne cepanje mreže je neminovnost.

          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • "He's a happy guy and he's working extremely well. I'm very pleased with his attitude." - Mourinho on @Martial_9. #MUFC #FridayFeeling

            Mourinho on Martial, "I see a great improvement in the person, I see an improvement in the body language, I see a happy player."
            Last edited by nine33; 22-09-17, 14:11.
            Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

            Ljuba Tadić.

            Comment


            • Jbt u sledecih 7 utakmica 6 puta smo gosti, samo docekujemo Palas u ligi.
              Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

              Ljuba Tadić.

              Comment


              • Raduje me izjava Moua oko Marsijala, verovatno napokon ga ceka nekoliko vezanih startova u PL, sto je sjajno kad se vidi u kakvoj je formi

                Comment


                • Manchester United

                  Jos uvijek se ne zna koliko je Pogba out... Sto se Marsijala tice, ovo je prvi put da ga je bas pohvalio tako da vidjecemo. Nek nastavi Toni sa ovakvim partijama pa cemo lako, konstantnost je sad najbitnija.



                  Miki28
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Sutra ne verujem da ce dobiti sansu od starta, vrv Mata, Miki, Rash i Lukaku 4ka u napadu.
                    Matic i Felaini ili Kerik, mada ne verujem jer Kerik je odigrao svih 90 minuta protiv Burtona, a izdominirao bas i hteo bih da ga vidim u tandemu sa Maticem, ali veoma tesko da se desi.

                    DDG
                    Valensija Baji Dzons Blind
                    Matic Felaini
                    Miki Mata Rashford
                    Lukaku

                    Sautempton se bas muci sa napadom na pocetku sezone, jedva 4 gola su postigli u PL, i ispali iz Kupa od Vulverhemptona, sa prilicno jak sastav. Gle sad kad udaru na nas
                    Last edited by Ser Gagi; 22-09-17, 14:56.

                    Comment


                    • Ma novih 0:4 u najavi
                      Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                      Ljuba Tadić.

                      Comment


                      • Originally posted by Ser Gagi View Post
                        Raduje me izjava Moua oko Marsijala, verovatno napokon ga ceka nekoliko vezanih startova u PL, sto je sjajno kad se vidi u kakvoj je formi
                        Nista cudno. Pohvalio ga je i na pripremama kako dobro radi i ima fokus. Prosle sezone videlo se da je u problemu i sa glavom i formom najvrv zbog sage sa onim zenetinama a mozda i zbog broja. Igrao je jako lose i zato i nije dobijao vecu minutazu. Sada je drugacije.
                        Drago mi je sto je reagovao pozitivno i sto hoce da se bori i igra jer mogao je kao Depaj da trazi transfer i ide dalje ali to je i razlika izmedju njih. Ima jos dosta aspekata igre koje treba da popravi pa da bude starter ali ako radi bice nesto.

                        Ispada da ga ipak Mou ne mrzi kao sto su ovde neki potencirali...
                        Last edited by mikisavic89; 22-09-17, 15:32.

                        Comment


                        • Toni brat novi Solsker
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Hahahahah kakva fotka i status...
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Pre 25 godina jedan bajson je debitovao za ovaj klub.

                              Spoiler
                              sigpic

                              Comment


                              • Bio je bajson dok nije progovorio (tj dok ga nisam cula prvi put ) i dok se nije ozenio sa onom specenom ....
                                Al sta ce... nije on kriv... bio je veliki igrac, naravno i miljenik...jedan od..

                                tt sa A5 u inat Mi6
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X