Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko mu rijec ne bi rekao da prvi nije dosao i rekao da ga to nervira i kako bi se osjecali mi da neko pise Filip kao Villyp, to je toliki nonsens da nemam rijeci. Znam ja odlicno da se u Hrvatskoj pise izvorno, odnosno da se pise kako se pise na engleskom, ali to opet nije izvorno, kad bi pisali izvorno za svako podneblje, odnosno za svaki jezik na sta bi to licilo?
    sigpic

    Comment


    • Pa dobro, rekoh već da mislim da ne zna da se kod nas tarnskribuju strana imena i nazivi.
      A jel i kod vas tako?
      Last edited by miloolja; 08-06-16, 23:12.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Dobro što ste napali Legolasa? U Hrvatskoj se ne piše kako se čita, već izvorno...mada stvarno ne znam kako bi napisali Dementijeva, sumnjam da bi na ruskom, uostalom i Rusi svoje prevode na latinični za zapad, a mislim da se i u BiH takođe piše u originalu. Čovek možda ne zna da se u srpskom to ne radi, tačnije da se piše kako se izgovara, e sad to što mnogi ovde ne znaju kako se izgovara, to je već drugo, pri tome ne mislim konkretno na novajliju, već i na sve druge. Pa po tviteru svi pisali ovih dana Gren ili Gran Slem... ali to su neke druge teme.

        Marli što si nervozan? Čita se Baji.

        Niste mi odgovorili za Pogbu.
        Niko ga ne napada, ali on je prvi rekao da ga to nervira kako se piše kod nas. I inače takav je stav kod Hrvata po tom pitanju. A što spominješ BiH, ja sam iz Bosne i mi koji učimo srpski pišemo kako se govori i obrnuto, Hrvati kao oni u Hrvatskoj, u bosanskom tj. kod Bošnjaka nisam baš siguran ali mislim da ide i jedno i drugo. U svakom slučaju ni u Bosni se ne piše 'u originalu', bar kod Srba.

        Comment


        • Totlano se bespotrebno razvila rasprava, jer je nekoliko vas skočilo na na ono što je napisao, a samo sam htela da kažem da iako je burno reagovao, možda sve uradio iz neznanja. Pomenula sam BiH jer čoveku piše da je iz Tuzle... i totalno je glupo ovo dalje širenje priče i teranje maka na konac.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ne naravno, mi sad imamo dva nova slova Ś i Ź, bez ovog drugog se i moglo mozda, ali ovo prvo mi valja, jer ja u zivotu nisam rekao sjutra, predsjednik, sjedi ili sjekira, vec iskljucivo śutra, preśednik, śedi i śekira. Isto kao sto nikad nisam govorio djevojka, vec đevojka ili ponedjeljak, vec poneđeljak, nikad gdje si, uvijek đe si, kad ovdje pisem dj to je po automazitmu đ. E poceli su da jedu da ne kazem sta sa ubacivanjem nekih stranih rijeci, engleskih prije svih sto mi je potpuno glupo i nepotrebno, ali ovo ś neka su ubacili. Potpuno mi je nenormalno da ne mogu da napisem nesto sto izgovorim, sad to mogu. Ali transkripcija imena je ostala, glupi DM je cini mi se kad su gostovali Englezi pod Goricom izbacili zvanicni sastav obje ekipe i sprdali se kako mi prevodimo imena njihovih fudbalera
            sigpic

            Comment


            • Za Olju, jos je Di Marzio jedan od njih koji su javili

              Reports in Italian media that Real Madrid have contacted Paul Pogba's entourage to sound him out about a move
              Also being reported by @carlolaudisa that Madrid are readying a €120m offer for Pogba. Zidane wants him and Pérez is ready to take action.
              sigpic

              Comment


              • Ništa nervoza Olja. Samo mi je muka od nebitnih diskusija da ne kažem nešto gore.

                Pogba. Hmm lagano bih pljunuo 70, 80m za njega. I znam da ce da se pojavi neko ko će reći to njegova desna noga.
                Samo sto nema ništa od toga bar još 3, 4 godine.

                A ovo za pravopis u Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori je najveća moguća glupost! Ali u to tek ne treba da ulazimo. Kapiram da bi 30 ljudi bilo banovano.
                Last edited by l1m4r; 09-06-16, 05:31.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                  Niko ga ne napada, ali on je prvi rekao da ga to nervira kako se piše kod nas. I inače takav je stav kod Hrvata po tom pitanju..
                  Ne. Meni je apsolutno histericno to srpsko pisanje stranih imena kako se izgovaraju. Srpski jezik mi je gro smjesan i inace (bez uvrede) i zvucniji od hrvatskog. Mene da sjednes s par Srba i da pricamo neke random teme briem da bi dobio batina za 15 minuta jer se ne bi mogao prestat smijat. Srpske komedije su mi najjace, Andrija i Andelka kad su na tvu cijela me ulica cuje kako se smijem, ne toliko zbog viceva i zajebancije nego zbog izgovora, jezika, izraza, naglaska.

                  Sjedni me na neki stand up necu se nimalo nasmijat, stavi me da gledam neku random srpsku emisiju vristat cu. Mislim jebote kod nas mrkva kod vas šargarepa

                  Bio je prije par godina kod vas neki klip, sprdnja na olimpijadu, neki lik plivao u malom bazencicu, spadnu mu gace, cujes komentatora ZAUZIMA KROZ ČMAR . Sta je smjesnije? To ili hrvatska verzija koja bi isla udahnuo je kroz guzicu

                  Ispricavam se na offtopicu, ali vi Srbi ste presmijeh narod i jezik vam isto.

                  Comment


                  • Samo za HJ

                    Prosinac, studeni, listopad, rujan i tako dalje. Zrak i ono kao... Vi nama i mi vama. To je to. Smešni međusobno.
                    Originally posted by Vladan
                    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                    :vinjaksmajli:

                    Comment


                    • Fjortoft

                      Re: Mkhitaryan

                      Man UTD wants to take him away from Arsenal. The Dortmund-player has the same agent as Zlatan....
                      Odlican igrac, ali mora bolje rjesenje za desno krilo

                      Inace Runi zakljucan u prvoj postavi, Zoze rekao da je preko deceniju najbolji igrac Engleske.
                      sigpic

                      Comment


                      • Zar vama nije jasno da je to isti jezik sa nekim manjim razlikama. Pa veca je razlika u jeziku izmedju Zagreba i Like ili izmedju Beograda i juga Srbije nego izmedju Beograda i Zagreba. Nego ova prica nema nikakvog smisla i ne vidim razlog daljeg pisanja na ovu temu.
                        sigpic

                        Comment


                        • Registrirao sam se nanovo posto ste me trajno banirali bez ikakvog pojasnjenja (pretpostavljam zbog ranijeg posta) da se zahvalim.

                          Niti sam imao lose namjere tim postom, niti je bio nacionalisticke prirode, u njemu nije bilo zle krvi, nemam nista protiv Srba i nisam ima zle namjere, ali eto posto me se ionako ima na picku odavno ovdje docekala se prilika. Hvala jos jednom na banu i uzivajte.

                          Jos jednom, post je bio samo zafrkancija, nista ekstremisticki ili nastrojeno protiv Srba i sprskog naroda, pozdrav.

                          P.S mogli bi malo popustit remen, prestrogi te, ako za najobicniju salu bez zlih namjera dajete ovako rigorozne kazne svaka vam cast. Uzivajte

                          Comment


                          • Nije mi samo nikako jasno Henryj zasto se stalno zalis u MU temi, mi te nismo banovali....nikada.


                            Last edited by miloolja; 09-06-16, 12:58.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Rasford najveca zvijezda, mora svaku da pocinje, broj jedan i na i van terena

                              http://www.manchestereveningnews.co....hford-11446816
                              sigpic

                              Comment


                              • Embolo close to signing for United.
                                http://www.20min.ch/wm2014/wm-momente/story/13247027

                                Nemam pojma jesu li i koliko pouzdani, ali se nadam da su u pravu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X