Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by bici View Post
      Ima ih koliko hoćeš.

      Smer A: Nagelsman, Poketino, Zardim, Bielsa, Ten Hag

      Smer B: Konte, Simeone, Alegri

      Smer C: Edi Hau, Rodžers, Sari, Galjardo

      Nisu bitna imena. Nego ne kontas poentu. Treba dovoditi trenere koje su sličnih razmišljanja. Uzmi smer A za primer. Poketino dodje. Krene sa svojom vizijom, dovodi igrače koji mu odgovaraju, razvija ih. Pukne posle dve godine. Šta je sledeće? Stiže Ten Hag npr. Da li njemu odgovaraju igrači koje je Poketino doveo. Da. Ne krećemo opet od nule. Nego nastavljamo. To je cela poenta.

      Jedini problem je sa smerom B, jer je nerealan. Vudvard jednostavno neće dovoditi igrače kakvi tim trenerima trebaju i nema poente ulaziti tu u dalju diskusiju.



      Dva najveća problema bi bila:

      1. I Alegri će da odjebe nakon 2 godine jer neće da gubi godine radeći sa Vudvardom.
      2. Ovaj tim apsolutno, ali apsolutno nije ni blizu onoga što njemu odgovara. Jednostavno neće moći da pokaže ono što zna.

      Ne znam što si toliko protiv Poketina. Na sličnom smo nivou na kom je bio Totenhem kad ih je preuzeo. Nema sumnje da će žestoko izdići ovu ekipu. Ne potpisujemo ugovor na 10 godina. Ima on itekako da pukne pod pritiskom posle nekog vremena. Ali će se kvalitet igrača svakako podignuti dosta. Nakon njega može neko bolji da nastavi posao.

      Treba biti realan kad pričamo o ovome. Bar ja vidim kakvo je stanje u klubu i kakvi su planovi ovih gore, i jednostavno se u ovakvim diskusijama moram prilagoditi tome i realnim rešenjima. Opet kažem, da ne bude da sam licemeran, bio sam i protiv Poketina i za Alegrija. Ali nakon onoga šta je urađeno Murinju i kako smo odradili prethodna dva roka, treba se malo osvrnuti nazad i pogledati širu sliku. Klub jednostavno nije pogodan za trenere Alegrijevog kova. Mislim da je sa Murinjom ta priča završena. Koliko god to bilo tužno.
      Imam protiv toga sto znam da se nece buniti i da ce prihvatiti sve sto mu Vudvord servira. A Vudvord ce da mu servira ove pizde instagramske, samo marketing i on ce mozda doci do top 4, ali sta nama to znaci? On je Venger iz Vengerove psolednje faze karijere, pa Venger je vodio Arsenal i svi su ga pljuvali i sprdali se, mi cemo to da postanemo znaci. Samo sto je i Venger bio sposoban da zapravo osvoji nesto, fudbal se igra zbog titula, trofeja, ne zbog top 4. Pritom Levi je tezak i naporan, odvratan covjek ali daleko bolji sto se fudbalskih pitanja tice od Vudvorda.

      O tom pritisku ne zelim ni da mislim, on je uvijek pucao po svim savovima i u Totenhemu kad su ga god pritisli novinari, sto se doduse nije cesto desavalo, da ne pricam o terenu dje tacno znas koje utakmice gubi, a koje dobija, ali pritisak za njega ce da bude katastrofalan u Mancesteru. Pritisak koji giganti kao Van Gal i Murinjo nisu mogli da izdrze, kako ce Poketino? E da i znajuci Vudvorda taman bi dao Poketinu psole pola godine novi ugovor na deset godina.

      Ja ne sporim da je on idealan za Vudvorda, jer jeste, problem je sto mi onda upadamo u tu pricu daj nam top 4 i to je to. Ok ako su nam to ambicije, vjerovatno i jesu ali kad neko ima takvu bazu i takvu finansijsku moc onda to ne bi niposto smjelo da bude tako. Da ne pricam da vise ne smijes u fudbalu nista da planiras za 10+ godina, nema toga, 3 godina pa nakon trece vidis dje si i zelis li da nastavis u tom smjeru.

      Pomenuo si Ten Haga, ja ga cijenim ali koliko je to njegova zasluga, je veliko pitanje. Ajaks ima sistem koji se uci od kad si dijete, mozda bi bas i Ole izgledao kao top strucnjak u Ajaksu. Naravno ne vjerujem da bi ni blizu ostvario rezultate kao Ten Hag ali bi igra bila tu, sistem, e sad je li on zasluga trenera Ajaksa je tesko reci stvarno.

      Bijelsa bi jebao Vudvordu sve po spisku, volio bih to da vidim, zato bih volio i Kina iako nije neki strucnjak ali bi ih rastrgao makar, kad je njega Kleverli uspio toliko da iznervira da ode da mu kuca na vrata bilo bi sjajno vidjeti kako bi maltretirao Pogbu, Rasforda i Lingarda. Taj rijaliti bih rado pratio i bio uz Roja svim srcem.

      Nagelsman i Roze sanse nema po meni trenutno, oni su u zdravijim sredinama i mogu da pucaju na to da urade nesto veliko u njemackom fudbalu. Mancester je toksicna sredina, ok puca ih sve sujeta i zele da upravo oni budu ti koji ce vratiti veliki Mancester Junajted tamo dje mu je mjesto ali je realnije da ih pojede pritisak jer se nikad u zivotu nisu sreli sa slicnim poslom.

      Zato je Alegri jedino rjesenje, ako Simeone nije dostupan, a nije. Dokazan je, zna kako da se bori sa pritiskom, zna kako da hendluje zvijezde, takticki je briljantan. Zabolje me za fudbal, zabolje me za Mancesterov put, to je utopija, neko treba da dovede u red te igrace, da dovede igrace koji ce da se bore, da im je fudbal prioritet, ok je, znam ja da nas vodi totalni analfabeta, pritom ne mislim na Olea iako i za njega to vazi vec na Vudvorda, ali ovo nikad nece biti fudbalski klub dok god menadzer ne bude taj sa jasnim ciljem i planom i da se stane iz njega. taj menadzer mora da bude kvalitetan i da zna posao naravno. Iza Murinja pa i Van Gala nisu stali, iako su morali i trebali, ali nije kasno da se stane iza Alegrija. Da mu se dovede jebeni sportski direktor koji ce da mu ispunjava zelje i da se covjek pusti tri godine da odradi posao. Pa cemo da vidimo dje smo. A siguran sam da bi bili mnogo konkurentniji nego pod Poketinom, jer posle tri godine Poketinove vladavine bila bi prica ovo je sistem, odlicno nam ide i sl.

      Ole je naivan, neznalica, mozda je mislio dobro ali nas je bas upropastio. Ni ovo sto ima nije sposoban nista da izvuce iz njih, mi igru nemamo, nemamo plan, imali smo ga i sa van Galom i sa Murinjom, ffs imao je i Mojzi plan kako zeli da igra i da mu izgleda ekipa, sulud ali je bio neki plan, pritom je bas, bas bilo nezobiljno uci ovako u sezonu. Ovo je bilo nedopustivo za ekipu iz Cempionsipa, ma kakvog Cempionsipa iz Lige 1.

      I da, mi sad svakako krecemo od nule, koga god da dovedemo. Mada i nula bi mozda bila ok, mi krecemo iz debelog minusa zapravo.
      sigpic

      Comment


      • Ko bi rekao da ćemo posle starog ličiti na cirkuzantski klub.

        Comment


        • Poketino ne zna gde udara, kamo sreće da ga uzme Mančester, Tottenham Hotspur bi se rešio ove bede u kojoj se trenutno nalazi i prodisao bi kao tim.

          Sem nemanja ideje u taktičkom i kadrovskom smislu, ipak je daleko najgori deo Poketinove "stručnosti" haos u svlačionici koji je direktna posledica nepostojećeg autoriteta.

          Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Poketino je jedan Totenhem doveo do finala lige sampiona,sta je predstavljao taj Totenhem pre njega,ko su bili Kejn,Vinks,Dajer,Tripije,Rouz,Dele Ali pre njega,niko nije hteo da pruzi sansu engleskom fudbaleru.

            Comment


            • Ed Woodward has rejected claims he influences @ManUtd recruitment: “There is a myth that we have non-football people making football decisions. I think that is insulting to the brilliant people who work on the football side in this club.”
              sigpic

              Comment


              • Well, of course it’s always.... I speak to Ed loads of times and we speak regularly and we’ve spoken so many times we do have a plan and we have made some decisions in the short-term would harm us but in the long-term would benefit us and that’s part of the plan, but results are always the main thing and we can move forward quicker with results and performances. I am sure we will get there. But there’s planning for the next transfer window and summer transfer window.
                Na kojim je drogama Norvezanin

                Come on Moyes, reveal yourself. It is not funny anymore
                sigpic

                Comment


                • Da United nema rešenje za duge staze ogleda se u stavu ostavljanja Olea u slučaju trijumfa nad ljutim protivnikom iz Liverpula. Šta jedna tekma, pobeda može u biti promeniti za dobrobit kluba na duže staze. Time poturamo probleme pod tepih i zamišljamo kako jedna vredna pobeda menja iz korena stanje u klubu.

                  Comment


                  • Kakav je majstor Di Marija,to je verovatno najveci minus u karijeri Van Gala,takvom majstoru da ne nadje mesto u timu,neverovatno. Unistio je Nicu, za 20 minuta dva komada im uglavio,drugi gol prava umetnost iz koje pozicije je lobovao golmana.

                    Comment


                    • Kakav crni Di Marija. Talenat neosporan, ali neradnik i bitanga.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ma kakav minus Van Gala, Di Maria nikada na tom nivou ne bi igrao ovde, videlo se da je ovde uvek igrao preko tukija. Neka ga sto dalje odavde.

                        Comment


                        • Izgleda da svi u Mancesteru od odlaska Fergusona igraju preko one stvari. Taj neradnik i bitanga je bio glavni igrac Real Madrida,on i Ozil su pakovali golove Kristijanu,pa da mu ne bi pokupili svu slavu morali su da lete iz kluba. Veliki igrac je Di Marija,ono sto on moze s loptom u Junajtedu mogu samo da sanjaju Pogba i druzina.

                          Comment


                          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                            Izgleda da svi u Mancesteru od odlaska Fergusona igraju preko one stvari. Taj neradnik i bitanga je bio glavni igrac Real Madrida,on i Ozil su pakovali golove Kristijanu,pa da mu ne bi pokupili svu slavu morali su da lete iz kluba. Veliki igrac je Di Marija,ono sto on moze s loptom u Junajtedu mogu samo da sanjaju Pogba i druzina.
                            Ocigledno ima neki drugi Di Marija za koga mi nismo svesni
                            sigpic

                            Comment


                            • Nije dobio pravu sansu u Junajtedu,kad je neko takav majstor onda mu samo kazes izadji i igraj sta hoces,krilo,plejmejkera a ostali ima da rade za njegove poteze. Nemoguce da je u Junajtedu zaboravio fudbal da igra a u Realu i PSG-u razvaljuje.

                              Comment


                              • Di Maria i Ozil da pokupe slavu C. Ronalda. Krv ti jebem, ovo je gore od price da je Ivanovic najbolji stoper reprezentacije iako je skoro celu karijeru proveo na desnom beku.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X