Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Miki28 View Post
    BB-u sve dirajte osim stopera, to je suvo zlato Utd. Nikad stoper nije kriv, uvijek spoljni i DDG[emoji3]

    Platili si ga 80 miliona, druze ako je ko imao stopera to je onda Utd. Za te pare se dovodi brutalan stoper, stoper koji ce biti novi Vidic a Megvajer je 3 klase ispod Vidica i moze da se prica koliko oces da su drugi krivi ali cinjenica da u dosta golova i Megvajer ucestvuje.

    DDG je vec dugi niz godina pusten na milost i nemilost odbrane i sigurno cu prije njemu vjerovat jer je decko u klubu dugo, koliko nam je samo valjao. Da mi Megvajer, Lindelof i druzina budu liseni kritike na racun De Hee mi je bas katastrofa a ta 2 nece donijeti bodova da igraju 20 godina koliko je taj golman donio. Svako od njih snosi svoj dio krivice, neko vise neko manje a imali smo itekako kikseva u odbrani i svako ima svoje mane
    Nemam ljubav za nase stopere, samo prezirem lazne narative, zloupotrebljavanje tim narativima da bi se pljuvali oni koji su laka meta.
    Sta sam netacno reko za Bisaku, i za Shaw-a? Inace Bissaku obozavam, ubedljivo najvise od svih u poslednjoj liniji.

    To sa parama je prica koja nas ne bi trebalo da zanima. Niti mi dajemo te novce, niti na cene treba gledati nominalno.
    Svaki stoper koji iole vredi bio te sezone bio prodat Unitedu za barem 60 miliona. Osim ako nekom istice ugovor.
    Takva je bila situacija, nasa urgentnost za stoperom, zbog registracije i zbog hemije bilo je pozeljno da bude Englez. Dokazali smo u prethodnim sezonama da te pozicije ne mozemo da resavamo nekim igracima koji nisu World Class, a pritom su i "stranci".
    U tom momentu mi bolje od Megvajera nismo mogli da dovedemo. Megvajer je odlican igrac, a mene te twitter mediokritetne price, na koje sami padnemo kad navijaci drugih klubova penave "700 miliona, 400 miliona, hahahah, kolko ste glupi". "Englez, glavonja, gle kakav je", jos ljudi samouvereno imaju takve agende, ne shvataju koliko je to glupo, ne samo iz fudbalskog ugla, vec je i sovinisticki i sa predrasudama.
    Na to ne zelim da se obazirem. Cena je bila visoka, ali za to nije ni kriv ni Megvajer, i ta cena je posledica prethodnih sezona koje su bile lose odradjene. Trziste i nasa urgentna situacija su dosta uticali na cenu, i jbg to je to.
    Vazno je da on dobro igra, da je dobar lik, i da se izborio sa jako teskom situacijom, da je pokazao karakter. Ne povredjuje se, ne gledam u pasulj kao sa Jones-om, Smallingom, Rojom i slicnima, da l ce stalno da bude povredjen itd.

    DDG nije golman za Manchester United. Mozda ce ti trebati jos vremena da to sam priznas sebi, i meni je dugo trebalo, kopkalo me je podsvesno godinama, ali nisam sebi zeleo to da priznam.
    Unitedu je primarno neophodan golman sa dobrom komunikacijom sa odbranom, autoritativan golman, koji ce da posmatra fudbalsku utakmicu i da vice i daje instrukcije poslednjoj liniji, koja stoji na 40 metra od svog gola dok napadamo. Da taj Bisaka sto brze nauci taj awareness, i da mu ne beze iza ledja, golman koji ce da oseti da AWB ima tu tendenciju i da ga upozorava u toku utakmice.
    Da bude dobar na ubacaje sa strane, da razmislja o tome sta njegovi stoperi blokiraju. Mi imamo golmana koji se kao starac iz Hemingvejovog romana upleo u sopstvenu mrezu, i tu je zamisljen, nista ga drugo ne zanima.
    Apsolutno tercijalno bitno je da l moze da odbrani nesto ludacki sa nogama. Od toga se ne zivi, od toga odbrana sistemski ne funkcionise dobro.
    Dobar je momak, hvala mu na svemu, ali ako imamo neke ambicije, jednostavno nije materijal za United.
    Nama bi jedan Kasper Schmeichel 10 puta bolje lego. Pa ne mora da ima neke vanzemaljske odbrane. Bolje da primis 4,5 gola vise u sezoni, time sto neces da imas golmana da skine nesto nerealno, ali da ti odbrana cele sezone ima komunikaciju, da je stabilna i da se oseca neka sinhronizacija. Time ces sa druge strane da ustedis 15 golova. Pritom ce ceo tim da ti bude sigurniji, a to se prenosi i na napad.


    "Svako od njih snosi deo krivice", to navijacima vazi kad bekovi i golman grese, a kad Lindelof i Megvajer pogrese, onda su samo stoperi krivi za sve, gori su po klub od Glejzera. Pa ne moze tako.
    Pritom nasi stoperi su vec godinu dana u dominatnoj manjini ti koji grese sto se tice odbrane. Te greske koje imamo su u 95 posto slucajeva tudje greske,, ili sistemska nefunkcionalnost naseg golmana, koji jednostavno ne oseca igru i meni je statista. On dozivljava svoj posao tako da je placen samo da se baci brzo, ispolji reflekse kad lopta ide ka njemu. Sto je najgore u poslednjih 2 godine, i te stvari ne radi dobro, prima neke pacerske golove.
    Last edited by Busby Babe; 19-01-21, 22:10.

    Comment


    • Originally posted by Miki28 View Post
      BB-u sve dirajte osim stopera, to je suvo zlato Utd. Nikad stoper nije kriv, uvijek spoljni i DDG[emoji3]

      Platili si ga 80 miliona, druze ako je ko imao stopera to je onda Utd. Za te pare se dovodi brutalan stoper, stoper koji ce biti novi Vidic a Megvajer je 3 klase ispod Vidica i moze da se prica koliko oces da su drugi krivi ali cinjenica da u dosta golova i Megvajer ucestvuje.

      DDG je vec dugi niz godina pusten na milost i nemilost odbrane i sigurno cu prije njemu vjerovat jer je decko u klubu dugo, koliko nam je samo valjao. Da mi Megvajer, Lindelof i druzina budu liseni kritike na racun De Hee mi je bas katastrofa a ta 2 nece donijeti bodova da igraju 20 godina koliko je taj golman donio. Svako od njih snosi svoj dio krivice, neko vise neko manje a imali smo itekako kikseva u odbrani i svako ima svoje mane
      Preplaćen je, to je tačno. Ali hajde nađi mi ti danas Vidića, nađi mi štopera te klase. Nema ga. Liverpul je ubo sa Van Dajkom, mi smo uboli sa Megvajerom što se tiče Premijer lige. Prave vođe i nije mi jasno kako neko ne vidi koliko je Megvajer bitan za ovaj tim. Ne žalim ni dinara.

      Od ovih novijih štopera Fofana iz Lestera je jako dobar, čini mi se da će da izraste u zver. Ibanez iz Rome (da opet skautiram Romu ), takođe sirov ali će biti odličan. Može lagano da se igra visoka linija sa njima. Brzi, borbeni, dobar pas. Sinoć komentator na SK pomenu da se Ole intersuje za Fofanu. Nisam našao nikakvu povezanost, ne znam odakle mu to.

      Slažem se sa BB-om za De Heu i za Šmajhela. Vazda ga uzdižemo kao nekog spasitelja kad napravi neku odbranu, a ne vidimo koliko nas bodova košta. Ne slažem se za Bisaku, nije loš koliko ga opisuje. Lik je naš najstandardniji igrač uz Bruna. Bolestan nivo drži od prošle sezone. Strašno gotivan igrač.

      Mnogo bitna utakmica večeras. Dobijamo li?

      Comment


      • Svako dobija pohvale i kritike kako odigra koji mec. Kod mene bar nije niko imun na kritike pa makar bio Vidic kojeg obozavam a i on je imao mana. Te twitter price me bas i ne zanimaju, ima svega tamo ali bar ovdje mozemo diskutovati normalno i nema potrebe da se drugi igrac spista da bi se uzdigao neki.

        AWB je vec sada zvijer 1 na 1 a ko zna sta ce tek biti za koju godinu ali mana su mu ubacivanja iza ledja kad ide centarsut sa druge strane, previse uvlaci unutra. E sad dal je takva taktika Olea ili on jednostavno nema paznju ne znam ali je to ogromna boljka i na tome mora da se radi jer kad to dovede u red bice kompletna defanzivna zvijer. Naprijed je sve bolji i bolji i vjerujem da ce napredovati jos vise kad se dovede pravo desno krilo.

        Shaw isto ima boljke ali posle toliko godina u Utd jednostavno sam digao ruke i mislim da on neke boljke nece ili ne moze da ispravi. Protiv Liverpula je odigrao perfektan mec za koji svi znamo da moze ali kod njega je 2 utakmice brutalne pa onda ocajna itako u krug a uspit naidje i povreda. Velika steta.

        Megvajer me ne zanima koliko je placen u smislu da je meni to nesto mnogo ali svakako da vise ocekujem od stopera Utd i takva je situacija da se svaka greska gleda i placa jer smo godinama k.... od odbrane i tome se mora stati na put. Svakako da je pohvalno sto je zdrav i sto se moze racunati na njega ali on je sada u prajmu, on je kapiten Utd sto znaci da Ole vidi u njemu lidera i kao takav je i vodja odbrane, i potrebno je da igra sto konstantnije na sto vecem nivou a cesto je i takva situacija ali i on svojim nekim nerezonskim intervencijama doprinosi nervozi odbrane tako da se to mora smanjiti na minimum minimuma. Jedan aspekt igre gdje me je razocarao to je igra u vazduhu u prekidima kad mi imamo loptu, dodje do te lopte ali brate mili, sprovedi neku i u mrezu. Kad je igrao u Halu i Lesteru bio je nocna mora za protivnike. Imamo igrace koji imaju dobar centarsut i on se izbori za poziciju ali realizacija 0 bodova.

        Lindelof ima svoje momente ali on nije startni stoper kluba kakav je Utd. Bailly kad je zdrav mora biti uz Megvajera, to je dobar kombo.

        DDG ima svoje vrline i mane, sigurno da u klubu znaju koje su i ne mozes od njega na silu pravit Smajhela i Nojera kad to nije njegova igra. Ne vidim ni Oblaka da nesto puno istrcava sa osnovne linije pa ga svi smatrate top golmanom a uzima se zamjerka DDG sto ne istrcava dovoljno. Jos Oblak igra iza 10x defanzivnije ekipe gdje mu stoperi sve zivo blokiraju sto mogu. Ja nesto ne vidjam kod Utd da se blokiraju udarci vec nekad nude na vjetrometini teskoj kako sa 25m tako i unutar 16m.
        Distribucija lopte je sve bolja ali opet nije on Nojer, Ederson vec ima svoje vrline. Vec je 10 godina u klubu i on daje instrukcije odbrani ali ne radi to na nacin kako je radio Smajhel ili Kan koji izgube glas koliko vicu na odbranu.
        Sve se to moze nadoknaditi dobrom timskom odbranom, da se pokrivaju i evidentno je da je odbrana sve bolja kako sezona odmice ali ima jos dosta posla.
        Kao sto ti kukas na kritike za Megvajera tako meni smetaju te silne kritike na DDG a covjek je ti 10 godina, koliko godina je bio igrac sezone, koliko je puta samo spasio tim katastrofe tako da malo vise respecta ne bi bilo na odmet. Sigurno da ga je zasluzio vise nego bilo koji drugi trenutni igrac Utd. Ostao je kad smo se raspadali, nikad nije pravio problem sto mu je propao transfer u Real vec je i posle toga bio najbolji golman sezone
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Originally posted by HeadBurn3r View Post
          Preplaćen je, to je tačno. Ali hajde nađi mi ti danas Vidića, nađi mi štopera te klase. Nema ga. Liverpul je ubo sa Van Dajkom, mi smo uboli sa Megvajerom što se tiče Premijer lige. Prave vođe i nije mi jasno kako neko ne vidi koliko je Megvajer bitan za ovaj tim. Ne žalim ni dinara.

          Od ovih novijih štopera Fofana iz Lestera je jako dobar, čini mi se da će da izraste u zver. Ibanez iz Rome (da opet skautiram Romu ), takođe sirov ali će biti odličan. Može lagano da se igra visoka linija sa njima. Brzi, borbeni, dobar pas. Sinoć komentator na SK pomenu da se Ole intersuje za Fofanu. Nisam našao nikakvu povezanost, ne znam odakle mu to.

          Slažem se sa BB-om za De Heu i za Šmajhela. Vazda ga uzdižemo kao nekog spasitelja kad napravi neku odbranu, a ne vidimo koliko nas bodova košta. Ne slažem se za Bisaku, nije loš koliko ga opisuje. Lik je naš najstandardniji igrač uz Bruna. Bolestan nivo drži od prošle sezone. Strašno gotivan igrač.

          Mnogo bitna utakmica večeras. Dobijamo li?
          Ja bih isao po Varana, vidim da u Reali nisu vise zadovoljni sa njime toliko a samim tim da su blizu dogovora sa Alabom pa mi to govori da bi on mogao biti dostupan u slucaju dobre ponude. Mozda je doslo i do zasicenja izmedju Reala i Varana, da mu je potreban novi izazov a covjek je u najboljim godinama i bio bi brutalan kombo sa Megvajerom.

          Isto Upamecano je dobar a nije velika cijena, ima talenta ali ako je Varan dostupan to mi je no brainer.
          Hated, adored never ignored

          MUFC

          Comment


          • Ja se slažem za DDG. On je meni super golman što se tiče samih odbrana i branjenja nemogućeg(mada je imao jedan period kad je primao dosta smešnih golova). Ali mu fali ono što jedan WC golman mora da ima.

            Kao neko ko je godinama gledao Minjolea, Karijusa i slične, tek posle prelaska na Alisona sam shvatio šta znači TOP golman. Naravno, DDG je mnogo bolji od pomenute dvojice, ali ima jednu sličnu karakteristiku kao i oni. Nema autoritet u svom šesnaestercu. Ne komanduje, ne naređuje igračima. Ti možeš njega da vidiš da nešto govori, ali to je mlako. Svi govore da je VVD doneo Liverpulu stabilnost u odbrani, što je tačno, ali bez Alisona, to bi bilo dosta umanjeno.
            Ljudi baš zanemaruju tu karakteristiku kod golmana, koja je po meni najvažnija. Golman mora da bude glavni u svojih šesnaest. Da ima samopouzdanje da izleti na 25 metara od gola da pokupi loptu. Kao npr. Alison na onu Raškovu šansu. Ja to nisam video DDGu odavno da je uradio. Da izađe na onaj 50/50 centaršut bez oklevanja. Jer njegov autoritet i samopouzdanje ulivaju samopouzdanje i zadnjoj liniji. Imaš štopera koji mora da donosi brze odluke u sekundi. Mnogo je lakše doneti pravu odluku kad znaš da iza sebe imaš golmana koji je siguran i može da ispravi tvoju grešku. To podiže celu odbranu.
            Tako da bih uvek uzeo pre nekog takvog golmana, koji možda neće odbraniti 3 nemoguće situacije u utakmici, ali će gospodariti svojim prostorom. A Junajtedu baš treba takav golman. Megvajer je solidan štoper, ali on po meni nije takav lider koji može sam da drži odbranu. Da ima iza sebe golmana koji mu pomaže u tome, dosta bi to bolje izgledalo.

            A što se tiče DDG distribucije, mislim da na to dosta utiče samopouzdanje. Nije da on ne zna da šutne loptu, već kad imaš manjak samopouzdanja u svoje sposobnosti, to se odrazi i na tvoje pasove.
            Last edited by z0La; 20-01-21, 12:03.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Ja se slažem za DDG. On je meni super golman što se tiče samih odbrana i branjenja nemogućeg(mada je imao jedan period kad je primao dosta smešnih golova). Ali mu fali ono što jedan WC golman mora da ima.

              Kao neko ko je godinama gledao Minjolea, Karijusa i slične, tek posle prelaska na Alisona sam shvatio šta znači TOP golman. Naravno, DDG je mnogo bolji od pomenute dvojice, ali ima jednu sličnu karakteristiku kao i oni. Nema autoritet u svom šesnaestercu. Ne komanduje, ne naređuje igračima. Ti možeš njega da vidiš da nešto govori, ali to je mlako. Svi govore da je VVD doneo Liverpulu stabilnost u odbrani, što je tačno, ali bez Alisona, to bi bilo dosta umanjeno.
              Ljudi baš zanemaruju tu karakteristiku kod golmana, koja je po meni najvažnija. Golman mora da bude glavni u svojih šesnaest. Da ima samopouzdanje da izleti na 25 metara od gola da pokupi loptu. Kao npr. Alison na onu Raškovu šansu. Ja to nisam video DDGu odavno da je uradio. Da izađe na onaj 50/50 centaršut bez oklevanja. Jer njegov autoritet i samopouzdanje ulivaju samopouzdanje i zadnjoj liniji. Imaš štopera koji mora da donosi brze odluke u sekundi. Mnogo je lakše doneti pravu odluku kad znaš da iza sebe imaš golmana koji je siguran i može da ispravi tvoju grešku. To podiže celu odbranu.
              Tako da bih uvek uzeo pre nekog takvog golmana, koji možda neće odbraniti 3 nemoguće situacije u utakmici, ali će gospodariti svojim prostorom. A Junajtedu baš treba takav golman. Megvajer je solidan štoper, ali on po meni nije takav lider koji može sam da drži odbranu. Da ima iza sebe golmana koji mu pomaže u tome, dosta bi to bolje izgledalo.

              A što se tiče DDG distribucije, mislim da na to dosta utiče samopouzdanje. Nije da on ne zna da šutne loptu, već kad imaš manjak samopouzdanja u svoje sposobnosti, to se odrazi i na tvoje pasove.
              Zato je De Heu nekad oslovljavam kao ženica, da ne iskoristim neki jači izraz. Možda zvuči malo grubo, ali stvarno je takav. Često izgubljen, bez muda. Mnogo znači jedan samouveren golman. Eto video si to sa Alisonom, jako bitna karika u Liverpulu. Pa kad je on bio u Romi, ona je došla do polufinala LŠ. U mnogome zahvaljujući njemu, neverovatnu čvrstinu i sigurnost je davao odbrani. Video je to Klop odma i platio. Danas ako izvršiš dobru selekciju i siguran si da neki igrač može puno da unapredi tim, ne pita se za pare. Mislim na ove finansijski jače klubove. Kao što smo mi uradili sa Megvajerom, Bisakom. Jednostavno su opcije pre njih bili osrednji igrači, preplatiš ih i imaš 50% jaču odbranu.

              Kad već pominjemo Megvajera:

              Last edited by HeadBurn3r; 20-01-21, 12:39.

              Comment


              • Megvajer mene odusevljava, sve je bolji i bolji. Ocekivao sam ocajnu sezonu nakon onong haosa u Grckoj, ali pokazao da je jak momak psihicki, ono je sranje sta mu se izdesavalo. Dobar momak, zasluzuje da bude kapiten. MOzda je preskupo placen ali takav je market danas, i je u TOP3 stopera u PL trenunto.

                Comment


                • Originally posted by Ser Gagi View Post
                  Megvajer mene odusevljava, sve je bolji i bolji. Ocekivao sam ocajnu sezonu nakon onong haosa u Grckoj, ali pokazao da je jak momak psihicki, ono je sranje sta mu se izdesavalo. Dobar momak, zasluzuje da bude kapiten. MOzda je preskupo placen ali takav je market danas, i je u TOP3 stopera u PL trenunto.
                  TOP1, dok se ne vrati van Dajk.

                  Comment


                  • De Hea ne da nije pravio problem kad mu je prešao transfer u Real (koji očigledno sanja svaki Španac, bez obizra što je sam David branio za rivala Atletiko), već nam je bio igrač sezone 2 od naredne 3 sezone (a po nekima je i 2016/17 trebao dobiti tu nagradu), kao i dvije do tada. On je Junajtedu bio svijetla tačka godinama i najbolji golman PL za prošlu deceniju. Treba to naglasiti, možda nije dominatni golman lider, ali njegovo ponašanje van terena i prema klubu je uvijek bilo fenomenalno. Besprijekorno. Na ljeto će biti 10 godina kako je došao, on je legenda kluba bez sumnje.

                    Inače slažem se s tim što pišete, treba nam dominantniji golman i vidjećemo da li će se tu šta mijenjati. Bolji je De Hea ove sezone nego u prošle dvije, povratak Hendersona je izgleda pozitivno uticao na njega.

                    Comment


                    • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                      TOP1, dok se ne vrati van Dajk.
                      Konkurencija je 0 bodova, bas zalosno na koji nivo su spali stoperi u PL. Megvajer za moj ukus previse ima loptu u nogama i organizuje akcije, cak cu se usudit da kazem da nekad bas pretjeruje koliko gusi protok jer bi da on kreira a ne prepusta loptu veznjaku ali ajde i da razumijem kad su Fred i Skoti tu ali kad je Pogba ispred ili kad se Bruno spusti onda to ne smije da se desava. Lindelof je odlican u tom dijelu, ima bas dobar pas naprijed, posebno preko odbrane i to bi def trebali vise koristiti kad je u igri jer imamo brzince naprijed.

                      Originally posted by BorisUnited99 View Post
                      De Hea ne da nije pravio problem kad mu je prešao transfer u Real (koji očigledno sanja svaki Španac, bez obizra što je sam David branio za rivala Atletiko), već nam je bio igrač sezone 2 od naredne 3 sezone (a po nekima je i 2016/17 trebao dobiti tu nagradu), kao i dvije do tada. On je Junajtedu bio svijetla tačka godinama i najbolji golman PL za prošlu deceniju. Treba to naglasiti, možda nije dominatni golman lider, ali njegovo ponašanje van terena i prema klubu je uvijek bilo fenomenalno. Besprijekorno. Na ljeto će biti 10 godina kako je došao, on je legenda kluba bez sumnje.

                      Inače slažem se s tim što pišete, treba nam dominantniji golman i vidjećemo da li će se tu šta mijenjati. Bolji je De Hea ove sezone nego u prošle dvije, povratak Hendersona je izgleda pozitivno uticao na njega.
                      Tako je, to treba uvijek naglasavati i ovo nije Real Madrid da se tako pljuje po legendi kluba koji 1 losu stvar nije uradio/pricao o klubu. Ako Ole misli da nema mjesta za njega prodace se, imace itekako klubova koji ce ga juriti ali DDG zasluzuje respect sta god da se desi. Bar golmana ne fali Utd, tu smo pokriveniji bolje nego bilo koji drugi tim.

                      Uvijek konkurencija dobro djeluje na igraca tako nesto ce nam trebati i za AWB, ne smijemo dozvoliti da se opusti i da pomisli da je nedodirljiv. Ako hocemo da pariramo najjacima onda je neminovno da imamo po 2 igraca na svim pozicijama, da ne opada kvalitet previse
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Izgleda i da se traži desni bek da parira Van Bisaki, prije svega se pominje Maks Arons iz Noriča. To onda vjerovatno govori i da se ne računa ozbiljno na Daloa, mada je priča da dobro igra za Milan ove sezone. U svakom slučaju da, napraviti situaciju da na svakoj poziciji imamo 2 kvalitetne opcije i natjerati ih da se bore za mjesto u timu, predugo su mnogi imali automatski mjesto u startnih 11.

                        Comment


                        • Aarons ima potencijal da bude opasan bek, bar onakav kakav se trazi u sadasnjem fudbalu. On je pre dve sezone proglasen za najbolje igraca Championshipa, veoma ofanzivno orijentisan igrac.

                          Comment


                          • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                            Zato je De Heu nekad oslovljavam kao ženica, da ne iskoristim neki jači izraz. Možda zvuči malo grubo, ali stvarno je takav. Često izgubljen, bez muda. Mnogo znači jedan samouveren golman. Eto video si to sa Alisonom, jako bitna karika u Liverpulu. Pa kad je on bio u Romi, ona je došla do polufinala LŠ. U mnogome zahvaljujući njemu, neverovatnu čvrstinu i sigurnost je davao odbrani. Video je to Klop odma i platio. Danas ako izvršiš dobru selekciju i siguran si da neki igrač može puno da unapredi tim, ne pita se za pare. Mislim na ove finansijski jače klubove. Kao što smo mi uradili sa Megvajerom, Bisakom. Jednostavno su opcije pre njih bili osrednji igrači, preplatiš ih i imaš 50% jaču odbranu.
                            Slažem se. Kad pogledaš generalno najbolje golmane na svetu, svaki odiše sigurnošču i tom samouverenošću u svojih šesnaest. Nojer, Alison, Oblak to su sve golmani koji su gospodari svog prostora. Ne kažem da oni nikad ne greše, daleko od toga, ali je to baš retko.

                            E sad, DDG je odličan golman. Ali da li je WC golman? Mislim da nije. Ja lično mislim da WC golman mora da poseduje ovo o čemu sam pisao da bi bio u nekih TOP5 golmana.


                            Originally posted by Miki28 View Post
                            Konkurencija je 0 bodova, bas zalosno na koji nivo su spali stoperi u PL. Megvajer za moj ukus previse ima loptu u nogama i organizuje akcije, cak cu se usudit da kazem da nekad bas pretjeruje koliko gusi protok jer bi da on kreira a ne prepusta loptu veznjaku ali ajde i da razumijem kad su Fred i Skoti tu ali kad je Pogba ispred ili kad se Bruno spusti onda to ne smije da se desava. Lindelof je odlican u tom dijelu, ima bas dobar pas naprijed, posebno preko odbrane i to bi def trebali vise koristiti kad je u igri jer imamo brzince naprijed.
                            Megvajer je bio odličan, nema šta. Alo po meni je duo Stones-Dias ispred njega trenutno. Čak nisam ni mislio da Stones može više da igra ozbiljan fudbal.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Originally posted by Miki28 View Post

                              Megvajer me ne zanima koliko je placen u smislu da je meni to nesto mnogo ali svakako da vise ocekujem od stopera Utd i takva je situacija da se svaka greska gleda i placa jer smo godinama k.... od odbrane i tome se mora stati na put. Svakako da je pohvalno sto je zdrav i sto se moze racunati na njega ali on je sada u prajmu, on je kapiten Utd sto znaci da Ole vidi u njemu lidera i kao takav je i vodja odbrane, i potrebno je da igra sto konstantnije na sto vecem nivou a cesto je i takva situacija ali i on svojim nekim nerezonskim intervencijama doprinosi nervozi odbrane tako da se to mora smanjiti na minimum minimuma. Jedan aspekt igre gdje me je razocarao to je igra u vazduhu u prekidima kad mi imamo loptu, dodje do te lopte ali brate mili, sprovedi neku i u mrezu. Kad je igrao u Halu i Lesteru bio je nocna mora za protivnike. Imamo igrace koji imaju dobar centarsut i on se izbori za poziciju ali realizacija 0 bodova.

                              Lindelof ima svoje momente ali on nije startni stoper kluba kakav je Utd. Bailly kad je zdrav mora biti uz Megvajera, to je dobar kombo.


                              Kao sto ti kukas na kritike za Megvajera tako meni smetaju te silne kritike na DDG a covjek je ti 10 godina, koliko godina je bio igrac sezone, koliko je puta samo spasio tim katastrofe tako da malo vise respecta ne bi bilo na odmet. Sigurno da ga je zasluzio vise nego bilo koji drugi trenutni igrac Utd. Ostao je kad smo se raspadali, nikad nije pravio problem sto mu je propao transfer u Real vec je i posle toga bio najbolji golman sezone
                              bold1 - da, moze da se racuna na njega, i od kad je dosao, United je prosle godine bio treci (sto prethodne ekipe nisu uspevale) sa sve James-om, Pereirom koji su odigrali nemali broj meceva. A kako je prosla ona prica sa Grckom, i kako igra dobro, mi smo u pricu za titulu, sto nismo bili vec 8 godina, i konacno imamo neki smisao kad igramo. Iako nemamo ni desno krilo i rotacija nam je tanka. Nije mali progress?
                              A i odbrana nam je mnogo napredovala, kazu svakakve statistike, u odnosu na period kad on nije igrao.
                              Btw ti spominjes Varane-a, je l si video koliko je on pocetnickih gresaka napravio do sada, samo u ovoj sezoni? Nije ti pod lupom, napravio ih je toliko, da igra u Unitedu, najurio bi ga 15 puta, kontam vise nego Megvajer za 5 prethodne sezone.

                              bold2 - To sto je vise puta bio igrac sezone govori samo o tome kako smo igrali tada, koliko su nam standardi pali. U nijednom momentu DDG nije bio bolji od VDS-a, koji je za mene najbolji golman svih vremena (fuck Buffon), pa taj VDS nikad nije bio igrac sezone. Samo da napomenem, dobar deo ludackih odbrana koji je pravio DDG, te iste stvari bi VDS branio, bez da se baci. Ljudi nisu svesni kakva golmancina, najbolaj svih vremena, je bio VDS. Pre par godina je bila neka humanitarna utakmica, on u penziji vec nekoliko godina. To sto je on branio tad, sa 45,46 godina, to moze samo 7,8 golmana sada. Lik je bio i fizicki specimen (motorika i fleksibilnost na onu visinu), znao je sa nogama, obema nogama je sutirao. I savrseno je osecao uglove kad protivnik sutira, citao je kopacku i zamah protivnika. Vidi sta Ferdinand i Vidic blokiraju, kakav je polozaj igraca koji ce da sutira, i odmah zna gde treba da bude, a sa svojih 200 cm-a pokrije sve. To sto on rutinski hvata, drugi golmani se bacakaju i izgleda kao da su odbranili nesto ludacki (jebeni Bartez kad se setim, usta ga jebem raspala, lopta ide po sred gola, srednja visina, on umesto da je doceka na grudi, baci se nesto u mesto, pa ga dizu u nebesa).


                              Da se vratim na DDG, kad ti je igrac sezone golman, ili sa druge strane jebeni Luke Shaw, onda je to alarmantan znaka da je nesto otislo u kurac. Shaw u sustini igra maltene isti nivo i ove godine, pa nece ni da bude u konkurenciji. Fala bogu, o tome moze da se prica sa Brunom, Megvajerom, Fredom, Pogba-om (ako nastavi ovako do kraja sezone), a mozda i Rashford, ako se vrati na mode sa pocetka sezone.

                              Originally posted by z0La View Post
                              Svi govore da je VVD doneo Liverpulu stabilnost u odbrani, što je tačno, ali bez Alisona, to bi bilo dosta umanjeno.
                              Ljudi baš zanemaruju tu karakteristiku kod golmana, koja je po meni najvažnija. Golman mora da bude glavni u svojih šesnaest. Da ima samopouzdanje da izleti na 25 metara od gola da pokupi loptu.
                              Pa Alisson je zapravo mozda i bitniji za tu stabilnost od VVD-a. Mada su fenomenalni obojica.
                              A sto se tice te karakteristike golmana, nije nuzno najbitnija, zavisi od tima, nacin na koji se igra, ambicija, takmicenja itd itd. U konkretnom slucaju za Manchester United, to je

                              Originally posted by Miki28 View Post
                              Megvajer za moj ukus previse ima loptu u nogama i organizuje akcije, cak cu se usudit da kazem da nekad bas pretjeruje koliko gusi protok jer bi da on kreira a ne prepusta loptu veznjaku ali ajde i da razumijem kad su Fred i Skoti tu ali kad je Pogba ispred ili kad se Bruno spusti onda to ne smije da se desava. Lindelof je odlican u tom dijelu, ima bas dobar pas naprijed, posebno preko odbrane i to bi def trebali vise koristiti kad je u igri jer imamo brzince naprijed.



                              Tako je, to treba uvijek naglasavati i ovo nije Real Madrid da se tako pljuje po legendi kluba koji 1 losu stvar nije uradio/pricao o klubu. Ako Ole misli da nema mjesta za njega prodace se, imace itekako klubova koji ce ga juriti ali DDG zasluzuje respect sta god da se desi. Bar golmana ne fali Utd, tu smo pokriveniji bolje nego bilo koji drugi tim.
                              bold 1 - i to dobro radi, sigurniji sam u njega sa loptom nego sa Maticem. Ne igra napamet, ne dodaje napamet na stranu gde je bek mozda momentalno otvoreniji, nego suprotni bek, vec posmatra celu sliku, koja strane je bolje pokrivena, gde je veca guzva.

                              bold 2 - Ja DDG ne pljujem, i on je super momak, i Mata je jos bolji covek, najbolji na Svetu od svih fudbalera, ali nije za Manchester United, ako isti ima ambicije da bude prvak u PL ili LS. As simple as that. Sad biraj, da li hoces da se nerviras zbog rezultata, ili da po svaku cenu budes samaricanin...

                              Originally posted by z0La View Post
                              S

                              E sad, DDG je odličan golman. Ali da li je WC golman? Mislim da nije. Ja lično mislim da WC golman mora da poseduje ovo o čemu sam pisao da bi bio u nekih TOP5 golmana.




                              Megvajer je bio odličan, nema šta. Alo po meni je duo Stones-Dias ispred njega trenutno. Čak nisam ni mislio da Stones može više da igra ozbiljan fudbal.
                              DDG je WC golman, samo nije za Man Utd golman. Nama bi bolje lego neki top golman, sa overall manjim kvalitetom od DDG, ali da radi ono sto nam je neophodno.
                              Last edited by Busby Babe; 20-01-21, 15:29.

                              Comment


                              • I da podsetim, koliko je rdjava navika navijaca Manchester Uniteda, da po default-u pljuju svakog stopera posle Vidica i Ferdinanda.
                                Smalling je po inerciji bio stavljan u isti kos sa Jones-om, ismevan je bio, pravljen na pogubljenog blentu.
                                A jedne sezone je bio najbolji stoper u ligi. Ono sto je on igrao dobar deo jedne sezone kod LVG-a je bio cist world class.
                                Kane nije mogao da primi loptu pored njega, jeo je Aguera. Sazvakao je svakog protivnika kao blago ohladjenu ovsenu kasu...

                                Comment

                                Working...
                                X