Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Očekivao sam Bajija, Kavanija, pa eventualno i Matića u prvih 11 (mata je bilo izvjesno da MekTominej-Fred počinju). Ne znam, Baji je brži i mislim da nam je morao početi, sjećam se i ranije na Enfildu pod Murinjom da je dosta dobre partije pružao..

    Comment


    • Ako opet nastane saga oko Sanča, sa nekim neverovatnim potraživanjima... mogla bi da se nađje alternativa u Bejliju jz Leverkusena. Taman krilo i usput da i Diallo dobija priliku.


      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

      Comment


      • Dobar bod, bolje odigrano nego 2016. i 2017. kad smo isto imali defanzivnu postavku, tad je De Hea morao po par puta da izvlači, večeras sem onog šuta Tijaga koji nije bio naročito težak on nije imao posla. S druge strane, šanse Bruna i Pogbe.. Velika šteta, mada sjajne odbrane Alisona. Plus Rašford, ima Kavanija i Pogbu on ode sam negdje i izgubi loptu. To frustrira u njegovoj igri najviše, bar mene.


        A Ole je pogodio sa Lindelofom na kraju, jedan od najboljih na terenu, tako da svaka čast za to. Možda da je Kavani počeo bi bolje bilo, dobar je bio kad je ušao. Svakako ga treba očekivati u startnih 11 protiv Fulama za 3 dana.


        Last edited by BorisUnited99; 17-01-21, 18:41.

        Comment


        • Prije utakmice sam rekao da bi prihvatio bod objerucke i zadovoljan sam na kraju, cak smo mogli uzeti i 3. Ocajna partija Rashforda, pao je malo u formi u zadnje vrijeme, kao i Martial. Mislim da treba Cavani cesce zapocinjati utakmice.
          Pohvale za zadnju liniju koja je radila maestralan posao.
          Iduca 2 kola su nam Fulham u gostima i kuci Sheffield, izmedju toga imamo Liverpool u fa kupu i kada bi njih izbacili i uzeli 6 bodova u ligi gdje je realno da to i uradimo onda bi stvar bila za 10.

          GGMU!

          Comment


          • Nadam se da ste konacno shvatili da nama stoperi nisu problem, i da je Megvajer posle VVD-a najbolji stoper lige. A i da je Lindelof sasvim ok igrac.
            Danas su i bekovi pokidali.

            Ja zadovoljan igrom, postavkom. Sve isto bih uradio. Prvo poluvreme opreznije da se njihov napad unervozi, da im se ne podigne samopouzdanje. A posle malo otvorenije.
            Svi izuzev Bruna i Rashforda dobri. Mozda Martial nije bio dobar, ali je ok drzao loptu u momentima kad nismo imali vise opcija ka napred.

            Comment


            • Prvih 20 minuta smo bili ocajni, raspad sistema. Poslije smo se polako dizali i na kraju mozemo zaliti za propustenim bodovima i nerealiziranim sansama. Generalno ako uzmemo cijelu utakmicu u obzir bili smo bolji tim na terenu sa izglednijim sansama.
              Maguire, Pogba, Lindelof odlicni. Fernandes zatvoren. Rushford ima ozbiljsn problem sa realizacijom.
              Onaj smetljar Klop cijelu utakmicu vrsio pritisak na sudije, odvratan lik je postao ili je to uvijek i bio samo je to uspjesno skrivao. Ole gospodin

              Comment


              • Raduje što smo na terenu velikog rivala ostvarili CS što znači da je defanziva na visini bila. Šta više Megvajer i Lindelof su sa lakoćom neutralisali opasne ofanzivce Redsa.
                Raduje još jedna odlična partija Pola Pogbe.

                Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

                Comment


                • Dosta zrela partija što me je baš iznenadilo. Naravno osim Rašforda i Marsijala, balavci. Morao je Kavani da igra.

                  Odbrana fenomenalna. Šo neverovatan. Lik je opasno unapredio igru i sazreo. Bolji igrač od svih ostalih za koplju.

                  Moglo se na kraju i do pobede. Ali bićemo zadovoljni i sa ovim.

                  Comment


                  • Maguire >>> Shaw

                    Shaw moze dobro da odigra dobro samo kad ne mora da ima ofansive duties. Covek se mnogo trudi ali kapacitet koncetracije mu nije mnogo veliki. Imam osecaj da posle ovakve utakmce, da je on koncentraciono istrosen, kao da je polagao ispit od 13h.

                    I on i Bisaka pucaju defanzivno kad igramo protiv slabijih, tj kad nam ceo tim stoji mnogo više.
                    Shaw krene da ispada i 1v1 i beze mu iza ledja, gubi se kad protivnici menjaju poziciju, a Bisaka ima ozbiljan problem sa tim sto mu beze iza ledja protivnici. U ovom mecu kad stojimo sa 10 igraca na 30 metra od gola, to se ne ispolji. Mada je Bisaki Mane pobego bez lopte, i to im je bila jedna od opasnijih situacija, kad nisu bili 10ak metara od gol linije.
                    Postoji narativ da je Bisaka defanzivna zver, a ofanzivno rupa. Meni je on funkcionalniji ofanzivno nego defanzivno. Poprilicno je snalazljiv uz aut liniju, ima dobar pas po zemlji ka sredini, ima osecaj za uglove, kad da se oslobodi lopte, kako da se zagradi da dodje do ugla. Dok sa druge strane, nisam siguran da li njegov tackling i 1v1 skill (verovatno najbolji na Svetu) prevagne protiv njegovog ispadanja i to koliko mu beze igraci bez lopte, iza ledja.

                    U ovakvim mecevima, oni odrade posao. Ali je problem sto mi 90% meceva u ligi igramo tako sto smo mi ti koji napadamo, stisnemo protivnika, a nasa odbrana je blize centru nego svom golu.

                    Comment


                    • Comment


                      • Originally posted by Busby Babe View Post
                        Maguire >>> Shaw

                        Shaw moze dobro da odigra dobro samo kad ne mora da ima ofansive duties. Covek se mnogo trudi ali kapacitet koncetracije mu nije mnogo veliki. Imam osecaj da posle ovakve utakmce, da je on koncentraciono istrosen, kao da je polagao ispit od 13h.

                        I on i Bisaka pucaju defanzivno kad igramo protiv slabijih, tj kad nam ceo tim stoji mnogo više.
                        Shaw krene da ispada i 1v1 i beze mu iza ledja, gubi se kad protivnici menjaju poziciju, a Bisaka ima ozbiljan problem sa tim sto mu beze iza ledja protivnici. U ovom mecu kad stojimo sa 10 igraca na 30 metra od gola, to se ne ispolji. Mada je Bisaki Mane pobego bez lopte, i to im je bila jedna od opasnijih situacija, kad nisu bili 10ak metara od gol linije.
                        Postoji narativ da je Bisaka defanzivna zver, a ofanzivno rupa. Meni je on funkcionalniji ofanzivno nego defanzivno. Poprilicno je snalazljiv uz aut liniju, ima dobar pas po zemlji ka sredini, ima osecaj za uglove, kad da se oslobodi lopte, kako da se zagradi da dodje do ugla. Dok sa druge strane, nisam siguran da li njegov tackling i 1v1 skill (verovatno najbolji na Svetu) prevagne protiv njegovog ispadanja i to koliko mu beze igraci bez lopte, iza ledja.

                        U ovakvim mecevima, oni odrade posao. Ali je problem sto mi 90% meceva u ligi igramo tako sto smo mi ti koji napadamo, stisnemo protivnika, a nasa odbrana je blize centru nego svom golu.
                        Shaw je protiv Liverpulu jedini izlazio iz presinga bez problema. Kada nema opcija za pas, uvek svojom brzinom i eksplozivnošću pobegne iz presinga, pređe igrača-dva, i u tom trenutku kontura tima pređe iz defanzive u ofanzivu. Par puta je sam dolazio do ivice 16.

                        Dobro si opisao Bisaku. Samo ne pamtim kad njemu to igrači beže iza leđa Desi se kad je cela defanzivna linija razvučena. Daje im često prostora da priđu do 16, što mi se ne sviđa, ali dalje ne mogu da idu.

                        Comment


                        • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                          Shaw je protiv Liverpulu jedini izlazio iz presinga bez problema. Kada nema opcija za pas, uvek svojom brzinom i eksplozivnošću pobegne iz presinga, pređe igrača-dva, i u tom trenutku kontura tima pređe iz defanzive u ofanzivu. Par puta je sam dolazio do ivice 16.

                          Dobro si opisao Bisaku. Samo ne pamtim kad njemu to igrači beže iza leđa Desi se kad je cela defanzivna linija razvučena. Daje im često prostora da priđu do 16, što mi se ne sviđa, ali dalje ne mogu da idu.
                          Bezi Bisaki protivnik bez lopte u svakoj utakmici barem 2,3 puta. U LS, nmg da se setim tacno koji mec. Bezmalo, je 8,9 puta ispao najstrasnije samo u prvom poluvremenu. Svaka dijagonala mu je prosla, svako prebacivanje strane. PES-ovski, svaki L1+ trougao je prosao preko njega u tom mecu. Vec dosta puta je on meni bio glavni krivac za golove posle centarsuteva. Krive se Lindelofi i nasi stoperi, naravno (sta drugo moze navijac Uniteda da radi nego da pljuje stopere Uniteda). AWB zablene ko zna gde, krilo sa njegove strane uletu unutra, niti ga isprati niti ga telom omete na uletanje. Onda tu neki Lindelof koji vec cuva svog igraca, koji pride mora da razmislja i o petercu, (jer nas pubertetlija na golu se plasi da se odvoji od linije) ima i krilo koji nalece unutra, sa krila, punim sprintom, a on mora da ga cuva iz mesta, kao i svog igraca, kao i peterac.
                          To se inace desava i Shaw-u. Samo to je Shaw pa je Shaw. I Shaw pokusa maksimalno da se povadi, dok je AWB u fazonu "U jbt, pa ovaj je prosao iza mene, damn"
                          AWB nije neko ko je glup i prirodno nesiguran. Samo mora da radi. Nekad je i previse confident, a ne zna jos najbolje da brani neke situacije.

                          Morace da radi na tome.

                          Ne znamo kakav fudbal je igrao pre Uniteda, ali mi deluje da je igrao za timove koji nisu naviknuti da stoje visoko. Kao da ima trip da ga stiti gol linija, i da zato ne moze da mu prodje tu iza ledja. Kad igras u timu koji se cesce brani plitko, to moze da gura. United kao treca ekipa u PL, napada u 85% utakmica a odbrana nam stoji daleko od gola i od te gol linije.
                          Evo i protiv Liverpula. Kada ga Mane napadne 1v1 sa loptom, pojede ga AWB, kao i svakog igraca na planeti, ukljucujuci Neymara i Mbappe-a. Ali Mane i Robertson su se izmenjali, Mane se malo povuko, na 25 metra od gol linije, AWB ga cuvao, Mane-u mu je odmah pobego bez lopte, i to je bila ona situacija kad se razmizljao da li da ga pokosi.


                          Ljudi nisu svesni koliko nama stoperi zapravo dobro igraju ove godine, uzimajuci u obzir kakve propuste prave bekovi, i kakvog golmana imamo.
                          Last edited by Busby Babe; 19-01-21, 12:18.

                          Comment


                          • U posljednje 4 utakmice u ligi primili smo 1 gol (ono kad je Griliš ostao sam i imao sve vrijeme svijeta da centrira jer nije bilo Van Bisake msm). Dobar napredak, nadam se da će se nastaviti u tom smjeru.

                            Comment


                            • BB-u sve dirajte osim stopera, to je suvo zlato Utd. Nikad stoper nije kriv, uvijek spoljni i DDG[emoji3]

                              Platili si ga 80 miliona, druze ako je ko imao stopera to je onda Utd. Za te pare se dovodi brutalan stoper, stoper koji ce biti novi Vidic a Megvajer je 3 klase ispod Vidica i moze da se prica koliko oces da su drugi krivi ali cinjenica da u dosta golova i Megvajer ucestvuje.

                              DDG je vec dugi niz godina pusten na milost i nemilost odbrane i sigurno cu prije njemu vjerovat jer je decko u klubu dugo, koliko nam je samo valjao. Da mi Megvajer, Lindelof i druzina budu liseni kritike na racun De Hee mi je bas katastrofa a ta 2 nece donijeti bodova da igraju 20 godina koliko je taj golman donio. Svako od njih snosi svoj dio krivice, neko vise neko manje a imali smo itekako kikseva u odbrani i svako ima svoje mane
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X