Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dokle god bude igrao sa tandemom Pogba-Felaini , mi tesko da mozemo ocekivati da imamo prednost na sredini i kreaciji.
    Pogba kad ga gledam ovako ,dosta me podseca na Kangu.
    Obojica moraju da se vracaju duboko u sredinu terena,blize svom golu da bi odatle kretali u kreaciju napada,jer nemaju odgovarajuceg igraca/e koji mogu da im dodaju loptu napred,i samim tim napad bude brzi i fluidniji.

    Valensija je procitan desni bek ,kada napada po boku,napada sablonski,znas da u 90% slucajeva krene direktno na igraca i uvek zalomi u desnu stranu.
    Runi ne treba da igra povucenije ,jer je igrac koji ima dobru tehniku ,ali nedovoljnu brzinu da moze da isprati.Daleko je bolje da igra blize Ibri,da jedan drugom prave prostora ,a Pogba da dobija slobodniju ulogu ,ali za tako nesto je potreban tip igraca Kante ili Koke ,da pokrije Pogbin izlet ka napred.

    Recimo tandem Koke-Pogba bi odlicno funkcionisao ,jer obojica mogu da se dopunjavaju,pokrivaju veliki prostor,tehnicki jaki,i bolji balans bi bio.
    A posto nemamo Koke-a ,onda je Kerik najbolja opcija ,a onda Erera i Svajni,jer sva trojica su tehnicki dobri igraci,i mogu odlicno da se uklope sa Pogbom.

    Protiv City-a je za predstavu u prvom poluvremenu bila kriva pogresna taktika i startnih 11 Murinja ,dok je za ovaj mec i generalno od pocetka sezone,problem Felaini (iako kada se pogleda kako igra,to deluje dobro za njega,ali pogubno za tim,i sam ucinak igraca kojeg si platio 100m,iliti Pogbe... napisah i na komentarisanju ,da ni Cavi iz najboljih dana ne bi mogao da pruzi ni delic onoga sto ume,da mu je partner Felaini ) i pogresna pozicija Runiju.

    Runi je samo jedne sezone igrao kao centralni napadac ,i odigrao odlicno.U ostalim sezonama,uvek je zrtvovan i stavljan na poziciju 10-ke ili dosta povucenije kao kod Van Gala,i kako je bio mladji ,to se nije toliko osecalo,kao sada.


    E,da umalo da zaboravim ... nikad jace lige ,a nikad gore sudije u istoj.
    Sto je najgore nit smes da im pricas nesto u toku utakmice ,niti nakon utakmice .. ko da su "mesije" ,"beli medvedi" ,a ne ljudi od krvi i mesa ,ko i ostala narodna masa ...

    Comment


    • Odoh da pikam PES, taman mi Votford sledeci u Master ligi
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Erik Lenšer View Post
        Odoh da pikam PES, taman mi Votford sledeci u Master ligi
        Runi obavezno (C)...

        Comment


        • Znam da Murinjo forsira formaciju 4-2-3-1 već godinama, međutim stičem utisak da bi prešao na 4-3-3 da nije Runija. I zbog tog je on problem, i formacija se zbog njega igra koja ne odgovara Pogbi i u kojoj je Felaini zadnji vezni. Felaini koji je najbolji bio kao desetka u Evertonu, i kao ofanzivni vezni na proljeće 2015. (Kerik, Erera, Felaini trojka). Problem je što se povredom Kerika gubi taj zadnji vezni. Može Švajni, ali njega nema trenutno u ekipi. Šnajderlin, mada je drugi tip igrača.

          Ništa ne fali ovoj ekipi u smislu pojačanja, popunjeni na svim pozicijama, ali par suštinskih problema je tu. Tek je septembar, ali ne riješe li se ostaćemo van top 4. Sigurno. Što je tragedija za najbolju grupu igrača u ligi.

          Comment


          • Ne vredi bilo kakva formacija ako ce ovakav Runi da igra u bilo kojoj kombinaciji. Ovo danas sto je igrao katastrofa. Setka se po terenu lagano a na sredini od Pogbe i Fele do Ibre rupetina ogromna i sve popunjeno protivnockim igracima. Jednostavno Pogba ili Fela kad prime loptu na sredini ispred sebe imaju samo protivnicke igrace i krila sa strane. Odigrane 5,6 tekme nijednom se nije napalo kroz sredinu tj preko Runija sve po strani i centarsutevi bekova ili krila. Mogao je Runi i danas da napravi jedan potez za sistenciju ili gol i donese bod ili 3 ali ne vredi kada se ne igra 3 minuta vec 90. Murinjo vec sada polako moze da se zapita ponesto.

            Comment


            • Mnogo lose, potpuno takticki pogresno, Pogba i Runi ne znaju dje udaraju. Prekrsaj ili ne nad Martijalom nebitno je, to se ispucava, ako se tu izgubi lopta kraj. Mozda je i karma zbog Svajnija, ali sam siguran da su on i Kerik ono najbolje sto imamo u sredini, a nijedan minuta dobio nije, Svajni i nece to je vise nego jasno. Balans je najvazniji, a mi ga uopste nemamo jer samo Felaini igra na sredini defanzivno, Pogba ostavlja masu prostora, pas mu je al over the place, Runi je katastrofalan ponovo i ponovo igra 90 minuta. Sve bude drugacije kad Ibra dodje po loptu i nesto iskreira, otvori, ovo brzo mora da se zaustavi inace nece na dobro izaci.

              Nema ni tempa iz prvih mjesec dana, odjednom kao da fizicki nisu na nivou, bez ikakvog ritma, sto je bas nejasno, jer sam ocekivao mnogo jaci ritam u drugom mjesecu, sad smo em spori, em bez balansa i prave postavke igraca na terenu, ovo ni kod Vana Gala nije moglo, samo na pocetku njegove karijere ali kad je vidio da ne ide zatvorio se barem. Izmjene su isto nejasne, Jang, pa izvlacenje Valensije i Soua, a nema pasa kroz sredinu, Kerik i Felaini bi mnogo bolje drzali od Felainija i Pogbe.
              sigpic

              Comment


              • Od tri igraca u vezi samo jedan igra kako treba, a onaj najbolji iz proslih sezona ni minuta ne dobija. Dva gola na isti nacin, to je do Murinja i to mora odma da rijesi. Ovo su skupi porazi, ovakve utakmice ti sve odnose.



                sigpic

                Comment


                • Dobro, bar je Blind sklonjen pa sad možemo preciznije da razmatramo ostale probleme hvaljenih igrača, poput Felainija. Ja volim Felainija, jer je srčan i poginuće od rada na terenu. I to je sve. Nema inteligenciju niti osećaj za čitanje igre da bi štitio liniju odbrane, pogotovo ako nema pomoć, kao što je nema od Runija i Pogbe. Nema tehniku i raspon pasova da bismo imali igru, da bi otključao timove koji nas presinguju. On može da bude bunar-džoker ili zadatak igrač za specifične situacije i to je to. Ne može da bude startnih11, pogotovo ne sa ovakvom usamljenom dvosmernom ulogom. Nit je 20% Keana, nit je 15% Kerika. A ni tu glavu ne koristi dovoljno, eno Antonio dere sve skakače i "skakače" kao Birof da je lično. Ljudi, mi iza Pogbe nemamo igrača koji može da pošalje penetrirajući pas između dve linije tima. To mogu Blind, Kerik ili Švajni. Neko od njih će biti nužan za balans.

                  Meni je drago da ga je ovaj zvao telefonom Felainija i pružio mu malo ljubavi i samopouzdanja, ali evo koliko će to dugoročno da traje ako je zakucalo posle 2-3 meča. Ozbiljno, ovo taktički ne bi prošlo na PES-u a ne u ovako napucanoj ligi.

                  Comment


                  • Ali je opet daleko najbolji bio danas od igraca sredine. Mislim da mu je anticipacija sasvim dobra, bolja nego ikad tacnije, i oduzima dosta lopti, najbolju sansu iz igre smo imali posle njegove duge lopte kad je Zlatan tukao glavom, prosle sezone je igrao sa Kerikom i bez ikakvih problema smo drzali sredinu protiv maltene svih, ali definitivno nam treba neko pored njega, paser prje svega i igrac koji donosi balans, to su Kerik, Svajni ili u krajnjem slucaju Blind. Felaini ce nam tesko donijeti ista s pasom, on nije tu zbog toga, mislim da svoj dio posla odlicno odradjuje.

                    Dakle po meni mora da se igra 4-3-3 sa jednim DLPom, jer Pogba se ne zna sta je, klasicni centralni vezni nije, DLP nije, DM nije ni u ludilu, on je za neku free rolu u sredini i nece previse brinuti o blanasu i defanzivi. Pogba ce stalno igrati to je jasno, bojim se i Runi, tako da cemo imati probleme. Najbolje sto se moze izvuci iz te situacije je opet nemoguce, da je Pogba najistureniji, a Runi sestica.

                    Bez razmisljanja bih vec od sledece nedelje Pogbu poperio na mjesto Runija, uveo Kerika pored Maruana i imali bi balans, pas kroz sredinu i otvaranje prostora preko krila zbog Kerika. Nama je Kerik kljuc sredine poslednje cetiri sezone. Onda bi i Pogba imao vise prostora naoprijed, da je nagazi i prodje par igraca, sutira, pronadje napadace.
                    sigpic

                    Comment


                    • "In the first half for about 25 to 30 minutes we didn't play well and that is something that we can control. We can improve, we can work on it.
                      "Then the referee and the linesman's mistake is not under my control. I can't do anything to improve it.
                      "In the second half we were much better. We get the draw [equaliser] and after that we were the better team. Gomes makes a phenomenal save and the lucky moments again are not something we can control.
                      "We cannot control the referee, we cannot control the lucky moments. The only thing we can control is our individual and collective mistakes."

                      The first factor depends on ourselves, it relates to our individual mistakes and collective mistakes as individual players and as a team. We have to improve something, it is in our hands.

                      "The second factor is the referee and I can't control their mistakes. The story of the game is the result and not the ridiculous situation of the first goal.

                      "The third factor is luck, we didn't have it. We were the best team when we lost."

                      Comment


                      • Ovo sa sudijama je preglupo komentarisati, nesto ce ti odnijeti, nesto ce ti donijeti, na kraju to uvijek dodje na svoje. Ali prvi gol je itekako trebao da bude izbjegnut, nema Martijal sta da trazi ondje s loptom, odma se oslobadjas lopte u toj situaciji, izgubis li je to je 100% sansa za protivnika.

                        Van Gal sjedi na terasi svoje vile, ispija trecu casu visa, smije se i kaze, are you not entertained.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Od tri igraca u vezi samo jedan igra kako treba, a onaj najbolji iz proslih sezona ni minuta ne dobija. Dva gola na isti nacin, to je do Murinja i to mora odma da rijesi. Ovo su skupi porazi, ovakve utakmice ti sve odnose.



                          Evo Vladan napise ovdje istu stvar kao i ja tamo i njemu niko ne kaze da ne sere.

                          Pogba nikad u karijeri nije uspijesno igrao pivota u veznom redu od dvojice.

                          Na Euru se brukao kad je igrao tu. U Juveu igrao uvijek ispred nekoga ko ima pas. Uvijek u sistemu tri igraca gdje ima ti slobodu da radi ono sto najbolje zna, transformise iz odbrane u napad u 3 koraka.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Sto je najjace ja mislim da mi imamo brdo opcija, i za 4-2-3-1, i za 4-3-3, pa i za 4-4-1-1. U ovoj poslednjoj moze da se napravi npr.

                            De Hea

                            Valensija Balji Smoling Sou

                            Miki/Mata/Jang Kerik Felaini Blind

                            Pogba

                            Ibra

                            Imamo bas brdo opcija ali dok igra Runi ne moze se nista, Pogba je bolje da igra po nekoj strani krilo nego da je ovako u sredini sa dva. Iako bi definitivno bilo najbolje igrati 4-3-3, tu ima mjesta za sve onda, sem Runija naravno.
                            sigpic

                            Comment


                            • DDG

                              Valensija Smoling Bajli Sou

                              Kerik Felaini/Erera/Snajderlin Pogba

                              Rashford/Miki Ibra Marsijal/Mata

                              Ajde Mou, kad si mogao i Lamparda i Kasiljasa da departujes i sednes ih na klupi, uradi to u Runiju.

                              Comment


                              • Pa danas je igrao 4-3-3 sa Runijem, samo sto toRuni veze nema kako igrat.

                                Totalni disbalans u veznom redu. Fella previse povucen jer nema Blinda da iznese loptu, Rooney otisao predaleko naprijed. Pogba jadan ne zna ni gdje da stoji. Ostane u sredini sam i odma idu 3 igraca presing na njega. Nema kome pas da posalje.

                                Nema sistema igre, jednostavno. Ima prejake igrace, a ne moze da uspostavi sistem. Generalno igra na postoji.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X