Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace Pogba i Zlatan bas deluju kao gamechanger pojacanja. Ne toliko na terenu (a i tamo) koliko mentalno, kako su odmah promenili buzz oko ekipe/navijaca i kako su se momentalno nametnuli kao lideri ekipe. Jasno u kakvom smo stanju bili pre njih...
    sigpic

    Comment


    • BBC:
      "Paul Pogba's first game for United since his return for an £89m world-record fee sees him make more touches (103), play more passes (71) and win more duels (20) than any United player."

      sigpic

      Comment


      • Borthwick Jackson najverojatnije ide u Wolvesu na pozajmici, Di Marzio preneo.

        Comment


        • Dopala mi se Gigsijeva izjava: "Gledam ga ceo mec i ne mislim na novac" ! Bas tako, ja mislim da je sinoc malo ko pomislio na transfer i koliko je kostao.
          Tendencija nam je vise nego jasna, svi imaju neki udeo u stvaranju monstruma koji ce vladati godinama... za sada je "Cvece cveta Violeta".
          Cak je i Runjavi napravio mali ali vidljiv iskorak. Sto se tice Felainija takodje igra drugacije a igra jer evo sanajemo kako se odigrala dramatizacija u maju i taj telefonski poziv. Nemam problem da priznam gresku, na kraju krajeva - sve za dobrobit kluba... samo jos nismo imali protivnika kadra da nam napravi darmar i pritisak. Ono sto je vidljivo je a je sveo svoj kontakt sa loptom na minimum, odma se lisava iste i vise misli na blokiranje. To je njemu pomoglo da kanalise mozak a i Pogba je tu da on razmislja, Fela samo "hrani svinje" (vic- nadam se da je svima poznat).
          Spoiler
          Krenuo Mujo na Mesec u raketi zajedno sa 5. svinja. Na pocetku leta zove on Zemlju i kaze.
          "Zemljo javi se, Mujo zove"
          "Zemljo javi se, Mujo zove"
          "Zemlja ovde Mujo".
          "Zemlja ovde Mujo".
          "Poleteli smo, poleteli smo pa ne znam sta da radim sada"?
          "Ne radi nista na svoju ruku, ne radi nista na svoju ruku" "Samo nahrani svinje a ostalo ce one same"
          "Samo nahrani svinje a ostalo ce one same"

          Videcemo, za sada pokazuje pomake. Anthony je bas u raskoraku sa formom i trenutkom ali ja bi njega cekao koliko god da treba... a i Mou kaze kako jedva ceka Sep. pa ce svi igrati.
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Digli su nas Murinjo i Zlatan odma za dva stepenika vise. Nevjerovatno nesto. Izgleda mi da iz svakog napada mozemo do gola. Pet golova jbt i to bez previse cimanja.
            sigpic

            Comment


            • Pogresio sam temu, obrisao post.
              Last edited by AIRBORNE; 20-08-16, 15:36.
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • Inace jako smijesne price da ce Ibra da unisti svlacionicu, da ce njegov ego da narusi atmosferu. Zastrasujuce je da ljudi uopste ne znaju ko je Zlatan Ibrahimovic.
                sigpic

                Comment


                • Kaze Dzekson da ide Zoze po Zozea. Problem je sto je Dzekson prilicno clueless od odlaska Mojesa.
                  sigpic

                  Comment


                  • Di nam je Toma? I ako je na odmoru, predugo mu traje .. ili generalno odmara od nas
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • sigpic

                      Comment




                      • https://streamable.com/hgmz?t=5.2

                        sigpic

                        Comment


                        • Ko ce docekati subotu...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                            Ko ce docekati subotu...
                            Pazi a onda posle te subote ide reprezentativna pauza... kriziranje 2 nedelje.
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Originally posted by AIRBORNE View Post
                              Pazi a onda posle te subote ide reprezentativna pauza... kriziranje 2 nedelje.


                              To sam potpuno zaboravio.
                              sigpic

                              Comment




                              • HERRERA: VALENCIA IS WORLD'S BEST RIGHT-BACK

                                Away from the spotlight shining on Zlatan Ibrahimovic and Paul Pogba, Antonio Valencia has quietly impressed Manchester United fans and Ander Herrera has described the Ecuadorian as the best right-back in the world alongside Juventus star Dani Alves.

                                Valencia is now in his eighth season at Old Trafford and the 31-year-old appears to be flourishing under the management of new boss Jose Mourinho, after starring in the pre-season campaign and notably registering three assists in the 5-2 win over Galatasaray in Gothenburg.

                                The powerhouse defender went on to supply the cross from which Zlatan Ibrahimovic scored his winning goal in the Community Shield and played an influential role in Wayne Rooney’s strike at Bournemouth last weekend, before shining once again during Friday's 2-0 win over Southampton.

                                Such good form has not escaped the attention of Herrera: “I know him and have always liked the way he plays,” the Spaniard told MUTV. “I know he’s not a normal right-back because he used to play as a winger, but I think that, right now, he is the best right-back in the world, maybe with Dani Alves, because I like Dani Alves a lot. I think Antonio is one of the best right-backs in the world.

                                “When you have a right-back who is quick to defend and he is crossing maybe six or seven times a game, always or almost always successfully, then he understands the football. When I have the ball, I know that Antonio’s always ready to receive it, always to give you one solution.

                                “I think he’s going to be very important this season. He has already been very important for the club, he has already been here eight years, but I think I told you at the end of the last season something good is being cooked and everyone wants to be part of that.”
                                To nije, ali je uz Belerina najbolji desni bek lige.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X