Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Na rcu ne zele Boatenga, njima je on prosjecan, neki bi cak i Minu prije njega, dok navijaci Bajerna ne zele da se odreknu Boatenga jer oni znaju da je to stoper najvece moguce klase. Ali dobro, rcu je i Sautgejt dobar, a Megvajer vrijedi barem 70 miliona funti. Oni svakako zive u paralelnom univerzumu nekom, ovaj zoni sumraka.
    Misljenje Tom Mcdermotta se iz nekog razloga mnogo uvazava kod navijaca Uniteda, a on je taj kome Boateng nije nista posebno.

    Comment


    • Originally posted by Busby Babe View Post
      Boateng je bolji igrac, ali ja bih pre Toby-a, jer je gladniji da igra za nas. Ima zelju da konacno zaigra u jednom od najvecih klubova. Mislim da bi Toby bio motivisaniji.
      To je to.
      Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

      Ljuba Tadić.

      Comment


      • Imamo srece sto igramo doma protiv Lestera, pa cemo vrv drzati loptu vose vremena zbog pritiska navijaca. Da smo igrali gosti garantovano bi nas stegli u 16, bunkerica bi se igrala

        Sent from my MI 6 using Tapatalk

        Comment


        • Ma dobicemo to.

          Videcemo kako ce najbolji ortaci, Pogba i Lukaku, preuzeti odgovornost da zajedno nose ovaj tim. To nam je bas potrebno. Roma ne dovodim u pitanje, a mislim da je i Pogba sad spreman da igra svoje najbolje. Konacno je postao sampion, smanjice se pritisak, koji defo utice na njega, da je on nekakvi sarlatan koji nikad nece biti CHAMP.

          Comment


          • Sigurno ce biti price izmedju Portugalca i Pogbe u vezi njegovih nastupa u Francuskoj i kako zeli da tako i igra u Utd.

            Na pocetku sezone Alexis ce nositi ovaj tim, trebace par nedelja Romu i Pogbi da udju u formu tako da je bitno da tad Alexis svoje isporuci.

            Sto se tice Toby-Boatenga, u ovom trenutku bih uvijek prije Tobija uzeo
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Alexis jednostavno nije dovoljno dobar da nosi tamo gde su nama ambicije.
              Ocekujem da igra dobro, ali ne moze da te nosi krilo, kojem otvoren path ka golu sa 40 metra od gola sustignu i zatvore defenderi 7,8 metra pre sesnesterca.

              On moze biti neka verzija Mate na steroidima, dobar strelac, dobra kretnja bez lopte, dobar centarsut, iskustvo blizu gola.
              Ali on vise nije igrac koji pravi visak na bokovima. U toj meri da se plasi napadanja na levo, da se ne bi zaglavio i izgubio loptu, nesto kao sto mu je Tuanzebe svojevremeno pojeo loptu.
              Pre toga je gazi i namesta se na neki centarsut.

              Comment


              • Manchester United

                Ma ja bih njega igrao iza napadaca, zavisno od formacije ali da bude ta podrska Romu kao nekad Rouni sto je odradjivao iza RVN, RVP, Teveza, sto se tice napada jer ne moze Sancez da odradi ono sto je nekad Runi donosio u defanzivi.

                Zato sam kontao da je mozda bolje da uzmemo beka/bekove da bi cepali 3-5-2 formaciju.
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Originally posted by Busby Babe View Post
                  Hoce li ti dosaditi da pricas ovakve gluposti, bro?
                  Sorry, ali ovo su samo tako naivne gluposti.

                  Cuj, boli ih uvo za rezultate. Da, Ed i Glejzerima se gade pare od trofeja i od igranjaLS. Razlika izmedju polufinala LS-a i osminefinala je oko 20 miliona evra. Boli Eda uvo za to.
                  I da l stvarno mislis da Manchester United ima najjacu marketinsku moc na lepe oči, a ne kao dobrom delom posledica rezultata, titula, lepog fudbala i odredjenih era???

                  Ed Woodward i Glejzeri vise zele titule i pobede nego Mourinho, ja molim sve ovde da više ne padaju na svakojake nebulozne, besmislene i nelogične priče. Ed i uprava klupa ce morati da vode klub i zaradjuju i posle Murinja, i za 10, 15 godina. Murinjo ce odraditi svoj ugovor, dobiti svoje nemale novce, bio peri ili drugi.
                  To sto je Ed Woodward izjavio ne znaci da ih ne zanima rezultat. To je preventivno gašenje požara, hendlovanje tekucih problema i nedefetisticka poruka svim stejkholderima kluba, a i potencijalnim saradnicima.

                  On je wall street, JP Morgan muvalo, zna Ed Woodward da se pare ne lepe same od sebe, da se reputacioni resurs ne desava sam od sebe, niti ce zauvek u istoj meri da se odrzava na racun stare slave. Nece za 10 godina da dodje neki sponzor da plati ogromne nov e zato sto je 20 godina pre toga United bio sa Fergusonom. Platice velike pare, ali ce pasti marketinska moc, ako se ovako nastavi. I ne briniti se, to prvi i najbolje znaju bas vladnici kluba.
                  Ima preko 300,400 miliona navijaca u Svetu. Nemoj da pustate filmove da dobar deo njih nisu glory hunters, kojima ce za 3,4 godine da se istrosi strpljenje , zato sto GLORY-a nema.
                  Dragi BB, ja bi više voleo da si ti u pravu nego ja.

                  Tvoja se pretpostavka zasniva na tome da im je namera da ostanu duže od navedenih 10, 15 godina. Moja ne.
                  Ja očekujem da se zadrže toliko i iscede klub do poslednjeg dolara, funte, juana.
                  To je amarički model, a viđen i u Srbiji.
                  Wall Street kao što kažeš ;)
                  Samo su u originalu Šin i Gordon Geko (Majkl Daglas) fasovali robiju zbog načina na koji su izveli takeover. Ovo je ipak realnost, pa je vuk pojeo magarca.
                  20 mil... sića naspram iskazanog čistog profita, kada se sve odbije, pa i plate igračima, porezi, sve, dakle čist je profit 250mil eura.
                  A uvek se manje iskaže.
                  Samo se ubaci u stavku "razvoj", "investicije". Znaju ti vuci to.
                  Starog sada više nema u klubu.

                  Imam pravo na svoje mišljenje. Pa nek sam jedini.

                  Comment


                  • Manchester United

                    Last edited by Miki28; 06-08-18, 14:47.
                    Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • Originally posted by MarkoNFL View Post
                      Dragi BB, ja bi više voleo da si ti u pravu nego ja.

                      Tvoja se pretpostavka zasniva na tome da im je namera da ostanu duže od navedenih 10, 15 godina. Moja ne.
                      Ja očekujem da se zadrže toliko i iscede klub do poslednjeg dolara, funte, juana.
                      To je amarički model, a viđen i u Srbiji.
                      Wall Street kao što kažeš ;)
                      Samo su u originalu Šin i Gordon Geko (Majkl Daglas) fasovali robiju zbog načina na koji su izveli takeover. Ovo je ipak realnost, pa je vuk pojeo magarca.
                      20 mil... sića naspram iskazanog čistog profita, kada se sve odbije, pa i plate igračima, porezi, sve, dakle čist je profit 250mil eura.
                      A uvek se manje iskaže.
                      Samo se ubaci u stavku "razvoj", "investicije". Znaju ti vuci to.
                      Starog sada više nema u klubu.

                      Imam pravo na svoje mišljenje. Pa nek sam jedini.

                      Zasto bi se odrekli zlatne koke. Po analizi jednog od najboljih americkih strucnjaka za marketing, Manchester United je najgledaniji TV show na Svetu.
                      Da toliko kratkorocno gledaju, prodali bi prava za ime stadiona kada je nudjeno pola milijarde da se stadion zove po sponzoru.
                      Vec postoje price da ce naredni ugovor Sky-a sa PL-om biti jos jaci, i da ce klubovi jos vise zaradjivati.

                      Poslednje 2 godien se spekulise da azijske kompanije zele da udju da budu generalni sponzori kluba. Deal sa Chevroletom se zavrsava za 3,4 godine, i u skladu sa jacanjem fudbalskom trzista, prica se da ce United da zabode jos mnogo jaci sponsor deal posle toga.

                      Manchester United je premocan generator novca, jedan od najmocnijih u svetu sporta. Malo je i licemerno pricati da su vlasnici kluba totalno izneverili svoje menadzere i trenere. Pa pogledaj kolike novce su dali LVG-u i Mourinhu. U pocetku svog upravljanja, Glejzer su izvlacili novce, ekploatisajuci Fergusonovu genijalnost. Shvatili su da vise ne moze tako.
                      Mnogo bitna je i vrednost akcija, a to Ed najbolje zna. I zna da bez investiranja u igrace i bez dobrih rezultata nema jake vrednosti akcija.

                      Arapi su kupili PSG i City. Da Glejzeri zele da prodaju klub u naredna 5,6 godine, digli bi oni ruke i od jednog i od drugog kluba, dali bi koliko god da traze Glejzeri i sve bi preusmerili na United. Nisu oni glupi, em vise para dobijaju, em je lakse da se peru njihovi novci zbog profita koje pravi Uniteda, em United ce uvek imati mnogo puta veci prestiz od pomenuta 2 kluba.

                      Koliko god da sam mrzeo Glejzere sto su izvlacili pare iz Uniteda i time placali vile po Floridama, finansirali NFL tim, u poslednje vreme im se ne moze zameriti da ne ulazu. Ulazu ali rezultata nema, i to manje njihovom krivicom. Jednostavno sam sportski deo ne radi svoj posao dobro. To je fakt. Na zelenom travnjaku nismo impresivni.
                      Ed Woodwardu i svaka cast kako i dalje sklapa spoznorske ugovore u vreme ove krize. Sklapa ih mnogo bolje nego Gill, koji je u to vreme imao mnogo zdraviju sportsku pricu i rezultate.

                      Comment


                      • Hated, adored never ignored

                        MUFC

                        Comment


                        • I da, neke stvari oko prihoda i profita su javna stvar.
                          I klub je mozda cak i vise ulozio u poslednjih nekoliko sezona nego sto je profit. U svakom slucaju, ulozeno je blizu vrednosti profita.
                          Jeste da mi najvise zaradjujemo ubeldjivo, ali ne pravimo profite po 800,900 miliona godisnje.
                          Od klubova sa zdravom fudbalskom pricom i sa fer vlasnickom strukturom, mi ulazemo najvise. City i PSG se ne mogu racunati jer su to sugar daddy klubovi.
                          Real i Barca se isto ne mogu racunati jer su to javni klubovi, koji ne funkcionisu po principita trzisne ekonomije i nekih zdravih nacela. To su klubovi u koje ce drzava Spanija/grad Madrid ili pak Katalonija da ututkaju nekako neke milione, kroz neke kanale. Sve to dok drzava ima ekonomsku krizu. Gradjani ce da imaju problema sa parama, ali ce zato grad Madrid da otkupi neke nekretnine Reala za 10 puta vecu vrednosto od trzisne, samo da uguraju pare u klub, ili ce pak da se obezbede neki nerealno povoljni krediti. Praktivno belosvetski Zvezda i Partizan.
                          S toga, United ne moze da se poredi sa City-em, PSG-om, Realom i Barcom. Chelsea vise nije u toj prici. Roman je kupio klub, ulagao iznad profita kako bi povecao vrednost kluba i sada vise ne zeli da bude takav sugar daddy. Ispostavile se u kao tacne te price kada je dolazio. Da nece tako pijano da trosi uvek, vec samo u pocetku. PLus je sam on dosta puko, ima problema sa biznisom i zena mu uzela dosta novca...

                          Comment


                          • Originally posted by Miki28 View Post
                            Ma ja bih njega igrao iza napadaca, zavisno od formacije ali da bude ta podrska Romu kao nekad Rouni sto je odradjivao iza RVN, RVP, Teveza, sto se tice napada jer ne moze Sancez da odradi ono sto je nekad Runi donosio u defanzivi.

                            Zato sam kontao da je mozda bolje da uzmemo beka/bekove da bi cepali 3-5-2 formaciju.
                            Ja bih njega pre svega desno, nek tamo ne prelazi nikog i nek centrira, lakse ce da mu se namesta na desnu noga da centrira.
                            Ali ni od toga nema nista, kao ni od toga da igra iza napadaca. 90 posto vremena ce biti LWF, nazalost...

                            Comment


                            • Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X