Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema šanse da EL zatvori vrata regionu, veliki je ovo izvor talenata i mnogo se ovde voli košarka, u interesu je EL da bar jedan klub ide u EL.

    Pa Srbija najtrofejnija repka uz USA, o čemu mi više da pričamo.

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      Nema šanse da EL zatvori vrata regionu, veliki je ovo izvor talenata i mnogo se ovde voli košarka, u interesu je EL da bar jedan klub ide u EL.

      Pa Srbija najtrofejnija repka uz USA, o čemu mi više da pričamo.
      Sto se samog talenta tice, njima nikakav problem da ga kupe i uvezu. Sto se tice klubova, organizacije, finansija, marketinga... To ako ne mozes da ispunis, ispadas iz igre. Sve ce to da se filtrira kroz 5-6 godina i imaces zatvorenu ligu kao neki pandan NBA sa parama gdje igraci nece bas lako ici da tri godine gule klupu kako bi se dokazivali jer ce i ovde imati dobre pare.

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Nema šanse da EL zatvori vrata regionu, veliki je ovo izvor talenata i mnogo se ovde voli košarka, u interesu je EL da bar jedan klub ide u EL.

        Pa Srbija najtrofejnija repka uz USA, o čemu mi više da pričamo.
        Igrace klubovi sa ovih prostora uleb kup, pa ko se istakne od igraca, prelazi u redove nekog evroligasa. Ja prvi ne bih voleo da bude tako, ali kada Zenit moze pre Partizana da dobije pozivnicu za evroligu, onda je sve jasno sta je celnicima evrolige jedino bitno. Mislim da je ovo dovodjenje Mirotica u Barselonu iz NBA za veliki novac tek pocetak I da je uvod u zatvorenu evroligu. Tradicija i rezultati postaju nebitni u evropskoj kosarci, daj novac i mozes da sedis za stolom za odrasle. Taj neki princip zavladao, jbg.

        Comment


        • Slazem se sa Viktorom i Princonijem vezano za talente sa ovih prostora. Ako su dobri, pokupice ih sa 15, ili 25, sve jedno, jer ce ekipe odavde ipak igrati neka medjunarodna takmicenja... To bi dodatno spustilo kvalitet basketa u lokalu, ali izgleda da su pare bitne.
          Jedina je sansa da neko odavde postigne dobre rezultate, obezbedi sabilno finansiranje i bude izabran u tu novu EL. Trenutno KKCZ ima najvise sanse jer je vec duze vreme prisutna u EL (minus prosla sezona). KKP jeste imao rezultate, vrhunske igrace... Naglasak je na imao. Isto kao i FKCZ. Nekada prvaci Evrope...
          Sa Princonijem se ne slazem oko KKP i pozivnice za EL. Vec sam napisao iznad - bili nekada sampioni (videti pod FKCZ).

          Comment


          • Pulen i zvanicno u Mornaru
            Cekaju se jos Begic i Rivers

            Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

            Comment


            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
              Pulen i zvanicno u Mornaru
              Cekaju se jos Begic i Rivers

              Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

              Zlobnici bi rekli da za 4 mesto ce biti zestoka borba, posto se prva tri mesta po tradiciji vec znaju.

              Comment


              • Mornar ako bude vodjen kako treba ima lepe sanse da zavrsi medju 4 ...cini mi se da moze lako da se desi da Buducnost ove sezone ne bude u toj grupi timova!
                jako interesantno ce biti jer je nepoznanica kako ce OLimpija --Cedevita izgledati ...mozda oni budu prijatno iznenadjenje ...

                Comment


                • Mornar se bas otvorio, bekovska linija koja svakom moze sasuti 100 poena.

                  Comment


                  • Wiil Chery blizu Buducnosti

                    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Boze kakbi idioti. Sledece godine finale cz-partizan

                      Comment


                      • sto... dobar je chery.

                        Comment


                        • Videli smo vec u cedeviti

                          Comment


                          • Jaka Blazic blizu Olimpija Cedevite

                            Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              sto... dobar je chery.
                              Nista od povratka u ABA ligu za njega, Olimpijakos je ekspresno reagovao posto su neplanirano ostali bez Gosa koji ide u Jutu.

                              https://www.eurohoops.net/en/heba/86...d-will-cherry/
                              Last edited by Borca; 14-07-19, 21:55.

                              Comment


                              • Mirza Begic u Mornar.

                                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X