Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za Aba2, biće dva ciklusa kvalifikacija, na prvom učestvovaće samo klubovi iz BIH i to su Mladost Mrkonjić Grad, Široki Brijeg i Sloboda Tuzla. Pobednik ovog turnira ući će u drugu kvalifikacioni ciklus, gde se nalaze ekipe Vršca, Sutjeske i ekipa Primorska.

    Ovaj turnir biće održan u Laktašima od 27-29 septembra, a igraće se po sistemu svako sa svakim, a dva najbolja kluba će proći u ABA ligu II.

    Pobednik druge lige regionalnog košarkaškog takmičenja naredne sezone takmičiće se u najjačem regionalom šampionatu. Maksimalan broj klubova iz jedne države limitiran je na pet.

    Comment


    • Originally posted by Manda77 View Post
      Dzikic je jedna obicna prevara od trenera, isto se odnosi i na Repesu, ne zna se koji je gori.
      Naravno da ovo nije tacno.
      Tocak tka kako tocak zeli.

      Comment


      • Prilično me smara ta priča da je Džikić neznalica, što od jednog dela grobara, što od dela cigana. Sasvim pristojan trener (za ABA nivo čak odličan), ima neku svoju filozofiju igre koja ima manjkavosti, ali bože moj. To što je ispao od nabrijanog FMP-a u momentu kada je u Partizanu vladala apatija i očigledno loša atmosfera između ljudi u klubu ga ne čini lošim trenerom. Isto tako se preterivalo sa njegovim uzdizanjem u nekim periodima.

        Comment


        • S obzirom da mu se predvidjalo neka sredina tabele u ABA ligi i eskpresno ispadanje u LS, a zavrsio na trecem mestu u ABA ligi(dobijao Partizan gomilu neizvesnih zavrsnica) i sto zamalo da prodju PAOK i plasiraju se u osmini finala, on je itekako prebacio ocekivanja.Do pocetka KLS-a je imao odlicne rezultate.

          Comment


          • Bojan Trajkovski presao iz Karposa u MZT. Logican izbor s obzirom da su Sokoli izbaceni na duze iz ABA Lige. Sad im trebaju par stranaca. Prosle sezone su ih imali i za izvoz

            Comment


            • Ako je bilo, ni na odmet još jednom pročitati.
              https://basketball.hr/vijesti/slaven...rostorima/1918

              Comment


              • Interesantno. Nisu izbacili nijednog igraca, nemaju nikakav priliv novca osim privatnog, i dalje nemaju publiku, menjaju igrace i trenere kao na traci, otpustaju na pola sezone ali su nekako iznad svih i definitivno ce uzeti primat?

                Comment


                • Nema tu košarka gde da se zalepi. TAj faktor,navijača, je baš u našem okruženju jaka stavka.
                  Pošto niko nema para.
                  Cedevita sa budžetom preko 7-8 miliona možda, kažem možda uđe u pobedničku seriju,u ABA ligi.
                  Ovako nema šansi. MAda volim dobru borbu i takmičenje.

                  Comment


                  • Originally posted by Chupa View Post
                    Interesantno. Nisu izbacili nijednog igraca, nemaju nikakav priliv novca osim privatnog, i dalje nemaju publiku, menjaju igrace i trenere kao na traci, otpustaju na pola sezone ali su nekako iznad svih i definitivno ce uzeti primat?
                    Ono sto na ovim prostorima bas mnogo izdize jedan ili dva kluba iznad drugih je ucesce u EL. Oni nisu imali srece (znanja, strucnosti...) da se odrze tamo i to je to. Mislim da na duzi rok ne mogu da prave konkurentan tim bez jakog medjunarodnog takmicenja (ABA excluded).
                    Sto se tice pravljenja igraca, ako je Tedeski spreman da svake godine kesira 5m, ili koliko god, njima to i ne treba. Uvek mogu da plate nekog pristojnog stranca i privuku dobre hrvatske kosarkase. E sad, sto su nasi momci bolji od njihovih, to je druga stvar.
                    Ono sto se i na skorasnjem primeru KKCZ pokazalo kao dobro je da jedan trener radi vise godina. Naravno, mora da se pogodi i trener, jer dzaba da nekog drzis i 10 godina, ako ne zna.
                    Ne znam kakav je Zdovc trener, tj. kakav ce da bude, ali mozda je njegovo dovodjenje pocetak. Ako nista drugo, bio je daleko bolji kosarkas od DR-a. Videcemo kakav ce biti trener.

                    Comment


                    • Originally posted by Пера Ложач View Post
                      Nema tu košarka gde da se zalepi. TAj faktor,navijača, je baš u našem okruženju jaka stavka.
                      \
                      Moze se reci da smo u Srbiji barem u necemu uspeli da nadmasimo ex republike. Stvaranje dva velika SK u Beogradu je bilo dugorocno gledano dobar potez. Naravno, fudbal je doneo navijace, ali su i ostali sportovi iz tih klubova automatski dobijali navijace. Glupo je navijati za CZ u fudbalu, a za Partizan u basketu, ili obrnuto.
                      U Hrvatskoj bi bila skroz druga situacija da je Dinamo taj tip SK, ali nije. Imali su vrhunske KK-ove, ali bez neke stalnije osnove u navijackom smislu. Kada su uspesi prestali, ostali su samo zaljubljenici.

                      Comment


                      • Dugoročno pare će pobediti, ako se ne može makar delimično parirati.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Nece Cedevida preuzeti primat od Zvezde jos dugo, u to sam uveren, iz mnogo razloga. Ulazu oni svake sezone imaju stabilan klub, budzet i sve je to ok, ali nemaju kontinuitet i nemaju jasnu viziju, ni sa trenerom a pogotovo sa igracima, nemaju puno mladih igraca koji bi kroz sezonu napredovali, dovode starije i iskusnije igrace sa upitnim motivom i zeljom, sa takvim potezima tesko oni mogu da preuzmu primat od Zvezde. Mogu mozda jedne sezone da osvoje ABA ligu i obezbede EL, ali to bi bilo kratkog daha, ne umeju oni da iskoriste sve sto EL nudi, delom i zbgo publike koja ne postoji, delom i zbog tima koji po meni ne napreduje puno kroz sezonu, naravno videcemo ove sezone kako ce sve to izgledati sa Zdovcem.

                          Comment


                          • Ako budu u stanju da utucaju duplo više para od nas u tim, na kraju će nas dobiti.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Ako budu u stanju da utucaju duplo više para od nas u tim, na kraju će nas dobiti.
                              Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti
                              Nema sanse da oni ubace duplo vise para od nas. Po meni, najvece mogucnosti im daje fuzija sa Cibonom.

                              Comment


                              • Ova sezona je prekretnica. AKo ove sezone ne budu uspeli da ispariraju Zvezdi, sledećih sezona neće sigurno, čak ako budu imali i 7 miliona za roster.
                                Tu prevashodno mislim da će se mladi trener i MNOGO mladih igrača posložiti iz običnih kockica u prelep i jak mozaik.

                                Comment

                                Working...
                                X