Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Onda bolje 4231, s tim da meni umesto Bobija ni Mesi ne bi igrao a ne Šaćiri.....
    ¡Si Señor!

    Comment


    • Valjalo bi malo da se promeša u napadu, da osveži malo. Možda čak i Minamino umesto Šačirija, mada bi ja radije Šaćirija. Neće ništa biti Bobiju da jednu odmori.

      Ali svakako ofanzivnija uloga za Thiaga. Barnli će da se brani sa svih 11 igrača. Moramo da imamo nekoga ko će da proturi loptu između linija.

      Sad kad su bekovi malo ispali iz forme, bar što se tiče ofanzive, važno je da imamo neku kreativnost i opasnost na sredini. Pre si mogao da se uzdaš u bekove da kreiraju šanse za napad, sad je drugačija situacija. Nemamo ništa sa bokova, a ni sa sredine. Igra nam se svodi na to da bekovi dodaju Salahu ili Maneu loptu po boku i da oni probaju protiv 2-3 igrača. Thiago tu negde oko 20 metara od gola Barnlija je uvek opasna stvar.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Jel se samo meni cini, ili Thiago uopste nije igrac za nas(bar ne kao starter, osim u specijalnim prilikama). Pre svega mislim da nas usporava dosta, i cesto pravi potez vise.

        Treba ga koristiti kada vodimo i da privedemo utakmicu kraju, tipa od 60min. Veceras bih vratio Fabinha na sesticu, a Matip + Rhys/Nat na stoperskim mestima. Thiago jeste majstor, ali fizicki ce tesko parirati veznjacima u ligi.

        Sent from my motorola one action using Tapatalk
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Uz Robertsona Bobi ima jedini sve startove ove sezone u PL, i mislim da se ni danas koplje neće na njemu lomiti zbog slabijih rezultata, eventualno ako je baš umoran.
          Realnija mi je opcija da ne igra protiv MUN-a u nedelju, mada je i tu za očekivati nešto jači sastav nego inače u ovim kupovima.

          Što se Alkantare tiče mislim da je kao izmišljen za Liverpul, nema sreće što se ovaj period adaptacije potrefio sa minus fazom cele ekipe, plus bio je duže povređen ali sam ubeđen da će ostati standarni starter i kad se svi vrate u ekipu....
          ¡Si Señor!

          Comment


          • Virgil nam mnogo nedostaje, i ofanzivno i defanzivno. Ali ako gledamo kako je isla sezona, Jota ce biti mnogo gora povreda za nas nego Virgil.
            Da smo imali Jotu kroz ovaj period, ja sam siguran da bi bili prvi i to sa lepom prednoscu. Steta, taman ja poceo da reseta, i onda u najglupljem mogucem mecu se povredi, i to je delom i Kloppova greska.

            Sto se Thiaga tice, cini mi se ponekad da je previse pametan za ostale igrace, i cesto se desava da on odradi dobar pas ali da igraci ne mogu da ga isprate. Nekada je bolje da Hendo igra na njegovom mestu on ce igrati jednostavno i tacno. Takodje sam primetio da redovno gubi lopte na 20/30m od svog gola, sto je jos jedan veliki rizik.
            Ali ako mu kazes da igra jednostavnije, izgubice tu magiju i onda ti je svejedno dal ti igra Henderson ili on.


            Sent from my motorola one action using Tapatalk
            Last edited by Brian McShtull; 21-01-21, 18:25.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • E ovome se nisam nadao, šanse nema da je Klop digao ruke..., ali ipak da vidimo
              ¡Si Señor!

              Comment


              • Originally posted by Van Strike View Post
                Jel se samo meni cini, ili Thiago uopste nije igrac za nas(bar ne kao starter, osim u specijalnim prilikama). Pre svega mislim da nas usporava dosta, i cesto pravi potez vise.

                Treba ga koristiti kada vodimo i da privedemo utakmicu kraju, tipa od 60min. Veceras bih vratio Fabinha na sesticu, a Matip + Rhys/Nat na stoperskim mestima. Thiago jeste majstor, ali fizicki ce tesko parirati veznjacima u ligi.
                Nemoj Pixi... Alkantara nas usporava...Isti onaj Alkantara koji uvek gleda da odigra pas napred. Gledamo li istog igrača? Što se tiče poteza više i fizikalija, polako, tek ulazi u formu i adaptiranje na tim. I to će da se balansira.

                https://www.liverpool.com/liverpool-...nited-19650254

                Da ne pričam o tome što bi ja radije da on pređe na osmicu, a da Hendersona vrati na šesticu.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Odigra on pas napred, ali sa zakasnjenjem. Prespor je sa loptom, odluke donosi dobre ali obicno budu kasne. Pasovi jesu napred, ali retko su kroz sredinu obicno idu na bok. Nijedno njegovo dodavanje nije bilo gol sansa, retko kada gadja dodavanja iza stopera, sto Fabinho radi perfektno, koliko je samo puta tako spajao sa golom Manea ili Salaha.
                  Fabinho je zapravo sve sto nam treba, izgubili smo najboljeg veznjaka i najboljeg stopera. Virgil i Fabinho su nama kreatori, pored Trenta i Robertsona koji su zakazali u poslednje vreme. Fabinho mora da se vrati u vezni red, a onda nek igra ispred njega Thiago ali ne vidim ja koliko on tu moze da doprinese, s obzirom da onda Firmino gubi ulogu. To bi imalo smisla ako bi Jota igrao umesto Firmina.
                  Generalno po meni uloga za Thiaga je kada imamo prednost da udje i kontrolise ritam i smiri utakmicu on nije igrac koji ce da ubrzava utakmicu, nije Henderson nije trkac koji ce da pokrije prostor.
                  Thiago je dobar da se koristi za odredjene situacije i odredjene meceve, ali da nam bude prva opcija nikako, prosto nema nikakve veze Kloppov fudbal koji igramo poslednjih nekoliko sezona sa Thiagom.
                  Sto ne znaci da je on los igrac, prosto nije za ovaj ovakav fudbal kakav Klopp zeli(zeleo).

                  Sent from my motorola one action using Tapatalk
                  Last edited by Brian McShtull; 23-01-21, 14:03.
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Prvo, ceo tim je katastrofa. Nijedan igrač osim Fabinja i Alisona trenutno ne igra dobro. Sama kretnja igrača je baš loša. Taktika nam je loša. Celokupna hemija tima je možda i najgora otkad je Klopp došao. Alkantara ne može da odigra pas napred ako nema kome. Pas kroz sredinu može da se odigra jedino ako imaš nekome da odigraš. A ako mi kao tim baziramo celu taktiku kroz bokove, normalno da će lopta da ide na bokove. Koliko sam samo puta video njega sa loptom kako gleda napred kome bi mogao da baci i nema nikoga i odlaže na stranu. Nije da on igra na sigurno, pa sad ne vidi kako Salah i Mane beže štoperima. Već su Salah i Mane baš van forme. Thiago je igrač koji možda i najviše rizikuje sa pasovima. Ako se dobro krećeš, on će te naći u 99% slučajeva. Najveći dokaz za to je tekma protiv Evertona. Tad je bio najbolji igrač na terenu. Igrao je ispred Fabinja i tu se upravo videlo koliko doprinosi. Zar si zaboravio na tu tekmu?

                    Ja ti garantujem da je Fabinjo igrao kao šestica umesto Thiaga protiv Barnlija i Junajteda, a da je ostatak ekipe bio isti, ne bi se ništa promenilo. Ceo tim je u problemu.

                    Pričam ovde mesecima da jedva čekam da se Fabinjo vrati na DM-a. Prvo jer je jedan od najboljih na svetu u pokrivanju prostora, a drugo jer će osloboditi Alkantaru da igra ofanzivnije. Henderson-Fabinjo-Alkantara i sredina nam je sređena. Kreativnost, defanziva i trčanje. Sve imamo. Skida se pritisak sa bokova.

                    Zato sam i kukao da dovedemo štopera.

                    Thiago je savršen igrač za kontrolu tempa. I za ubrzavanje i za usporavanje. Ali ako ceo tim igra sporo i bezidejno, ne može on sam da ubrza sve. To je na Kloppu da reši. Previše ovaj tim igra loše da bi se okrivio Thiago za usporavanje bilo čega.

                    A fudbal koji Klopp želi(želeo) smo mi prestali da igramo tamo negde oko početka korone.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Jurgen Klopp on transfers: “A centre-half would help 100%. I am not a five-year-old kid any more and if I don’t get what I want I start crying.”

                      Klopp: “Most of the time in my life I didn't get what I wanted. We all are pretty much used to that. And it's not like that. I'm responsible for a big part of this football club but there are people who are responsible for the whole thing, and I cannot make their decision.”
                      Sad mi je sve jasnije. Klopp hteo štopera, vlasnici rekli ne. To je to.

                      Bar da ne mislim više što je Klopp pukao da ne vidi da mu treba štoper.
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment




                      • Jones levo, ili promena taktike?
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Sta li je sa Hendersonom?

                          Comment


                          • Povređen, ali nije ništa strašno. Trude se da ga oporave za Spurse u četvrtak.

                            Matip odmoren. Mnogo mu 3 tekme sedmično.

                            Ja se nadam da nam Jones neće igrati krilo danas.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Na stranu sto su svi losi, ali nema zelje nikakve. Izgleda mi kao da ne mogu da dobiju utakmicu, kako god igrali. Da se ne lazemo mi smo sve ove utakmice dominirali posedom i mogli i do pobede u skoro svim utakmicama od Palasa. Ali nema uopste zelje, jbg posle skoro 3sezone brutalnog fudbala, gde su u svakoj utakmici ginuli, morao je da usledi ovakav pad.
                              Bukvalno izgledaju kao da igraju na silu.


                              Sent from my motorola one action using Tapatalk
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • Dobro bi bilo kada bi ukinulo igranje fudbala u januaru, definitivno Kloppov najgori mesec u godini. Osim prosle sezone, ne pamtim da smo imali neke dobre meceve u januaru. I to sto smo dobijali bilo je na misice.

                                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X