Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije to samo do Buvaca.

    Timovi se sad više brane protiv nas. Kako ćeš da igraš na presing ako timovi samo ispucavaju loptu? Mi imamo 60-70% loptu ove sezone.

    I ne znam šta će nam presing kad je ovo tek druga utakmica u kojoj smo ispustili bodove protiv timova van top6.

    Igrali smo 18 utakmica protiv timova van top6. Imamo 16 pobeda i 2 remija. To je 50 bodova od mogućih 54. Ja bih rekao da je to odličan rezultat.

    Problem je što nam je odbrana postala nesigurna. Razlog je što imamo veliki broj povreda. Pre se znala 4 pozadi na svakoj utakmici. Sad se često menja čak i po 2 igrača, i to ostavlja posledice.

    Ne pamtim ni kad nam je ista sredina vezala 2 utakmice. Nonstop se menjaju.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Pa taj sistem koji je Liverpul igrao kad je bio tu Buvac, bio je dobar samo za pola sezone. Posle toga se raspadnemo, mislim i sad se raspadamo fizicki, pogotovo pozadi Robertson i VVD, vidi se da nisu 100% spremni, tacnije da ih je stigao umor. Onaj nivo koji su oni igrali cele 2018.god nije realan. Robertson svaku utakmicu igra kao da mu je poslednja. Ali prosto takva je liga, i uvek ce biti uspona i padova, nije realno ocekivati konstantno dobru igru.
      Keita treba da dobije neke zadatke, cini mi se kao da mu Klopp da slobodu da ovaj radi sta hoce, a tu se on ne snalazi koliko mi se cini.

      Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by Adam The Llama View Post
        Pa taj sistem koji je Liverpul igrao kad je bio tu Buvac, bio je dobar samo za pola sezone. Posle toga se raspadnemo, mislim i sad se raspadamo fizicki, pogotovo pozadi Robertson i VVD, vidi se da nisu 100% spremni, tacnije da ih je stigao umor. Onaj nivo koji su oni igrali cele 2018.god nije realan. Robertson svaku utakmicu igra kao da mu je poslednja. Ali prosto takva je liga, i uvek ce biti uspona i padova, nije realno ocekivati konstantno dobru igru.
        Keita treba da dobije neke zadatke, cini mi se kao da mu Klopp da slobodu da ovaj radi sta hoce, a tu se on ne snalazi koliko mi se cini.

        Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
        Za VVD-a pričaju da je izgubio 4 kg zbog bolesti. Nije on skroz spreman.

        Što se tiče Keite, ne znam ni sam.

        Defanzivno je mnogo inferiorniji u odnosu na Ginija npr. Pozicioniranje mu je ponekad loše. I deluje da ga igrači prelako izguraju.

        Što se tiče napada, vidi se šta on nudi. Juče je prolazio mnogo puta kroz sredinu. Prilično je agilan i ima nisko težište. Ume lepo da prođe na sredini 1vs1, pa i 2vs1. Ali problem je što previše zadrži loptu kad prođe. To mora da rešava. Mora brže da se oslobodi lopte. I pasovi su mu često loši. Previše prodatih pasova.

        Juče je bio jedini pored Manea koji se trudio da nešto napravi. Par odličnih prodora, ali kad dođe do 18 metara, pogubi se. Ima i do toga da mu juče ni napadači nisu pomogli sa kretnjom.

        Mislim i da se nije još prilagodio na tempo lige. Ume da se izgubi po 10 minuta da ne znaš uopšte da li je na terenu.

        Vidi se da tu u njemu postoji TOP igrač. Ali Klopp mora dosta da radi sa njim.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Pricali smo vec o tome ali i dalje ne razumem zasto bar selektivno ne odigra presing.
          Npr mec protiv Sitija tamo, oni se bar ne brane a znas da je to dobitna formula protiv njih. Moglo se i protiv Napolija PSZa, Arsenala ili Celsija.
          Npr prvih 15min nekog meca, kao faktor iznenadjenja ili prvih 15 min drugog sinoc..ne ceo mec, vec da se promeni ritam.
          Npr Mane je fizikalac, Robertson i Keita takodje pa sto bar ne odrade to kad je lopta kod desnog beka a tu su ti tri masine po toj strani (+naravno uz pomoc saigraca )

          Necu previse da gnjavim, samo mi zao sto se to mocno oruzje drzi u garazi dok se sezona lomi.
          Last edited by engleski_dopisnik; 05-02-19, 14:42.
          insta: engleski_dopisnik

          Comment


          • Nekad u nekim utakmicama i momentima bih i ja to voleo, ali je Klopp totalno promenio taktiku.

            Ali neću sumnjati u njega kad smo u prvom mestu.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment




            • Gini.

              Očekivan tim. Ajmo Redsi!

              Ovo je Nabijeva utakmica. Mora da padne prvenac!
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Ovo nam je baš trebalo. Jedna ovakva lagana utakmica.

                Ceo tim je odigrao perfektno. Sredina je bila maestralna. Sva trojica odlični.

                I trojka napred je bila odlična. Firmino po meni objasnio danas. Par nenormalno dobrih lopti.

                Šteta što Keita nije dao gol. Neće da ga prokine, pa to ti je. A mnogo bi mu značio gol.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • E sada sledi Junajted, bod bi bio kao kuca.

                  Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • It's better to always think of footballers as needing to put in two performances:- team tactical and individual.

                    So to use examples you can maybe relate with, players like Gini and Firmino (and Kuyt) are very tactical players.

                    Coaches ALWAYS look for team tactical first. We as fans always look for individual performances first. This is why the likes of Kuyt was first name on the team sheet for Rafa even though every season he was the 'obvious area to upgrade' - just get pace & end product.

                    Likewise why Gini and Firmino start every single game they are fit for. And even some they are not, clearly.

                    "Mo Salah, world class, but not every day. Sadio Mane, world class, but not every day. Roberto Firmino, world class, pretty much every day," - Klopp

                    So if you look at Shaqiri v Southampton - he gave a fantastic individual performance in the first 45 minutes and opened up Southampton numerous times. But he didn't give the team tactical performance. So he was subbed off and hasn't played centrally since.

                    Team Tactical always > Individual.
                    This is where a side like the Galacticos struggled... whereas a machine like Rafa's Valencia succeeded against them.
                    This is why I always frown on people who don't rate Gini or say things like they want him to score or assist more.
                    Sure, that would be nice, but it is not important. To score and assist more, you need to be ahead of the ball more. If you are ahead of the ball more, like Shaqiri was against Southampton, you likely aren't doing the team tactical stuff.
                    You cannot be both protecting against counters AND trying to be involved in the finishing phase. They require you to be in different places on the pitch. This is why I always say Can was our worst midfielder. Tactically horrific, pretty much every day.

                    This is also why I enjoyed so much the match against Bournemouth too.

                    Gini saw the midfield burden as his own all of last season. Against Bournemouth, he saw Keita and Fabinho doing the right things when he moved up the pitch and then trusted them.
                    Gini sacrificed his game last season to stop our midfield looking so porous all of last season.
                    This season, Firmino has been a lot of the sacrificing up to now also to offer that central penetration to connect midfield and attack that we miss without Ox or Keita playing.
                    Našao sam zaniljiv tekst na tviteru. Vredi pročitati.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Igra li Van Dajk sjutra?

                      Sent from my Mi A1 using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Baka View Post
                        Igra li Van Dajk sjutra?

                        Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                        Ne.

                        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Originally posted by MareLFC View Post
                          Ne.

                          Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                          Povreda?

                          Sent from my Mi A1 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Baka View Post
                            Povreda?

                            Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                            Kartoni.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Smor. A zaletio se na tu jedinicu bio sjutra bas.

                              Pise se Matip-Fabinjo dvojac sjutra..

                              Na drugu stranu Koman se povrijedio za vikend, pa bi trebali lakse ugasit Riberija i Gnabrija.
                              Plus ce Bajern izgleda izac za 433 i to Havi Martinez, Gorecka i Tiago na sredini.

                              Sent from my Mi A1 using Tapatalk

                              Comment


                              • Mislim da ne igra Riberi.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X