Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP-Octo British Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    I konacno da se malo prikljucim.
    Pre svega cestitke Vinalesu (presao je igricu danas ), Calu i Valetu
    Sto se tice MM, sam je napravio glupost, hteo vise nego sto je mogao i to ga je kostalo bodova. O kazni nema svrhe pricati nikome nije ugrozio mesto, presekao krivinu vratio se iza Valeta i to je to, drugi put je jos vise sebi naskodio tako da je to dovoljna kazna za njega. To sto bi mnogi zeleli da Marc dobije kaznu pa da samim time Vale dobije malo vecu priliku da mu se priblizi je cista subjektivnost koju razumem, ali trka je zavrsena i to je to.
    P.S. Baz i Pol su dobro, malo ugruvani ali to je sve
    sigpic

    Comment


    • #47
      A zasto je Espargaro kaznjen i dobio 1 sekunu ?

      Comment


      • #48
        E ovako ajmo redom od mojih omiljenih prvo Maveriku cestitam na istorijskom uspehu Horhe nikako da se probudi E sad sta reci za ostale? Pa naravno sjajan je bio Kraclou dok je Rosi na kraju dobro prosao, a Markez? Pa za njega najcesce ovde ima dosta komentara , ali negativnih! Cesto i dosta nerealnih! Na primer danas svi opet razapese Markeza, pa jel radio nesto pogresno? Bio je preagresivan i na kraju mu se obilo o glavu. Jos jedna stvar mislim da kad bi se ovde sudilo Markezu za bilo sta da bi svaki put bio kriv iako to uopste ne mora da znaci da je tako! E sad svi su hteli da kazne Markeza i podsecali kako je Espargaro kaznjen, a to za Espargara je samo odjednom iskocilo ni situacija se nije videla.

        Comment


        • #49
          Prosle godine u Asenu Rosi je po pesku presekao poslednju krivinu-BEZ KAZNE, naravno i pobedio!! Kladim se da se niko od vas, koji danas kukate na MAQ, prosle godine nije zbog toga bunio?
          Zovite

          Comment


          • #50
            O nixice srećo moja, vratio si se!!! Pa zar ti nisi gledao tu trku o kojoj zboriš? Da si gledao, znao bi da je situacija bila skroz drugačija, a setio bi se i da je direkcija trke morala Hondi da dostavlja temeljne izveštaje o tome zašto u toj situaciji kazna za izlazak sa staze nije bila ni primenjiva ni potrebna...

            Comment


            • #51
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              zar ti nisi gledao tu trku o kojoj zboriš? Da si gledao, znao bi da je situacija bila skroz drugačija
              Ajde??
              Zovite

              Comment


              • #52
                http://www.mozzartsport.com/vesti/ot...aznjena/145231
                Kao navijac Rosija

                Comment


                • #53
                  Rosija je tad izgurao Markez koji je bio iza, pokusao banzai manevar i zabio se u Rosija a kasnije i sam isekao tu sikanu jer nikako nije mogao da prodje na taj nacin. Rosi je tu isao kroz sljunak i vrlo lako mogao da padne. Ovo je samostalna greska vozaca koji je bio iza i bez kontakta tako da ta 2 incidenta nemaju veze jedan s drugim osim sto je u oba puta Rosi bio ispred a drugi pravio greske. Nije za poredjenje. Ovde se ne radi sto je samo izleteo i vratio na stazu vec je problem jer je isekao krivinu i time ponistio svoju gresku a realno da je bilo sljunka ili da je drugacija krivina izgubio bi bar 5s. Zasto sad Pedrosa i Dovi koji su bili iza i prosli na pravi nacin da budu iza nekoga ko je napravio veliku gresku. U svakom slucaju ok je sto nema kazne ali ovamo ponistavaju krugove i vremenski kaznjavaju vozace koji za malo predju granice staze a mozda su i oni greske napravili. Koja je onda poenta kazni i zasto su uopste uvedene? Da ne pricamo sto imaju odresene ruke da kaznjavaju kako hoce te su Rosija kaznili onim poenima samo da bi startovao poslednji jer nema pravila gde pise da li se dobija 1,2, ili 3 poena za nesto konkretno. Mozda je i Rosi pogresio kocenje pa sporije usao u krivinu a i bio je ispred pa ima pravo da bira gde ce da ide. Sve ovo nije za nikakve kazne kao sto i nije bilo ranije ali kad vec uvodis i kaznjavas jedne pa kazni i druge. Realno ono je greska od bar 5s i da se odmah vratio na putanju izgubio bi toliko(mozda i nesto manje) ali ne on umesto da se vrati odmah na stazu odlucuje da sece i tako ponistava gresku i eto u cemu je problem. Niko ga nije prisilio da kasno koci...
                  Last edited by mikisavic89; 05-09-16, 14:55.

                  Comment


                  • #54
                    Izvgleda da je samo u tenisu sve cisto...a cim ima sudija ovakve ili druge vrste ..kombinacije su moguce..

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by mikisavic89 View Post
                      Rosija je tad izgurao Markez koji je bio iza, pokusao banzai manevar i zabio se u Rosija a kasnije i sam isekao tu sikanu jer nikako nije mogao da prodje na taj nacin. Rosi je tu isao kroz sljunak i vrlo lako mogao da padne. Ovo je samostalna greska vozaca koji je bio iza i bez kontakta tako da ta 2 incidenta nemaju veze jedan s drugim osim sto je u oba puta Rosi bio ispred a drugi pravio greske. Nije za poredjenje. Ovde se ne radi sto je samo izleteo i vratio na stazu vec je problem jer je isekao krivinu i time ponistio svoju gresku a realno da je bilo sljunka ili da je drugacija krivina izgubio bi bar 5s. Zasto sad Pedrosa i Dovi koji su bili iza i prosli na pravi nacin da budu iza nekoga ko je napravio veliku gresku. U svakom slucaju ok je sto nema kazne ali ovamo ponistavaju krugove i vremenski kaznjavaju vozace koji za malo predju granice staze a mozda su i oni greske napravili. Koja je onda poenta kazni i zasto su uopste uvedene? Da ne pricamo sto imaju odresene ruke da kaznjavaju kako hoce te su Rosija kaznili onim poenima samo da bi startovao poslednji jer nema pravila gde pise da li se dobija 1,2, ili 3 poena za nesto konkretno. Mozda je i Rosi pogresio kocenje pa sporije usao u krivinu a i bio je ispred pa ima pravo da bira gde ce da ide. Sve ovo nije za nikakve kazne kao sto i nije bilo ranije ali kad vec uvodis i kaznjavas jedne pa kazni i druge. Realno ono je greska od bar 5s i da se odmah vratio na putanju izgubio bi toliko(mozda i nesto manje) ali ne on umesto da se vrati odmah na stazu odlucuje da sece i tako ponistava gresku i eto u cemu je problem. Niko ga nije prisilio da kasno koci...
                      Da je bilo sljunka ili da je bila drugacija krivina? Pa zasto samo mi pravimo ovakve kombinacije???? Sto se onda sve trke ne voze na istoj stazi i onda smo resili ovaj problem? Pa tako isto imamo duele u formuli na slicnim stazama i bezbroj puta se desi da u duelu neko skrati krivinu i onda pusti onog sa kim je bio u duelu ako je uspeo da ga obidje ,ali sto bi on mislio o nekom ko je 5s iza??? Zato mi nije jasno , zasto praviti ovakve kombinacije da je bila drugacija staza Markez bi pao ili bi dosta izgubio , ali nije zato je ovo dosta glupo.

                      Comment


                      • #56
                        @Nemanj
                        Ko je 5s iza? Mislim da nisi najbolje skapirao sta je napisao u vezi toga.

                        Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
                        Last edited by BogdanB; 05-09-16, 18:40.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by BogdanB View Post
                          @Nemanj
                          Ko je 5s iza? Mislim da nisi najbolje skapirao sta je napisao u vezi toga.

                          Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
                          Skapirao sam ja bas dobro. Nego ovde se gleda napasti Markeza u svakoj prilici meni je to glupo. Ti znas da ne navijam za Markeza, ali mi je glupo nalaziti gresku nekome u svakoj prilici

                          Comment


                          • #58
                            NEMANJA97 a kako i gde sam to napao Markeza? Ponovo eno snimka pa pogledaj, to nije skracenje krivine i nije bio duel jer je Markez bio iza Rosija i vec su bili u sred krivine. Skratis krivinu ok vratis se iza ali ovde se radi o presecanju staze tacnije 3 krivine je skratio tako sto je izleteo u jednoj, uhvatio precicu za drugu i vratio se u sred trece. Zasto se nije vratio odmah vec odlucio da presece sve? Uostalom ja sam napisao da meni to nije za kaznu generalno ali ako su uvedena neka pravila i drugi se kaznjavaju zasto ne bi i on? Uostalom on je plakao da Rosi bude kaznjen u Asenu iako je pokusao nemoguce obilazenje i zabio se direktno u njega pa su trebali da objasnjavaju i njemu i Hondi 2h kako to nije za kaznu. Tada je plakao kako je Rosi isekao krivinu i zato pobedio a sada zasto ne place da bude kaznjen...

                            Comment


                            • #59
                              U Asenu Rosi nije digao ruku,isekao krivinu i nikom nista,jos pobedio.

                              Comment


                              • #60
                                Laguna Seca 2008?!
                                Genijalan manevar.
                                Zovite

                                Comment

                                Working...
                                X