Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brno - sa lica mesta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brno - sa lica mesta

    Polazak

    Cetvrtak,polazak je zakazan za 21h,noc pre toga, gledao sam utakmicu protiv Hrvatske,spavao pred utakmicu 2 sata I posle utakmice 3-4 sata. Ponadao sam se da cu tako biti malo umoran I uspeti da zaspim konacno u autobusu gde nikako ne mogu da spavam. Krenulo se za Beograd I vec losa vest, vidim na auto putu da se na naplatnoj rampi ceka sat vremena, iskljucivanje za Mladenovac I pravac Avala. Stizem tacno u pola 9, dosta je ljudi vec doslo, dobijaju se Monsteri posto su likovi koji su organizovali I to sredili. Konacno,otkucava 21h,ulazimo u autobuse, masemo I pun gas u Brno. Inace, ja sam krenuo na putovanje sam, nisam nikoga znao osim tog organizatora. Minut posle polaska, vec sam upoznao nekoliko ljudi I skoro sa parkinga nismo izasli,a moglo je da se zakljuci da je ekipa u busu looda. Kako se upoznajemo,vidim da nisam jedini koji je posao sam I zakljucujem da je ceo autobus u dusi obojen u zuto. Kako put odmice,sve je zanimljivije I zanimljivije.
    U Novom Sadu pokupili smo jos neke I autobus je bio skoro pun,mozda 3-4 slobodna mesta.
    Ponovo dobijamo Monstere I ovaj put sendvice. Stvarno, za momke sto su organizovali,svaka im cast a najjaci deo po meni je bio taj sto su poneli 46 dimnih zavesa za trku da se zapali,svako po jednu.
    Stize se na granicu, nema nikoga ispred nas I krece cimanje, vadite torbe,ranceve,sve napolje sa pasosima. Dzabe smo ih nosili kada nam nisu ni otvarali. Posle toga smo se zadrzali,nazalost,oduzeli su nam dimne zavese I svi u autobusu su bili razocarani. Opasan PYRO SHOW bi’ se napravio na stazi pred start trke.
    Za polazak nema vise sta da se prica. Nastavili smo putovanje,trudio sam se da pokusam da zaspim,ali nikako.

    Prvi dan (petak)
    Noc prolazi, budan cekam jutro, spojio sam sve ukupno pola sata sna tokom noci. Da stvar bude gora, u Ceskoj se radi put I stalno su neka truckanja koja bas smetaju. Tako izlomljen totalno od sedenja, bez sna, konacno vidim tablu za Brno. Stizemo tamo, vidimo kamp kucice, vec je bilo dosta satora,kucica u mestu za kampovanje. Stigli smo na parking malo pre pola 9.
    Uzimamo ranceve,neko se presvlaci I polako krecemo. Zastava se stavlja na ledja, da se zna odakle dolazimo.
    Konacno,ono sto smo svi cekali,vidimo ulaz.



    Cekiramo,ulazimo I vidimo vec standove sa opremom vozaca kao I pobednicko postolje za nas navijace.



    Kako smo prosli to, ulazimo na mesto koje gleda na garaze, startno ciljni pravac. Tu su tribine, tu je I tunel gde mi treba da prodjemo ali ostajemo da vidimo kako izgleda iz blizine kada najslabija kategorija proleti. Kada se upalio prvi motor, dobijam neku dozu energije, kao da je neko u mene ubrizgao san dug dva dana. Umora vise nije bilo, ustvari, sta znaci rec umor? Motor prolece, posle za njim I veca grupa. Sve se trese,ne cuje se nista, osecas kako se treses iznutra a mi svi u neverici gledamo,slusamo I ne verujemo da je to ovako uzivo. Psujemo od srece, da li je ovo realno da je ovako?



    Posle neverovatnog prvog iskustva, upucujemo se u tunel I idemo pravac na nase delove koje mozemo mi da obidjemo,a to je u ovom slucaju bio C sector. Kada se izadje iz tunela, sa leve strane se nalazi padok koji je skoro prazan.



    Nastavljamo ka sektoru do kog ima nekoliko minuta da se pesaci. Konacno, ulazimo, tu je Monster stand gde se deli besplatan Monster, ali ne smes da ga izneses napolje, moras da ga popijes dok si tu ili da bacis da bi izasao,naravno, DJ vrti dobru muziku.
    Biraju se mesta na livadi I konacno krece pravi aparat da radi.



    Malo se spustam dole do ograde, da cujem taj zvuk iz blizine I naravno da uradim neku sliku. Desilo se jedno izletanje I zvuk je bas neprirodan, nije bas prijatan za usi kada cujes da motor padne. Danilo je pao I iskoristio sam priliku da ga slikam dok je bio tu



    Slikalo se,snimalo se I na red je dosao trening kraljevske kategorije I naravno,na slici ispod je Doktor.



    Susret sa zvukom iz trece kategorije je bio fanstastican,a sta reci za kraljevsku kategoriju? Brutalan,da li je to ok? Mislim da nije, najbolje je da se cuje.



    Kada se zavrsio trening, otisao sam u drugi sektor, Nije lako ici,stalno je uzbrdo,nizbrdo a jos teze vam je ako vam je ranac tezak kao u mom slucaju.



    Moto 2, na tv-u mi taj zvuk deluje mnogo dobro,da bas dobro zuje,ali u stvarnosti, nije to bas tako glasno. Trojka je mnogo jaca od dvojke po zvuku. Sliku necu da kacim,posto mi nije bila neka pozicija,a I slike koje sam uradio su lose ispale.

    Usledio je trening I promena sektora. E,sada,ako imate kondiciju,bice malo lakes da setate po uzbrdicama. Moto 3 pocinje.

    Bulega je prvi osetio sljunak





    Nije lose mesto za gledanje, ima malo duzi pravac I onda se ulece u krivinu. Dogovorili smo se nas troje da odemo na pravac, da cujemo tu kraljevsku klasu kako trese sve oko sebe, posto smo trojkama bili zapanjeni. Kada smo stigli, sacekali smo nekoliko minuta do pocetka I dozivljaj je bio neopisiv, neverovatan. Klip uopste ne moze da docara. Samo smo se gledali sa osmesima na licu,komentarisali u neverici I pitali se kako je kada krene start trke?



    Pocinje vec da smeta usima ako ste duze izlozeni ovolikoj buci. Vratili smo se u C sektor,nastavili da gledamo taj trening I na kraju drugu klasu. Vec je I vise ljudi bilo prisutno na stazi. RedBull kup je isto takodje zanimljiv, nisu losi klinci.





    Kada se sve zavrsilo,krenuli smo ka padoku,naleteli na neke devojke,naravno da sam se slikao sa njima. Ispred padoka naleteli na neke nase iz autobusa kao I na Srdjana Ercega. Izgleda da sam zakasnio na snimanje navijaca a nisam ni znao za to. Cekali da udjemo u padok,dobili kartice I upali. Lik koji je bio sa mnom,nije imao karticu I krenuo je sa nama troje da udje I naravno da je usao bez toga. Gde Srbenda ne moze da udje? Samo pricaj srpski redaru dok ga ne zbunis I on te pusti iznutra verovatno u fazonu auu kakva budala.

    Nije bilo mnogo ljudi u padoku,usli smo negde oko 17:15 I imali smo fore do 17:40h da zavrsimo kako bi drugi ljudi dobili te kartice. Setamo,slikamo kamione. Devojke su vec otisle,nemam mogucnosti sa njima da se slikam. Stizemo do kraja padoka I gledamo nesto I slucajno se okrecemo I vidimo Rosija na motoru kako ide ka svom kamionu. Krece standardno dozivanje I trcanje za njim,mozda ga stignemo ispred ali nismo uspeli. Usao je u prostoriju iza kamiona.



    Cekamo tu, mozda izadje nikad se ne zna, ali onda vidimo na motoru Kapirosija kako vozi I krecemo da salecemo mi I jos neki da ga salecemo za sliku,on nasmejan,stao I slika se sa svima.

    Posle toga, vidim Petruksa ispred neke prostorije,otrcim do njega,on se vec slikao sa nekim tako da sam ga pitao odmah posle toga za sliku I prihvatio je. Vracamo se ispred Jamahinog kamiona u nadi da ce izaci kada Kraclov stize ispred te prostorije gde je usao Petruci. Devojka koje tu bila sa nama u padoku ga doziva,trci do njega kao I mi. On joj rekao ajde udji. Ona je usla u tu prostoriju I naravno upadam I ja kao prosecan Srbenda. Zavrsila ona slikanje, zovem ga a on kao rekao sam samo njoj da udje a to je pricao dok je odlazio. Izasli ispred,kada eto I A.Espargara na motoru. Javim mu se,pitam za sliku,samo me je iskulirao,a na 5 centimetara od mene.

    Mi odlucimo da ostanemo tu da cekamo ostale vozace. Dolazi Bredli Smit, za razliku od Alesa,javio se ali nije hteo da se slika,takodje je iskulirao. Zatim,njegov timski kolega,takodje kulira. Tako dok sam se okretao, video sam Markeza kako ulazi unutra ali nisam video kada je dosao. Posle njega stize Lorenco I ja Lorenca ne volim ali ajde kada sam tu,sto da ne pitam za sliku. Veliko iznenadjenje, Lorenco je prihvatio slikanje. Kada sam se slikao, nisam mogao da verujem da je on prihvatio I mislim da je cak video da drzim Rosijevu kesu u ruci. Bio je nasmejan na slici. Nakamoto iz Honde dolazi,neko se slika sa njim, cekam ga da zavrsi I pitam da li moze slika? Onako nizak, pogleda me I glasno rece NE I krene da se smeje I tu krenem I ja sa njim. Zavrsili slikanje I ispostavilo se da je on zadnji sa kojim sam uzeo sliku. Sacekali jos neki minut ako vidimo jos nekoga ali vreme je isteklo,morali smo da izadjemo. Srdjan je ponovo bio tu, nije mogao da veruje da se Lorenco slikao sa mnom I da je nas covek usao bez karte.

    Ulazimo u autobus,svako prica svoje dozivljaje,svi odusevljeni. Pricam da imam sliku sa Lorencom a ljudi se zezaju, njega niko I ne pita za sliku zato te je I prihvatio posto sam pre toga rekao ko me je sve iskuliralo. Sa osmesima stizemo u hotel, upoznajem cimera, krece kupanje,spremanje. Bio je neki improvizovani pab ispred gde su bile kobaje I jos neko meso, rok/metal muzika I trebala je striptizeta da bude uvece. Kobaje odlicne, posle toga otisao do grada, zakasnili na zadnji tramvaj I hvataj taksi za nazad. Taksisti hoce da prevare, nas je hteo da vozi ako platimo 2400 kruna. Dan se polako zavrsava.



    Drugi dan (subota)


    Ustaje se u pola 7, pravac dorucak. Spavanja ponovo nije bilo, veoma malo a razlog je jastuk koji je bio mnogo tanak a verujem da je veliki broj utisaka tokom dana imao uticaja. Umora nije bilo iako drugo vece za redom, ja ne spavam nista.

    Dorucak zavrsen, krece se na stazu u Rosijevoj majici koja je kupljena juce. Stigli smo negde ok 08h a vec je bilo vise ljudi nego juce. Pravac C sektor, prostiremo srpske zastave I Rosijevu. Gledaju se treninzi.



    Mnogo vise ljudi nego prvog dana





    Poceli malo da gledamo drugu kategoriju ali smo otisli na Monster stand. Kao neko ko voli Monster, morao sam da probam sve ukuse koji nemaju u Srbiji. Prvi dan sam popio tri limenke, nisam cele osim prve ali kao kazu ne treba da se pije vise od pola litra na dan, ali jednom se zivi, sta da se radi.



    Na standu na moje veliko odusevljenje, bila je jedna Monster devojka. Cekao sam da zavrsi pricu sa sankerima I odmah pitam za sliku. Rekla je da ce kasnije biti tu, ali ne predajem se lako,rekao sam da je to jedna sekunda I ispunila je moju zelju. Kada pogledam sliku I sada, uvek mi izmami osmeh na lice. Bazen se cistio,a lik,kazem lik,a moze otac da mi bude je kukao sto se nije I on slikao ali rekoh, cisti se bazen, doci ce one posle. Vratili se na stazu, gledali jos malo. Na nekih 10 minuta do kraja treninga, drugar stize I kaze da vidite sta ima u bazenu. Ja I on (lik koji moze otac da mi bude) se pogledali I pravac na bazen. Kako je put iznad tribine prepun ljudi, mi se probijamo, trcimo. Malo su poranile, ocekivao sam kada se zavrsi trening,one stupiti na scenu od 13h. Posle probijanja I trcanja,stizemo tamo.



    Naravno, neko se popne na ogradu kao ja ili neko na bazen da se slika dokle su one u pozadini.



    U jednom trenuktu, neki lik uspeo je da upadne u bazen a devojke su se povukle I izasle iz bazena posle minut dva.



    Zavrsili tu, pogledam na tribine a na njoj, ogroman broj ljudi.



    Stizemo polako za kvalifikacije u kraljevskoj kategoriji. Na tribinama su bili prisustni I doktori, ali ne verujem da mogu neku negu da vam pruze.



    Kvalifikacije na delu.







    Markezov postupak je bio propracen zvizducima sa tribina.

    U toku kvalifikacija druge kategorije, krenuli do prostorije gde I car ide peske, a pri tom smo videli nesto zanimljivo.





    Polako dan na stazi krece da se zavrsava. Odlazimo sa tribine, nalecemo na nase ponovo kod padoka, ponovo je bilo slikanje sa nekim devojkama usput. Kako je dan bio suncan, neki navijaci su trazili od ljudi koji voze cisterne da puste vodu da ih osvezi a oni ludaci pravac pod nju.

    Kod padoka stize I Aleksandar Dzankic,konacno I njega uzivo da upoznam. Obojica, Srdjan I Aleksandar su opasni likovi. Imao sam priliku ponovo da udjem ali sam dao nekima iz autobusa da udju koji nisu bili.

    Stigli u hotel,standardno,kupanje,odlazak u grad,kupovina za stazu i za put nazad. Krenulo je malo spremanje kada sam se vratio iz hotela,a kako su najavljivali kisu, morale su farmerke da se spremaju za sutra.


    Treci dan ( nedelja)


    Budjenje u pola 6, pakovanje preostalih stvari u torbu. Dorucak u 6:15h, treba za pola sata da se zavrsi kako bi krenuli na stazu. Nismo za pola sata,ali neki minut kasnije smo krenuli. Kisa je padala,po neka kapljica. Kako smo se priblizavali stazi, kisa je bila sve jaca I jaca I kada je autobus stao na parking, dobar pljusak je udario.

    Imao sam kod sebe mali kisobran, ali on je bio nedovoljan. Drugar I ja se nabili pod njega I krenuli. Nalecemo na nekog coveka koji prodaje kabanice,uzimamo to. Ulazimo na stazu I odmah na prvi stand koji smo videli a to je bila Tek 3 Jamaha,uzeli kisobran a nismo ni imali u planu da uzimamo,a sada smo morali zbog kise. Kisobran je ogroman, tako da sam ovaj mali morao da odlozim u ranac,a taman se uklapao za trku kraljevske kategorije, zute je boje ali sta da se radi.

    Odlazimo na sektor C, vec je mnogo ljudi prisutno sa stolicama,kabanicama,kisobranima. Od naseg drustva, samo jedan decko ima stolicu. Otisli na mesto gde smo bili u subotu ali samo malo nize jer nam je neko zauzeo taj deo. Kupio nesto za sedenje,velicine kao A4 sveska ali ne mogu da sedim tu dugo. Ustajem, gledao WUP za trojku,dok sam propustio za dvojku I kraljevsku klasu. Bili na Monsterevom standu da se malo sklonimo od kise ali odatle smo malo videli neke krivine tako da nisam u potpunosti propustio.



    Vratili se pred pocetak trke. Nekima iznad mene je smetalo sto ja stojim sa kisobranom a oni ne mogu da vide kao nista od mene. Tako da sam se spustio blize ogradi.



    Trka nije bila bas kao sto ume,ali bilo je zanimljivo.



    Za dvojku,ostao sam samo da vidim pocetak I otisao gore da se prosetam da mi se malo ugreju prsti na nogama posto su mi bili jedino oni mokri I otisao u neki sator da pojedem nesto vruce. Mnogo ljudi je bilo pod satorima koji su trazili zaklon od dosadne kise. Vratio sam se na zadnja 3-4 kruga do kraja. Ako ne gresim, u sektoru D neko je uspeo da unese I vatromet. Kada ulazis na stazu,pitaju te da li imas nesto stakleno,a ovamo mozes I top da uneses ako hoces.



    Konacno,kisa je stala. Posle padanja koje je bilo cas jako,cas slabo,red je bio da prestane. Konacno sam malo seo na stolicu da se odmorim I sedeo tu sve do kraja.





    Vozaci su izasli na probni krug,nego je uradio jedan,neko dva cisto da vidi kako funkcionise I u kakvom stanju je staza. Iako je bila kisa,bilo je mnogo ljudi. Prosle godine je bilo 140 000 ljudi,a ove 82 000 ljudi ali da nije bilo kise, bilo bi’ daleko vise.

    Krug zagrevanja pocinje, kao sto pocinju da se pale dimovi.



    Trka je krenula, masine demonstriraju svoju grmljavinu.



    Videti Rosija na 12.mestu,a neki put na 13. mestu je delovalo na mene I na ostale da budemo bas smoreni I pitamo se sta se desava? Posto na video bimu,ne znamo kakve je gume odabrao. Dukatijevci su demonstrirali svoju silu koju poseduju na kisi a najvise aplauza dobijao je Janone.

    Polako je Kraclov krenuo da sustize konkurenciju a za njim I Rosi. Publika je opasno krenula da se budi,bas kao I ja. Bilo nam je u pocetku bas krivo,u fazonu dosli smo prvi put na trku I ovo se desava I pitas se da li si toliki maler ali kao sto rekoh, krenula su preticanja koje je svako bucno ispraceno I sa velikim odusevljenjem.

    Trka zavrsena,svi presrecni zbog svega sto se izdesavalo. Bas mi je bilo drago za Kraclova da je konacno uspeo da pobedi,fenomenalna voznja,prva pobeda I plus, prva pobeda za Britanca u kraljevskoj kategoriji valjda posle 35 godina cekanja.



    Pogledali smo na video bimu dodelu trofeja,nazalost intervju sa vozacima nismo mogli da cujemo,samo smo sliku imali. Krenuli smo polako da pakujemo mokre stvari,uradili jos neku sliku zbog drugog mesta. Posto je guzva bila ogromna,isli pored ograde sve do izlaza,a kada smo se popeli,na moje iznenadjenje,bile su Monster devojke na standu I bacale majice I jos nesto u publiku. Naravno das am prisao I falio mi je centimetar da uhvatim majicu,ni nisam ne znam kako nisam.





    Od ogromne guzve,kolona se krece polako I ispred tunela je katastrofalna guzva. Kada se udje u njega, vazduh nestaje, postaje toplo gde pocinjes da se preznojavas a ceo dan kisnes,lud dan. Sva sreca,pre toga je otoplilo I grejalo po malo sunce.

    Izlazimo iz tunela I na izlazu sa staze nalecemo na nase komentatore, malo popricamo sa njima,pozelimo srecan put I odlazimo ka nasem autobusu. Krece presvlacenje,ko sta ima mokro.

    Cekamo 17h I krecemo nazad,a pre toga sumiraju se utisci polako a svi odusevljeni zbog druge pozicije koja je dosla. Pokazuju se klipovi I jos neke stvari ko je sta kupio danas.

    Krecemo,u autobusu I dalje prica,oko trke,oko svega,kako su svi odusevljeni,kako bi’ voleli ponovo da idu, da ovo moze samo da se dozivi na stazi, da na tv-u nemas uopste takav osecaj.

    Zezanje sve vreme u autobusu do Beograda,uvek se nesto pricalo,barem dvojica ostanu da pricaju nesto. Stizemo u Beograd oko pola 4,a meni je to bio 22. sat bez zatvorenih ociju,a plus me je cekao put do mog grada.

    Stigao kuci konacno oko 5:15,legao u krevet u pola 6 I tacno sam izdrzao 24 sata bez zatvorenih ociju. Kakvo spavanje,u vremenu dok sam tamo? Ta rec ne postoji.

    Sve u svemu, nesto neverovatno sto sam doziveo za nekoliko dana. Jesam se raspisao,ali ovo sto pisem, nije nista u odnosu kada se nalazite tamo.

    U daljini cuju se,kao gromovi…
    Last edited by BogdanB; 25-08-16, 23:33.

  • #2
    Bravo! Bravo!
    Kako si nam dočarao svaki detalj, svaki trenutak! Kao da si vodio dnevnik sve vreme dok si bio tamo.
    Odlazak na trku je zaista jedinstven doživljaj. U Brnu tako grme, ne možeš da se ne naježiš od glave do pete.
    Znala sam da će ti društvo u busu biti super. MotoGP fanovi su sasvim poseban svet, svi se ponašaju kao velika porodica, zaista. Svak čast i organizatorima putovanja, baš su se potrudili.

    U celoj priči jedino su malo pokvarili utisak ovi vozači koji nisu hteli da se slikaju. Ne znam zašto bi im to bio tako veliki napor, kad fanovima to mnogo znači. Nije lep potez. Drago mi je što si napisao imena, malo da razbijemo neke iluzije o pojedinima.

    Što se nespavanja tiče, da to nije možda bilo zbog Monstera, hahaha?
    Šalim se, znam da je to takav udar adrenalina, uopšte se umor ne oseća.
    Samo čisto zadovoljstvo.

    Drago mi je što je bilo tako dobro. Mora da se ponovi.
    Last edited by nb_korac; 22-08-16, 23:39.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Sto kaze Cane partibrejker:,, najbolje se putuje, kada putujes sam".

      Nisam bas svaki detalj opisivao, nisam zezanja iz busa I jos dosta toga sa staze, a ne mozes jos da se setis svega odjednom I da to objedinis, samo sto se zavrsilo.

      Sto ti kazes, navijacima to slikanje mnogo znaci. Jeste da njih stalno smaraju za to, ali to su dve tri sekunde. Nekome bi to bas znacilo, barem meni.

      Spavanje, nije od Monstera koliko sam proveo na nogama, Monster je izbacen znojem


      Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

      Comment


      • #4
        Još jutros sam vidio da si otvorio ovu temu, al tek sad stigoh da je pročitam..
        Super si sve opisao. Vidi se da je provod bio lud, a kako bi tek bilo da nije bilo kiše hmm..
        Evo par pitanja:
        Pa je monster na štandove bio besplatan? Jel bilo limenki sa slikom Rossia?
        Jel bilo štandova Red bulla?
        Jesu monster djevojke bile Čehinje, ili oni imaju svoje pa ih vozaju svuda po svijetu?

        * valjalo bi ako možeš nekako da povećaš slike, ako ti ne možeš možda neko od moderatora može..

        E da, pošto je burek u Brno?

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • #5
          Monster je bio besplatan,mogao si koliko hoces,samo glupa fora da ne smes da iznosis. Bio je Rosijev Monster. Njega sam pio u Srbiji,on ti je kao zuta Frutela. Ovde sam uzeo beli,plavi,crveni,narandzast i Rehab. Njih nema kod nas. Sve ukupno,doneo sam 12 Monstera kuci,tu su i ovi sto sam dobio na putovanju i sto sam kupio. Ipak je to bio i poklon za najboljeg drugara koji se opasno lozi na to kao i ja. Malopre bio kod njega, nije skidao osmeh sa lica i plus sa standa uzeo veliku Monster nalepnicu.




          Nije bilo RedBull standa sa njihovim napitkom.
          Monster devojke,mislim da ih imaju sa svih strana.

          Slike,samo klikni na njih i bice ti uvecane.

          Nema burek,to mi je bilo bas krivo,danas sam jeo


          Ne znam kako sam uspeo da ne okacim po meni najbolju sliku koju sam uradio.

          Last edited by BogdanB; 23-08-16, 22:46.

          Comment


          • #6
            Ovako je i meni bilo na pravcu

            Comment

            Working...
            X