Announcement

Collapse
No announcement yet.

M3-HJC Helmets Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M3-HJC Helmets Grand Prix České republiky



    Dužina staze: 5.4km
    Najduži pravac: 636m
    6 levih, 8 desnih krivina



    Dva događaja su obeležila prethodni Moto 3 vikend-prva pobeda mladog Mira i suspenzija Romana Fenatija!
    Joan Mir je zasluženo slavio, ali nekako je ipak bio u drugom planu. Šok je izazvala vest da je ekipa odlučila da udalji iz takmičenja svog vozača koji se bori za titulu.

    Poznat kao neko ko ima težak karakter, Fenati je sada možda zapečatio svoju dalju karijeru. To ćemo tek videti, ali ono što se za sada sigurno zna je da ga neće biti u Brnu.



    Naravno, mediji su više bili zainetresovani za priču o ekscesu u italijanskoj ekipi, što nije bilo fer prema Miru. On je tokom celog vikenda u Austriji bio izvanredan. Osvojio je svoju prvu pol poziciju, a potom je pretočio u pobedu.



    Ne mogu da ne napravim paralelu između Quartararovog poteza na kraju trke i Fenatijevog ponašanja. Italijanski vozač se ružno poneo prema mlađem kolegi i debitantu Bulegi kada ga je pretekao na prvoj trci u Qataru. U nedelju je Quarta ljututo gestikuliarao, iako je Mir pobedio čisto, bez prljavih poteza. Njegovom trijumfu zamerki nema. Quarta je frustriran, stigao je u šampionat uz pompezne najave, ali za loše rezultate može samo sebe da krivi. Kent je prošle godine odlilčno vozio i bio zadovoljan u toj istoj ekipi. Mladi Francuz mora da se izbori sa samim sobom. U protivnom će biti samo još jedan u nizu primera kako su mediji i usijana glava upropastili sportistu na pragu karijere. Dakle, glavu gore i gas!



    Navarro-loša trka, posle povrede ne liči na sebe. Pojavile su se glasine da možda prelazi u Moto 2. Nisam sigurna da je to pametno jer se ni u najslabijoj klasi nije dokazao. Ali, možda bljesne u Brnu.
    Binder se borio, ali i grešio. Srećom po njega, još uvek može sebe da priušti taj luksuz.



    Jedan od onih koji se najvše raduju trci u Brnu je Bastianini.



    To mu je omiljena staza, dva puta je vozio i oba puta stigao do podijuma. Možda će mu biti treća-sreća.

    Znam sigurno ko se još raduje- svi vi koji ćete biti tamo, na licu mesta i bodriti svoje ljubimce.

    Ajovi kamioni su već krenuli...


    Želim vam dobar provod i uzbudljive trke. Popijte neko hladno pivce i za nas koji smo kraj malih ekrana.

    sigpic

  • #2
    El diablo pokazao da je el diablo al na pogresan nacin.

    Vjerujem i zelim u to da vjeujem da je ono reagovanje bilo zbog poraza od Bastie za to 3 mjesto i nista vise.

    Polako se budi, krenuo je da se trka, konacno. Fino bi bilo da ponovi rezultat i voznju iz Austrije.

    Comment


    • #3
      http://prntscr.com/c89lqx

      Gledam nesto duele vozaca u bet365 kladionici i vidim ovo, stavili Bindera u duelu sa Pawijem koji sutra startuje 29. i stavili kvotu 1,9 na Bindera Da li su napravili gresku pa su mislili na drugog Bindera ne znam uglavnom ja cu odigrati pa cisto da podelim Jedino sto mi pada na pamet ako nisu pogresili je da racunaju da ce biti kisa Pawi je dobar tu, al opet 28. pozicija je mnogo...

      Comment


      • #4
        Cisto da vidite besmislicu...

        Comment


        • #5
          Izvuče se nekako Bastia na kraju. Nije loše...Ali, zato svaka čast timskom kolegi. Veliki talenat.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Da sam dobio peni svaki put kada je Srđan u proteklih 5 godina uporedio nekog italijana sa Rossijem, i u istu rečenicu strpao "talenat, vozačko umeće i harizmu"...

            Comment

            Working...
            X