Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-HJC Helmets Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-HJC Helmets Grand Prix České republiky



    Dužina staze: 5.4km
    Najduži pravac: 636m
    6 levih, 8 desnih krivina


    U nedelju smo na jednoj od najlepših i najomiljenijih staza- u Brnu. Češka može da se pohvali dugom tradicijom i fantastičnom organizacijom. Gledati omiljene dvotočkaše u Brnu je poseban doživljaj!




    Već tradicionalno, najava Moto 2 trke kreće sa pet poznatih slova-prvo je Z, pogodite ostala.



    Da li postoji superlativ koji još nismo upotrebili u komentarisanju Zarcovih vožnji. U kakvu je seriju ušao! Nema veze da li se vozi u kontinuitetu ili se pravi letnja pauza, da li pada kiša ili sija sunce, slika ostaje ista –dominacija!

    U nastavku sezone ima motiv više-Rins ga je istisnuo iz Suzukija u poslednjem momentu, iako je imao predugovor u džepu. To je sigurno bio šok za najboljeg francuskog vozača, a ovo je tiha osveta. Španac će imati bolju mašinu iduće godine, ali sada su još uvek na Zarcovom terenu...



    Matematički, Rins itekako može da uzvrati i začini borbu za titulu. Međutim, Ajov pulen je u takvom naletu da prosto demorališe konkurenciju. Oni slabiji brže pokleknu. Tu pre svega, mislim na Lowesa i Luthija. Nesrećni Britanac daje sve od sebe, trudi se iz sve snage, ali prelazi granicu i zato ne završava trke. Luthi se borio u Austriji, imao je podijum u rukama, ali u samom finišu su ga nadmudrili Rins i Morbudelli. Ponovo je pokazao svoju slabu stranu-nesnalaženje u duelu ga je skupo koštalo. Ipak, daleko je iskusniji od momaka koj su mu oteli plasman u Austriji. Više puta je vozio u Brnu, a kako je bio ljut posle trke, mislim da sanja revanš.

    Što se tiče ostalih, uglavnom ista slika-Folger i Cortese voze ispod očekivanog nivoa, Taka ponovo gubi samopouzdanje, Alex Marquez se malo popravio, ali ne dovoljno.



    Prelepu stazu u Brnu svi vole. Ogroman prostor okružen zelenilom, uvek dovoljno prostran da primi preko 100.000 ljudi. Više nije iznenađnje što vlada veće interesovanje za MotoGp u odnosu na Formulu 1. Očekujem fantastičnu atmosferu.

    Svima koji putuju želim dobar provod. Navijajte iz svega glasa!

    sigpic

  • #2
    Zelimo mu brz oporavak!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Sledeće godine se otvara Moto2 kategorija,odlaze Zarko,Rins,Folger,Lous,ko zna možda Luti napokon uzme titulu
      Last edited by martinez; 21-08-16, 13:46.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Fenomenalno 2. mesto za Rinsa posle katastrofanih treninga i dobrih kvalifikacija(mislim da ove godine nije imao 3 dobra vikenda,uvek oko 10 pozicije,ali mnogo bolji u trkama).Zarko 11,razlika 19 poena nije nedostižna,ko manje greši do kraja uzeće titulu.Rinsu idu na ruku staze do kraja sezone,siguran sam da može slaviti na 5 od 7(Mizano,Aragon,Australija,Malezija i Valensija
        sigpic

        Comment

        Working...
        X